Ег-ног

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ег-ног
Пакет та склянка з готовим ег-ногом Québon (Канада)
Вегетаріанський ег-ног на основі соєвого молока (США)

Ег-ног (англ. eggnog, egg-nog, від «egg» — яйце та «nog», скорочено від «noggin» — кухоль елю) — змішаний слабоалкогольний або безалкогольний коктейль на молочно-фруктовій основі з додаванням яйця або жовтка, а також молока. Популярний у період різдвяних свят в Європі, Англії, США, Латинській Америці[1].

Історія[ред. | ред. код]

Зародився напій у 16 столітті в Шотландії. Напій готували на Різдво, у його складі тоді було лише чотири інгредієнти: яйця, темний ель, мед і прянощі.

В Америці став особливо популярним у 19 столітті, коли бармен Джері Томас[en] у своїй знаменитій книжці опублікував кілька рецептів цього коктейлю, де ель замінено було на ром і молоко, також рецепт не передбачав підігрівання. На його думку, шотландцям належав винахід гарячого ег-ногу, а от коктейль ег-ног — заслуга саме американців[2].

При приготуванні цього напою охолоджують і ретельно збивають всі інгредієнти, окрім білка. Збитий білок додають до охолодженої суміші й після цього наповнюють келихи. Пишну піну рекомендується, відповідно до рецепта, посипати тертим мускатним горіхом, ванільним цукром, товченою корицею або кавою.

Пити ег-ног рекомендується одразу ж після готування, поки не осіла піна[3].

Основні інгредієнти[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Палієнко, Катерина (5 січня 2012). Різдвяний егног — алкогольний гоголь-моголь. Tochka.net (укр.). Архів оригіналу за 31 березня 2018. Процитовано 30 липня 2020.
  2. Різдвяний егног: коктейль для тих кому набрид глінтвейн. Гречка - інформаційний портал кіровоградщини (uk-ua) . Архів оригіналу за 20 вересня 2020. Процитовано 30 липня 2020.
  3. Ростовський В. С., Шамян С. М. Барна справа. Підручник. 2-ге вид.– К.: Центр учбової літератури, 2011.

Посилання[ред. | ред. код]