Користувач:Alex Blokha/Дні згадані в Вікіпедії/Україна/18 жовтня

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

100 назад - 50 назад - 10 назад - Попередня - Про проект - Наступна - 10 вперед - 50 вперед - 100 вперед


Назва:Верховна Рада України II скликання

Підзаголовок:== Склад ==
Знайдено: + | по 18 жовтня 1996


Зобр:1шт.


Назва:Гаккебуш Любов Михайлівна

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народилась 14 (26 вересня) 1888 року в Немирові. В 18961905 роках навчалась в Інституті шляхетних дівчат в Києві. В 1914 році закінчила історико-філософський факультет Московських вищих жіночих курсів. 18 жовтня 1917 року дебютувала на сцені Державного національного театру в Києві у ролі Панночки («Осінь», О. Олеся).


Зобр:2шт.


Назва:Гутник Сергій Михайлович

-Знайдено: + За Гетьманату П. Скоропадського від 3 травня до 18 жовтня 1918 — Міністр торгу і промисловості Української Держави. Незважаючи на свою єврейську національність, підтримав ліквідацію нац.-персонал. автономії в Україні. Під час міністерської діяльності Гутника державою було взято курс на централізацію зовнішньо-торгового і промислового життя в основних напрямках галузі, запроваджено державні монополії, виділялися значні кошти на відбудову промислового потенціалу країни, що дозволило вже наприкінці літа 1918 налагодити роботу значної кількості промислових підприємств, відновити виробничий процес, створити робочі місця. Зупинено зниження показників падіння економіки, а з осені вони почали поступово зростати. Поряд з тим надмірна централізація перебігу відновлення торгово-промислової діяльності у народному господарстві і небажання запроваджувати реформи гальмували процес мобільнішого відродження цих галузей економіки, що й стало однією з причин відставки Гутника і заміни його на ліберальнішого С. Меринга.


Назва:Петрушевич Євген Омелянович

-Знайдено: + Усвідомлюючи, що монархія Габсбургів стоїть на межі розвалу, 10 жовтня галицько-український політичний провід на чолі з Є.Петрушевичем ухвалив рішення скликати 18 жовтня у Львові Українську конституанту, щоби визначити долю краю. Представницьке зібрання українських послів парламенту, Галицького та Буковинського сеймів, єпископату, представників політичних партій, організацій і товариств (близько 500 осіб) 19 жовтня проголосило утворення на етнічних українських землях незалежної держави й обрало УНРаду на чолі з президентом Є.Петрушевичем для реалізації історичних постанов. 21 жовтня на зборах відпоручників з усього краю в Народному домі він оголосив у присутності митрополита А.Шептицького опрацьований ним статут УНРади та виклав план легального й мирного переходу влади в руки українців. З цим виїхав до Відня.


Зобр:4шт.


Назва:Бучач

Підзаголовок:=== Середньовіччя ===
Знайдено: +
…місто було великим, оточене камінним муром, мало непогані доми, 3 папські (римокатолицькі) костели, руський монастир (жили монахи-домініканці, мова про переданий Яном (Янушем) Потоцьким монастир), вірменська церква (в ориґіналі пол. koścoił); жидівські: божниця, гарне окописько, оточене окремим муром. Замок, його фортифікації кам'яні.[1]
Весна 1672 р. гетьман П.Дорошенко разом із турецьким султаном Мехмедом IV почали війну, відбили 18 серпня у поляків Кам'янець-Подільський. 1672 р.: турецько-татарське військо зруйнували тільки частину міста та замку;[2] 18 жовтня у Бучачі під деревом «Золота Липа», яке збереглося при дорозі на Соколів, був підписаний мирний договір між Туреччиною та Річчю Посполитою. Султан Мехмед IV мав за тимчасову резиденцію бучацький замок.[3]Помилка цитування: Відсутній тег </ref> за наявності тегу <ref>


Назва:Чернігівське князівство

-Знайдено: + 18 жовтня 1239 Чернігів був захоплений монголами, а князь Мстислав Глібович урятувався лише втечею до Угорщини. Його наступник Михайло Всеволодович був убитий монголами під час відвідин Орди (леґенда зробила з нього мученика за віру). Чернігівське князівство, розділене на низку уділів, на довгий час потрапило у безпосередню залежність від Золотої Орди. Частина населення відійшла на північ, де постав новий центр — Брянськ. Останнім знаним чернінігвським князем з лінії Ольговичів був Леонтій (бл. 1300).


Зобр:2шт.


Назва:Ярошинська Євгенія Іванівна

-Знайдено: + | Дата народження = 18 жовтня 1868
-Знайдено: + Євге́нія Іва́нівна Яроши́нська (народилася 18 жовтня 1868, Чуньків, нині Заставнівського району Чернівецької області — померла 21 жовтня 1904, Чернівці) — українська письменниця, перекладач, етнограф, фольклорист, педагог, громадська діячка на Буковині.


Назва:Українська Держава

Підзаголовок:=== Хронологія ===
Знайдено: + |18 жовтня19 жовтня


Зобр:13шт.


Назва:Українська Національна Рада

-Знайдено: + Українська Національна Рада ЗУНР-ЗОУНР (УНРада) — вищий законодавчий орган Західно-Української Народної Республіки — Західної Області Української Народної Республіки. Створена 18 жовтня 1918 у Львові як Конституанта (Конституційні Збори) українського народу, що проживав на своїх етнографічних землях в Австро-Угорській імперії. 19 жовтня 1918 УНРада прийняла постанову про утворення Української держави на українських етнографічних землях у складі Австро-Угорщини та закликала національні меншини направити своїх представників до УНРади пропорційно кількості населення. Президентом УНРади став Євген Петрушевич.Помилка цитування: Відсутній тег </ref> за наявності тегу <ref>) почався черговий наступ польсько-українських армій, які відтиснувши більшовицькі загони, дійшли на Поділлі до лінії Яруга (над Дністром) — Шаргород-Бар-Літин. Ці операції були припинені 18 жовтня 1920, коли польський уряд підписав запропоноване російською стороною перемир'я. Тоді Армія УНР в числі 23 000 бійців сама продовжувала боротьбу проти більшовицьких військ до 21 листопада 1920, коли під тиском переважаючих військ мусила перейти Збруч на територію польської держави, де була інтернована.


Зобр:17шт.


Назва:Фіґоль Михайло Павлович

-Знайдено: + Миха́йло Па́влович Фі́ґоль (* 18 жовтня 1927, с. Крилос, нині Галицького району Івано-Франківської області — 25 травня 1999, Івано-Франківськ) — український живописець і мистецтвознавець. Доктор мистецтвознавства (1998). Заслужений художник УРСР (1990).


Назва:Західноукраїнська Народна Республіка

-Знайдено: + 18 жовтня 1918 р. у Львові на зборах всіх українських депутатів австрійського парламенту, українських членів галицького і буковинських сеймів, представників політичних партій Галичини і Буковини, духовенства і студентства було утворено Українську Національну Раду (УНРада) — політичний представницький орган українського народу в Австро-Угорській імперії[4].


Зобр:3шт.


Назва:Сокіл Марія Іванівна

-Знайдено: + Марі́я Со́кіл (Рудни́цька) (* 18 жовтня 1902, Олександрівськ, Україна — † 20 січня 1999, Юнгставн, штат Огайо, США) — українська оперна співачка-сопрано, сестра письменника Василя Сокола, дружина композитора та диригента Антона Рудницького, мати піаніста Романа Рудницького та композитора Доріана Рудницького.


Назва:Таврійська губернія

-Знайдено: + Таврі́йська губе́рнія (рос. Таврическая губерния) — адміністративно-територіальна одиниця Російської імперії, існувала з 8 (20) жовтня 1802 року по 18 жовтня 1921 року.


Зобр:1шт.


Назва:П'янов Володимир Якович

-Знайдено: + Володимир Якович П'янов (нар.18 жовтня 1921, с. Крючки на Харківщині — †10 грудня 2006) — український критик, перекладач і журналіст.


Назва:П'ятихатки

-Знайдено: + | день міста = 18 жовтня


Зобр:1шт.


Назва:Радомишль

-Знайдено: + 18 жовтня 1905 року у місті відбулася революційна демонстрація.


Зобр:9шт.


Назва:Ризький мир 1921 року

Підзаголовок:== Наслідки ==
Знайдено: + Наслідком переговорів стало підписання 12 жовтня 1920 Договору про перемир'я та прелімінарні умови миру, який набув чинності 18 жовтня 1920.


Зобр:4шт.


Назва:Різниченко Володимир Васильович

-Знайдено: + Володи́мир Васи́льович Різниче́нко (18 жовтня 1870, Валентіїв — †1 квітня 1932) — український вчений у галузі четвертинної геології, геоморфології, тектоніки, гляціології, географії, один із перших керівників Українського відділення Геологічного комітету, директор Інституту геологічних наук (19301932), художник-карикатурист, поет і перекладач, член Наукового товариства імені Т. Г. Шевченка у Львові, академік Всеукраїнської академії наук1929 року).
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 18 жовтня 1870 року на хуторі Валентієвому (тепер село Ніжинського району Чернігівської області). Після закінчення початкової школи навчався у Ніжинській гімназії. У 1891 році поступив на природничий відділ фізикоматематичного факультету Харківського університету. Тут він прилучився до революційного руху і став членом «Союзної ради об'єднаних нелегальних студентських організацій Харкова».


Зобр:1шт.


Назва:Жаботинський Леонід Іванович

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Тривалий час майбутній рекордсмен боровся за першість у радянській команді з Ю. Власовим, поки врешті не переміг. Крапку в їхньому протистоянні булу поставлено 18 жовтня 1964 року в Токіо, коли Ю. Власов визнав свою поразку (був другим у сумі триборства).


