Користувачка:Лаврищук Ольга/Чернетка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Шаблон:Головна сторінка/Голова

Шаблон:Головна сторінка/Пошук та довідка   Шаблон:Головна сторінка/Участь та спілкування

Телескоп (від грец. τῆλε — «далеко» + σκοπεῖν — «бачити, дивитися») — прилад для спостереження віддалених об'єктів, частіше за все — астрономічних. Перші телескопи мали збільшення всього в 30 разів, сучасні любительські телескопи мають збільшення в 170—760 разів. Неозброєним оком людина може бачити близько 9000 зір, найпростішими телескопами — від 500 тисяч до 100 мільйонів зір, телескопами в обсерваторіях — порядку мільярда.

Нині термін «телескоп» вживається не тільки для позначення оптичних телескопів. Радіотелескопи є антенами і призначені для спостережень у діапазонах електромагнітних хвиль, невидимих для людського ока: гамма, рентгенівському, ультрафіолетововому, інфрачервоному та радіодіапазоні. Подекуди термін «телескоп» застосовують і для детекторів інших типів, таких як нейтринний телескоп, гравітаційно-хвильовий телескоп, черенковський телескоп (для реєстрації космічних променів).

Режисер Пітер Гріневей
Режисер Пітер Гріневей
«Кухар, злодій, його дружина та її коханець» (англ. The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover) — англійсько-французький драматичний кінофільм з елементами чорного гумору. Зрежисований Пітером Гріневеєм у 1989 році. Шедевр режисера, на думку низки кінознавців, який занесений до компіляційного списку 1000 найвеличніших кінофільмів в історії кінематографа за підрахунком ресурсу They Shoot Pictures, Don't They?. Головні ролі виконали Майкл Гембон, Гелен Міррен, Рішар Боренже та Алан Говард.

Назва цього вітражу перекладається як «Образ для сімейних пар», який розташований в парафіяльній церкві Успіння Пресвятої Богородиці, Нессельвенгле, Австрія. Він зображує двох святих, які були подружньою парою, Марію Торрібію та Ісідора Орача. Сьогодні їхній День пам'яті.


Об'єкт HH 46/47
Об'єкт HH 46/47
Список міжзоряних і навколозоряних молекул включає молекули, які були виявлені в міжзоряному середовищі або навколозоряних оболонках. Молекули згруповані за кількістю атомів у їхньому складі. Для кожної виявленої сполуки вказана її хімічна формула, а також формули всіх виявлених іонів.
 
Розділи Вікіпедії
Сестринські проекти