Вікіпедія:Неприпустимість війн адміністраторів/Проект про консенсус в адмінкнайпі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Війна адміністраторів — конфлікт між адміністраторами, що виражається у скасуванні адміністративних дій опонента. Під скасуванням розуміється будь-яка відміна адміністративної дії, у тому числі її уточнення.

Довідка:

В контексті цього правила адміністративними вважаються лише ті дії, для яких потрібен технічний прапор «адміністратора».

Війни адміністраторів є одним з різновидів війн редагувань, але з використанням додаткових технічних можливостей адміністратора. Таким чином, війна адміністраторів є одним з найважчих порушень у Вікіпедії, оскільки може призвести до важких, непередбачуваних та руйнівних наслідків, несе загрозу для стабільності всієї спільноти.

Винятки[ред. код]

Не кожне скасування адміністративної дії є війною адміністраторів. Адміністратор може припуститися помилки як через неуважність (технічна помилка), так і через невірне трактування тих чи інших правил — такі помилки вимагають реакції інших членів адмінкорпусу, і мають бути скасованими. Обставини можуть просто змінитися, коли адміндія вже не є потрібною.

  1. скасування дозволяється у випадку, коли адмінідія має всі ознаки технічної помилки, і є очевидним, що була зроблена ненавмисне;
  2. уточнення і скасування дозволене для тривіальних випадків, коли немає підстав вважати, що скасування викличе заперечення у оригінального автора адміндії. Тривіальною вважається рутинна дрібна адміністративна робота: вилучення сторінок за критеріями швидкого вилучення, адміндії щодо користувачів, які строго задовольняють критеріям правила ВП:Вандалізм, робота із відкритими проксі, тощо. Відновлення таких вилучених сторінок, уточнення параметрів адміндій в таких ситуаціях є дозволеним;
  3. у складних, неочевидних випадках, що не можуть бути пояснені як технічна помилка, зверніться до автора адміндії і спробуйте узгодити її скасування;
  4. якщо обговорення з автором адміндії нічого не дало, питання має бути винесене у адмінкнайпу і докладно там пояснене із посиланням на порушені норми чинних правил. Скасування такої адміндії можливе за консенсусу адміністраторів (під консенсусом розуміється відсутність аргументованих заперечень протягом певного часу — від кількох годин до доби, в залежності від ситуації).

Досягнутий у адміністративній кнайпі консенсус адміністраторів не може бути підставою для скасування тих адміндій, які були здійснені як частина процесу діяльності інституцій української Вікіпедії (таких як виконання рішення Арбітражного комітету; проекти ВП:ВИЛ, ВП:ПС; тощо), і для яких передбачені свої спеціалізовані процедури скасування, апеляцій чи оскарження.

Санкції[ред. код]

Залучені до війни адміндій адміністратори можуть бути заблоковані для запобігання її подальшої ескалації.

Якщо заблокований адміністратор розблокує себе, або здійснить блокування чи розблокування інших адміністраторів, подібна дія є достатньою підставою для зняття технічного прапора sysop. Запит до стюардів на позбавлення прав адміна мають подавати бюрократи із посиланням на це правило і з поясненням причини.

Примітки[ред. код]