Назва:Кравчук Леонід Макарович

-Знайдено: + | початок2 = 18 жовтня 1994


Зобр:1шт.


Назва:АрселорМіттал Кривий Ріг

-Знайдено: + 18 жовтня у Верховній Раді було зроблено спробу зірвати продаж «Криворіжсталі».


Зобр:1шт.


Назва:Буковина

-Знайдено: + 18 жовтня 1918-го року у Львові було скликано Конституанту (Конституційні Збори) українського народу, який проживав на своїх етнографічних землях, що належали Австро-Угорській імперії, а також створено Українську Національну Раду. 19 жовтня 1918-го року УНРада прийняла постанову про утворення Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР), та закликала національні меншини направити своїх представників пропорційно кількості населення до УНРади, як вищого законодавчого органу новоствореної держави. Президентом обрали Євгена Петрушевича. 25 жовтня 1918-го року у Чернівцях було створено Український Крайовий Комітет Буковини на чолі з Омеляном Поповичем, як складову частину УНРади ЗУНР.


Зобр:38шт.


Назва:Історія Маріуполя

-Знайдено: + * Римсько-католицький костьол — закладений після «найвищого» затвердження будівництва в Гатчині імператором Миколою I 15 листопада 1853 року, богослужіння почалися 18 жовтня 1860 року. Костьол перебував на розі Торгової й Італійської вулиць, у її будівництві брав участь юний Архип Куїнджі. Зараз на цьому місці перебуває будинок звичайної будівлі, у якому знаходиться дитячий садок;


Зобр:18шт.


Назва:Конституційний Суд України

-Знайдено: + Розпочав діяльність за новою Конституцією 18 жовтня 1996 року.
-Знайдено: + |19 жовтня 1996 — 18 жовтня 1999
-Знайдено: + |19 жовтня 1999 — 18 жовтня 2002
-Знайдено: + |19 жовтня 2002 — 18 жовтня 2005
-Знайдено: + |19 жовтня 1996 — 18 жовтня 1999
-Знайдено: + |19 жовтня 1996 — 18 жовтня 1999
-Знайдено: + |19 жовтня 1999 — 18 жовтня 2002
-Знайдено: + |19 жовтня 1999 — 18 жовтня 2002
-Знайдено: + |19 жовтня 2002 — 18 жовтня 2005
-Знайдено: + |19 жовтня 2002 — 18 жовтня 2005
-Знайдено: + |18 жовтня 1996 року
-Знайдено: + |18 жовтня 1996 року
-Знайдено: + |18 жовтня 1996 року
-Знайдено: + |18 жовтня 1996 року
-Знайдено: + |18 жовтня 1996 року
-Знайдено: + |18 жовтня 1996 року
-Знайдено: + |18 жовтня 1996 року
-Знайдено: + |18 жовтня 1996 року
-Знайдено: + |18 жовтня 1996 року
-Знайдено: + |18 жовтня 1996 року
-Знайдено: + |18 жовтня 1996 року
-Знайдено: + |18 жовтня 1996 року
-Знайдено: + |18 жовтня 1996 року
-Знайдено: + |18 жовтня 1996 року
-Знайдено: + |18 жовтня 1996 року
-Знайдено: + |18 жовтня 1996 року


Зобр:4шт.


Назва:Історія Криму

-Знайдено: + У грудні 1917 року із розвалом Російської імперії у Криму повстала Кримська Народна Республіка, яка стала першою у світі мусульманською республікою. Проте вже протягом січня 1918 року більшовицьким інтервентам вдалося скинути республіканьску владу і захопити весь півострів. Остаточно радянська влада у Криму була встановлена 18 жовтня 1921 з проголошення Кримської АРСР у складі РСФРР.
-Знайдено: + Завершальна точка у визначені форми державного устрою Криму та включення його у склад РРФСР була поставлена спільною постановою ВЦВК та РНК «Про Автономію Кримської Радянської Соціалістичної республіки» прийнятою 18 жовтня 1921 року.
-Знайдено: + * 18 жовтня 1921  — Утворена Кримська Автономна Соціалістична Республіка.


Зобр:4шт.


Назва:Орден князя Ярослава Мудрого

-Знайдено: + |align="center"|18 жовтня 2006


Зобр:11шт.


Назва:Конгрес українських націоналістів

-Знайдено: + Конгре́с Украї́нських Націоналі́стів — політична партія України, заснована 18 жовтня 1992 року в Києві. Зареєстрована Міністерством юстиції України 26 січня 1993 року.


Зобр:1шт.


Назва:Гайворон

-Знайдено: + 18 жовтня 1905 року залізничники гайворонського вузла підтримали всеросійський жовтневий політичний страйк. Рух поїздів припинився. Страйкарі висунули вимогу, що приступлять до роботи лише тоді, коли буде скорочено робочий день і збільшено заробітну плату.


Зобр:2шт.


Назва:Губернський адміністративний устрій на території України

-Знайдено: + 18 жовтня 1921 року з півостровної частини Таврійської губернії була створена Кримська АСРР у складі Російської СФРР.


Зобр:4шт.


Назва:Науменко Володимир Павлович

-Знайдено: + 18 жовтня 1874 року Володимир Науменко одружився з Вірою Миколаївною Шульгіною, сестрою відомого історика Я. М. Шульгина, яка на той час вже закінчила Київський інститут шляхетних дівчат і за відмінне навчання була нагороджена «малим золотим шифром імператриці Марії Олександрівни».


Зобр:4шт.


Назва:Латинізація української мови

-Знайдено: + Це було реакцією на рішення Фахової колегії Держстандарту України від 18 жовтня 1995 року, яка визнала роботу Інституту української мови над цією таблицею незадовільною і припинила фінансування теми.


Назва:Аверін Віктор Григорович

-Знайдено: + Ві́ктор Григо́рович Аве́рін (* 18 жовтня 1885, Чепіль — † 27 грудня 1955) — український радянський зоолог, громадський діяч, професор. Брат художника Всеволода Аверіна.


Назва:Лавринович Олександр Володимирович

-Знайдено: + | кінець2 = 18 жовтня 2001
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + У 1998–2001 р.р. Народний депутат України 3-го скликання, обраний у 121 виборчому окрузі (Львівська область). Секретар комітету з питань правової реформи. Член Фракції Народного Руху України. Склав депутатські повноваження 18 жовтня 2001 р.


Назва:Філарет (Патріарх Київський)

Підзаголовок:=== Україна ===
Знайдено: + ** II ступеня (18 жовтня 2006) — за визначний особистий внесок у розбудову помісної православної церкви в Україні, багатолітню церковну діяльність в утвердження ідеалів духовності, милосердя і міжконфесійної злагоди в суспільстві[5]
Підзаголовок:=== Україна ===
Знайдено: + nreg=890/2006 Указ Президента України № 890/2006 від 18 жовтня 2006 року «Про нагородження орденом князя Ярослава Мудрого»]</ref>


Зобр:2шт.


Назва:Свідзінський Володимир Євтимович

-Знайдено: + Володи́мир Євти́мович (Юхи́мович) Свідзи́нський (нар. 26 вересня (8 жовтня) 1885(18851008), с. Маянів Вінницького повіту Подільської губернії, нині Тиврівський район, Вінницька область — пом. 18 жовтня 1941, с. Непокрите, Вовчанський район, Харківська область) — український поет, перекладач.


Зобр:3шт.


Назва:Агуф Марк Михайлович

-Знайдено: + Ма́рк Миха́йлович Агу́ф (18 жовтня 1919, Харків — †26 серпня 1986) — український архітектор. Член Спілки архітекторів України (нині Національна спілка архітекторів України) від 1950. Кандидат архітектури.


Назва:Конституційний процес в Україні

-Знайдено: + Західноукраїнські землі Східна Галичина, Північна Буковина та Закарпаття на початку XX століття знаходяться у складі Австро-Угорської монархії. Цісарський уряд маніфестом від 16 жовтня 1918 року, декларує перебудову монархії на федеративних засадах, що спричиняє активізацію національних рухів. 18 жовтня у Львові утворюється Українська Національна Рада та затверджується Статут Української Національної Ради[6].


Назва:Адміністративний поділ Тернопільської області

-Знайдено: + Згідно з Бучацьким мирним договором від 18 жовтня 1672 Поділля відійшло до Османської імперії. Територію Терно­пільщини між Збручем і Стрипою на південь від лінії населених пунктів Гусятин-Гадинківці-Біла-Білобожниця-Джурин-Бучач опинилася під владою Порти і склала Чортківську нахію Кам'янецького ейялету Подільського пашалику.


Зобр:2шт.


Назва:Кучер Володимир

-Знайдено: + Володи́мир Ку́чер (* 18 жовтня 1885, Тлусте — †1970) — український вчений, фізик, педагог. Доктор філософії у галузі фізики. Дійсний член НТШ. Батько академіка Романа Кучера.


Назва:Цецорська битва 1595

-Знайдено: + Вступ польської армії до Молдавії викликав швидку реакцію Туреччини. Поки султан був зайнятий боротьбою з Михайлом Хоробрим, до Молдавії увійшло сильне татарське військо (коло 25 000) на чолі з кримським ханом Газі-Гіреєм II. По отриманню звістки про наближення татар від Кишинева до Ясс Замойський перейшов на лівобережжя Пруту в цілях захисту переправи через річку. Польська армія 6 жовтня збудувала укріплений обоз. Тил і обидва фланги захищала річка Прут, попереду побудували вал с 13 бастіонами і 4 воротами. Ввечері 18 жовтня надійшла ханська армія і почались сутички.


Назва:Штаєрман Михайло Якович

-Знайдено: + Миха́йло Я́кович Шта́єрман (18 жовтня 1904, Рівне — 17 лютого 1983, Харків) — український графік.


