Користувач:Alex Blokha/Дні згадані в Вікіпедії/Україна/27 жовтня

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

100 назад - 50 назад - 10 назад - Попередня - Про проект - Наступна - 10 вперед - 50 вперед - 100 вперед


Назва:Дніпропетровська область

-Знайдено: + * 16 липня27 жовтня 1919 — губернія в складі УСРР
-Знайдено: + * 27 жовтня 1919 — захоплення військами Махна


Зобр:3шт.


Назва:Ужгород

-Знайдено: + У 1941 році Угорська держава, до складу якої входило і Закарпаття, вступила у другу світову війну. До кінця 1944 року бої підійшли до Ужгорода. Війна не принесла місту якихось істотних зруйнувань, хоча привела до значних змін у населенні міста. У визвольних боях за місто брали участь частини Четвертого Українського фронту, а 27 жовтня 1944 року Ужгород був визволений.


Зобр:10шт.


Назва:Алчевська Христина Данилівна

-Знайдено: + Христи́на Дани́лівна Алче́вська (4 (16) квітня 1841(18410416), Борзна — 27 жовтня 1920, Харків) — український педагог, організатор народної освіти, дружина Олексія Алчевського, мати Григорія та Івана Алчевських.
Підзаголовок:== Життєпис ==
Знайдено: + Померла 27 жовтня 1920 року у Харкові. Похована на міському кладовищі.


Зобр:1шт.


Назва:Переяславські статті (1659)

Підзаголовок:== Передумови ==
Знайдено: + Трубецькой прийняв посольство, але запросив Хмельницького на особисті переговори. Гетьман побоювався пастки, однак, врешті-решт, поїхав до Переяслава із малим супроводом. 27 жовтня 1659 року, в Переяславі, Трубецькой організував Генеральну військову раду. На ній були відсутні правобережні полковники, а основну масу становила старшина промосковської орієнтації з Лівобережжя. Сама рада проходила в оточенні 40-тисячного московського війська. На раді Хмельницького знову обрали гетьманом, після чого Трубецькой змусив підписати його сфальсифікований московською стороною текст Березневих статей 1654 року. Пізніше цей довільно редагований текст увійде до Зводу законів Російської імперії під назвою «Статей Богдана Хмельницького».


Назва:Миклухо-Маклай Микола Миколайович

-Знайдено: +

27 жовтня 1883 року надіслав телеграму:
«Тубільці Берега Маклая вимагають політичної автономії під європейським захистом.»,
а згодом, 10 листопада, докладніший відкритий лист:
«Я зараз намагаюся з'ясувати питання, як «дикуни, що живуть у важкодоступній і найменш відвідуваній частині Нової Гвінеї (Берег Маклая) зрозуміють і усвідомлять важливість питання імовірного вторгнення білих людей на свої землі».
«Вважаючи, однак, що, з урахуванням географічного положення Нової Гвінеї, британський протекторат був би ефективнішим на благо місцевих жителів, які потребують моєї допомоги в цьому питанні, я не запитував від їх імені на російський протекторат; віддаю перевагу тому, щоб зачекати поки небезпека вторгнення стане неминучою. Також переконання, що залежний від Російської Імперії Берег Маклая був би тільки марним тягарем для Росії, змусило мене відмовитися від плану, який одним би здався близьким і найпростішим. Я не поспішав просити протекторату в іншого уряду, будучи впевненим, що протекторат для темних рас — тільки необхідне зло (лат. malum necessarium)».



Зобр:37шт.


Назва:Українська мова

Підзаголовок:== Статус ==
Знайдено: + Українська мова мала державний статус в Українській Народній Республіці від 24 березня 1918 року (Закон «Про державну мову»)[1], а також з 15 лютого 1919 року окремо була затвержена у даному статусі в Західній області Української Народної Республіки (Закон «Про уживання української мови у внутрішнім і зовнішнім урядуванні державних властей і урядів, публічних інституцій і державних підприємств у Західній області Української Народної Республіки»)[2], була дежавною в Карпатській Україні (Конституційний Закон ч.1 § 4). У новітні часи в Україні державний статус українська має від 27 жовтня 1989 рокуПомилка цитування: Відсутній тег </ref> за наявності тегу <ref>]]


Зобр:6шт.


Назва:Шешори

-Знайдено: + Релігійні громади УПЦ-КП та УГКЦ. Церквою св. Параскеви користується православна громада. Храмові свята 27 жовтня (Великомучениці Параскевії) та 15 липня — Положення Чесної Ризи Пресвятої Богородиці.


Зобр:6шт.


Назва:Буковина

-Знайдено: + При цьому у другій половині жовтня 1918-го року депутат австрійського парламенту від Буковини (виборчий округ Чернівці-місто) активний член «Румунської Національної Ради» Ґеорґе Ґрігоровіч у своєму виступі наголошував, що «у буковинських румунів немає абсолютно ніякого сумніву в тому, що українська частина Буковини повинна належати Україні, а румунська — Румунії». Одночасно на Буковині різко активізувались прихильники гасел про «Велику Румунію» на чолі з Янку Флондором — сучавська газета «Вяца ноуе» 27 жовтня 1918-го року виступила із осудом «Румунської Національної Ради» у Відні, яка пропонувала розподіл Буковини за національною ознакою. «Що стосується Буковини, — писала газета, — то нам здається, що наші депутати в парламенті поспішили погодитись на її розчленування… Історично і географічно Буковина єдина. Це суто румунська територія не тільки від Сучави до Прута, але й від Ватра-Дорней до Дністра». Того ж дня «конституанта», ініційована правлячими колами королівської Румунії, під головуванням Янку Флондора прийняла резолюцію про створення (на противагу «національній раді» у Відні) «Румунської національної ради» в Чернівцях і «об'єднання всієї Буковини з рештою румунських країв у національну державу». Поспішність у проведенні «конституанти» були викликані терміновою потребою у рішенні фіктивних «представницьких зборів» як формального приводу для інтервенції королівської Румунії. Безпосередньо на Буковині флондорівцям протидіяла група поміркованої румунської інтелігенції на чолі з доктором права Аурелом Ончулом, який продовжував наполягати на необхідності поділу Буковини на дві частини за етнічним принципом. Зі свого боку Ґеорґе Ґрігоровіч направив заяву про відмову від членства в «Румунській національній раді Флондора», оскільки вона не визнавала прав решти національних меншин, зокрема права української нації на чисто українську частину краю.


Зобр:38шт.


Назва:Сен-Жерменський мирний договір 1919

-Знайдено: + Сен-Жерменський договір констатував розпад Австро-Угорської імперії, що відбувся після капітуляції Австро-Угорщини 27 жовтня 1918 року на ряд самостійних держав — Австрію12 листопада 1918 року — Австрійська Республіка), Угорщину, Чехословаччину, Королівство Сербів, Хорватів і Словенців (з жовтня 1929 року — Югославія), Західно-Українську Народну Республіку.


Зобр:1шт.


Назва:Шпет Густав Густавович

-Знайдено: + Шпет залишив значний науковий доробок. Зокрема, «Нарис з розвитку російської філософії» (1922), «Вступ до етичної психології» (1927 р.); «Естетичні фрагменти» (1923 р.) та ін. Через обвинувачення у створенні «цитаделі ідеалізму» в академії з 1927 р. р. не міг брати участі у науковій і громадській діяльності. У 1935 р. заарештований, звинувачений у зв'язках з нацистами. Після завершення слідства засуджений до 5 років заслання і відправлений в Єнісейськ, згодом на його прохання переведений до Томська. Заарештований 27 жовтня 1937 р., засуджений 9 листопада 1937 р. за обвинуваченням в участі у вигаданій НКВД організації "Союз порятунку Росії". Розстріляний 16 листопада 1937 р.[3]


Назва:Українська православна церква (Московський патріархат)

-Знайдено: + 27 жовтня 1990 року Архієрейський собор Російської православної церкви скасував Український екзархат і заснував самоврядну і з правами широкої автономії Українську православну церкву.
-Знайдено: + 27 жовтня 1990 року Архієрейський собор Російської православної церкви, що проходив 25-27 жовтня, скасував Український екзархат і знову заснував самоврядну і з правами широкої автономії Українську православну церкву.
-Знайдено: + Ухваленням Архієрейського Собору Російської православної церкви 2527 жовтня 1990 року, у відповідь на звернення українського єпископату до Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Алексія II і всього єпископату Російської православної церкви, за Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Філарета (саме такий титул було надано Митрополитові Київському у 1990 році), Українській православній церкві було надано незалежність і самостійність в управлінні та права широкої автономії (що не є тотожним канонічному статусу автономії, яким володіє, наприклад, Церква Фінляндії чи Японії).


Зобр:5шт.


Назва:Володимир (Сабодан)

-Знайдено: + Архієрейський Собор РПЦ 25 — 27 жовтня 1990 році у складі 91 ієрарха РПЦ визначив надати УПЦ незалежність і самостійність у її управлінні, уникнувши тим самим необхідності надання канонічної автокефалії УПЦ. Найменування «Український Екзархат» було скасовано, а Предстоятелю УПЦ було надано титул «Блаженніший Митрополит Київський і всієї України».
-Знайдено: + 28 травня 1992 року відповідно до 3-го пункту Постанови про УПЦ, прийнятої Архієрейським Собором РПЦ 25 — 27 жовтня 1990 року, Патріарх Алексій ІІ благословив митрополита Володимира на служіння як Предстоятеля Української Церкви. Згідно з цією Постановою, Митрополитові Володимиру в межах України було надано титул «Блаженніший» з правом носіння двох панагій і предносіння хреста під час богослужіння (на Архієрейському Соборі РПЦ 18 — 23 лютого 1997 року титул «Блаженніший» був закріплений за Предстоятелем УПЦ також на канонічній території Російської Церкви).


Назва:Бузько Дмитро Іванович

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Вчився в духовній школі, потім в Одеській духовній семінарії, де він як сирота з духівництва мав безкоштовне навчання і пансіонат (бурсу). Саме в Одесі на початку 20 століття хлопець вивчив українську мову, захопився національними ідеями. В 1904 році стає членом учнівського революційного гуртка. Вів пропагандистську діяльність, взяв участь в організації Всеросійського страйку семінаристів, 27 жовтня 1907 року засуджений до каторги, яку замінили засланням у Сибір. В 1912 втік із заслання за кордон. Жив у Німеччині, Швейцарії, Італії, Бельгії, вступив в агрономічний інститут у м. Жамблю.


Зобр:1шт.


Назва:Мошик Микола Григорович

-Знайдено: + Мошик Микола Григорович (27 жовтня 1941: с. Засулля Роменського району, Сумська область) - український бандурист, композитор, музичний педагог. Випускник Київської консерваторії.


Зобр:1шт.


Назва:Павленко Юрій Олексійович

-Знайдено: + Затверджена Концепція національно-патріотичного виховання молоді[4]Помилка цитування: Відсутній тег </ref> за наявності тегу <ref>.


Назва:Дужий Петро Атанасійович

-Знайдено: + Не так легко жилося Петру Дужому у Львові. 27 жовтня 1977 року Петра Дужого через рукописи заарештували увосьме. Були допити, обшуки, конфіскація друкарської машинки, книжок. Усе це стало причиною тяжкого серцевого стресу і, може, власне це й врятувало його ще від одного вироку.


