Аріан мангровий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Аріан мангровий

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Серпокрильцеподібні (Apodiformes)
Родина: Колібрієві (Trochilidae)
Підродина: Колібрині (Trochilinae)
Триба: Trochilini
Рід: Амазилія (Amazilia)
Вид: Аріан мангровий
Amazilia boucardi
(Mulsant, 1877)
Ареал виду
Ареал виду
Синоніми
Arena boucardi
Polyerata boucardi
Посилання
Вікісховище: Amazilia boucardi
Віківиди: Amazilia boucardi
ITIS: 555163
МСОП: 22687562
NCBI: 2744900

Аріа́н мангровий[2] (Amazilia boucardi) — вид серпокрильцеподібних птахів родини колібрієвих (Trochilidae)[3]. Ендемік Коста-Рики. Вид названий на честь французького орнітолога Адольфа Букара[en][4]

Опис[ред. | ред. код]

Мангрові аріани

Довжина птаха становить 9,5-11 см, вага 4,5 г. У самців верхня частина тіла золотисто-зелені або бронзово-зелені. Підборіддя, горло і груди у них синьо-зелені, блискучі, пера на підборідді у них мають білі краї. Живіт білуватий, боки бронзово-зелені, нижні покривні пера хвоста білі. Хвіст дещо роздвоєний, бронзово-зелений, крайні стернові пера мають чорнуваті кінчики і краї. Дзьоб дещо вигнутий, чорний, знизу біля основи червонуватий.

У самиць нижня частина тіла переважно біла, горло і боки поцятковані зеленими плямками. Крайні стернові пера у них мають сіруваті кінчики. Забарвлення молодих птахів є подібне до забарвлення самиць, однак нижня частина тіла у них більш сірувата.

Поширення і екологія[ред. | ред. код]

Мангрові аріани мешкають у вузькій прибережній смузі на тихоокеанському узбережжі Коста-Рики, від затоки Нікоя[en] до затоки Дульсе[en]. Вони живуть в мангрових лісах, переважно в заростях Pelliciera rhizophorae, іноді у прилеглих вторинних лісах та в заростях на піщаних мілинах. Живляться нектаром квітучих мангрових рослин, нектаром Inga, Heliconia і Maripa на прилеглих лісових галявинах, а також комахами. Сезон розмноження у мангрових аріанів триває з жовтня по лютий. Гніздо чашоподібне, робиться з рослинних волокон, павутиння і лишайників, розміщується в мангрових заростях, на висоті від 1 до 4 м над землею. В кладці 2 яйця.

Збереження[ред. | ред. код]

МСОП класифікує цей вид як такий. що перебуває під загрозою зникнення. За оцінками дослідників, популяція мангрових аріанів становить від 1500 до 7000 дорослих птахів. Їм загрожує знищення природного середовища.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. BirdLife International (2016). Amazilia boucardi: інформація на сайті МСОП (версія 2022.1) (англ.) 05 грудня 2022
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Gill, Frank; Donsker, David (ред.). Hummingbirds. World Bird List Version 12.2. International Ornithologists' Union. Процитовано 05 грудня 2022.
  4. Jobling, James A. (2010). The Helm Dictionary of Scientific Bird Names. London: Christopher Helm. с. 75. ISBN 978-1-4081-2501-4.