Біла скеля (ведмежий притулок)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Біла скеля
Дата створення / заснування 2012
Країна  Україна
Адміністративна одиниця Київська область
Чубинське
Адреса вул. Липнева, 1, Чубинське, Київська обл., 08321
Офіційний сайт(укр.)

Ведмежий притулок «Біла скеля» — притулок для реабілітації ведмедів, які постраждали від жорстокого поводження.

Історія[ред. | ред. код]

Притулок був заснований в 2012 році під назвою «Надія» та первинно розташовувався в с. Березівка, біля Житомира. Мешканці притулку — ведмеді, врятовані з притравочних станцій, цирків, ресторанів. Потрапляють тварини в «Білу скелю» за рішенням суду. В притулку тваринам створюють умови, наближені до природних[1].

В жовтні 2020 року притулок переїхав переїхали в с. Чубинське Бориспільського району Київської області.[2][3]

В березні 2022 року через загрозу мешканцям притулку внаслідок російського всторгнення в Україну 7 ведмедів будо перевезено до реабілітаційного центру для бурих ведмедів "Домажир".[4]

Мешканці[ред. | ред. код]

Чада
Чада — 20-річна ведмедиця рідкісного підвиду тянь-шанського бурого ведмедя — в Україні таких налічується кілька десятків. Вона майже все життя провела у цирку[5].
Маша
Багато років провела на притравочній станції, де мисливці вирвали їй ікла та кігті, для того, що на ній тренувались собаки.[6]
Оля та Юля
Найстарші, проте найменші мешканки притулку, вони не виросли до звичайних розмірів, через те, що утримувались все життя в тісних вольєрах цирку, без достатнього харчування. Старенька Оля майже нічого не бачить. Щоб ведмідь не боявся світла софітів, циркачі його просто засліплюють[6].
Михасик
Раніше жив в крихітній клітці та був розвагою в ресторані, в притулку вперше побачив озеро та поповз до нього на животі[7].
Люба та Синочок
Їх врятували від тісних вольєрів та жорстокого поводження в цирку. Привезли ведмедів з міста Ніжин у віці 2 та 8 років. Під час адаптації тварини поводили себе дуже лякливо, що свідчить про знущання з них[7].

Харчування[ред. | ред. код]

Влітку вдень кожен ведмідь з'їдає до 7 кг їжі, зокрема овочі, фрукти, риба і мед. Для наближення до природних умов працівники притулку на території вольєра роблять схованки з продовольством, щоб ведмеді самостійно шукали їжу.[1].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Притулок для ведмедів «Біла Скеля» (с. Березівка). ZeFt (укр.). 28 серпня 2019. Архів оригіналу за 9 серпня 2020. Процитовано 12 вересня 2019.
  2. Ведмеді з житомирської “Білої скелі” переїхали на Київщину та потребують допомоги. zhytomyr.name (укр.). Архів оригіналу за 2 грудня 2020. Процитовано 30 листопада 2020.
  3. Ведмежий притулок Біла скеля переїжджає під Київ. Це важливе місце про тварин та добро. Platfor.ma (укр.). 28 липня 2021. Архів оригіналу за 10 лютого 2022. Процитовано 10 лютого 2022.
  4. З притулку з-під Києва евакуювали сімох ведмедів. LB.ua. Архів оригіналу за 11 березня 2022. Процитовано 11 березня 2022.
  5. Рідкісна тянь-шанський ведмедиця оселилася у притулку Біла скеля. Zruchno.Travel - національний туристичний портал (ua) . Процитовано 12 вересня 2019.
  6. а б Під Житомиром відкрили унікальний притулок для ведмедів, яких врятували від знущань (ВІДЕО). zhitomir.today (ua) . Архів оригіналу за 21 вересня 2019. Процитовано 12 вересня 2019.
  7. а б Курорт для клишоногих: як ведмеді Любочка та Синок потрапили з пересувного цирку до притулку. 5 канал (uk-UK) . Архів оригіналу за 11 вересня 2019. Процитовано 12 вересня 2019.

Посилання[ред. | ред. код]