Зобр:8шт.


Назва:Список Героїв України

-Знайдено: + | 27 жовтня 2009
-Знайдено: + | 27 жовтня 1999
-Знайдено: + | 27 жовтня 1999


Назва:Пинзеник Віктор Михайлович

-Знайдено: + | початок_терміну3 = 27 жовтня 1992
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + * 27 жовтня 1992 — 13 серпня 1993 — міністр економіки України, віце-прем'єр-міністр України з економіки.
Підзаголовок:== Посилання ==
Знайдено: +

Попередник: 3-й Міністр економіки
27 жовтня 1992- 13 квітня 1993
Наступник:
Лановий Володимир Тимофійович
Банніков Юрій Олександрович



Назва:Державне космічне агентство України

-Знайдено: + * «Циклон» — 8 запусків до 1969 року, вперше запущений 27 жовтня 1967 року.


Зобр:5шт.


Назва:Шахтар (Донецьк)

-Знайдено: + | 900 || Маріуш Левандовський || 27 жовтня 2006 || «Карпати» || 4:1
-Знайдено: + * 27 жовтня 2011 року українська співачка Гайтана випустила кліп «Шахтёр — чемпион» (укр. «Шахтар — чемпіон»), у якому з'явились більшість футболістів клубу[5]


Зобр:6шт.


Назва:Тимченко Євген Костянтинович

-Знайдено: + Євге́н Костянти́нович Ти́мченко (псевд. Богун; *27 жовтня 1866, Полтава — †22 травня 1948, Київ) — український мовознавець-україніст, перекладач, академік АН УРСР, член-кореспондент AH CPCP (з 1929 p.).
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 27 жовтня 1866 року в Полтаві у родині службовця. У 1889—1890 роках навчався в Петербурзькому університеті як вільний слухач. У 1891—1893 роках працював у державних установах Києва і Чернігова, в редакції «Киевской старины», в бібліотеці Київського університету. 1910 року закінчив історико-філологічний факультет Київського університету (1910). Викладав російську мову в середніх навчальних закладах та Вищих жіночих курсах, магістр російської мови та словесності. Працював у редакції часопису «Киевская старина». 1914–1915 роках, після захисту дисертації, викладав у Варшавському університеті. 1916 року евакуювався до Ростова, де організував товариство «Просвіта». 1918 року був делегований до Центральної Ради як представник «Просвіти». Брав участь у заснуванні Української академії наук. У 1918–1932 роках обіймав посаду професора Київського університету. У 1919–1930 роках працював як голова Комісії для складання історичного словника української мови ВУАН, водночас був заступником голови соціально-економічного відділу Інституту української наукової мови ВУАН. У 1925–1928 роках був членом Комісії для впорядкування українського правопису при Наркомосі України. У 1930–1933 роках працював у відділі історії української мови Інституту мовознавства ВУАН. Був звільнений за сфабрикованим звинуваченням «участь у контрреволюційній діяльності СВУ». 1938 року безпідставно заарештований. Належність до контрреволюційної організації заперечив, але визнав свої «націоналістичні» погляди. 1939 року був засуджений на 5 років заслання до Красноярського краю. 1943 року повернувся до Києва, з 1944 року працював старшим науковим співробітником Інституту мовознавства АН УРСР. Тривалий час не мав можливості опублікувати свої праці через заборону з боку радянської цензури (лише 1948 року з'явилася посмертно його стаття «Одна діалектна особливість вживання морфеми ся»).


Назва:Онопенко Василь Васильович

-Знайдено: + | початок_терміну2 = 27 жовтня 1992
Підзаголовок:== Примітки ==
Знайдено: +

Попередник: 3-й Міністр юстиції України
27 жовтня 1992- 7 серпня 1995
Наступник:
Кампо Володимир Михайлович Головатий Сергій Петрович



Назва:Йогансен Майк Гервасійович

-Знайдено: + Майк (Михайло) Герва́сійович Йога́нсен (16 (28) жовтня 1896(18961028), Харків — †27 жовтня 1937, Київ) — український поет, автор пригодницьких романів. Один із засновників письменницької групи ВАПЛІТЕ. Представник розстріляного відродження
Підзаголовок:=== Загибель ===
Знайдено: + 27 жовтня 1937 року Йогансена було розстріляно у Києві. Символічна могила письменника знаходиться на Лук'янівському цвинтарі в Києві.


Зобр:1шт.


Назва:Українська православна церква Київського патріархату

-Знайдено: + Ухвалою Архієрейського Собору РПЦ 2527 жовтня 1990 року, у відповідь на звернення українського єпископату до Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Алексія II і всього єпископату РПЦ, за Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Філарета (саме такий титул було надано Митрополитові України 1990 року), Українській Православній Церкві було надано незалежність і самостійність в урядуванні та права широкої автономії.


Зобр:6шт.


Назва:Мороз (значення)

Підзаголовок:=== Т ===
Знайдено: + * Мороз Тамара Михайлівна (нар.27 жовтня 1905 — † 1994) — українська письменниця, літературознавець, дружина Григорія Косинки;


Назва:Крупичполе

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + За універсалом 1708 р. 27 жовтня «село Крупичполе с присельчанами Вишневскою и Сваричовскою, а также села Максимовка, Рожновка, Безугловка, Липовый Рог, Девица Володькова утверждены за Нежинским полковником Лукьяном Жураковским царскими грамотами». А через десять років «Универсалом 1718 года гетьман Скоропадский подтвердил вдове Нежинского полковника Лукьяна Жураковского, Анне Апостоловне, право на владение селами Крупичполем с приселками Вишневскою и Сваричовкою, Рожновкою, Максимовкою, Безугловкою и Володьковою — Девицею»


Назва:Бакота

-Знайдено: + Бако́та — затоплене село. Входило до Колодіївської сільської ради Кам'янець-Подільського району Хмельницької області. Було розташоване за 55 км від залізничної станції Кам'янець-Подільський, недалеко від смт Стара Ушиця і с.Колодіївка (Кам'янець-Подільський район). У зв'язку з будівництвом Дністровського гідровузла рішенням облвиконкому від 27 жовтня 1981 року виключено з облікових даних.


Зобр:4шт.


Назва:Алчевська Христина Олексіївна

-Знайдено: + Христи́на Олексі́ївна Алче́вська (нар. 16 березня 1882, Харків — †27 жовтня 1931, там же) — українська поетеса і педагог, дочка Христини Алчевської та Олексія Алчевського. Працювала вчителькою гімназії в Харкові.


Назва:Кругляк Юрій Михайлович

-Знайдено: + Ю́рій Миха́йлович Кругля́к (27 жовтня 1925, хутір Варуни, тепер Козельщинського району Полтавської області) — український поет та письменник.


Назва:Перебудова

-Знайдено: + * Туркменістан - 27 жовтня 1991


Зобр:11шт.


Назва:Національна спілка художників України

-Знайдено: + 1933 року — у Харкові створили оргкомітет, який підготував створення СРХУ (1938). 27 жовтня 1938 р. — на І з'їзді художників УРСР створено Спілку радянських художників України.[6]. Входила до складу Спілки художників СРСР.


Назва:Тимченко

-Знайдено: + * Тимченко Євген Костянтинович (нар. 27 жовтня 1866 — †22 травня 1948) — український мовознавець-україніст, перекладач, академік АН УРСР, член-кореспондент AH CPCP (з 1929 p.);


Назва:Адміністративний поділ Тернопільської області

-Знайдено: + На початку 2-ї світової війни, після 17 вересня 1939 західноукраїнські землі зайняла армія СРСР. Були створені тимчасові воєводства, повітові та міські уп­равління, в селах — сільські комітети, які проводили політику радянської влади. 27 жовтня 1939 Народні Збо­ри Західної України прийняли ухвалу про включення Західної України до СРСР у складі УРСР. 1 листопада 1939 позачергова сесія ВР СРСР прийняла закон про входження Західної України до СРСР, а 15 листопада 1939 позачергова сесія ВР УРСР — закон про возз'єднання Зх. України з УРСР. Постановою Президії ВР УРСР від 4 грудня 1939 в Західній Україні впроваджувався існуючий в УРСР адміністративно-територіальний устрій і створено 6 областей, серед них — Тернопільська з центром у Тернополі.


Зобр:2шт.


Назва:Щербаков Дмитро Іванович (архітектор)

-Знайдено: + Дмитро́ Іва́нович Щербако́в (15 жовтня (27 жовтня) 1912, Катеринослав, нині Дніпропетровськ) — український архітектор.


Назва:Охматівська битва (1655)

Підзаголовок:== Передумови ==
Знайдено: + 27 жовтня 1654 року 50-тисячне військо Речі Посполитої на чолі з коронним гетьманом Станіславом Потоцьким вирушило на Поділля та Брацлавщину. Тоді ж молодий кримський хан Мегмет-Ґірей запропонував Богданові Хмельницькому відновити військовий союз, розірваний після Переяславської угоди: «Відкиньте від себе Москву, а з нами будьте у приязні». Проте Хмельницький відмовився, і Мегмет-Ґірей уклав угоду з польським королем. 8 грудня шляхетське військо Речі Посполитої з'єдналося біля Брацлава з 30-тисячною татарською кіннотою, а 10 (20 січня) вони оточили Умань, яку обороняв полк Івана Богуна разом з місцевими жителями. Щоб укріпити місто і зробити фортечні вали неприступними ворогові, Богун звелів облити їх водою і перетворити на крижані гори.


Зобр:7шт.


Назва:Павловський Михайло Антонович

-Знайдено: + | кінець_терміну = 27 жовтня 1992


Зобр:1шт.


Назва:Полковий устрій Війська Запорозького

-Знайдено: + Початком офіційно — реєстрового полкового устрою в Україні стало підписання Куруківської угоди 27 жовтня 1625 року, що була укладена коронним гетьманом С. Конєцпольським і козацькою делегацією на чолі з кошовим отаманом Війська Запорозького Михайлом Дорошенком під час повстання Марка Жмайла. За угодою загальна чисельність козацького реєстрового війська мала складати 6 тис. чоловік, з котрих тисяча (або більше, на розсуд старшини) мала перебувати на Запоріжжі. Після складення реєстру військо було поділене на 6 полків (за версією В. М. Заруби — 8[7]):


Зобр:44шт.


Назва:Герасимов Іван Олександрович

Підзаголовок:== Нагороди ==
Знайдено: + * Відзнака Президента України «Герой України» з врученням ордена «Золота Зірка» (27 жовтня 1999) — за мужність і відвагу, виявлені у боротьбі з фашистськими загарбниками під час Великої Вітчизняної війни 1941—1945 років, визначний особистий внесок у розвиток ветеранського руху в Україні[8]
Підзаголовок:== Нагороди ==
Знайдено: + nreg=1403/99 Указ Президента України № 1403/99 від 27 жовтня 1999 року «Про нагородження відзнакою Президента України "Герой України"»]</ref>
Підзаголовок:== Посилання ==
Знайдено: +

Попередник: Герой Україникавалер ордена «Золота Зірка»
№ 3
27 жовтня 1999
Наступник:
Сушко Лука Григорович Каденюк Леонід Костянтинович



Зобр:11шт.


