Бронвін Олівер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бронвін Олівер
Ім'я при народженні Gooda
Народилася 22 лютого 1959(1959-02-22)
Gum Flatd
Померла 11 липня 2006(2006-07-11)[1][2][3] (47 років) або 10 липня 2006(2006-07-10)[4] (47 років)
Haberfieldd
Країна  Австралія
Діяльність скульптура
Alma mater Університет Нового Південного Уельсу і University of the Arts Londond

Олівер Бронвін (нар. 22 лютого 1959(19590222), Новий Південний Уельс, Австралія — пом.11 липня 2006, Хаберфілд, Сідней, Австралія) — австралійська скульпторка.

Біографія[ред. | ред. код]

Олівер Бронвін Гуда народилася 22 лютого 1959 року в західній частині Нового Південного Уельсу. Її батько - фермер Мілтон, мати - аптекар Венди. Дівчинка змалечку була творчою, її креативність леліяли. Відчуження з батьками настало після того, як дівчина ухвалила рішення не навчатися в університеті, а займатися творчістю. Після закінчення школи Олівер навчалась і працювала в Сіднеї. Вона планувала навчатися живопису, але комп'ютерна помилка при реєстрації розмістила її в курс скульптури. Олівер обмежувала коло спілкування, не допускаючи зайвих у приватне життя. 11 липня 2006 року Олівер здійснила самогубство.

Освіта[ред. | ред. код]

У вісім років Бронвін почала відвідувати класи мистецтва вихідних днів в Інвереллі, якими керував Іен Говард, який став деканом коледжу в Сіднеї. Дівчина була лідером у школі. Батьки сподівались, що донька навчатиметься в університеті, проте Гуда вирішила поступити в художню школу і займатися творчістю. Вона в 1980 році отримала вищу освіту в Коледжі мистецтв Олександра Меки. В 1983 році отримала ступінь магістра мистецтва. У 1988 їй, як художниці, надали проживання в місті Бресті на узбережжі Бретані, де вона вивчила кельтські методи обробки.

Творча діяльність[ред. | ред. код]

На творчість Бровін Олівер вплинули роботи Річарда Дікона, Ентоні Гормлі і Мартіна Перієра. Скульпторка зробила 290 робіт за 22 роки. З них громадські художні роботи — найвідоміші скульптури Олівер. Для ранніх робіт використовувала папір, очерет або оптоволокно. Проте Олівер визнала «оптоволокно небезпечним і папір занадто непостійним», і надалі вона працювала з металом. Метали, використовувані для роботи, змінювалися: монументальна Виноградна лоза була виготовлена в алюмінії, але більшість, такі, як Пальма і Замок скульптури 2002 року, були виготовлені з міді. Було лише кілька робіт, де скульпторка використала інші матеріали, такі як бронза, свинець або оптоволокно. У серпні 2002 вона була однією з п'яти художників, включених в остаточний список австралійським урядом для проекту скульптури мистецтва до століття жіночого виборчого права в Мистецтво Австралії.

Роботи[ред. | ред. код]

Її роботи знаходяться в головних австралійських колекціях, включаючи Національну галерею Австралії, Національну галерею Вікторії і Картинну галерею Нового Південного Уельса.

Особисте життя[ред. | ред. код]

У двадцять років Гуда вийшла заміж за Леслі Олівера і взяла його прізвище, яке після розлучення залишила. Художниця жила на заході Сіднейського передмістя Хеберфілда, де у неї була своя студія. Впродовж 19 років аж до її смерті вона викладала мистецтво дітям шкільного віку в Школі Кренбрука Сіднея на Пагорбі Белльв'ю.

Відзнаки[ред. | ред. код]

Бронвін Олівер отримала Національну Премію Скульптури в 2000 році.

2002 року скульпторка включена до списків Національної галереї.

2006 року отримала Премію Сучасного мистецтва Clemenger.

Роботи[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]