Блакитні варвари

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Блакитні варвари»
Автор Стентон Кобленц
Назва мовою оригіналу The Blue Barbarians
Країна США США
Мова англійська
Жанр наукова фантастика
Видано 1931

«Блакитні варвари» (англ. The Blue Barbarians) — науково-фантастичний сатиричний роман  американського письменника Стентона Кобленца, де йдеться про дослідження й освоєння Венери землянами. Видано друком в журналі «Емейзін сторіз»1931 року, в книжному варіанті — 1958 року. Прослідковується алюзія на підкорення європейцями Америки з винищенням індіаців, висміюються колонізатори.

Зміст[ред. | ред. код]

У 800 тисячолітті Сонце затухає, а Земля — замерзає. Люди вирішують шукати нову планету для життя. Було обрано Венеру. Для з'ясування ситуації планується відправити розвідувальну експедицію. В подальшому сім розвідувальних експедицій на Венеру зникли безвісти. Втім готується восьма.

Фізик Ером Рів, який є членом Восьмої експедиції, дізнається, що разом з ним до Венери летить Даолгі Кар, самозванець, який приносить свою маленьку собаку Тіппі. При підході до планети космічний корабель потрапляє у метеоритний дощ. Для власного порятунку Рів і Кар використовують електричні парашюти. В подальшому під час розвідки місцевості землян хапають місцеві мешканці (мають шкіру блакитного кольору), які відводять Кара і Ріва до міста. Там проводять до зоопарку. Земляни вивчають венеріанську мову, завдяки чому переконують венеріан, що вони не твраини. Також виявляється, що місто зветься Вульто. Землян звинувачено у незаконному проникнені на планету, тому відправлено до в'язниці, де ті продовжують вивчення місцевої мови та звичаїв. Місцеві мешканці мають невеликий зріст, тому земляни здаються їм велетнями.

Через рік Кара і Ріва відправлено на фабрику з виготовлення тирси. Недбалість Кара призводить до пожежі та спалення фабрики. У сум'ятті земляни і собака Тіппі втікають з міста і ховалються в сільській місцевості, потім деякий час переховаються у печері, де Рів намагається зробити зелене скло, що має на Венері велику вартість. Завдяки створенню цього скла земляни отримують шану в селі, де їх оголошують "великими". Тут вони дізнають, що на віддаленному континенті білошкірі велетні тероризують місцевих мешканців. Є підозра, що це решта учасників колишніх експедицій. На дирижаблі Рів і Кар летять туди.

Земляни серед джунглів знаходять невеличке село, де скупчилися учасники попередних експедицій. Рів переконує їх повернутися з ним до міста Вульто. В печері він створює дуже багато зеленого скла, завдяки чому стає найзаможнішою людиною Венери. Завдяки цьому отримує доступ до технологій та ресурсів. Мешкаючи у Вульто він за допомогою інших членів експедиції будує космічні кораблі та радіо, щоб встановити зв'язок із Землею. В цей час внаслідок конфлікту спалахує війна між континентами Венери. Цьому сприяє також бажання венеріан мати побільше зеленого скла. В цій війні застосовуєтсь новітня зброя — промінь смерті.

Під час військових дій значна частина венеріан гине, чим суттєво зменшує населення планети, що звільняється для колонізації. А Рів з іншими землянами на побудованих кораблях повертається на Землю, щоб розпочати рух з переселення та колонізації Венери.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Tuck, Donald H. (1974).'$ The Encyclopedia of Science Fiction and Fantasy. Chicago: Advent. pg. 106. ISBN 0-911682-20-1.