Назва:Пам'ятники Тарасові Шевченку

-Знайдено: + * Ромни. Пам'ятник Тарасові Шевченку встановлено 27 жовтня 1918 року (один із перших пам'ятників Кобзареві у світі). Автор — відомий український скульптор і культурний діяч І.П. Кавалерідзе.


Зобр:134шт.


Назва:Знам'янка

-Знайдено: + 27 жовтня 1967 року народні депутати Знам'янської міської ради затвердили Положення про надання звання «Почесний громадянин міста Знам'янки». Нині є такі почесні громадяни[9]:


Зобр:21шт.


Назва:Зірка (Кіровоград)

-Знайдено: + * 0:5 («Медіта», 27 жовтня 1993 року, Шахтарськ)


Зобр:12шт.


Назва:Стецьків Тарас Степанович

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: +

Попередник: Президенти НТКУ
25 лютого 2005 —
8 вересня 2005
Наступник:
Савенко О. М.
26 березня 2003 —
25 лютого 2005
Докаленко В. В.
27 жовтня 2005 —
18 лютого 2008



Назва:Заяць

-Знайдено: + * Заяць Андрій Іванович (*27 жовтня 1971, Ужгород) — український дипломат.
-Знайдено: + * Заяць Михайло Степанович (*27 жовтня 1927, Раково) — український художник.


Назва:Вербицький Георгій Миколайович

-Знайдено: + Верби́цький Георгій Миколайович — (*27 жовтня 19202011) — український художник.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 27 жовтня 1920 у м. Ширяєвому Одеської області в сім'ї художника. Після закінчення середньої школи поступив на архітектурний факультет Київського інженерно-будівельного інституту (1939). Під час Другої світової війни воював у лавах Червоної армії. В 1944–1947 працював художником у Київському державному військово-будівельному управлінні.


Назва:Сокіл (Київ)

Підзаголовок:==== Початки ====
Знайдено: + Восени 1963 року динамівці Києва дебютували в другому ешелоні радянського хокею, команду повів у бій заслужений тренер РРФСР Богінов Дмитро Миколайович. Хокейне «Динамо» (Київ) почало своє турнірне сходження 27 жовтня 1963 року супроти СКА (Куйбишев). Нападник Віктор Мартинов забив першу шайбу в історії команди уже на другій хвилині після початку гри, і того дня команда здобула свою першу перемогу в офіційних іграх першості СРСР з хокею, за рахунку 4:1 суддя сповістив про успішний дебют команди. Мартинов й далі протягом сезону вів команду вперед, забивши 16 голів. Незважаючи на перші успіхи, надалі незіграній команді було сутужно й під кінець турнірної дистанції не вистачило фізичних кондицій, тому загальне 6 місце було закономірним результатом наприкінці сезону.


Зобр:1шт.


Назва:Вандалізм на Говерлі 2007 року

-Знайдено: + Однією з перших організацій, які засудили цю акцію виступили колишні союзники ЄСМ в Україні — «Братство» Дмитра Корчинського, яке в своїй заяві осудило ці дії ЄСМ і заявило про припинення співпраці з цією організацією. Крім того, Братство обіцяло виплатити від 15 000 до 20 000 доларів США за акцію помсти проти ЄСМ [10]. 27 жовтня ЄСМ звинуватила Братство в скоєнні нападу на штаб ЄСМ в Москві, в результаті якого будинок ЄСМ закидали пляшками з запалювальною сумішшю, однак ніхто з активістів організації не постраждав


Назва:You Are Empty

-Знайдено: + | released plural = Росія 27 жовтня 2006
Польща 13 квітня, 2007
Flag of the United States.svg|border Жовтень 2007
-Знайдено: + * В Україні та Росії гра вийшла 27 жовтня 2006 року (видавець — компанія 1С Мультимедіа).


Зобр:2шт.


Назва:Горський Вілен Сергійович

-Знайдено: + Віле́н Сергі́йович Го́рський (*27 жовтня 1931, Харків — †27 травня 2007, Київ) — доктор філософських наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України.


Назва:Нетецька Олена Анатоліївна

-Знайдено: + Нетецька Олена Анатоліївна — український політик. Народилася 27 жовтня 1972 р. у місті Макіївка Донецької області.


Назва:Ющик Олексій Іванович

-Знайдено: + Олексі́й Іва́нович Ю́щик (* 27 жовтня 1947), с. Радичів, Коропський район Чернігівської області  — український політик.


Назва:Стопчатів

-Знайдено: + Храмові свята в селі: 27 жовтня (Преподобної Парасковії) та 19 грудня (Миколая Чудотворця).


Назва:Батрадь

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + Після звільнення села від фашистських окупантів 27 жовтня 1944 року 12 жителів села добровільно вступили до лав Червоної армії, два з них загинули, дев'ять — за бойові заслуги удостоєні урядових нагород.


Назва:Портнов Андрій Володимирович (політик)

-Знайдено: + Андрій Портнов народився 27 жовтня 1973 року у Луганську[11]. У 1990 році закінчив у Луганську середню школу № 50[12]. У 1991—1992 роках проходив строкову військову службу у збройних силах СРСР та України[12].


Назва:Молчанова Тетяна Іванівна

-Знайдено: + Народилася 27 жовтня 1949 в місті Красний Луч, нині Луганської області.


Назва:Сушко Лука Григорович

Підзаголовок:== Нагороди ==
Знайдено: + * Відзнака Президента України «Герой України» з врученням ордена «Золота Зірка» (27 жовтня 1999) — за особисту мужність і героїзм, виявлені в боях з фашистськими загарбниками під час Великої Вітчизняної війни 1941—1945 років[13]
Підзаголовок:== Нагороди ==
Знайдено: + nreg=1394/99 Указ Президента України № 1394/99 від 27 жовтня 1999 року «Про нагородження відзнакою Президента України "Герой України"»]</ref>
Підзаголовок:== Джерела ==
Знайдено: +

Попередник: Герой Україникавалер ордена «Золота Зірка»
№ 2
27 жовтня 1999
Наступник:
Галуненко Олександр Васильович Герасимов Іван Олександрович



Зобр:1шт.


Назва:Березнівський лісовий коледж

-Знайдено: + 27 жовтня 2007 року у коледжі пройшли святкові заходи, присвячені 40-річчю з дня заснування навчального закладу, в якому за роки існування було підготовлено понад 9 тисяч техніків, бухгалтерів, економістів, бакалаврів лісового господарства.


Зобр:4шт.


Назва:Покотило Іван Васильович

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Іван Покотило народився 22 лютого (згідно із записом у паспорті — 5 березня) 1951 року в селі Студениця тодішнього Староушицького району (27 жовтня 1978 року село знято з обліку як затоплене) в селянській родині. Закінчив середню школу в Старій Ушиці. Після цього навчався в професійно-технічному училищі № 41 в шахтарському селищі Тернівка Павлоградського району Дніпропетровської області.


Назва:Гусачівка

-Знайдено: + * Закревський Дмитро Васильович (27 жовтня 1929 року — 14 травня 2006 року) — український гідрохімік, гідрогеолог, доктор географічних наук, завідувач кафедри гідроекології та гідрохімії Київського національного університету імені Тараса Шевченка.


Назва:Марко Девич

-Знайдено: + Ма́рко Де́вич (серб. Марко Девић, нар. 27 жовтня 1983, Белград) — український футболіст сербського походження. Атакувальний півзахисник та нападник збірної України та харківського «Металіста». 6-разовий бронзовий та срібний призер чемпіонату України у складі «Металіста» (Харків). Найкращий бомбардир чемпіонату України 2007/08.


Зобр:2шт.


Назва:Губерський Леонід Васильович

-Знайдено: + * Звання Герой України з врученням ордена Держави (27 жовтня 2009) — за визначний особистий внесок у зміцнення освітньо-наукового потенціалу України, піднесення престижу національної освіти, підготовку висококваліфікованих фахівців, багаторічну плідну наукову і педагогічну діяльність[14]


Назва:Список міністрів економіки України

-Знайдено: + | 11 липня 1992 — 27 жовтня 1992
-Знайдено: + |27 жовтня 1992 — 13 квітня 1993


Назва:Список міністрів юстиції України

-Знайдено: + |21 квітня 1992 — 27 жовтня 1992
-Знайдено: + |27 жовтня 1992 — 7 серпня 1995


Зобр:8шт.


Назва:Бараболяк Микола

-Знайдено: + Мико́ла Бараболя́к (*27 жовтня 1908, Монастириська) — український вчений-юрист.


Назва:День інженерних військ

-Знайдено: + Свято встановлено в Україні «…ураховуючи заслуги інженерних військ у зміцненні обороноздатності держави…» згідно з Указом Президента України «Про День інженерних військ» від 27 жовтня 1999 р. № 1399/99.


Назва:Жовтневе повстання 1917 (Київ)

Підзаголовок:== Опис ==
Знайдено: + 26 жовтня (8 листопада) за ініціативою Центральної Ради був утворений Крайовий комітет з охорони революції, який мав тимчасово здійснювати владу у Києві. До нього увійшли представники політичних партій, рад, Міської думи. Комітет засідав у будинку Педагогічного музею. Штаб КВО підтримував Тимчасовий уряд Росії, а до Крайового комітету поставився з недовірою через те, що у його складі перебували й більшовики. 27 жовтня (9 листопада) Центральна Рада остаточно визначила своє негативне ставлення до перевороту у Петрограді, засудила дії більшовиків та заявила, що «буде рішучо боротись з усіма спробами підтримки цього повстання в Україні». Рада висловилась за утворення в Росії «однорідного соціалістичного уряду» з представників усіх соціалістичних партій.


Назва:Федак Юліана Леонідівна

-Знайдено: + | 27 жовтня 2008


Назва:Харківська обласна державна адміністрація

Підзаголовок:=== Голови ===
Знайдено: + * Дьомін Олег Олексійович, в.о. 8 травня 1996 — 8 серпня 1996, 8 серпня 1996 — 27 жовтня 2000
Підзаголовок:=== Голови ===
Знайдено: + * Кушнарьов Євген Петрович, 27 жовтня 2000 — 17 грудня 2004


Зобр:3шт.


Назва:Халпахчі Андрій Якович

-Знайдено: + * Андрій Халпахчі, художній керівник кінофестивалю «Молодість», голова Української кінофундації: Ми будемо цікаві світу лише зі своїм національним колоритом // «Україна Молода», № 198 за 27 жовтня 2007 року


Назва:Патрило Ісидор Іван

-Знайдено: + Патри́ло Іси́дор Іва́н (30 листопада 1919 р., м. Судова Вишня — 27 жовтня 2008 р., смт. Брюховичі) — український католицький священик, протоархімандрит Василіянського Чину, історик церкви, бібліограф.
-Знайдено: + Помер 27 жовтня 2008 р. Похований на монашому цвинтарі у Крехові.


Назва:Другий зимовий похід

-Знайдено: +

Юрій Тютюнник

27 жовтня 1921 року у селі Мицьках відбулася нарада командного складу, на якій обговорено план походу в Україну. Як виявилося на цій нараді, більшість була переконана, що цей похід буде кінцем комуни в Україні та що ніхто вже не буде повертатися до Польщі до таборів інтернованих. Однак були й скептики. Зокрема підполковник Микола Шраменко висловив думку, що кілька добрих боїв з ворогом і великі переходи в холоді зроблять Повстанчу Армію небоєздатною, і тим самим уся акція засуджена на невдачу.[15]



Зобр:12шт.


