Свистун гавкучий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Leptodactylus latrans)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Свистун гавкучий
Свистун гавкучий
Свистун гавкучий
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Земноводні (Amphibia)
Підклас: Безпанцерні (Lissamphibia)
Надряд: Батрахії (Batrachia)
Ряд: Безхвості (Anura)
Підряд: Neobatrachia
Родина: Свистуни (Leptodactylidae)
Рід: Свистун (Leptodactylus)
Вид: Свистун гавкучий
Leptodactylus latrans
Steffen, 1815
Синоніми
Rana latrans
Cystignathus oxycephalus
Leptodactylus ocellatus
Посилання
Вікісховище: Leptodactylus latrans
Віківиди: Leptodactylus latrans
ITIS: 207771
МСОП: 57151
NCBI: 209673

Свистун гавкучий (Leptodactylus latrans) — вид земноводних з роду Свистун родини Свистуни.

Загальна довжина досягає 8—12 см. Спостерігається статевий диморфізм: самець більший за самицю. Голова витягнута. Тулуб доволі стрункий. Зовсім відсутні плавальні перетинки і надзвичайно товсті передні кінцівки. На задніх лапах пальці значно довші, ніж на передніх. Пальці мають своєрідну бахрому. Забарвлення спини темно—зелене, сіре або червонувато-коричневе. По основному фону проходять хаотично розкидані білі плямочки з чорною облямівкою, нагадуючи очі. Тому іноді цього свистуна називають «окатим». Часто трапляються особини із зовсім чорними плямами. Черево та горло білого кольору. При цьому на горлі є чорні цятки.

Спосіб життя

[ред. | ред. код]

Полюбляє тропічні та субтропічні ліси, луки, савани, вологі чагарники, пасовища. Зустрічається на висоті до 1400 м над рівнем моря. Тримається завжди поблизу від води, щоб мати можливість негайно ж сховатися в ній, якщо його злякають. Не зважаючи на відсутність плавальних перетинок добре плаває. Вдень ховається в калюжах, болотах і стоячій воді, при настанні вечірньої прохолоди або у дощову погоду він залишає свої схованки і швидко та вправно пересувається в траві, роблячи досить великі стрибки. У цей час можна чути його голос, що нагадує свист, яким підзивають собаку. Живиться комахами та їх личинками.

У період спарювання самці видають інший, уривчастий звук, схожий на гавкіт. звідси походить його назва. Цей свистун будує у водній рослинності гніздо, схоже на збиті білки. Порожнина цього гнізда наскрізна, і тварина сидить у ньому глибоко у воді. Розмноження відбувається у вересні—лютому. Після відкладання 1000–1500 яєць самиця залишається у гнізді для захисту. Після своєї появи пуголовки деякий час тримаються біля гнізда.

Тривалість життя до 15 років.

Розповсюдження

[ред. | ред. код]

Мешкає у Колумбії, Венесуелі, Гаяні, Суринамі, Гвіані, Бразилії, Болівії, Парагваї, Уругваї, Аргентині, а також на о. Тринідад.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Lavilla, E. O., Langone, J. A. , Caramaschi, U., Heyer, W. R., and de Sá, R. O. (2010). The identification of Rana ocellata Linnaeus, 1758. Nomenclatural impact on the species currently known as Leptodactylus ocellatus (Leptodactylidae) and Osteopilus brunneus (Gosse, 1851) (Hylidae). Zootaxa, 2346, 1-16.
  • Prado, C. P. de A., Uetanabaro, M., Haddad, C F. B. (2002). Description of a new reproductive mode in Leptodactylus (Anura, Leptodactylidae), with a review of the reproductive specialization towards terrestriality in the genus. Copeia, 2002(4), 221–245.