Назва:Василенко

-Знайдено: + * Василенко Петро Мефодійович(*18 жовтня 1900 р. — †21 квітня 1999 р.) — український вчений у галузі машинобудування та сільськогосподарської механіки.


Назва:Єрмоленко

-Знайдено: + * Єрмоленко Руслан Миколайович (*18 жовтня 1983) — український футболіст, півзахисник.


Назва:Пам'ятники Тарасові Шевченку

-Знайдено: + * Шалетт-сюр-Луен (побратим Дніпровського району м. Києва) — встановлено 18 жовтня 1974 року як подарунок від району місту-побратиму на честь підписання угоди про співпрацю. Автор — київський скульптор Олександр Скобліков[7].


Зобр:134шт.


Назва:Туркевич Микола Михайлович

-Знайдено: + Микола Михайлович Туркевич (18 жовтня 1912 Пониква (Бродівський район, Львівська область)— 5 червня 1989, Львів) — професор, український вчений у галузі хімії і фармації, доктор технічних і фармацевтичних наук, завідувач кафедри фармацевтичної хімії Львівського державного медичного університету імені Д. Галицького (1946—1977 р.р.), академік. Дані про нього внесені до американської книги про видатних науковців світу "Who is who in the world science".


Назва:Лобода Світлана Сергіївна

-Знайдено: + Світла́на Сергі́ївна Лобода́ (нар. 18 жовтня 1982, Київ) — українська співачка та телеведуча, заслужена артистка України (2013)[8].


Назва:Ведміцький Олександр Микитович

-Знайдено: + Олекса́ндр Мики́тович Ведмі́цький  — (*22 грудня 1894 — †18 жовтня 1961) — український літературознавець і поет.


Назва:Вергун Дмитро Миколайович

-Знайдено: + Дмитро́ Микола́йович Вергу́н (* 18 жовтня 1871, Городок, нині Львівської області — † 3 вересня 1951, Х'юстон) — дослідник історії літератури Карпатської Русі та слов'янознавства москвофільського напрямку, публіцист, журналіст, поет.


Зобр:2шт.


Назва:Доренко Сергій Леонідович

-Знайдено: + Сергі́й Леоні́дович Доре́нко (народився 18 жовтня 1959 р. м. Керч, УРСР) — російський теле-радіо журналіст. Відомий своїми критичними коментарями, а також опозицією до президента Росії Володимира Путіна. Був одним з небагатьох російських журналістів, які підтримали Помаранчеву революцію в Україні 2004 року.


Назва:Вандалізм на Говерлі 2007 року

-Знайдено: + 18 жовтня 2007 р. російська організація ЄСМ поширила на своєму сайті заяву в якій взяла відповідальність за знищення тризубу та гранітного пам'ятного знаку присвяченого Конституції України. Замість цих українських символів активісти ЄСМ за власним визнанням встановили на Говерлі чорний прапор організації та "перейменували" гору в "пік Сталіна". Документальним підтвердженням цієї акції став знятий мобільним телефоном відео кліп, який був розміщений на сайті організації. За словами одного з керівників організації, Павла Заріфулліна, цей акт був відповіддю на присвоєння звання Героя України командиру УПА Роману Шухевичу. Також повідомлялось, що до акції були причетні етнічні українці, члени ЄСМ [9]. 19 жовтня 2007 р. ідеолог та лідер організації Олександр Дугін проголосив цю акцію "кастрацією оранжизма" і висловив надію, що офіційна російська влада підтримає дії ЄСМ [10]. Сам Дугін висловив готовність відповідати перед судом за скоєну акцію в разі висунення офіційних звинувачень українською владою [10].


Назва:Теодосій (Рудницький)

Підзаголовок:==Життєпис==
Знайдено: + На початку 1730 його призначено єпископом Луцьким.[11] 18 жовтня 1732 владика Теодосій отримав грамоту польського короля Августа II з дозволом на друк церковних книжок руською мовою у Почаївському монастирі.


Назва:Багата Ущелина

-Знайдено: + 18 жовтня 1921 року була створена Кримська АРСР, а в 1923 році повіти перетворені в райони. На 1926 рік, за новим адміністративним поділом, Коклуз віднесли до Бахчисарайського району, а саме село було центром Коклузької сільради[12].


Назва:Донченко Юрій Григорович

-Знайдено: + Донченко Юрій Григорович — український політик. Народився 18 жовтня 1953 року в м. Луганську. В 1976 році закінчив Ворошиловградський машинобудівний інститут, у 1999 році — Національну юридичну академію ім. Ярослава Мудрого.


Назва:25-а повітряно-десантна бригада (Україна)

-Знайдено: + * з 3 жовтня по 18 жовтня 1989 року і з 16 січня 1990 по 16 березня 1990 — Баку.
-Знайдено: + 18 жовтня 1989 року Іл-76, прийнявши на борт 8-у парашутно-десантну роту 217-го парашутно-десантного полку, що виконував завдання в Баку, злетів, але, не встигнувши набрати висоти, спалахнув двигун. Льотчики, під командою командира корабля полковника Калмикова, маневрували, як могли, намагаючись збити полум'я з двигуна, що горів, і посадити літак. Було видно, яких зусиль їм це коштує. Але через декілька хвилин частина крила звалилася вниз і повітряний корабель впав в Каспійське море.


Зобр:23шт.


Назва:Коробівка

Підзаголовок:==Історія==
Знайдено: + Село відоме своїми революційними традиціями. До 1905 року в Коробівці були неорганізовані селянські заворушення, а 18 жовтня 1905 року жителі села підтримали Золотоніське збройне повстання. У 1918 році в Коробівці створено партійну організацію.


Назва:Пальчик (село)

Підзаголовок:== Персоналії ==
Знайдено: + В селі народився Сергій Олександрович Єфремов (*6 (18 жовтня) 1876 — † після 1939; за н. даними — 1937) — український громадсько-політичний і державний діяч, літературний критик, історик літератури, академік Української Академії Наук, дійсний член Наукового Товариства імені Тараса Шевченка у Львові.


Назва:Корнійчук Євген Володимирович

-Знайдено: + Євге́н Володи́мирович Корнійчу́к (нар. 18 жовтня 1966, місто Вінниця) — український політик. Народний депутат України. Колишній член та лідер [[Україна — Вперед!


Назва:Трегубов Юрій Валентинович

-Знайдено: + Ю́рій Валенти́нович Трегу́бов (нар. 18 жовтня 1973, місто Дніпропетровськ) — український політик та юрист. Народний депутат України. Заслужений юрист України.


Назва:Венедиктов Лев Миколайович

Підзаголовок:== Нагороди ==
Знайдено: + * Почесна відзнака Президента України (18 жовтня 1994) — за видатний внесок у розвиток українського музичного мистецтва, високу професійну майстерність[13]


Зобр:1шт.


Назва:Лук'яненко Володимир Матвійович

-Знайдено: + Лук'яненко Володимир Матвійович (*18 жовтня 1937, Харків) — український державний діяч, Герой України, доктор технічних наук, професор (1997); ВАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання імені М. В. Фрунзе», президент — голова правління; голова наглядової ради ВАТ «Сумський завод насосного і енергетичного машинобудування „Насосенергомаш“» (з 05.2003); член Координаційної ради з питань внутрішньої політики при Президентові України (з 09.1998); член Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки (з 06.2000).
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 18 жовтня 1937 в місті Харків.
Підзаголовок:== Нагороди ==
Знайдено: + * Орден князя Ярослава Мудрого IV ст. (18 жовтня 2012)[14], V ст. (10.2007).


Назва:Гімн АРК

-Знайдено: + Гімн було затверджено після конкурсу, проведеному ВР АРК 26 лютого 1992. Офіційне ухвалення відбулося 18 жовтня 2000 року. Лише російськомовна версія є першотвором.


Назва:Васильківка

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + Під час Другої світової війни окуповане німецькими військами 18 жовтня 1941 року. 17 вересня 1943 року звільнене радянськими військами.


Назва:Кінські Роздори

-Знайдено: + В селі народилися Герой Радянського Союзу Мережко Лука Степанович (*18 жовтня 1914 — 1973), народний депутат Єрмак Анатолій Васильович (*5 серпня 1955 — †11 лютого 2003), Іван Павлович Шило (*1926) відомий вчений, полковник, ветеран ВВВ, ветеран війни в Єгипті Герой Радянського Союзу його заслуги були оцінені двома Орденами "Красной Звезды", Орденом "Великой Отечественной войны второй степени" і ще 25 медалями.


Назва:Цаплієнко Андрій Юрійович

-Знайдено: + ». Публікувався в німецькому журналі «Ost in West»: «Leben in der heissen Zone», 14 червня 1999 року та «Geliebte Holle», 18 жовтня 1999 року.


Назва:Бережівка

-Знайдено: + Діяли: земське початкове училище, в якому навчалися 113 хлопців та 39 дівчат (1912), церковнопарафіяльна школа, ярмарки на 1-му тижні після Великодня на 18 жовтня. Землевласниками села були: А. М. Орловсь­кий, Ф. О. Свирський, М. Александрович.


Назва:Кримська Автономна Соціалістична Радянська Республіка

-Знайдено: + |date_start = 18 жовтня, 1921
-Знайдено: + Створена 18 жовтня 1921, представником кримських татар тоді був Саїд-Галієв Сахиб-гару.


Назва:Бруз Володимир Семенович

Підзаголовок:=== Відзнаки ===
Знайдено: + 18 жовтня 1995 року Указом Президента України «з нагоди 50-ої річниці заснування Організації Об'єднаних Націй, за багаторічну плідну дипломатичну діяльність» Володимирові Брузу надано почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України» [15].


Назва:Варфоломій (Ващук)

-Знайдено: + |Рукоположення=18 жовтня 1983
-Знайдено: + 16 жовтня 1983 року був висвячений у сан диякона, а 18 жовтня того ж року - в сан священика. Відряджений на парафіяльне служіння до Спасо-Преображенського храму селища Стара Вижівка Волинської області, став настоятелем.


