Користувач:Ігор Пєтков/Головна сторінка v3

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Оновити кеш

Вікіпедія
вільна енциклопедія, яку може редагувати кожен.
Довідка Навігація ЧаПи Політика Портали Увійти Створити
Вибрана стаття

{{Вибрана стаття/ Костел святого Михайла та монастир бернардинів (Ізяслав)}}


Добрі статті
Tomahawk, основна крилата ракета флотів США та Великої Британії
Tomahawk, основна крилата ракета флотів США та Великої Британії

Крилата ракета — різновид керованих ракет, що рухаються на сталій висоті або з огинанням рельєфу місцевості, маючи основним призначенням знищення наземних або морських цілей на відстанях від кількох сотень до кількох тисяч кілометрів. Конструктивно вони подібні до традиційних реактивних літаків і переважно оснащені повітряно-реактивними двигунами, тоді як більшість інших типів ракет застосовують ракетні двигуни.

Перші крилаті ракети «Фау-1», що з'явились у Німеччині в період Другої світової, мали низьку точність. Сучасні крилаті ракети є високоточною зброєю та широко використовуються в збройних конфліктах з 1990-х років.


Вибраний список
Об'єкт HH 46/47
Об'єкт HH 46/47

Список міжзоряних і навколозоряних молекул включає молекули, які були виявлені в міжзоряному середовищі або навколозоряних оболонках. Молекули згруповані за кількістю атомів у їхньому складі. Для кожної виявленої сполуки вказана її хімічна формула, а також формули всіх виявлених іонів.


У новинах
Російсько-українська війна (травень); див. також: Допомога під час війни • Війна між Ізраїлем та Хамасом • Нещодавно померли
Немо Меттлер


15 травня в історії
Діаграма, що ілюструє закони Кеплера
Діаграма, що ілюструє закони Кеплера
Fender Highway 1 Stratocaster, 2007+ Version
Fender Highway 1 Stratocaster, 2007+ Version
Остання колона радянських військ з Афганістану перетинає кордон СРСР через міст Дружби. 15 лютого 1989
Остання колона радянських військ з Афганістану перетинає кордон СРСР через міст Дружби. 15 лютого 1989

Народилися

Ілля Ілліч Мечников
Ілля Ілліч Мечников

Померли

Казимир Малевич, автопортрет (1910—1911)
Казимир Малевич, автопортрет (1910—1911)


Цікавинки
Велика синагога
Велика синагога


Зобрадення дня
Назва цього вітражу перекладається як «Образ для сімейних пар», який розташований в парафіяльній церкві Успіння Пресвятої Богородиці, Нессельвенгле, Австрія. Він зображує двох святих, які були подружньою парою, Марію Торрібію та Ісідора Орача. Сьогодні їхній День пам'яті.


 
Презентація

Вікіпедія — це універсальний колективний і багатомовний енциклопедичний проект створений в Інтернеті відповідно до принципу вікі. Покликаний забезпечити вільним багаторазовим контентом, об'єктивним та достовірним, який кожен може редагувати і покращувати.
Вікіпедія базується на п'яти основоположних принципах. Вміст доступний згідно ліцензії Creative Commons BY-SA, може бути скопійований і повторно використаний з тією самою ліцензією навіть в комерційних цілях, дотримуючись умов використання.
На цей час кількість статей української Вікіпедії становить 1 323 492 — за цим показником вона перебуває на 16-му місці серед усіх мовних розділів, на 11-му місці серед європейських вікіпедій та на 3-му місці серед вікіпедій слов'янськими мовами.


Участь

Кожен може опублікувати статю у Вікіпедії, якщо вона підлягає основним правилам, встановленими спільнотою, таким як перевіреність поданої інформації.
Серед різних сторінок довідки, Ви можете знайти ті, що пояснюють, як створити або відредагувати статтю, вставити зображення та ін. У разі сумнівів, не соромтесь запитувати.


Співтовариство

Всі редактори Вікіпедії — добровольці, вони є частиною спільноти, без лідера, де члени координують свої зусилля в рамках тематичних проектів і просторів для обговорення.
Будь-які ваші коментарі за статтями вітаються, адже сторінки обговорень служать для централізації зауважень та оцінок, що допомагає поліпшити зміст Вікіпедії.


Вікітиждень
розпочалися конкурс «Європейська весна»Вікіцитатах, Вікімандрах) та Місяць географії
Поспішайте долучитися до учасників!


Інші проети

Вікіпедія існує завдяки Фонду Вікімедіа — некомерційної організації, яка управляє проєктами на декількох мовах. Інші проєкти Фонду Вікімедіа: