Добросмислов Дмитро Костянтинович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Добросмислов Дмитро Костянтинович
рос. Добросмыслов, Дмитрий Константинович
Зображення
Зображення
Ім'я при народженні рос. Добросмыслов, Дмитрий Константинович
Народився 1901
Спаський повітd, Казанська губернія, Російська імперія
Помер 10 квітня 1944(1944-04-10)
Сімферополь, РРФСР, СРСР
Поховання Сімферополь
Громадянство  Російська імперія
 СРСР
Діяльність актор театру
Заклад Казанський державний академічний російський Великий драматичний театр імені Василя Качаловаd, Омський академічний театр драмиd, Ставропольський театр драмиd і Кримський академічний російський драматичний театр імені Максима Горького
Нагороди та премії
заслужений артист РРФСР

Дмитро Костянтинович Добросми́слов (нар. 1901, Крутоямки — пом. 10 квітня 1944, Сімферополь) — російський радянський актор театру; заслужений артист РРФСР. Член сімферопольської підпільної організації «Сокіл» в роки німецько-радянської війни.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився у 1901 році в селі Крутоямках Спаського повіту Казанської губернії Російської імперії в сім'ї вчителів. У 1918 році закінчив Спаську школу ІІ ступеня. Під час навчання в школі грав у драматичному гуртку[1].

Після закінчення школи служив у Червоній армії, проходив службу в Середній Азії. Після служби поступив до ветеринарного інституту в Казані і займався в драматичному гуртку. Упродовж 1922—1924 років навчався у театральній студії при Казанському театрі, а 1924 року вступив на службу до Казанського російського драматичного театру[1].

Пізніше грав у театрах у Чебоксарах, Брянську, Вологді, Омську, Ленінграді, П'ятигорську. У 1937—1938 роках грав у Ставропольському крайовому театрі драми. 1938 року поступив на службу до Кримського драматичного театру імені Максима Горького в Сімферополі. За роль Наполеона у п'єсі Володимира Соловйова «Фельдмаршал Кутузов» отримав звання заслуженого артиста РРФСР[1].

Під час німецько-радянської війни разом із дружиною Зоєю Яківною був членом підпільної групи опору «Сокіл», очолюваної художником театру Миколою Баришевим. Учасникам групи вдалося скласти карту німецьких об'єктів і передати її радянському командуванню, після чого об'єкти ворога були знищені[1]. Був арештований разом з усіма учасниками групи і після катувань розстріляний 10 квітня 1944 року. Похований у Сімферополі, в братській могилі працівників театру на Староруському цвинтарі.

Ролі[ред. | ред. код]

Вшанування[ред. | ред. код]

меморіальна дошка.

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]