Назва:Список міністрів палива та енергетики України

-Знайдено: + | width="250" style="background:#FFF8DC" align="center"| 27 жовтня 1992[16]
-Знайдено: + nreg=523/92 Указ Президента України № 523/92 від 27 жовтня 1992 року «Про Міністра енергетики і електрифікації України»]</ref>


Зобр:5шт.


Назва:Заяць Михайло Степанович

-Знайдено: + Миха́йло Степа́нович За́яць (*27 жовтня 1927, с. Раково Закарпатської області) — живописець і художник кіно.
-Знайдено: + Миха́йло Степа́нович За́яць народився 27 жовтня 1927 р. в с. Раково на Закарпатті — це зараз недалеко від словацького кордону. Його дитинство і юність припали на тривожні і невлаштовані роки після Першої світової війни і Другої світової війни. Після розпаду Австро-угорської імперії закарпатська земля ввійшла складовою частиною до новоствореної Чехословацької держави і, навіть, пізніше одержала формальну автономію. Потім був надкороткий період Карпатської України на чолі з Августином Волошиним, окупація угорськими військами, прихід радянських військ і входження в складі України до Радянського Союзу.


Зобр:16шт.


Назва:Рябошапка Олександр Антонович

-Знайдено: + Олекса́ндр Анто́нович Рябоша́пка (*27 жовтня 1945, Диківка, Знам'янський район, Кіровоградська область) — український журналіст, письменник.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 27 жовтня 1945 року в селі Диківка Знам'янського району. Закінчив сільську середню школу. Працював механізатором, завідувачем клубу. Навчався в Олександрівському культосвітньому училищі. Має вищу освіту —Кіровоградський педінститут. Працював у редакціях газет, кореспондентом радіо.


Назва:Ілащук Василь Степанович

Підзаголовок:== Посилання ==
Знайдено: +

Попередник: Президенти НТКУ
25 лютого 2008 —17 березня 2010
Наступник:
Докаленко В. В.
27 жовтня 2005 — 18 лютого 2008
Бенкендорф Єгор
17 березня 2010



Назва:Юліан (Вороновський)

-Знайдено: + | сан = 27 жовтня 1968
-Знайдено: + У 1958 вступає до підпільного монастиря Монахів Студійського Уставу і починає навчатися у підпільній греко-католицькій семінарії. У 1964 складає чернечу схиму, в часі якої через наречення отримує ім'я Юліян. 27 жовтня 1968 з рук єпископа Василя Величковського (підпільного Митрополита УГКЦ) приймає ієрейські свячення. Молодий ієромонах активно включається у діяльність підпільної Української Греко-Католицької Церкви. Він відвідує домівки греко-католиків, у яких відправляє богослужіння, надаючи їм духовну опіку. Згодом о. Юліяна вибирають ігуменом підпільного монастиря. За це ієромонаха Юліяна неодноразово викликають до спецслужб, звинувачуючи його у антирадянській діяльності. Через недостатність доказів йому вдається уникнути покарань.
Підзаголовок:=== Єпископ ===
Знайдено: + 27 жовтня 2011 року повідомлено, що Блаженніший Святослав (Шевчук) за згодою Синоду єпископів УГКЦ прийняв зречення владики Юліана з уряду єпископа Самбірсько-Дрогобицького. З цього часу владика Юліан став вислуженим єпископом Самбірсько-Дрогобицьким[17].


Назва:Таран Руслана Олексіївна

-Знайдено: + Руслана Олексіївна Таран (27 жовтня 1970, Євпаторія) — українська яхтсменка, триразовий призер Олімпійських ігор.


Назва:Божко Раїса Альбертівна

-Знайдено: + Раї́са Альбе́ртівна Божко́ (Карагезя́н) (*27 жовтня 1948, Горіс, Вірменія) — перекладач.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народилася 27 жовтня 1948 р. в м. Горіс (Вірменія).


Назва:Кичак Артем Іванович

Підзаголовок:=== Клубна ===
Знайдено: + В основному складі «Динамо» дебютував 27 жовтня 2010 року в матчі Кубка України ПФК «Севастополь» — «Динамо») (1:2)[18]. Після цього був у заявці на низку матчі Прем'єр-ліги, проте більше жодного разу у складі основної команди на поле не вийшов.


Зобр:1шт.


Назва:Гармаш Галина Семенівна

-Знайдено: + Гали́на Семе́нівна Гарма́ш (*27 жовтня 1966, Кобеляки) — поетеса.
-Знайдено: + Народилася 27 жовтня 1966 року у м. Кобеляки на Полтавщині.


Назва:Офіційні й інші ювілеї та пам'ятні дати в Україні 2009 року

-Знайдено: + * 27 жовтня — 90 років від дня народження Лисяка-Рудницького Івана Павловича, українського історика, політолога, публіциста (1919—1984).


Назва:Горбенко Любов Іванівна

-Знайдено: + Любо́в Іва́нівна Горбе́нко (*27 жовтня 1946, Маловенделівка) — поетеса.
-Знайдено: + Народилася 27 жовтня 1946 р. в с. Маловенделівка Новоайдарського району Луганської області.


Назва:Кара-Васильєва Тетяна Валеріївна

-Знайдено: + Тетя́на Вале́ріївна Ка́ра-Васи́льєва (* 27 жовтня 1941, Київ) — український мистецтвознавець. Доктор мистецтвознавства, член-кореспондент Академії мистецтв України, провідний науковий працівник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського НАН України.


Назва:Храм-каплиця Миколи Святоші

-Знайдено: + |дата_закінчення_спорудження= 27 жовтня 2002[19]


Назва:Нафтовик (стадіон, Охтирка)

-Знайдено: + | 27 жовтня 2010


Зобр:1шт.


Назва:Ніка (стадіон)

Підзаголовок:== Матчі ==
Знайдено: + | 27 жовтня 2001
Підзаголовок:== Матчі ==
Знайдено: + | 27 жовтня 2010


Зобр:2шт.


Назва:Мартиненко Іван Назарович

-Знайдено: + Мартиненко Іван Назарович (20 січня 1915, Березняки — 27 жовтня 1944) — радянський військовий льотчик, Герой Радянського Союзу.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Заступник командира 187-го окремого коректувальних-розвідувального авіаційного полку 15-ї повітряної армії 2-го Прибалтійського фронту майор Мартиненко здійснив 194 бойових вильотів на коректування артилерійського вогню, бомбардування, штурмовку, повітряну розвідку і фотографування оборонних та інженерних споруд противника. У 14 повітряних боях збив 4 літаки противника. Загинув 27 жовтня 1944 року. Похований у місті Єлгаві (Латвія).


Назва:Суднобудівний завод імені 61 комунара

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + 27 жовтня 2003 був укладений контракт з державною компанією «Дельта-Лоцман» на будівництво криголама.


Зобр:2шт.


Назва:Театр корифеїв

-Знайдено: + |підпис = Єлисаветградський театр у якому 27 жовтня 1882 р. відбулась перша вистава «Товариства українських артистів під орудою М.Л. Кропивницького»[20]. Нині — Кіровоградський академічний український музично-драматичний театр ім. М. Л. Кропивницького


Зобр:1шт.


Назва:Юнгер Бела Германович

-Знайдено: + Юнгер Бейло Германович (нар. 24 серпня 1922 р., Сігет Мармацей (Мараморошсігет) Румунія – † 27 жовтня 1992 р., Київ) - угорець, український письменник, казкар, сценарист.
Підзаголовок:==Біографія==
Знайдено: + Помер в Києві 27 жовтня 1992 року.


Назва:Шпудейко Володимир Васильович

-Знайдено: + Народився 27 жовтня 1959 р. у м. Рівне. Закінчив Київське державне хореографічне училище (1977). Працював на Київській кіностудії ім. О. П. Довженка.


Назва:Малеча Нестор Михайлович

-Знайдено: +

Файл:КДВ

Малеча Нестор Михайлович (* 27 жовтня 1887, с. Струговська Буда, Суразький повіт, Чернігівська губернія, тепер Брянська область — † 9 серпня 1979, м. Уральськ, Казахстан) — етнограф, мовознавець, педагог, громадський діяч.



Назва:Євлогій (Гутченко)

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + 20 жовтня 1991 року отримав чернечий постриг; 27 жовтня 1991 — дияконське свячення, 19 серпня 1992 — ієрейське.


Назва:Пам'ятники Сум

-Знайдено: + |Борцям за радянську владу || || На Центральному кладовищі

50°53′38″ пн. ш. 34°46′56″ сх. д. / 50.893796° пн. ш. 34.782296° сх. д. / 50.893796; 34.782296|| || Є пам'ятним знаком на могилі радянських робітників, розстріляних 27 жовтня 1919 року білогвардійцями.


Зобр:26шт.


Назва:Воїни-інтернаціоналісти на Тернопільщині

-Знайдено: + * Слободян Богдан (16 червня 1952, м. Тернопіль — 27 жовтня 1984);


Назва:Київський державний академічний театр ляльок

-Знайдено: + | відкрито = 27 жовтня 1927
-Знайдено: + Ляльковий театр у Києві (перший подібний в Україні) було засновано 27 жовтня 1927 року як філію театру юного глядача за ініціативою народного артиста України О. І. Соломарського та Дєєвої І. С.. Перший театральний сезон було відкрито 2 виставами — «Старовинний петрушка» та «Музики» за Л. Етібовим у постановці П. Щербатипського.


Зобр:1шт.


Назва:Сірий Олександр Іванович

-Знайдено: + Сірий Олександр Іванович  (27 жовтня 1927, Рамонь Воронезької області (Росія) — 1987, Москва) — радянський російський кінорежисер, сценарист.


Назва:Пономаренко Дмитро Дмитрович

-Знайдено: + Пономаренко Дмитро Дмитрович (27 жовтня 1909 р. Харків - 4 квітня 1987, Харків) — український актор. Народний артист України (1956).
-Знайдено: + Народ. 27 жовтня 1909 р. в Харкові. Помер 4 квітня 1987 р. там же. Закінчив драматичну студію театру «Березіль» (1933). Був актором театрів Харкова, Києва, Одеської кіностудії художніх фільмів.


Назва:Патріарший собор Воскресіння Христового

-Знайдено: + 27 жовтня 2002 о 13.00 відбулося освячення наріжного каменя майбутнього собору за участю Любомира Гузара, єпископів УГКЦ. Будівництво комплексу розпочалося 9 вересня 2002 року. До червня 2003 року вибудовано цокольний (нульовий) поверх Патріаршого Собору і розпочато зведення адміністративного будинку. До кінця 2004 р. зведено стіни спочатку до відмітки 13,2 м, а пізніше до пілонної (рівень центрального склепіння храму) частини собору.


Зобр:1шт.