Назва:Єремія Прозорливий

-Знайдено: + Єремія Прозорливий Печерський († 1170, Київ) — преподобний києво-печерський XI століття, чернець Печерського монастиря. Пам'ять 11 жовтня і 18 жовтня. В літописі (в оповіді про Печерський монастир) про нього говориться, що він був сучасником хрещення Русі і мав дар провидця.


Назва:Бондаренко Віктор Олександрович

-Знайдено: + Ві́ктор Олекса́ндрович Бондаре́нко (18 жовтня 1931) — народний депутат України 1-го скликання.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 18 жовтня 1931 року, в селі Блакитне, Високопільський район, Херсонська область, УСРР, в сім'ї службовця. Українець, освіта вища, лікар, Дніпропетровський медичний інститут.


Назва:Битва під Підгайцями (1667)

Підзаголовок:== Угода ==
Знайдено: + Під час переговорів татари зокрема запропонували союз проти Росії. Згідно з цими угодами, в обмін на "подарунки" татари повинні були утриматися від набігів, і також утримувати від нападу Буджацьку і Добрудзьку орди, які не визнавали зверхності кримського хана. У окремому універсалі 18 жовтня було дозволено татарам повернутися у Крим разом із захопленим ясиром. Тому, повертаючись назад, татари лише на Покутті спустошили близько 300 сіл.


Зобр:12шт.


Назва:Олесь Вахній

-Знайдено: + ]</ref>, Маршу на честь УПА 18 жовтня 2008Помилка цитування: Відсутній тег </ref> за наявності тегу <ref>


Зобр:2шт.


Назва:Гетьман Петро Дорошенко (крейсер)

-Знайдено: + 18 жовтня 1913 року – був закладений на заводі «Руссуд» у Миколаєві, разом з крейсером «Адмірал Нахімов» – головним кораблем у серії з чотирьох легких крейсерів типу «Світлана», що планувалось збудувати для Чорноморського флоту. Проте ці судна відрізнялись від прототипу зовні та деталями побудови суден.


Зобр:1шт.


Назва:Іщенко Ігор Іванович

-Знайдено: + І́гор Іва́нович І́щенко (* 19 вересня 1916 — † 18 жовтня 2000) — український вчений у галузі механіки, кандидат технічних наук. Син хірурга Івана Іщенка, чоловік співачки Лариси Руденко.
-Знайдено: + Жив у Києві по вулиці Пушкінській 1-3/5, квартира 61. Помер 18 жовтня 2000 року. Похований на Байковому кладовищі (ділянка № 1).


Зобр:1шт.


Назва:Безкоровайний Володимир Герасимович

-Знайдено: + Квітневу 1996 року директиву командувача ВМС про проведення самостійних оперативно-тактичних навчань національного флоту «Море-96» багато хто вважав фантастикою. Та Безкоровайний зумів провести спільні маневри кораблів і морської авіації. У навчаннях узяли участь понад 2,5 тисячі моряків, льотчиків, морських піхотинців та інших військовиків ВМС. Вже через два тижні після «Моря-96» «Гетьман Сагайдачний» і великий десантний корабель «Костянтин Ольшанський» з українською морською піхотою на борту вийшли з Чорного моря, пройшли Егейське і Середземне моря і вийшли у Атлантичний океан. Здолавши понад 6000 миль і з честю пройшовши випробування атлантичним ураганом «Едвард», загін українських військових кораблів прибув до військово-морської бази США Норфолк. Разом з українськими кораблями Україну в США представляв і командувач ВМС Безкоровайний. На зворотному шляху українські кораблі відвідали Понта-Делгада і Гібралтар, провели спільні навчання з кораблями ВМС США, Італії і Франції. 18 жовтня 1996 року загін українських бойових кораблів увійшов до Севастополя. За 64 доби походу кораблі Військово-Морських сил України двічі перетнули океан, три протоки і п'ять морів, здолавши понад 12000 миль. Похід твердо закріпив статус Військово-Морських Сил України як реальної військової сили.


Зобр:2шт.


Назва:Горбівненко Анатолій Тимофійович

-Знайдено: + Анато́лій Тимофі́йович Горбівне́нко (*18 жовтня 1953, Білозір'я) — поет.
-Знайдено: + Народився 18 жовтня 1953 р. в с. Білозір'я Черкаського району Черкаської області.


Назва:Даміан Цілитель

-Знайдено: + Пам'ять 11 жовтня і 18 жовтня.


Зобр:1шт.


Назва:Матвій Прозорливий

-Знайдено: + Пам'ять 11 жовтня и 18 жовтня.


Назва:Павлюченко Сергій Олексійович

-Знайдено: + Сергі́й Олексі́йович Павлюче́нко (* 5 жовтня (18 жовтня) 1902, Курськ) — український музикознавець, композитор, педагог. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1954).


Назва:Історія Львова

Файл:Відкриття пам'ятника Леніну.jpg

-Знайдено: + У квітні 1915 року Львів повернувся під владу Австро-Угорщини, проте ненадовго. У 1918 році, з поразками на фронтах, став відчутний близький розвал імперії. Пригноблені народи, в тому числі й українці, почали готуватися до створення власних державних структур. 18 жовтня у Львові був створений політичний представницький орган українців — Українська Національна Рада, куди входили політики старшого покоління, виник Український генеральний військовий комісаріат (УГВК) з числа радикально налаштованих молодих офіцерів, що пройшли світову війну.


Зобр:17шт.


Назва:Кравченко Костянтин Сергійович

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + 21 липня 2011 року перейшов на правах оренди до кінця сезону у львівські «Карпати»[16], але і тут не зміг закріпитися і вже 18 жовтня того ж року орендний договір з футболістом було розірвано[17] і він повернувся до Донецька.


Зобр:1шт.


Назва:Аджоєв Гурам Захарович

-Знайдено: + Гурам Захарович Аджоєв (рос. Гурам Захарович Аджоев, * 18 жовтня 1961, Тбілісі) — радянський футболіст. Грав на позиціях півзахисника і нападника. Виступав, зокрема, за «Торпедо» (Кутаїсі), «Динамо» (Москва), «Спартак» (Москва) і «Металіст» (Харків). Зараз працює директором СДЮШОР у місті Раменське (Московська область).


Назва:Українська греко-католицька церква в СРСР

-Знайдено: + 20 вересня Щербицький i Чебриков Віктор Михайлович були виведені з Політбюро ЦК КПРС, а 28 вересня Щербицького на посаді 1-го секретаря КПУ замінив Володимир Івашко. Таким чином з верхівки КПУ були усунуті прихильники попереднього курсу стосовно УГКЦ. Пленум ЦК КПУ, що відбувся 18 жовтня, віддзеркалив поглиблення непевності ЦК щодо майбутнього статусу Української Греко-Католицької Церкви.


Зобр:4шт.


Назва:Сезон ФК «Карпати» (Львів) 2009—2010

-Знайдено: + | 18 жовтня 2009


Зобр:1шт.


Назва:Кроленко Юрій Якович

-Знайдено: + Юрій Якович Кроленко (рос. Юрий Яковлевич Кроленко, * 18 жовтня 1938, Харків) — голова Наглядової ради АТ «Житлобуд-2». Заслужений будівельник України, кавалер орденів «Знак Пошани», «За заслуги» ІІ-ІІІ ступенів. Почесний громадянин міста Харкова. Член виконавчого комітету Харківської міської ради. Повноважний представник Української будівельної палати в Харківській області[18], член Міжнародної академії наук житлово-комунального та побутового господарства.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 18 жовтня 1938 року в Харкові.


Зобр:3шт.


Назва:Єрмоленко Руслан Миколайович

-Знайдено: + Єрмоленко Руслан Миколайович (*18 жовтня 1983) — український футболіст, півзахисник українського клубу першої ліги «Кримтеплиця» Молодіжне.


Назва:Каринська Варвара Андріївна

-Знайдено: + Каринська Варвара Андріївна (Каринська Барбара) ( англ. Barbara Karinska; * 3 жовтня 1886, Харків — † 18 жовтня 1983, Нью-Йорк) — американська дизайнерка одягу, авторка сценічних костюмів для кіно та балету, зокрема, співавторка сучасної балетної пачки, загальноприйнятої у світі.


Назва:Сафронова-Паустовська Галина Борисівна

-Знайдено: + Сафронова-Паустовська Галина Борисівна (18 жовтня 1927, Могилів-Подільський — 17 травня 2006, Львів) — доктор медичних наук, професор.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народилася 18 жовтня 1927 року в місті Могилів-Подільському Винницької області України в родині служащих українсько-польського похождення. Дитинство провела в Могилів-Подільському, з першої половини 1930-х років сім΄я проживала у Вінниці.


Назва:Коньков Анатолій Дмитрович

-Знайдено: + | дата-оновлення = 18 жовтня 2009


Назва:Косач Юрій Андрійович

-Знайдено: + Народився 20 травня 1934 р. в м. Луганську в родині службовця. Помер 18 жовтня 1989 р. в Києві. Закінчив сценарний факультет Всесоюзного державного інституту кінематографії (1961).


Назва:Карпатсько-ужгородська наступальна операція 1944

-Знайдено: + * Станом на 18 жовтня після запеклих боїв в умовах бездоріжжя та важкодоступної гірсько-лісистої місцевості війська Четвертого Українського фронту оволоділи Руським, Ужоцьким, Верецьким, Яблуницьким та ін. перевалами, м. Рахів, с. Ясіня.


