Беортвульф (король Мерсії)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Беортвульф
Народився невідомо
Помер 852
Національність англи
Діяльність монарх
Титул король Мерсії
Посада King of Merciad
Термін 840852 роки
Попередник Вігстан
Наступник Бурґред
Конфесія католицтво
Батько Беорнвульф
У шлюбі з Сетрита
Діти 2 сина

Беортвульф (*Beorhtwulf, д/н —852) — король Мерсії у 840852 роках.

Життєпис[ред. | ред. код]

Був родичем Вігмунда (можливо небожем). Вперше згадується у грамоті короля Віглафа у 836 році. У 840 році після зречення короля Вігстана стає новим королем Мерсії. У 841 році посилив монетний двір у Лондоні. Також став карбувати власні монети в Рочестері.

У 841 році вперше володіння Мерсії було атаковано вікінгами — було сплюндровано узбережжя області Ліндсі. У 842 році вікінги захопили та пограбували Лондон, що належав Мерсії.

У 843 або 844 році у битві при Катіллі (за іншими відомостями — Кифейліогі) завдав поразки військам бриттського королівства Гвінед, в якій загинув король Марфин Фрич. Слідом за цим встановив владу над Гвінедом.

З 846 років почалися війни з королівством Вессекс за область на території сучасного графства беркшир. В результаті наприкінці 840-х років її було розділено між королівствами. Слідом за цим між державами дотримувалися мирні стосунки до кінця панування Беортвульфа.

У 849 році намагався змусити удову короля Вігмунда — Ельфледу — вийти заміж за свого сина Беортфріта задля зміцнення влади свого роду. Проти цього виступив колишній король Вігстан, якого під час суперечки Беортвульф вбив.

У 851 році до Британії вдерлися дві армії вікінгів: одна висадилася на островах Танет, Шеппі, а інша знову захопила Лондон, потім заграбувала Кент. Беортвульф виступив проти вікінгів, але зазнав нищівної поразки. Лише втручання Етельвульфа, короля Вессексу, який переміг вікінгів у битві при Аклеї, врятувало англосаксонські королівства.

У 852 році проти Беортвульфа виступив Етельвульф Вессекський, проте Мерсії вдалося відбитися. Можливо, в цій битві загинув син Беотфріт або під час придушення повстання в Гвінеді. Невдовзі після цього Беортвульф помер. Йому спадкував родич Бурґред.

Родина[ред. | ред. код]

Дружина — Сетрита

Діти:

  • Беотрік
  • Беотфріт

Джерела[ред. | ред. код]

  • Williams, Ann (1999), Kingship and Government in Pre-Conquest England c. 500—1066, Basingstoke: Macmillan, ISBN 0-333-56798-6
  • Ian W. Walker: Mercia and the Making of England. Sutton, Stroud 2000, ISBN 0-75092-131-5.
  • Zaluckyj, Sarah (2001), Mercia: the Anglo-Saxon Kingdom of Central England, Almeley: Logaston Press, ISBN 1-873827-62-8