Кесме

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кесме
Тарілка супу Кесме
Тип вермішель
Походження
Необхідні компоненти борошно, вода, сіль, яйця
Схожі страви локшина, рамен, бешбармак

Кесме́ (тур. Kesme чи erişte) — різновид яєчної локшини, що зустрічається в різних тюркських кухнях, включаючи киргизьку і казахську кухню. Він також зустрічається в турецькій кухні і називається erişte в сучасній стандартній турецькій мові.[1] Саме слово є номіналізацією дієслова «нарізати», посилаючись на нарізання тіста, з якого готують локшину. Термін може стосуватися локшини або готової страви, приготовленої з неї. Кесме традиційно є домашньою стравою, і не часто її подають у ресторанах чи кафе. У Туреччині кесме відомий як «erişte», і його їдять взагалі взимку.[2] Його готують з борошна, яєць, води, солі та молока. Ці інгредієнти перетворюють у тісто, яке розкочують, ріжуть і сушать на сонці або духовці після сушіння протягом дня.[3]

Інгредієнти та приготування[ред. | ред. код]

Приготування кесме

Тісто для кесме зазвичай складається з борошна, води, солі та яєць. Тісто розкочують у велике тонке коло і залишають на деякий час висохнути. Потім його злегка присипають борошном, складають кілька разів у стилі акордеону і нарізають смужками, які потім відокремлюють.[4] Кесме можна негайно відварити в бульйоні, який часто містить інгредієнти, такі як картопля, м'ясо, морква, перець і помідори, або залишити для затвердіння і зберігання. Кесме часто виготовляють у казані.

Реште[ред. | ред. код]

Рештех або реште (перс. رشته‎) — це перська локшина з цільної пшениці. Традиційно локшина є домашнім продуктом. Рештех, який використовується в іранській кухні, може бути густішою локшиною з цільної пшениці. «Рештех» було єдиним словом для визначення локшини в арабських кулінарних книгах XIIIXIV століть.[5]

Особлива символіка надається стравам, які містять локшину, коли має відбутись важливий захід. Традиційною стравою в Ірані є рештех-полов (reshteh polow), який подають під час Перського нового року, що представляє собою переплетені нитки життя та сім'ї.[6] Локшина використовується для страв із особливих нагод, для подяки та особливо для подорожей до Мекки.

Галерея[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Erişte hamuru ve çorbası nasıl yapılır?. Архів оригіналу за 20 Липня 2019. Процитовано 19 жовтня 2019.
  2. Kars'ta erişte günleri (Noodles in Kars). www.kha.com.tr (Turkish) . Caucasus New Agency. 18 жовтня 2011. Архів оригіналу за 19 Жовтня 2019. Процитовано 19 жовтня 2019.
  3. Tekinalp, Sevgi (23 вересня 2010). Kışlık Erişte Yapımı... (Winter Noodle Making...). Sevgiden Esintiler (Turkish) . Архів оригіналу за 23 Вересня 2019. Процитовано 19 жовтня 2019.
  4. Turkish Egg Noodle / Erişte. Архів оригіналу за 17 Листопада 2015. Процитовано 19 Жовтня 2019.
  5. Ash-e reshteh. The Boston Globe (англ.). 11 березня 2011. Архів оригіналу за 11 Серпня 2020. Процитовано 19 жовтня 2019.
  6. Reshteh (Persian Noodle) | رشته. Noghlemey (брит.). 15 січня 2017. Архів оригіналу за 11 Листопада 2019. Процитовано 19 жовтня 2019.