Назва:Воїни-інтернаціоналісти на Тернопільщині

-Знайдено: + * Гальчук Орест (22 січня 1965, с. Сапова Теребовлянського району — 18 жовтня 1984);


Назва:Каштанов Віктор Сергійович

-Знайдено: + Народився 5 листопада 1929 р. в Києві в родині службовця. Помер 18 жовтня 1994 р. там же. Закінчив Харківський інститут культури (1957) та Вищу партійну школу при ЦК Компартії України (1964). Був головним редактором передач для дітей та юнацтва Київської студії телебачення, редактором агентства «Телепресреклама», «Укоопторгреклама».


Назва:Чемпіонат України з хокею 2009—2010

-Знайдено: + Чемпіонат України з хокею серед команд вищої ліги сезону 2009—2010 років — стартував 18 жовтня 2009 року, а завершився фінальними поєдинками та іграми за третє місце, що відбулися 6 та 9 квітня 2010 року.


Назва:Жоземар дос Сантос Сілва

-Знайдено: + Жоземар дос Сантос Сілва, відоміший як Жоземар (* 18 жовтня 1980) — бразильський футболіст, нападник «Івердон-Спорта».


Назва:Лисак Віктор Павлович

-Знайдено: + Народився 18 жовтня 1951 р. у місті Жашків, Черкаської області. Закінчив Київський державний інститут театрального мистецтва іммені І. Карпенка-Карого. З 1975 року працює на Київській кіностудії ім. О.П. Довженка.


Назва:Лутаєнко Володимир Самійлович

-Знайдено: + Народ. 18 жовтня 1937 р. в Москві в родині службовця. Закінчив Київський державний університет ім. Т. Г. Шевченка (1960) і аспірантуру при ньому (1966). Працював у сценарному відділі «Київнаукфільму», викладав у Київському державному інституті театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого. З 1969 р. — доцент Київського державного інституту культури.


Назва:Небера Володимир Павлович

-Знайдено: + Народ. 2 червня 1924 р. у Києві в родині службовця. Помер 18 жовтня 1994 р. там же. Учасник Німецько-радянської війни. Закінчив Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого (1949). Був режисером Української студії хронікально-документальних фільмів.


Назва:Газети Харківської області

-Знайдено: + | 18 жовтня 1993 року


Назва:Курило Євген-Ярослав Львович

-Знайдено: + Курило Євген-Ярослав Львович (18 жовтня 1912, м. Чортків — 16 жовтня 1984, м. Бінгемтон, США) — український актор театру та кіно.


Назва:Олексій (ім'я)

-Знайдено: + Іменини: 25 лютого; 30 березня; 7 травня; 2 червня; 18 жовтня; 6 грудня.


Назва:Комісії та комітети допомоги голодуючим в УСРР

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + Незважаючи на голод в південних губерніях УСРР навіть після збирання врожаю, ЦКДГ ВУЦВК, згідно з постановою ВУЦВК від 18 жовтня 1922 р., було ліквідовано 1 листопада. Цим кроком радянський уряд намагався виправдати в очах міжнародної спільноти поновлення УСРР хлібного експорту. Замість комісій допомоги голодуючим почали створюватися комісії з ліквідації наслідків голоду, на які покладалися завдання «допомоги в поновленні зруйнованих селянських господарств, допомоги інвалідам війни, праці та голоду, позбавленим господарств, а також безробітним і безпритульним дітям».


Назва:Янукізми

-Знайдено: + * 21 січня 2011 року у Давосі на Всесвітньому економічному форумі Янукович сказав: «Я мрію, що ми у фіналі зустрінемося з Польщею»[19], а вже 18 жовтня 2011 р. під час українсько-російського економічного форуму в Донецьку він змінив мрію: «Ми говорили з Дмитром Анатолійовичем (Медведєвим — президентом Росії), що дуже добре було б, щоб ми зустрілися не на ранній стадії чемпіонату, а зустрілися пізніше, бажано у фіналі».


Зобр:1шт.


Назва:Орден святого рівноапостольного князя Володимира (УПЦ МП)

-Знайдено: + * Бондаренко Володимир Миколайович (18 жовтня 2005)


Назва:Габ'як Богдан Йосипович

-Знайдено: + Габ'як Богдан Йосипович (18 жовтня 1963, с. Денисів Козівського району Тернопільської області) — український художник. Син Йосипа Габ'яка.


Назва:Гарасевич Іван Дем'янович

-Знайдено: + Гарасевич Іван Дем'янович (*3 серпня 1914, м. Кременець — 18 жовтня 1977, там само) — український художник, літератор.


Назва:Василій (Васильцев)

-Знайдено: + | сан = 18 жовтня 1964
-Знайдено: + 18 жовтня 1964 єпископом Саратовським і Волгоградським Варфоломієм (Гондаровським) висвячений на священика до Троїцькому кафедральному собору міста Саратова. У 1965 році призначений настоятелем Собору на честь Зішестя Святого Духа міста Саратова. На новому місці служіння о. Всеволод у короткий термін зміг налагодити життя парафії, організував один із кращих в єпархії хорів, у цей період розкрився проповідницької дар майбутнього архієрея. Із вересня 1965 року став благочинним Саратовського округу, а в 1967 році зведений у сан протоієрея.


Назва:АнтиТабачна кампанія

-Знайдено: + * 18 жовтня 2010 року у Львові понад 300 осіб влаштували пікет біля обладміністрації. Вони вимагали не приймати в парламенті законопроект про мови. Близько години пікетувальники скандували «Геть Табачника!


Зобр:8шт.


Назва:Антоненко Григорій Миколайович

-Знайдено: + | роки_діяльності = з 18 жовтня 1943
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + З 18 жовтня 1943 року був учнем художника, учнем балету театру імені Миколи Островського. В 19441955 роках був артистом балету Запорізького обласного музично-драматичного театру імені Миколи Щорса. У 1948 році закінчив драматичну студію при Запорізькому українському музично-драматичному театрі. По закінченні театральної студії став повноправним членом трупи. З 1955 по 1957 рік працював конферансьє в Київському естрадному оркестрі під керівництвом Євгена Зубцова. В 1957 році став артистом Запорізького обласного музично-драматичного театру імені Миколи Щорса. У репертуарному списку актора — 210 ролей.


Назва:Єлисаветградська чоловіча гімназія

-Знайдено: + 18 жовтня 1892 року після церемонії урочистого освячення пам'ятника професору Новоросійського університету В. Григоровичу в актовому залі гімназії відбулось урочисте зібрання історико-філологічного товариства «на честь пам'яті Григоровича».


Зобр:2шт.


Назва:Пучков Сергій Валентинович

-Знайдено: + 18 жовтня 2011 року Сергія Пучкова було назначено головним тренером «Севастополя»[20]


Зобр:1шт.


Назва:Цисельський Михайло Петрович Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: +

18 жовтня 1944 року, коли Україну та Чорне море було звільнено від німецько-фашистських загарбників, частину, в якій служив Цисельський, перевели на Балтику у склад 12 гвардійського полку. 30 жовтня 1944 року екіпаж здійснював наліт на військово-морську базу ворога Лібаву. Керований досвідченим льотчиком гвардії майором Поповим літак пішов у піке на ворожі кораблі. Бомби відокремились від літака, і в цей час Цисельський помітив, що ззаду готові до нападу три «фокке-вульфи». Сигнал пілоту, і машина вислизнула з-під удару. Розпочався нерівний бій. Один ворожий літак був збитий. Однак і наш бомбардувальник загорівся. У тому бою Михайло Цисельський був тяжко поранений, але він та поранений у руку стрілець-радист Семушин продовжували відбивати атаки ворога. Командир екіпажу вивів палаючий літак у хмари, відірвався від гітлерівців і зробив посадку на полі.


Зобр:4шт.


Назва:Мацей Налєпа

-Знайдено: + Гравця хотіли бачити у своєму складі велика кількість польських клубів, серед яких ЛКС (Лодзь), Заглембє (Любін) та Полонія (Битом)[21]. Але він 18 жовтня 2009 року підписав контракт на один рік з клубом П'яст (Глівіце)[22].


Назва:Арсенал (завод)

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + У 1905 страйковий рух київських робітників значно посилився. Арсенальці беруть активну участь у Всеросійському страйку і в антиурядовій демонстрації 18 жовтня 1905. В листопаді 1905 арсенальці послали двох своїх представників у Київську раду робітничих депутатів. 18 листопада відбулося повстання саперів, до якого приєдналися понад 100 арсенальців і робітники інших підприємств. 12 грудня в Києві страйкувало 26 підприємств. У цьому страйку взяло участь 750 арсенальців.


Зобр:2шт.


Назва:Денис

-Знайдено: + | name day = 17 січня, 6 лютого, 23 березня, 28 березня, 4, 19 і 31 травня, 16 червня, 8 липня, 17 і 31 серпня, 10 вересня, 16 і 18 жовтня, 4 листопада, 12 і 30 грудня
-Знайдено: + * Діонісій Олександрійський — († 264 р.) (18 жовтня)


Назва:Сатанівський цукровий завод

-Знайдено: + 2001 року підприємство переробляло за добу 2400 тонн цукрового буряка, а потужність його становила 2600 тон. 18 жовтня 2001 року електрозварювальника ВАТ «Сатанівський цукровий завод» Івана Михайловича Цісаря було відзначено Почесною Грамотою Державного департаменту продовольства і ЦК профспілок працівників агропромислового комплексу України — за значні успіхи в професійній діяльності та у зв'язку з Днем працівників харчової промисловості [23]
-Знайдено: + iddoc=331&docl=0 Наказ від 18 жовтня 2001 року «Про нагородження Почесною Грамотою»]</ref>.


Зобр:3шт.


Назва:Коноників Михайло Михайлович

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + У 19181919 рр. — хотинський та бердичівський повітовий військовий комендант Української Держави та УНР. З 18 жовтня 1919 року — начальник етапно-розподільчого пункту в м. Могилів-Подільський, з 15 червня 1920 року — скарбник управління постачання начальника Тилу Армії УНР.