Назва:Кампо Володимир Михайлович

Підзаголовок:== Посилання ==
Знайдено: +

Попередник: 2-й Міністр юстиції України
27 жовтня 1992- 21 квітня 1992
Наступник:
Бойко Віталій Федорович
Онопенко Василь Васильович



Назва:4868 Кнушевія

-Знайдено: + |дата відкриття = 27 жовтня 1989
-Знайдено: + 4868 Кнушевія (4868 Knushevia, 1989 UN2) — мала планета або астероїд відкритий відомим американським астрономом Е. Хелін (відкрила 9 комет і 438 астероїдів) 27 жовтня 1989 року у Паломарській обсерваторії. Спочатку ця планета одержала попередній номер 1989 UN2. На початку 2002 року Комісія по найменуванню малих планет Сонячної системи Міжнародного Астрономічного Союзу на чолі з її Головою професором Браєном Марсденом за пропозицією відкривача доктора Елеанор Хелін і професора КНУ К. І. Чурюмова присвоїла малій планеті № 4868 ім'я Кнушевія (Knushevia) на честь Київського національного університету імені Тараса Шевченка за видатний внесок університету в освіту, науку і культуру в Україні.


Назва:Костоправ Георгій Антонович

-Знайдено: + Костоправ Георгій Антонович (27 жовтня 1903, Малоянісоль — 14 лютого 1938) — румей, поет і письменник, засновник національної літератури греків України, редактор маріупольської грецької газети «Колехтивістис», радник ЦК КПУ з питань нацменшин.


Зобр:1шт.


Назва:Вулиця Арсенія Тарковського

-Знайдено: + 21 вересня 2011 року, на засіданні фракції Партії регіонів у Кіровоградській міській раді було підняте питання про перейменування чотирьох вулиць Кіровограда, серед них й вулиці Володарського. Ця пропозиція викликала значну дискусію в ЗМІ й серед жителів міста. На підтримку перейменування молодіжним крилом Партії регіонів в центрі міста 7 жовтня було проведено флеш-моб[21]. 27 жовтня сесія Кіровоградської міської ради перейменувала чотири вулиці міста, зокрема, вулицю Володарського було перейменовано на Арсенія Тарковського[22]. Перейменування підтримала більшість депутатів — 49 з 67 присутніх. Того ж дня під стінами міськради пройшов не численний мітинг прихильників КПУ, що вимагали «не чіпати» назви вулиць радянської доби.


Зобр:3шт.


Назва:Чижмарь Юрій Васильович

-Знайдено: + Чижмарь Юрій Васильович (27 жовтня 1974, м. Ужгород Закарпатської області) — український правник, громадсько-політичний діяч. Кандидат юридичних наук (2001). Депутат Ужгородської міської ради 4-го і 5-го скликань (2002, 2006). Державний службовець 1-го рангу (2007).


Назва:Гуцульська сотня УСС

-Знайдено: + 27 жовтня Гуцульська сотня УСС під проводом четаря Миколи Никорака (згодом його заміняли четар Альфонс Ерле, німець за національністю, сотник Омелян Левицький, четар Іван Бужор) відбула в Карпати, в околиці полонини Кирлибаби, де перебувала до середини 1917 р. Там Гуцульська сотня особливо відзначилася у боях поблизу гори Присліп, де 1 грудня спільно з німецькими частинами розбила росіян, та 31 березня, коли взяла в полон російську залогу з 45-ти чоловік разом із командиром та захопивши при цьому скоростріл і міномет. 27 червня 1917 р. вона повернулася до легіону УСС.


Назва:Кугутяк Микола Васильович

-Знайдено: + Мико́ла Васи́льович Кугутя́к (* 27 жовтня 1952, с. Назавизів Надвірнянський район, Івано-Франківська область) — український історик, директор Інституту історії і політології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктор історичних наук (1996), професор (1994).
Підзаголовок:== Життєпис ==
Знайдено: + Микола Васильович Кугутяк народився 27 жовтня 1952 р. в с. Назавизів Надвірнянського району Івано-Франківської області.


Назва:Пам'ятники Ромен

-Знайдено: + |Шевченку Тарасу || 1918 || у сквері на бульварі Т. Шевченка || ||Пам'ятник великому українському поетові Тарасу Шевченку було встановлено 27 жовтня 1918 року (один із перших пам'ятників Кобзареві у світі). Автор — відомий український скульптор і культурний діяч І.П. Кавалерідзе.


Зобр:5шт.


Назва:Перелік пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + * Офіційному віснику України № 79 (стор. 7, стаття 2650, код акту 44674/2008) за 27 жовтня 2008 р.;


Зобр:26шт.


Назва:Станіслав Скарбек

-Знайдено: + Скарбек Станіслав Мартин (пол. Stanisław Marcin Skarbek, * 20 листопада 1780, Обертин — † 27 жовтня 1848, Львів), граф, відомий землевласник і меценат. Заснував у Львові театр свого імені, нині це Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької.


Зобр:4шт.


Назва:Український екзархат

-Знайдено: + |дата ліквідації = 27 жовтня 1990
-Знайдено: + Український екзархат Російської Православної Церкви — церковна адміністративна одиниця Московського патріархату на території України, що була спадкоємницею Української автономної православної церкви (19181919) та єпархій Російської православної церкви на території України до революції 1917 року. Патріарший екзархат був встановлений святителем патріархом Тихоном у 1921 році, після ліквідації автономії, даної Українській Православній Церкві Всеросійським Помісним Собором 1917—1918 років. Український екзархат існував до 27 жовтня 1990 року, коли Архієрейський Собор Російської Православної Церкви, що проходив 25-27 жовтня, скасував його і знову заснував самоврядну і з правами широкої автономії Українську Православну Церкву.
-Знайдено: + 27 жовтня 1990 року Архієрейський собор Російської православної церкви, що проходив 25-27 жовтня, скасував Український екзархат і знову заснував самоврядну і з правами широкої автономії Українську православну церкву.
Підзаголовок:== Єпископат ==
Знайдено: + Єпископат Українського екзархату за час свого існування з 1921 до 1990 року налічує загалом до 190 архієреїв. Більшість із них служили, окрім власне Українського екзархату, також і в єпархіях Російської православної церкви, а деякі в Українській автономній православній церкві. У період гонінь на Церкву багато архієреїв постраждали за віру, деякі прилічені до лику святих — священномученики Костянтин (Дьяков), Олександр (Петровський), Фаддей (Успенський) та інші. Усі єпископи, що були у складі єпископату екзархату на 27 жовтня 1990 року, продовжили своє архієрейське служіння вже в Українській православній церкві (Московського патріархату), що отримала у цей час самостійність і незалежність в управлінні. Це, зокрема, такі архієреї як Володимир (Сабодан), Агафангел (Саввін), Іриней (Середній), Іоанникій (Кобзєв), Лазар (Швець), Никодим (Руснак).
Підзаголовок:=== Екзархи ===
Знайдено: + # Філарет (Денисенко) (14 травня 1966 — 25-27 жовтня 1990) — далі УПЦ / УПЦ КП


Зобр:2шт.


Назва:Єпископат Українського екзархату

-Знайдено: + Єпископат Українського екзархату Російської православної церкви за час свого існування з 1921 до 1990 року налічує загалом до 190 архієреїв. Більшість із них служили, окрім власне Українського екзархату, також і в єпархіях Російської православної церкви, а деякі в Українській автономній православній церкві. Усі єпископи, що були у складі єпископату екзархату на 27 жовтня 1990 року, продовжили своє архієрейське служіння вже в Українській православній церкві (Московського патріархату), що отримала у цей час самостійність і незалежність в управлінні.
Підзаголовок:=== Д ===
Знайдено: + Донат (Щеголев) — 26 грудня 1957 — 8 вересня 1958 єпископ Балтський, вікарій Одеської єпархії; † 27 жовтня 1979.
Підзаголовок:=== К ===
Знайдено: + Корнилій (Попов) — з 15 лютого 1921 єпископ Сумський, вікарій Харківської єпархії; з вересня 1922  в обновленстві; 4 грудня 1943 — 13 квітня 1945 приніс покаяння, прийнятий у сущому сані і призначений єпископом Сумським і Охтирським; з лютого 1945  у сані архієпископа; † 27 жовтня 1966.


Назва:Статут Української православної церкви (Московського патріархату)

Файл:Митрополит Владимир (Сабодан).jpg

-Знайдено: + Українська православна церква з'єднана з помісними православними церквами через Російську Православну Церкву. Вона здійснює свою спасительну діяльність на основі Святого Письма та Святого Передання, неухильно дотримується догматів православної віри та священних канонів і у своєму управлінні керується постановами Архієрейського собору Російської православної церкви від 25-27 жовтня 1990 року та цим Статутом при повазі до державних законів і дотриманні їх.


Зобр:1шт.


Назва:Льгов

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + У Великій Вітчизняній війні Льгов був окупований вермахтом 27 жовтня 1941 і звільнений 3 березня 1943 військами Воронезького фронту.


Назва:Кіровоградська єпархія Українського екзархату

-Знайдено: + Кіровоградська єпархія Українського екзархату Російської православної церкви була створена у січні 1947 року патріархом Московським Алексієм (Симанським). Ієрархічно єпархія була спадкоємицею Єлизаветградського вікаріату Російської православної церкви, Української автономної православної церкви та Українського екзархату (1880-1918, 1918-1921, 1921 - бл. 1930), останнім ієрархом якого був Кирил (Квашенко), а також Кіровоградського вікаріату Українського екзархату, що існував у 1946-1947. 27 жовтня 1990 року за архієпископа Василія (Васильцева) зі здобуттям Українським екзархатом статусу самоврядної церкви з правами широкої автономії єпархія увійшла до реорганізованої Української православної церкви (Московського патріархату).
-Знайдено: + 27 жовтня 1990 року Український екзархат був реорганізований в Українську православну церкву (Московського патріархату), у складі якого й опинилася відтоді Кіровоградська єпархія. Єпископ Василій очолював її до 1998 року.


Зобр:3шт.


Назва:Зубко Яків Пантелеймонович

-Знайдено: + Яків Зубко народився 27 жовтня 1899 року у м. Гадяч (Полтавщина).


Назва:Історія Сатанова

Підзаголовок:=== Вітовт ===
Знайдено: + Невдовзі до Вітовта повернулося все Поділля. Сталося це так. 15 липня 1410 року відбулася Грюнвальдська битва, в якій об'єднані збройні сили Корони Польської та Великого князівства Литовського, очолювані польським королем Владиславом II Ягайлом і великим князем литовським Вітовтом, здолали рицарів-хрестоносців під командуванням великого магістра Тевтонського ордену Ульріха фон Юнгінгена. Внаслідок цієї перемоги значення Вітовта зросло настільки, що 1411 року Ягайло змушений був погодитися з вимогами великого князя литовського та передати йому Поділля. Відтоді аж до самої смерті Вітовта, що сталася 27 жовтня 1430 року, Поділля (зокрема, і Сатанів) перебували під владою великого князя литовського.


Зобр:51шт.


