Іслам: що має знати Захід

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Іслам: що має знати Захід
англ. Islam: What the West Needs to Know
Жанр документальний фільм[1]
Режисер Bryan Dalyd і Gregory M. Davisd
У головних
ролях
Robert Bruce Spencerd і Walid Shoebatd
Тривалість 98 хв.
Мова англійська
Країна  США
IMDb ID 0818682
whatthewestneedstoknow.com


«Іслам: що має знати Захід» (англ. Islam: What the West Needs to Know) — документальний фільм 2006 року, присвячений критиці ісламу. В ньому взяли участь Роберт Спенсер[en], Валід Шебат[ru], Бат Яор, Срджа Трифкович[en] і Абдулла Аль-Арабі[2].

Опис[ред. | ред. код]

Фільм складається з шести частин:

  1. "Немає бога, крім Аллаха, а Мухаммад — Його раб і посланець" (англ. "There is no God but Allah and Muhammad is his Prophet")
  2. Боротьба (англ. The Struggle)
  3. Експансія (англ. Expansion)
  4. Війна — це обман (англ. War is deceit)
  5. Більше ніж релігія (англ. More than a religion)
  6. Будинок війни (англ. The house of war)

У першій частині розповідається про життя пророка Мухаммеда, Коран, хадиси, а також про насх і мансух. Цитується «Аят Меча». У другій частині йдеться про ставлення ісламу до невірних і джихад. У третій йдеться про такі терміни, як Дар аль-іслам (територія ісламу) і Дар аль-харб (територія війни); показано арабські завоювання і хрестові походи, Віденську битву 1683 року. У четвертій частині розповідається про такію, вбивство Каба ібн аль-Ашрафа і приховування мусульманами своїх намірів. У п'ятій іслам розглядають як політичну ідеологію, яка насаджується на «землях джагілії». В останній, шостій частині, йдеться про поширення ісламського фундаменталізму і майбутнє Західного світу, якому загрожує поглинання ісламом.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. http://www.imdb.com/title/tt0818682/
  2. C-SPAN Q&A interview with Robert Spencer, featuring clips from Islam: What the West Needs to Know, August 20, 2006. Архів оригіналу за 9 листопада 2014. Процитовано 19 травня 2022.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]