Назва:Василенко Петро Мефодійович

-Знайдено: + Василенко Петро Мефодійович (*18 жовтня 1900 р. — †21 квітня 1999 р.) — український вчений у галузі машинобудування та сільськогосподарської механіки. Доктор технічних наук, професор кафедри сільськогосподарських машин Національного аграрного університету. Академік Української академії аграрних наук, академік Російської академії сільськогосподарських наук (РАСГН), член-кореспондент Національної академії наук України.


Назва:Барашян Юрій Сергійович

-Знайдено: + Юрій Сергійович Барашян (18 жовтня 1979, Феодосія) — український боксер-професіонал, у напівважкій вазі, колишній претендент на титул чемпіона світу і Європи. Свою професійну кар'єру почав 14 грудня 2001 року.


Назва:Оборона Севастополя (1941—1942)

Підзаголовок:==== ВПС ====
Знайдено: + На 22 червня 1941 року в Криму базувалося кілька частин і підрозділів ВПС Чорноморського флоту, які мали у своєму складі близько 360 літаків різних типів. Щоправда, основна кількість літаків була застарілих типів. Літаків нових типів (МіГ-3) нараховувалося тільки 16 шт., на 20 вересня 1941 року їх нараховувалося вже 28 машин а на 18 жовтня 1941 — 46. В кінці 1941, на початку 1942 року бойовий парк поповнився кількома десятками новими винищувачами типу ЯК-1. За період боїв за Севастополь і на Керченському півострові радянські ВПС втратили близько 215 літаків всіх типів, при цьому противник втратив близько 70-ти машин[24].


Зобр:8шт.


Назва:Булавінське повстання

-Знайдено: + Старшини нашвидку зібрали похідне військо і направили його проти булавинців. Проти повстанців було кинуто загони заможних козаків і калмиків. У Закотного містечка, що на Айдарі, 18 жовтня вони розбили повсталих. Самому Булавіну з групою козаків вдалося піти в Бахмут, де він міг отримати допомогу від татар і запорожців. Булавін відправився в Запорізьку Січ, де уклав із запорожцями таємний союз — «друг за друга стояти твердо і радєть одностайно».


Назва:Займіться ділом, а не язиком!

-Знайдено: + * 18 жовтня протестні акції відбулись по всій Україні. Мітингувальники вийшли на вулиці Одеси, Івано-Франківська, Полтави, Львова, Донецька, Києва. Громадяни вимагали відхилити законопроект «Про мови в Україні» № 1015-3.[25]


Зобр:11шт.


Назва:Мізерний Василь

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + В ніч з 17 на 18 жовтня 1944 року, курінь «Рена» здійснив напад на станицю НКВС в містечку Перегінську[26]. Під час атаки загинуло двоє повстанців та кілька було поранено, дані про втрати ворога були засекречені. Наприкінці жовтня 1944 року Василь Мізерний отримав наказ повертатися разом зі своїм куренем в Західні Карпати на Лемківщину. В грудні 1944 року отримує звання поручика[27].


Зобр:7шт.


Назва:Гончаров Петро Григорович

-Знайдено: + Петро Григорович Гончаров (* 18 жовтня 1888, Київ — † 1970) — український хоровий диригент, композитор.
Підзаголовок:== Джерела ==
Знайдено: + ID=71146 Всеукраїнська експертна мережа. Цей день в історії - події та люди. 18 жовтня]


Назва:Кравченко Андрій Григорович

-Знайдено: + Андрі́й Григо́рович Кра́вченко (нар. 18 (30) листопада 1899(18991130), Сулимівка — пом. 18 жовтня 1963) — радянський воєначальник, двічі Герой Радянського Союзу, депутат Верховної Ради СРСР 2-го скликання.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Помер 18 жовтня 1963 року. Похований на Новодівичому кладовищі в Москві (ділянка 8).


Назва:Крим Соломон Самійлович

Підзаголовок:== Життєпис ==
Знайдено: + Після початку виведення з Криму німецьких військ генерал Р. фон Кош 14 листопада 1918 року дав згоду на відставку очолюваного С. Сулькевичем кримськотатарського (за складом і політичною спрямованістю діяльності) Кримського крайового уряду та на впровадження в життя рішення, що було прийняте 18 жовтня того ж року в Сімферополі на з'їзді гласних Таврійського губернського земства, міських голів Криму, представників повітових земських управ та членів Всеросійських Установчих зборів, про призначення Соломона Крима на посаду голови Кримського крайового уряду. Вже наступного дня Соломон Крим почав виконувати обов'язки голови уряду, він також став міністром землеробства і державних маєтностей.


Назва:Рощицький Сергій Євстахійович

-Знайдено: + Рощицький Сергій Євстахійович (18 жовтня 1866, м. Шпола Звенигородвського повіту Київської губернії — листопад 1923) — полковник Армії УНР.


Зобр:1шт.


Назва:Преображенський собор (Донецьк)

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + 11 грудня 1930 року Свято-Преображенський собор втратив дзвони, а пізніше була зруйнована дзвіниця. А в 1931 році собор був підірваний нібито для добутку будматеріалів. 18 жовтня 1931 року заступник голови Сталінського міськвиконкому написав такий документ:


Зобр:1шт.


Назва:Західний похід монголів

-Знайдено: + Восени 1239 року монголи направили удар на володіння Михайла Всеволодовича Чернігівського й Київського. Чернігів було взято в облогу монголами 18 жовтня 1239 року та взято із застосуванням потужної техніки. Під час облоги на допомогу місту прийшло військо на чолі з Мстиславом Глібовичем, двоюрідним братом Михайла, але зазнало поразки. Після падіння Чернігова монголи не пішли на північ — археологічні дослідження показали, що Любеча (на півночі) не торкались, проте було понівечено землі й міста вздовж Десни та Сейму , в тому числі Путивль, Глухів, Вирь та Рильськ. За однією з версій [28][29], походом на Чернігівське князівство керував Мунке.


Зобр:7шт.


Назва:Негода Олексій Гнатович

Файл:Colonel A.I.Negoda (171st Rifle Division).jpg

-Знайдено: + Негода Олексій Гнатович (*18 жовтня 1909 — †1 січня 1975) — український радянський військовик, Герой Радянського Союзу.


Зобр:1шт.


Назва:Список старшин і козаків 1-го кінного полку Чорних запорожців Армії УНР

-Знайдено: + | 310 || Присяжний Іван || нар.18.10.1892 —
03.04.1965|| Козак|| ||


Зобр:28шт.


Назва:Євграфов Павло Борисович

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + У червні 1997 року Верховна Рада України призначила Євграфова суддею Конституційного Суду України. 19 жовтня 1999 року на спеціальному пленарному засіданні Конституційного Суду України Павла Борисовича обрали заступником Голови Конституційного Суду України. Виконував ці обов'язки до 18 жовтня 2002 року. Припинив повноваження судді Конституційного Суду України з 25 липня 2006 року.


Назва:Євпаторійський повіт

Підзаголовок:== Підпорядкування ==
Знайдено: + 18 жовтня 1921 року повіт ліквідовано відповідно до нового територіального розмежування з


Назва:Сучасна українська мова

-Знайдено: + * 18 жовтня 2010 р. — пікетування представниками громадських організацій Верховної Ради та обласних державних адміністрацій по всій Україні з вимогою не приймати законопроект № 1015-3 «Про мови в Україні» під гаслом «[[Займіться ділом, а не язиком!


Зобр:33шт.


Назва:Історія Седнева

-Знайдено: + * З листа Л. Жемчужникова від 18 жовтня 1897 р.: "Лизогуби… не тільки любили Шевченка, але й цінили його як поета і співця українських пісень, які він співав приємним голосом, цілком зберігаючи характер народний, глибоко відчував, що співав, а Лизогуби були сильні і серйозні знавці музики. В маєтку Лизогубів у Седневі йому завжди був готовий притулок у флігелі, в живописній майстерні, який містився в саду, з окремим в майстерню, через особі сіни «входом» 204.


Назва:Час в Україні

-Знайдено: + А вже 18 жовтня 2011 року після сильної критики зі сторони мас медіа та громадськості Верховна Рада визнала свою попередню постанову такою, що втратила чинність та запропонувала Кабінету міністрів України протягом одного місяця з дня набрання чинності постанови внести на розгляд Верховної Ради України проект закону щодо порядку обчислення часу на території України.[30] У зв'язку з попередніми рішеннями урядів Росії та Білорусі про зміну часу у цих країнах, з 30 жовтня 2011 вперше за тривалий час виникла постійна різниця (у період дії стандартного часу) в одну годину з Білоруссю, та дві години — з Росією (Москва).


Зобр:1шт.


Назва:Феодосійський повіт

Підзаголовок:== Підпорядкування ==
Знайдено: + 18 жовтня 1921 року повіт ліквідовано відповідно до нового територіального розмежування з утворенням Кримської Автономної Соціалістичної Радянської Республіки у складі РРФСР.


Назва:Мельниченко Микола Іванович

-Знайдено: + Мико́ла Іва́нович Мельниче́нко (18 жовтня 1966, село Западинка, нині Васильків, Київська область) — екс-майор Управління державної охорони України. Автор плівок, які спричинили Касетний скандал.


Назва:Локтіонов Роман Борисович

-Знайдено: + Рома́н Бори́сович Локтіо́нов (нар. 18 жовтня 1986 року, Олександрія, Кіровоградська область, УССР) — український футболіст, нападник ПФК «Олександрія».


Зобр:1шт.


Назва:Корбутяк Дмитро Михайлович

-Знайдено: + Дмитро́ Миха́йлович Корбутя́к (18 жовтня 1911, село Кулачківці Коломийського повіту, нині Снятинського району Івано-Франківської області — 21 листопада 1995, Сілвер-Спрінг, штат Меріленд, США) — український журналіст, мемуарист, громадський діяч. Член-кореспондент УВАН.