Назва:Сачко Василь Вікторович

-Знайдено: + В аматорському чемпіонаті сезону 1999 року «Шахта Україна» не брала участі[23], але грала у аматорському Кубку України того ж року[24]. Розіграш почався у вересні 1999 року, у 1/8 фіналу команда Сачка по сумі двох матчів переграла клуб «Екіна» (Алмазна)[24], потім були переможені «Сигнал» (Одеса)[24] та «ГПЗ» (Варва)[24]. Таким чином «Шахта Україна» вийшла в фінал кубку, який складався з двох матчів. Перший матч пройшов 17 жовтня 1999 року на домашньому стадіоні команди Сачка «Україна» в місті Українськ, на якому зібралося 5 тисяч глядачів[24]. Суперником команди Василя Сачка стала «Троянда-Експрес» з села Гірка Полонка Волинської області[24], яка в минулому сезоні виходила у фінал аматорського кубку. Домашній матч видався вдалим, Сачко провів всі 90 хвилин, а його клуб виграв з рахунком 2-0[24]. Наступний матч проходив на виїзді 27 жовтня 1999 року. У Гіркій Полонці не було належного поля, тому матч проходив у Луцьку на стадіоні «Авангард»[24]. Матч судив майбутній арбітр Прем'єр-ліги України, Олег Орєхов[24]. Сачко провів на полі весь матч, та забити йому не вдалось. Поєдинок завершився перемогою гостей з рахунком 2-1, але за сумою матчів володарем кубку стала команда «Шахта Україна»[24]. Так Василь завоював перший в своїй кар'єрі трофей.


Зобр:8шт.


Назва:Кубок Ліги (Україна)

-Знайдено: + * 5-й тур — 28 жовтня 2009 (матч групи B перенесений на 27 жовтня, групи A — на 23 березня 2010 року)
-Знайдено: + |дата=27 жовтня 2009


Зобр:25шт.


Назва:Київський міський будинок дитини «Берізка»

-Знайдено: + Першим головним лікарем будинку дитини був О.О. Таволжан з 15 листопада 1979 року по 27 жовтня 2005 року. З 28 жовтня 2005 року головний лікар будинку дитини Олександр Могильний.


Назва:Кизим Леонід Денисович

-Знайдено: + Перший політ в космос здійснив на космічному кораблі «Союз Т-3» в якості командира корабля. В екіпаж також входили Олег Григорович Макаров і Геннадій Михайлович Стрекалов. Політ проходив з 27 жовтня по 10 листопада 1980 року. За час польоту екіпажем був виконаний комплекс ремонтних робіт на борту станції «Салют-6». Загальний час перебування в космосі склав 12 днів 19 годин 7 хвилин і 42 секунди.


Зобр:1шт.


Назва:Андре Феліпе Рібейро де Соуза

-Знайдено: + Дебютував у «Динамо» в кваліфікаційному раунді Ліги Чемпіонів у грі проти «Аякса». У різних турнірах Андре зіграв за «Динамо» у 9 матчах[25]. Після відставки головного тренера Валерія Газзаєва, на прохання якого і був куплений гравець, Андре став рідко потрапляти в основу Динамо, в основному виходячи тільки на заміну. Андре забив за «Динамо» лише один гол і той за дубль, а за основу Динамо бразильський футболіст так і не забив жодного офіційного гола[26]. Хоча після його удару зі штрафного, в матчі проти «Севастополя» 27 жовтня 2010, за допомогою подвійного рикошету від гравців команди суперників, м'яч залетів в сітку воріт. Але цей гол було записано як автогол Дмитра Гололобова.


Зобр:1шт.


Назва:Хусточка Юрій Олегович

-Знайдено: + }}Ю́рій Оле́гович Ху́сточка (27 жовтня 1975, Львів) — український музикант, бас-гітарист гурту «Esthetic Education», колишній учасник гурту «Океан Ельзи».


Назва:Бузаєв Володимир Микитович

-Знайдено: + Володи́мир Мики́тович Буза́єв (народився 27 жовтня 1940, Чирчик, Ташкентська область, Узбекистан) — радянський і український волейбольний тренер. Головний тренер національної і молодіжної збірних України з волейболу, а також клубу «Сєвєродончанка». Заслужений тренер СРСР і України. Майстер спорту СРСР.


Назва:Почесні громадяни Маріуполя

-Знайдено: + | style="background-color:#efefef;" align="center" |27 жовтня 1987
-Знайдено: + | style="background-color:#efefef;" align="center" |27 жовтня 1987
-Знайдено: + | style="background-color:#efefef;" align="center" |27 жовтня 1987
-Знайдено: + | style="background-color:#efefef;" align="center" |27 жовтня 2009


Назва:Турчин Лука

-Знайдено: + Турчин Лука (27 жовтня 1881, с. Великий Глибочок, нині Тернопільського району Тернопільської області — † 15 грудня 1951, м. Львів) — український вчений, педагог, громадський діяч. Доктор філософії. Дійсний член НТШ.


Назва:Дурново Микола Миколайович

-Знайдено: + Дурново́ Мико́ла Микола́йович (23 жовтня (4 листопада) 1876(18761104), с. Парфенки, тепер Рузького району Московської області — 27 жовтня 1937, Соловки) — російський філолог-славіст, педагог, доктор філології з 1917, член-кореспондент АН СРСР з 1924, д. чл. АН Білорусі з 1928.


Назва:Церква Святого Духа (Рогатин)

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + 22 серпня 2008 року в Святодухівській церкві працювала комісія, що визначила найголовніші завдання, загальні обсяги та терміни проведення найнагальніших ремонтно-реставраційних робіт. За результатами роботи комісії у період від 27 жовтня до 17 грудня 2008 року працівниками кооперативу «Зодчий» з Коломиї (голова кооперативу Озарук І.) проведено такі ремонтно-реставраційні роботи: замінено ґонтове покриття над вівтарною частиною, навою та дзвіницею, окрім куполів; перед перекриттям даху здійснено комплексну обробку деревини будівлі церкви ззовні спеціальними речовинами з метою її дезінфекції та консервації; проведено заміну трьох вікон з відтворенням їхнього попереднього вигляду; здійснено обшалювання верхів нави та дзвіниці з попередньою обробкою деревини речовинами з метою її дезінфекції та консервації; у районах водостоків між вівтарною частиною та навою замінено фрагменти ушкоджених дерев’яних брусів, які не підлягали ремонту; ґонтове покриття церкви та дзвіниці оброблено сирою нафтою (так званим тиром) для кращого зберігання та запобігання псуванню та руйнуванню деревини.


Зобр:7шт.


Назва:Остапенко Олег Володимирович

-Знайдено: + Оле́г Володи́мирович Оста́пенко (* 27 жовтня 1977, Вінниця, УРСР) — український футболіст, колишній воротар київської «Оболоні». Має досвід виступів за юнацьку збірну команди України.


Зобр:1шт.


Назва:Повалій Таїсія Миколаївна

-Знайдено: + * Народний артист України (27 жовтня 1997) — за значний особистий внесок у розвиток національної культури, високий професіоналізм[27]
-Знайдено: + nreg=1186/97 Указ Президента України № 1186/97 від 27 жовтня 1997 року «Про присвоєння почесних звань України працівникам культури і мистецтва»]</ref>


Зобр:1шт.


Назва:Преса Сєвєродонецька

-Знайдено: + | тираж = 3 800 (№ 43 (130), за 27 жовтня 2010 року)


Назва:Лазорський Микола Панасович

-Знайдено: + Микола Лазорський (справжнє прізвище Микола Панасович Коркішко; 9 листопада (27 жовтня) 1884, Полтава — 13 березня 1970, Австралія)  — український письменник, журналіст і географ.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народ. 27 жовтня 1890 р. [за ін. даними 9 листопада 1884 чи 1885] у м. Полтава.


Назва:Заяць Андрій Іванович

-Знайдено: + Андрій Іванович Заяць (27 жовтня 1971) — український дипломат. Надзвичайний і Повноважний Посланник України.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 27 жовтня 1971 року в місті Ужгород на Закарпатті. У 1993 році закінчив Ужгородський державний університет, факультет романо-германської філології.


Назва:Ісупов Герман Олексійович

-Знайдено: + Герман Олексійович Ісупов (*27 жовтня 1934, Перм, РРФСР2001, Львів, Україна) — український радянський артист балету, прем'єр Львівського театру опери і балету імені Івана Франка; народний артист УРСР1975).
-Знайдено: + * Сайко Оксана Легендарний Спартак українського балету. 27 жовтня прем’єру, а згодом балетмейстеру львівської Опери Герману Ісупову виповнилося б 75 років // «Україна Молода» № 201 за 28 жовтня 2010 року., С. 13


Назва:Дворцова вулиця (Кіровоград)

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + За ініціативи місцевого осередку Партії регіонів, 27 жовтня 2011 року сесія Кіровоградської міської ради, разом з перейменуванням ще трьох вулиць міста, перейменувала вулицю Леніна на Дворцову[28]. Перейменуванню передували протести професорсько-викладацького складу філологічного факультету КДПУ імені Володимира Винниченка, які вказували на те що слово «Дворцова» є суржиком й пропонували перейменувати вулицю на «Театральну». Перейменовано було лише фрагмент вулиці Леніна від вулиці Фрунзе до вулиці Кропивницького, а від вулиці Кропивницького до вулиці Світлої лишилася стара назва — вулиця Леніна[29].


Зобр:5шт.


Назва:Ракетні війська і артилерія Сухопутних військ України

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + Критичного рівня ядерне протистояння досягло в 1962 р. Тоді 51-а окрема ракетна дивізія, сформована з частин 43-ї ракетної армії, перебуваючи на території Куби, готова була завдати 27 жовтня ракетно-ядерного удару по території США 24 ракетами Р-12. Збройні сили США також приготувалися до ядерних ударів по території СРСР. Світ опинився на межі ядерної війни. На щастя, менше ніж за місяць кризу вдалося подолати.


Назва:Власенко Петро Андрійович

-Знайдено: + Петро Андрійович Власенко (рос. Пётр Андреевич Власенко; 14 листопада 1923, Головчино — 27 жовтня 1986, Київ) — радянський офіцер, Герой Радянського Союзу, у роки радянсько-німецької війни стрілець 465-го стрілецького полку 167-ї стрілецької дивізії 38-ї армії Воронезького фронту, рядовий.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Після закінчення війни продовжував службу в армії. У 1955 році закінчив Військово-юридичну академію, працював в органах військової прокуратури. З 1974 року полковник юстиції П. А. Власенко — у відставці. Працював в органах юстиції. Жив у Києві. Помер 27 жовтня 1986 року. Похований у Києві на Лук'янівському військовому кладовищі.


Зобр:1шт.


Назва:Назар

-Знайдено: + Іменини, день ангела — 27 жовтня[30].


Назва:НВО «Форт»

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + Згідно з постановою від 27 жовтня 2010 року №1040 Кабінет Міністрів України виділив на безповоротній основі 19,3 млн грн. для придбання виробничої лінії та налагодження на базі казенного «Науково-виробничого об'єднання «Форт» МВС України» виробництва деталей зброї за МІМ-технологіями інжекційного формування металевих порошків[31][32].


Зобр:4шт.


Назва:Велика Перспективна вулиця

Підзаголовок:== Назва ==
Знайдено: + У часи Російської імперії вулиця мала назву Велика Перспективна, проте в радянський період була перейменована на вулицю Карла Маркса на честь німецького філософа Карла Маркса. Історична назва була повернута 27 жовтня 2011 року рішенням Кіровоградської міської ради разом із перейменуванням ще трьох вулиць міста[33].


Зобр:7шт.


