Езогелін-чорба

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Езогелін чорба
турецький суп Езогелін
Тип суп
Походження
Необхідні компоненти булгур, червона сочевиця, рис, оливкова олія, масло, цибуля, часник, помідори, томатна паста, паприка, гострий перець, сушена м’ята, чорний перець, сіль

Езогелін чорба або Суп нареченої (англ. Ezogelin soup; тур. Ezogelin çorbası) — традиційний суп турецької кухні. Основними інгредієнтами супу є булгур та червона сочевиця. Походження супу приписують нареченій Езо з Газіантепу[1].

Опис приготування[ред. | ред. код]

Рецепт цього супу досить простий. Езогелін чорба готують переважно з помідорів (або томатної пасти), рису, булгуру та червоної сочевиці[1].

Спочатку підсолений бульйон доводять до кипіння і додають булгур. Далі його варять ще 10 хв. Потім 4 хв. обсмажують цибулю, м'яту та часник. Додають до цього всього томатну пасту (або помідори), 2 ст. ложки бульйону. До булгуру додають сочевицю та томатне смаження. Після цього суп потрібно посолити та поперчити та варити ще 5 хв.[2].

Історія рецепта[ред. | ред. код]

Іноді назву супу пов'язують з назвою селища Езо Гелін, розташованого на півночі Туреччини, в якому на початку 20 століття жила турецька дівчина, на ім'я Езо. Одного разу вона зварила суп з сочевиці, який назвали Ezo gelin çorbası або «Суп нареченої Езо». З того часу в деяких регіонах Туреччини кожна наречена напередодні свого весілля має варити цей суп[3].

Галерея[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Архівована копія. Архів оригіналу за 22 жовтня 2018. Процитовано 21 жовтня 2018.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 22 жовтня 2018. Процитовано 21 жовтня 2018.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  3. Архівована копія. Архів оригіналу за 22 жовтня 2018. Процитовано 21 жовтня 2018.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)

Посилання[ред. | ред. код]