Назва:Повх Олеся Іванівна

-Знайдено: + Олеся Іванівна Повх (18 жовтня 1987) — українська легкоатлетка, спринтер, бронзова медалістка Олімпійських ігор і чемпіонату світу, чемпіонка Європи.


Назва:Хмельницький Олександр Ісакович

-Знайдено: + Олександр Ісакович Хмельницький (18 жовтня 1889, Одеса — 7 грудня 1919, Москва) — український юрист, державний і політичний діяч.


Зобр:1шт.


Назва:ХК «Донбас» у сезоні 2011—2012

Підзаголовок:==== Жовтень ====
Знайдено: + |дата = 18 жовтня 2011


Зобр:2шт.


Назва:Смолінський Микола Сергійович

-Знайдено: + Смолінський Микола Сергійович (* 18 жовтня 1953, с. Лукачани Кельменецького району Чернівецької області – † 2 травня 2005, м. Чернівці, похований в Лукачанах) – журналіст, Заслужений журналіст України.
Підзаголовок:==Біографія==
Знайдено: + Микола Сергійович Смолінський народився 18 жовтня 1953 року в селі Лукачани


Назва:Патріс Мак-Магон

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + 18 жовтня 1861 року представляв Францію на коронації короля Пруссії Вільгельма I в Кенінгсберзі.


Зобр:1шт.


Назва:Облога Очакова (осінь 1737)

-Знайдено: + |date= 18 жовтня10 листопада 1737


Назва:14624 Примаченко

-Знайдено: + |дата відкриття =18 жовтня 1998
-Знайдено: + 14624 Примаченко (14624 Prymachenko) — астероїд головного поясу, відкритий 18 жовтня 1998 року.


Назва:Смирнов Леонід Васильович (лікар)

-Знайдено: + На початку 1906 за розпорядженням тимчасового Миколаївського генерал-губернатора був заарештований за звинуваченням у революційній діяльності. Підставою для арешту стали відомості, зібрані таємною агентурою жандармського корпусу. У них зазначалося про те, що Леонід Васильович Смирнов, головний лікар Миколаївської міської лікарні є членом організації соціалістів-революціонерів, веде пропаганду в міській лікарні та серед інтелігентної частини м. Миколаєва, в квартирі своїй влаштовує сходки революційних організацій і, що на його квартирі був вироблений план арешту всіх посадових осіб 19 жовтня минулого (1905) року та заснування у м. Миколаєві тимчасового революційного уряду. Також повідомлялося, що на мітингу 18 жовтня 1905 р. він виголосив промову обурливо революційного характеру.


Назва:Терещенко Семен Артемійович

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + 26 жовтня 1866 року він був затверджений на посаді директора Глухівського міського банку на якій пропрацював до жовтня 1870 року. З 26 вересня 1870 року обіймав посаду чиновника особливих доручень VII класу при Головному Піклувальнику Імператорського Людинолюбного товариства (рос. Главный Попечитель Императорского Человеколюбивого общества). 24 серпня та 18 жовтня 1871 року разом з дружиною та синами був внесений до І частини родовідної книги Курської губернії.


Назва:Івано-Франківська єпархія УПЦ (МП)

-Знайдено: + * Миколай Грох, архієпископ Івано-Франківський і Коломийський, до 1999 єпископ (29 липня 1992 — 18 жовтня 2007)


Назва:Верховна Рада України III скликання

Підзаголовок:== Склад ==
Знайдено: + | по 18 жовтня 2001
Підзаголовок:== Склад ==
Знайдено: + | по 18 жовтня 2001


Зобр:7шт.


Назва:Володимир Кашицький

-Знайдено: + Володимир Кашицький (нар.22 березня 1913, с. Підбуковина, Польща — пом.18 жовтня 2001, Шрі-Ланка) — український громадський і культурний діяч, меценат, український патріот, лауреат відзнаки «Галицький лицар — 2001».
-Знайдено: + Володимир Кашицький помер під час перебування на відпочинку в Республіці Шрі-Ланка 18 жовтня 2001 року. Похований на Личаківському кладовищі у Львові.


Назва:Гончарук Микола Григорович

-Знайдено: + | дата народження = 18 жовтня 1947
-Знайдено: + Мико́ла Григо́рович Гончару́к (нар.18 жовтня 1947, с. Парипси Попільнянського району Житомирської області) — український військовик, кандидат воєнних нвук, професор (1996), полковник запасу.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Микола Гончарук народився 18 жовтня 1947 року у с. Парипси на Житомирщині


Назва:Юліан Медвецький

-Знайдено: +

Юліан Медвецький

Юліан Медвецький (нар.18 жовтня 1845, Перемишль — пом.7 січня 1918, Львів) — видатний геолог, мінералог і петрограф.



Зобр:1шт.


Назва:Почесні громадяни Запоріжжя

-Знайдено: + | style="background-color:#efefef;" align="center" |18 жовтня 1921 — 22 вересня 2005


Назва:Історія Дрогобича

-Знайдено: + Того ж місяця Друга австро-угорська армія вдарила по ворогу на відрізку Хирів — Самбір — Дрогобич, а двом сотням стрільців на чолі з Г.Коссаком та С.Шухевичем наказано відбити місто. У своєму карпатському поході 18 жовтня вони підійшли до Борислава, Дрогобича і Нагуєвич. Розгромивши під Сільцем втричі більші сили ворога, сотня Коссака 20 жовтня звільнила місто, а 21 жовтня відвойовано Стрий. Та, не маючи власних резервів і підтримки від решти армії, під натиском значно переважаючих кількісно військ противника, січовики були змушені відступити.
-Знайдено: + В середині 1918 року Австро-Угорська імперія агонізувала, доживаючи свої останні дні перед розпадом. Її складові частини ставали незалежними державами. На Галичині найпотужнішою політичною силою була Українська національно-демократична партія, яка й очолила в вересні процесс передачі влади від Габсбургів до представників української громади краю. Утворено Центральний військовий комітет, а 18 жовтня політичний орган — Українська Національна Рада, яка мала свій Статут[31]. На відміну від Львова, Перемишля, чи навіть сусідніх Борислава й Самбора, в Дрогобичі обійшлося практично без пролиття крові між українцями та поляками.
-Знайдено: + 18 жовтня 1942 року футбольна дружина товариства «Підгір'я» взяла участь в турнірі в Старому Самборі, де зустрілась з місцевою «Верховиною» та командою «Лемко» з міста Сянок.


Зобр:21шт.


Назва:Громовенко Павло Федорович

-Знайдено: + Павло Федорович Громовенко (24 червня 1941, Хрещенівка — 18 жовтня 1997, Київ) — український актор, майстер художнього слова.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + option=com_docman&Itemid=123&lang=uk Об'єкти культурної спадщини в Києві]</ref>. Загинув (збитий автомобілем) 18 жовтня 1997 року. Похований на Байковому кладовищі[32].


Зобр:1шт.


Назва:Буц Андрій Федорович

-Знайдено: + Андрій Федорович Буц (1923, Балаклея — 18 жовтня 1948) — Герой Радянського Союзу.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Після війни продовжував службу в рядах Збройних сил СРСР. 18 жовтня 1948 року трагічно загинув. Похований у рідному селі.


Назва:Мироненко Віктор Арсентійович

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 11 жовтня (за іншими даними 18 жовтня[33]) 1919 року в Полтаві в сім'ї службовців. Закінчив середню школу № 16 (за іншими даними № 2[33]) і два курси механіко-технологічного технікумуПомилка цитування: Відсутній тег </ref> за наявності тегу <ref>.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 18 жовтня 1915 року у Петрограді в сім'ї інженера-залізничника. Згодом його сім'я переїхала на постійне проживання в Грузію. У 1937 році закінчив Грузинський індустріальний інститут і був направлений на роботу в Тбіліський НДІ споруд і гідроенергетики на посаду молодшого наукового співробітника. В 1939 році був призваний до лав Червоної Армії, брав участь у бойових діях під час німецько-радянської війни. В 1942 році його було


Зобр:1шт.


Назва:Помста за розкол країни

-Знайдено: + | 18 жовтня 2012 року


Зобр:17шт.


Назва:Ганущак Юрій Іванович

-Знайдено: + | початок1 = 18 жовтня 2011
-Знайдено: + З 18 жовтня 2011 — народний депутат України 6-го скликання. Член фракції «БЮТ — Батьківщина». Член Комітету з питань бюджету


Назва:Харченко Ніна Митрофанівна

-Знайдено: + Ніна Митрофанівна Харченко (нар. 18 жовтня 1926 року) - заслужена артистка України.


Назва:Романюк Роман Сергійович

-Знайдено: + Романюк Роман Сергійович(нар. 18 жовтня 1961, м. Чернівці) — український політик, народний депутат України, заступник голови Комітету з питань верховенства права та правосуддя.


Назва:Дам'єн Ле Таллек

-Знайдено: + 8 серпня 2009 року Дам'єн підписав трирічний контракт з дортмундської «Боруссією». 18 жовтня дебютував у Бундеслізі в домашньому матчі проти «Бохума», що завершився перемогою дортмундців з рахунком 2:0. Після перерви Дам'єн замінив Нельсона Вальдеса та провів на полі весь другий тайм[34]. Проте і тут виступав здебільшого за другу команду, яка грала у третьому німецькому дивізіоні.


Зобр:2шт.


Назва:Леван Кенія

-Знайдено: + | збірна-поновлення = 18 жовтня 2012
-Знайдено: + Леван Кенія (груз. ლევან ყენია, нар. 18 жовтня 1990, Тбілісі) — грузинський футболіст, півзахисник клубу «Карпати» (Львів) та національної збірної Грузії.
-Знайдено: + Народився 18 жовтня 1990 року в місті Тбілісі. Вихованець юнацьких команд футбольних клубів «Динамо» (Тбілісі) та «Локомотив» (Тбілісі).