Назва:Кучеренко Павло Олександрович

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 15 (27 жовтня) 1882 року в Ростові-на-Дону. В 1908 році закінчив Військово-медичну академію в Петербурзі. По закінченню курсу був призначений молодшим лікарем у Вінниці. З 1910 року працював у Київському університеті під керівництвом В. К. Високовича. В 1911 році був обраний на посаду проректора при кафедрі патологічної анатомії професора Висковича. В 1914 році був мобілізований в армію, але працював без відриву від кафедри. В 1915 році призначений старшим асистентом, а в 1919 році захистив докторську дисертацію на тему: «О гликогене при диабете».


Зобр:1шт.


Назва:Національна спілка письменників України

-Знайдено: + На час III з'їзду (27 жовтня — 1 грудня 1954) СНПУ нараховувала 323 члени і 35 кандидатів.


Зобр:2шт.


Назва:Остапченко Людмила Іванівна

-Знайдено: + * Орден княгині Ольги III ст. (27 жовтня 2009) — за значний особистий внесок у розвиток національної вищої освіти, підготовку висококваліфікованих фахівців, багаторічну плідну наукову і педагогічну діяльність та з нагоди 175-річчя Київського національного університету імені Тараса Шевченка[34]


Назва:Мороз-Стрілець Тамара Михайлівна

-Знайдено: + Тамара Михайлівна Мороз-Стрілець (нар.27 жовтня 1905 року, Полтава — †?
-Знайдено: + Народилася Тамара Мороз 27 жовтня 1905 року у м. Полтаві. Батько Тамари — Михайло Мороз — писар-самоук, брав участь у революційних подіях 1905-го року на Чернігівщині, за що був висланий за межі губернії. З Полтави родина переїхала до Києва, а з 1927 р. мешкала у столичному Харкові. Батьки ростили трьох дітей. Старший брат Тамари — Микола — відомий як художник і журналіст, волею долі згодом опинився у Парижі. Олександр був доцентом Харківського будівельного інституту.


Назва:Вільчинський Тадеуш Феліксович

Файл:Тадеуш Вільчинський мемо.jpg

-Знайдено: + Тадеуш Феліксович Вільчинський ( пол. Tadeusz Wilczyński ; 27 жовтня 1888, Хотова Краківського воєводства, Польща - 4 квітня 1981, Львів) - польський, а пізніше радянський український вчений, професор, доктор філософських наук, засновник кафедри фармакогнозії та ботаніки Львівського національного медичного університету, ботанік, міколог, засновник Ботанічного саду медичного університету в Львові.


Зобр:1шт.


Назва:Волошин Настя

-Знайдено: + Анастасія Волошин (сестра Маріям) (27 жовтня 1911 — 9 січня 1994) — найвідоміша українська стигматичка. Народилася у с. Красне повіт Ярослав (зараз територія Польщі). Стигми одержала у 1935 році. У травні 1936 року стала монахинею-василіянкою. Три книги, численні публікації присвятив Насті Волошин о. доктор Костельник, який близько цікавився й іншими нашими стигматиками. У грудні 1949 року с. Міріам виселено на спецпоселення в Читинську область, звідки вона звільнилася влітку 1956 року. З тих пір мешкала в різних містах і селах у родини, знайомих. В останні роки проживала у с.Шпильчина Перемишлянського району Львівської області, де й померла. Є свідчення про деякі пов'язані з нею містичні явища, що відбувалися навіть в останні роки її життя. Похована на спільному для с.Шпильчина та м.Бібрка кладовищі. 2009 року відбулася прем'єра документального фільму про стигматичку (режисер Іван Федорич).


Зобр:1шт.


Назва:Банніков Юрій Олександрович

Підзаголовок:== Посилання ==
Знайдено: +

Попередник: 4-й міністр економіки України
13 квітня 199330 серпня 1993
Наступник:
Пинзеник Віктор Михайлович
27 жовтня 199213 квітня 1993
Шпек Роман Васильович
30 серпня 19933 липня 1995



Назва:Закревський Дмитро Васильович

-Знайдено: + Закревський Дмитро Васильович (27 жовтня 1929 року — 14 травня 2006 року) — український гідрохімік, гідрогеолог, доктор географічних наук, завідувач науково-дослідної лабораторії гідроекології та гідрохімії Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 27 жовтня 1929 року в селі Гусачівка Обухівського району Київської області. Закінчив 1954 року Київський університет зі спеціальності «геолог-гідрогеолог». У 1954–1964 роках працював в університеті інженером, завідувачем лабораторії спелеології, у 1969–1974 роках старшим науковим співробітником науково-дослідної лабораторії фізико-хімічних досліджень гірських порід геологічного факультету, у 1974–2000 роках завідувачем науково-дослідної лабораторії гідроекології та гідрохімії географічного факультету Київського університету ( при кафедрі гідрології та гідрохімії), з 2001 провідний науковий співробітник. Кандидатська дисертація «Подземные воды Причерноморского артезианского бассейна на междуречье Южный Буг — Ингулец и некоторые вопросы их формирования» захищена у 1964 році, докторська дисертація «Гідрохімія осушуваних земель (в умовах північного заходу України)» захищена у 1992 році. Був членом редколегії наукового збірника "Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія"


Назва:Дегтерьов Михайло Парфентійович

-Знайдено: + Головним пунктом у заповіті Дегтерьова було зведення після його смерті комплексу благодійних закладів: богадільні на 500 осіб, дитячого притулку на 60 осіб для дітей віком від 6 до 13 років, а також дитячого притулку на 100 осіб для дітей молодше 6 років. Крім того, заповіт визначав джерело коштів на утримання цих закладів — прибуток від здачі в оренду будинків, переданих Дегтерьовим у власність міста. У вересні 1900 року почалося будівництво комплексу благодійних закладів на Старо-Житомирській дорозі на Лук'янівці. Автором проекту був архітектор В. Ніколаєв, а будівельні роботи проводила фірма Льва Гінзбурга. 27 жовтня 1902 року богадільні було відкрито. Комплекс складався з 13 будівель, серед яких були: головна будівля з трьома корпусами на 250 жінок, корпус для чоловіків на 150 осіб, відділення для хронічно хворих на 100 осіб, лікарня на 30 місць, 2 дитячих притулка на 60 та 100 осіб. Також комплекс включав у себе церкву святого Михайла, кухню, пральню, котельню, лазню, дві льодовні, господарські сараї, огород та фруктовий сад. У 1913 році було добудовано ще один дитячий притулок на 100 осіб.


Назва:Серебряков Лазар Маркович

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + У період Східної війни (1853—1856) командував усіма кораблями на східному березі Чорного моря і військовими експедиціями до південно-східних турецьких гарнізонів. Керував знищенням турецьких укріплень біля старого Трапезунда. З вступом у війну Англії і Франції проти Росії положення Чорноморського флоту і Чорноморської берегової лінії стало надзвичайно важким. Щоб уникнути трагедії Серебряков приймає самостійне рішення про зняття гарнізонів, укріплень і без втрат евакуює Новоросійськ. Після підписання у 1856 році в Парижі мирного договору призначений членом Адміралтейств-ради і зведений в адмірали флоту. 27 жовтня 1856 року до орденів Святого Олександра Невського, Білого Орла, Святого Станіслава 1-го ступеня і Святої Анни 1-го ступеня були приєднані мечі.


Зобр:1шт.


Назва:Неліпа Андрій Володимирович

-Знайдено: + news_id=355 Відкриття «Школи риболовної майстерності» в Київській області] 27 жовтня 2009 року

-Знайдено: + news_id=428 Виставка знарядь браконьєрства та прес-конференція «Браконьєрське беззаконня в Українї»] 27 жовтня 2010 року


Назва:Мелетій (Леонтович)

Підзаголовок:=== Навчання ===
Знайдено: + 7 січня 1816 вніс академічному начальству прохання про намір стати ченцем; прохання не було задоволено. 30 липня 1817 Михайло переведений у створену Київську духовну семінарію на посаду інспектора і професора церковної історії та грецької мови. 27 жовтня 1817 відкрито Київську духовну семінарію — і Михайло Леонтович став її інспектором.


Зобр:1шт.


Назва:Переверзів Дмитро Петрович

-Знайдено: + Переверзів Дмитро Петрович (31 січня 1868, м. Київ — 27 жовтня 1928, м. Краків) — полковник Армії УНР.


Зобр:2шт.


Назва:Вулиця Леніна (Кіровоград)

-Знайдено: + До 2011 року вулиця Леніна пролягала від вулиці Фрунзе. 27 жовтня 2011 року частина вулиці Леніна від вулиці Фрунзе до вулиці Кропивницького (центральна частина міста) була перейменована на Дворцову.[35]
-Знайдено: + За ініціативи місцевого осередку Партії регіонів 27 жовтня 2011 року, сесія Кіровоградської міської ради, разом з перейменуванням ще трьох вулиць міста, перейменувала вулицю Леніна на Дворцову. Перейменуванню передували протести професорсько-викладацького складу філологічного факультету КДПУ імені Володимира Винниченка, які вказували на те що слово «Дворцова» є суржиком й пропонували перейменувати вулицю на Театральну. Проте перейменовано було лише фрагмент вулиці Леніна, від вулиці Фрунзе до вулиці Кропивницького, а від Кропивницького до мікрорайону Велика Балка лишилася стара назва.[36] Таким чином довжина вулиці Леніна значно скоротилась.


Назва:Облога Очакова (осінь 1737)

-Знайдено: + 26 жовтня до фортеці наблизився авангард турецької армії, а 27-го все турецьке військо чисельністю до 20 тисяч турок і 30 тисяч татар стало табором на відстані півтора гарматних постріли від фортеці.


Назва:Плисів Яр

-Знайдено: + | заснований = 27 жовтня 1994
-Знайдено: + Заказник створено згідно з рішенням Полтавської обласної ради від 27 жовтня 1994 року[37].


Назва:Пологи (заказник)

-Знайдено: + | заснований = 27 жовтня 1994
-Знайдено: + Заказник створено згідно з рішенням Полтавської обласної ради від 27 жовтня 1994 року[38].


Назва:Поплавко Віктор Родіонович

-Знайдено: + Повторно заарештований 27 жовтня 1937 р. Звинувачений в участі у контрреволюційній терористичній організації. Розстріляний 20 січня 1938 р.


Назва:Мартинюк Дмитро Іванович

-Знайдено: + Мартиню́к Дмитро́ Іва́нович (нар. 11 березня 1942, с. Іванківці Дунаєвецького району Хмельницької області — пом.27 жовтня 1996, м. Київ) — відомий український математик, доктор фізико-математичних наук (1982), професор (1983), лауреат Державної премії УРСР в галузі науки і техніки (1985), автор праць у галузі звичайних диференціальних рівнянь та диференціальних рівнянь із запізненням.


Назва:Почесні громадяни Запоріжжя

-Знайдено: + | style="background-color:#efefef;" align="center" |27 жовтня 1967
-Знайдено: + | style="background-color:#efefef;" align="center" |27 жовтня 1967
-Знайдено: + | style="background-color:#efefef;" align="center" |27 жовтня 1967
-Знайдено: + | style="background-color:#efefef;" align="center" |27 жовтня 1967


Назва:Іванько Олександр Андрійович

-Знайдено: + Олександр Андрійович Іванько (27 жовтня 1917, Теплівка — 27 липня 1990) — Герой Радянського Союзу, в роки радянсько-німецької війни командир танка 59-го окремого танкового Київського Червонопрапорного ордена Суворова полку 60-ї армії 4-го Українського фронту, старшина.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 27 жовтня 1917 року в селі Теплівці (тепер Пирятинського району Полтавської області) в селянській родині. Українець. Закінчив сім класів середньої школи. У 1935 році закінчив Рутченківський гірничий технікум. Працював машиністом електровоза на шахті в селищі Рутченкове (нині в межах Донецька).