Зобр:2шт.


Назва:Буца Богдан Емануїлович

-Знайдено: + Богда́н Еманої́лович Бу́ца (нар. 18 жовтня 1960, село Воютичі, Самбірський район, Львівська область) — український політик. Народний депутат України 4-го скликання. Міністр Кабінету Міністрів України (20052006). Заступник міністра оборони України (січень 2008 — лютий 2010). Депутат Львівської обласної ради (20062010). Член партії «Наша Україна» (2005-?


Назва:Кириченко Семен Трифонович

-Знайдено: + У жовтні 1924 перебрався до Харкова, призначений членом Колегії НКО УСРР — завідувач Головсоцвиху (Упрсоцвиху). Працював під керівництвом тодішнього наркома освіти УСРР — О. Я. Шумського. 23 грудня 1926 р. РНК УСРР своїм рішенням увільнив Кириченка від обов'язків по Наркомосу «з огляду на призначення його на иншу посаду». 18 жовтня 1926 члени політбюро УСРР ухвалили: «Погодитись з пропозицією Уповноваженого НКЗСправ про призначення тов. Кириченка Консулом у Львові». Після затвердження на посаді Кириченко виїхав до Повпредства СРСР у Варшаві — львівське консульство існувало на папері, остаточної згоди на його відкриття польська влада не давала. У серпні 1927 Консульство СРСР у Львові розпочало свою діяльність. Через чвари з Варшавським консульством на початку 1928 звільнений з посади консула у Львові.


Назва:Історія Стрия

Підзаголовок:== ЗУНР ==
Знайдено: + Перша світова війна і революційні процеси призвели до падіння Австро-Угорської імперії. Українські посли австрійського парламенту, депутати галицького й буковинського сеймів 18 жовтня 1918 р. утворили у Львові Українську Національну Раду, яка одразу поставила питання про об'єднання західноукраїнських земель в одне ціле і проголошення Української держави. В ніч з 31 жовтня на 1 листопада відбувся Листопадовий чин, в результаті якого в Галичині й Буковині була встановлена українська влада, а згодом проголошена Західноукраїнська Народна Республіка.


Назва:Петар Занєв

-Знайдено: + Петар Димитров Занєв (болг. Петър Димитров Занев, нар. 18 жовтня 1985, Копривлен) — болгарський футболіст, захисник російського «Амкара» та національної збірної Болгарії.


Зобр:1шт.


Назва:Григорій (Закаляк)

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + 18 жовтня 1954 року нагороджений митрою.


Назва:Авраменко Микола Григорович

Підзаголовок:== Джерела ==
Знайдено: + * Флішаровський Р. Тренер Авраменко виховує чемпіонів. Газ. «Волинь», 18 жовтня 2011 р., с. 10


Назва:Едер Тадей Євстахович

Підзаголовок:== Нагороди ==
Знайдено: + * Орден «За заслуги» III ст. (18 жовтня 2000) — за вагомий особистий внесок у розвиток національного оперного та балетного мистецтва, високий професіоналізм[35]


Назва:Апеляційний суд Автономної Республіки Крим

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + 18 жовтня 1921 р. був виданий I Декрет про утворення Кримської Автономної Радянської Соціалістичної Республіки в складі РСФСР, у межах Кримського півострова. У лютому 1923 року організований Верховний суд Кримської АРСР, перейменували у серпні в Головний суд Кримської АРСР. У складі суду діяли судові колегії по карним і цивільним справам. До функцій суду відносилося здійснення нагляду за діяльністю судових органів Криму, розгляд найважливіших категорій карних і цивільних справ, а також скарг і протестів на вироки, рішення, визначення народних судів. Згідно з Конституцією РСФСР 1937 року Головний суд Кримської АРСР знову був перейменований у Верховний суд.


Назва:Багратян Грант Араратович

-Знайдено: + Гра́нт Арара́тович Багратя́н (вірм. Հրանտ Բագրատյան; нар. 18 жовтня 1958) — вірменський державний діяч.


Назва:Остромира Марія

-Знайдено: + Народилася 18 жовтня 1900 р. неподалік від Львова в селі Підберізці (сучасний Пустомитівський район). Закінчила Львівську учительську семінарію (1919). У 1921 р. вийшла заміж за відомого громадського діяча Ю. Маковського.


Назва:Буряк Ігор Васильович

-Знайдено: + У липні 2009 року перейшов до сімферопольської «Таврія», контракт був підписаний за схемою «1+1» [36]. В Прем'єр-лізі дебютував 18 жовтня 2009 року в матчі проти київського «Арсеналу» (2:2)[37]. Ігор почав з перших хвилин, але на 46 хвилині його замінив Ілля Галюза.


Назва:Уманець Микола Васильович

-Знайдено: + Микола Васильович Уманець (18 жовтня 1925, село Біла, нині Ямпільський район Вінницької області — † 1 грудня 1986, Чернігів) — український радянський і компартійний діяч, депутат Верховної Ради СРСР 8-10-го скликань. Член ЦК КПУ в 1971–1986 рр. Член Ревізійної комісії ЦК КПРС в 1981–1986 рр.


Назва:Тарлан Ахмедов

-Знайдено: + Сезон 2000/01 провів у «Нефтчі». 18 жовтня 2001 року був відрахований з «Нефтчі» через конфлікт з головним тренером команди Казбеком Туєвим[38]


Назва:Кудря Сергій Анатолійович

-Знайдено: + Кудря Сергій Анатолійович (* 18 жовтня 1982, Раденськ, Цюрупинський район)— український спортсмен, кульова стрільба, 2007 — майстер спорту України міжнародного класу з кульової стрільби.


100 назад - 50 назад - 10 назад - Попередня - Про проект - Наступна - 10 вперед - 50 вперед - 100 вперед


Примітки[ред. | ред. код]

  1. A.S.Czyż, B.Gutowski. Cmentarz miejski w Buczaczu… с.13
  2. S.Barącz. Pamiątki buczackie… s.12
  3. A.S.Czyż, B.Gutowski. Cmentarz miejski w Buczaczu… с.17
  4. Статут Української Національної Ради, прийнятий у Львові 18 жовтня 1918 року
  5. [http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?
  6. Статут Української Національної Ради, прийнятий у Львові 18 жовтня 1918 року: Державні утворення (1917–1920); Історичний документ, Статут від 18.10.1918
  7. LITERATURNA UKRAINA (1974). Unveil monument to Shevchenko in France. Digest of the Soviet Ukrainian press. 18—19: 27.
  8. Указ Президента України від 27 червня 2013 року № 355/2013 відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Конституції України»
  9. Євразійський Союз Молоді знищив Герб України на вершині Говерли
  10. а б Дугин надеется, что Россия поддержит вандалов, осквернивших Тризуб на Говерле
  11. Блажейовський Д. Ієрархія Київської церкви (861-1996). – Львів : Каменяр, 1996. – С. 264.
  12. Крим 1783–1998 рр., стор. 308
  13. Указ Президента України № 619/94 від 18 жовтня 1994 року «Про нагородження Почесною відзнакою Президента України»
  14. Указ Президента України № 601/2012 від 18 жовтня 2012 року «Про нагородження В.Лук'яненка орденом князя Ярослава Мудрого»
  15. Указ Президента України,18 жовтня 1995 року, № 972/95.
  16. Костянтин Кравченко – гравець «Карпат» (fckarpaty.lviv.ua, 21.07.2011)
  17. UA-Футбол. Пока руководить "Карпатами" будет Юрий Дячук-Ставицкий
  18. Кроленко Юрій Якович у базі dozor.kharkov.ua (рос.)
  19. ЯНУКОВИЧ: «Мечтаю о матче Украина — Польша в финале Евро». Sport.ua
  20. [http://www.sport.ukrinform.ua/news/2/p48556/?
  21. Maciej Nalepa na testach w Polonii Bytom
  22. Piłka nożna - Maciej Nalepa zawodnikiem Piasta Gliwice
  23. [http://www.meatmilk.kiev.ua/legal/pager.php?
  24. Повітряна битва за Севастополь 1941–1942 (рос.).
  25. [http://www.kavkaz.tv/ukr/content/2010/10/18/16134.shtml Мітинг проти двомовності у Львові: «Займіться ділом, а не язиком!
  26. Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою В'ятрович не вказано текст
  27. http://www.plast.org.ua/files/files/users/10003/MartSl.pdf
  28. Соловьйов С.М. Історія Росії з найдавніших часів
  29. «Світ історії. Руські землі у XIII—XV століттях», Греков І. Б., Шахмагонов Ф. Ф., «Молода Гвардія», М., 1988
  30. РАДА ПОВЕРНУЛА ЗИМОВИЙ ЧАС
  31. Статут Української Національної Ради, прийнятий у Львові 18 жовтня 1918 року
  32. Київські некрополі(рос.)
  33. а б Біографія Віктора Арсентійовича Мироненка на сайті Полтава історична
  34. Spielstatistik Borussia Dortmund — VfL Bochum 2:0 (1:0) (нім.). fussballdaten.de. Архів оригіналу за 3 травня 2012. Процитовано 18 липня 2010.
  35. Указ Президента України № 1142/2000 від 18 жовтня 2000 року «Про відзначення державними нагородами України працівників Львівського державного академічного театру опери та балету імені Івана Франка»
  36. «Таврия» пополнилась защитником. Архів оригіналу за 4 грудня 2012. (рос.)
  37. Результативная ничья в Симферополе. Архів оригіналу за 4 грудня 2012. (рос.)
  38. [http://www.echo-az.com/archive/2002_04/314/sport.shtml Крах?