Зобр:1шт.


Назва:Губенко Валерій Олександрович

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + З 1991 року на дійсній військовій службі у Державному комітеті у справах охорони державного кордону України. З 27 жовтня 1992 року голова комітету[39]. З травня 1995 по жовтень 1998 року — генеральний інспектор Ґенеральної військової інспекції при Президентові УкраїниПомилка цитування: Відсутній тег </ref> за наявності тегу <ref>


Назва:Заяєв Анатолій Миколайович

-Знайдено: + Анато́лій Микола́йович Зая́єв (27 жовтня 1931 року, Сімферополь, СРСР — 18 грудня 2012 року, Запорізька область) — український футболіст, потім тренер. Перший тренер-чемпіон України, заслужений тренер України.[40][41]


Зобр:1шт.


Назва:Оболенцев Роман Дмитрович

-Знайдено: + Роман Дмитрович Оболенцев (1 листопада 1906, Олексіївка — 27 жовтня 1968, Київ) — радянський нафтохімік, доктор хімічних наук1951 року), професор1953 року). Заслужений діяч науки Башкирської АРСР (з 1957 року), Заслужений діяч науки РРФСР (з 1964 року).
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Помер в Києві 27 жовтня 1968 року. Похований на старій частині Байкового кладовища.


Зобр:1шт.


Назва:Air Ukraine

Підзаголовок:== Інциденти ==
Знайдено: + * 27 жовтня 1993 легкий пасажирський літак Л-410 (зареєстрований як UR-67536) під час руління в аеропорту Тюмені через помилку пілота в'їхав у зону ремонтних робіт і зазнав пошкоджень. Ніхто не постраждав.[42]


Зобр:3шт.


Назва:Охендовський Михайло Володимирович

-Знайдено: + Охендовський Михайло Володимирович (*27 жовтня 1973, Дубоссари, Республіка Молдова) — Голова Центральної виборчої комісії України (з 2013). Член ЦВК з 2004.
-Знайдено: + Народився 27 жовтня 1973 року в місті Дубоссари, Республіка Молдова. У 1997 році закінчив з відзнакою Інститут міжнародних відносин Київського університету ім. Тараса Шевченка за спеціальністю «міжнародне право».


Назва:Ковалевський Борис Павлович

-Знайдено: + Борис Павлович Ковалевський (7 серпня 1922, Кропивна — 27 жовтня 1994, Київ) — учений-історик, педагог; доктор історичних наук1971 року), професор1976 року).
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Досліджував історію робітничого класу і колгоспного селянства України. Помер у Києві 27 жовтня 1994 року.


Назва:Лоренцо Ебесіліо

-Знайдено: + Через кілька місяців після смерті батька, 27 жовтня 2005 року, у Лоренцо стався серцевий напад. Він переніс зупинку серця, допомогло лише застосування дефібрилятора. У зв'язку з цим він був змушений залишити АЗ і повернутися в «ХВВ Голландію». Після операції Ебесіліо не мав жодних проблем зі здоров'ям. Згодом «Аякс» запропонував йому місце у своїй футбольній академії, яку тренував Франк де Бур.


Зобр:1шт.


Назва:Печорний Петро Петрович

-Знайдено: + * Народний художник України (27 жовтня 1997) — за вагомий особистий внесок у розвиток національної культури, високий професіоналізм[43]


Назва:Ковач Михайло Іванович

-Знайдено: + Ковач Михайло Іванович (27 жовтня 190917 червня 2005) — український поет, прозаїк, драматург, журналіст, культурноосвітній діяч.
-Знайдено: + Народ. 27 жовтня 1909 р. у м. Шид (Воєводина) у Югославії в родині залізничника.


Назва:Київське футбольне дербі («Динамо» — «Оболонь»)

-Знайдено: + |27 жовтня 2001


Зобр:4шт.


Назва:Махненко Володимир Іванович

-Знайдено: + Володимир Іванович Махненко (27 жовтня 1931, Черкаси — 2 січня 2013, Київ) — український вчений у галузі зварювання металів і спеціальної металургії, доктор технічних наук, професор, академік Національної академії наук України.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 27 жовтня 1931 року у місті Черкасах. У 1955 році закінчив Одеський інститут інженерів морського флоту за спеціальністю «Суднобудування». У 19551959 роках працював на посаді майстра, а потім


Назва:Вулиця Маразліївська (Одеса)

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + Вулиця закладена у 1828 році під назвою вул. Нова — прокладена від Барятинського провулку (тепер провулок Нахімова) до вул. Базарної. 27 жовтня 1864 року вулиця дістає нову назву — Михайлівська, в ім'я Михайлівського жіночого монастиря, одна зі стін якого виходила на цю вулицю (на місці сучасного будинку № 1а). А 23 листопада 1899 року вулиця отримала назву вулиця Маразлі, згодом Маразліївська, названа в честь міського голови Григорія Маразлі. За радянських часів вулиця дістала назву Енгельса30 квітня 1920 року). Назва «Маразліївская» поверталася вулиці двічі: 19 листопада 1941 року (але після 14 квітня 1944 року була повернена назва «Енгельса») та 20 вересня 1991 року.


Зобр:1шт.


Назва:Герб Заворичів

-Знайдено: + |дата_затвердження = 27 жовтня 1998
-Знайдено: + Розроблені районною комісією символи затвердила ІІІ сесія Заворицької сільської ради 3-го (ХХІІІ) скликання рішенням від 27 жовтня 1998 року. Після зауважень і рекомендацій Українського геральдичного товариства проекти у робочому порядку доопрацював М. Юхта.


Назва:Прапор Заворичів

-Знайдено: + |затверджений = 27 жовтня 1998
Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + Розроблені районною комісією символи затвердила ІІІ сесія Заворицької сільської ради 3-го (ХХІІІ) скликання рішенням від 27 жовтня 1998 року. Після зауважень і рекомендацій Українського геральдичного товариства проекти у робочому порядку доопрацював М. Юхта.


Назва:Черненко Анатолій Михайлович

-Знайдено: + Анатолій Михайлович Черненко (нар.29 квітня 1926, с. Яблунівка (Прилуцький район) — пом.27 жовтня 2000)  — український історик.


Назва:Волян Василь

Файл:Могила Василя Воляна в Чернівцях.png

-Знайдено: + 27 жовтня 1900 року у Чернівецькому крайовому шпиталі йому було встановлено бронзовий бюст. На жаль до наших днів він не зберігся.


Зобр:8шт.


100 назад - 50 назад - 10 назад - Попередня - Про проект - Наступна - 10 вперед - 50 вперед - 100 вперед


Примітки[ред. | ред. код]

  1. Заруба В.М. Історія держави і права України
  2. Закон Української Національної Ради про уживання української мови у внутрішнім і зовнішнім урядуванні державних властей і урядів, публічних інституцій і державних підприємств у Західній області Української Народної Республіки
  3. Книга памяти Томской обл.; http://lists.memo.ru
  4. Наказ № 3754/981/538/49 27 жовтня 2009 року Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання молоді
  5. [http://shakhtar.com/ua/news/19446 Дивимося кліп Гайтани: «Шахтар» — чемпіон!
  6. Хронологія української історії XX ст. // Сайт історичного ф-ту КНУ ім. Т.Шевченка
  7. Заруба В. М. Адміністративно-територіальний устрій та адміністрація Війська Запорозького у 1648–1782 — Дніпропетровськ: Ліра ЛТД, 2007. ст.14
  8. [http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?
  9. Крюков В. В., Стукаленко Н. Г., Скляровська О. В. Знам'янка. 140 років. — Знам'янка, 2009 (ст. 8).
  10. Корчинський обіцяє $ 15-20 тис. за помсту вандалам на Говерлі
  11. Портнов Андрей Владимирович (рос.). ЛІГА.Досье
  12. а б Автобіографія. Офіційний сайт Портнова Андрія Володимировича
  13. [http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?
  14. Указ Президента України № 868/2009 від 27 жовтня 2009 року «Про присвоєння Л. Губерському звання Герой України»
  15. Чижевський М. 15 діб на окупованій Москвою Україні//За державність — 1932. — № 3. — С.142-143.
  16. [http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?
  17. Юліан (Вороновський) на офіційному сайті Самбірсько-Дрогобицької Єпархії
  18. Артем КИЧАК: «День дебюта в Динамо запомню навсегда»
  19. [http://www.svyatoshin.kyiv-city.gov.ua/index.php?
  20. «Привіт із Єлисаветграда», або крізьстолітня віртуальна подорож старим містом
  21. Дворцова — Путінська — Малоросійська… Молодіжний онлайн-журнал «Гречка»
  22. Рішення Кіровоградської міської ради № 865 від 27.10.2011 року
  23. Чемпионат Украины среди аматоров 1999. Украинский футбол от Алексея Кобызева. UA. Процитовано 18 грудня 2011. (рос.)
  24. а б в г д е ж и к л Кубок Украины среди аматоров – 1999. Украинский футбол от Алексея Кобызева. UK. Процитовано 17 грудня 2011. (рос.)
  25. Андре перешёл в "Бордо". Официальный сайт ФК "Динамо" (Киев). 31.01.2011. Процитовано 31 January 2011.
  26. Молодежная команда «Динамо»: статистика сезона 2010/2011
  27. [http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?
  28. Рішення Кіровоградської міської ради № 865 від 27.10.2011 року
  29. Дворцова — Путінська — Малоросійська… Молодіжний онлайн-журнал «Гречка»
  30. Церковний календар на жовтень
  31. Кабмін виділив 19,3 млн грн НВО «Форт» для налагодження виробництва зброї. Центр воєнної політики та політики безпеки. 12/11/2010. Архів оригіналу за 23 травня 2013. Процитовано 16/9/2011.(укр.)
  32. Кабмін виділив казенному науково-виробничому об'єднанню «Форт» (Вінниця) 19 млн грн. Моя Вінниця. 16/11/2010. Архів оригіналу за 23 травня 2013. Процитовано 16/9/2011.(укр.)
  33. Рішення Кіровоградської міської ради №865 від 27.10.2011 року
  34. Указ Президента України № 867/2009 від 27 жовтня 2009 року «Про відзначення державними нагородами України працівників Київського національного університету імені Тараса Шевченка»
  35. Кіровоградська міська рада. Виконавчий комітет. Щоденна експрес-інформація прес-служби
  36. Дворцова – Путінська – Малоросійська… Молодіжний онлайн-журнал «Гречка»
  37. http://www.aarhuspoltava.org.ua/ecolib/ecolibv3.pdf
  38. http://www.aarhuspoltava.org.ua/ecolib/ecolibv3.pdf
  39. Постанова Верховної Ради України № 2733-XII від 27 жовтня 1992 року
  40. «Треба боротися на два фронти»
  41. Анатолій Заяєв: «Олександрії» зарано грати в еліті
  42. [http://aviation-safety.net/database/record.php?
  43. Указ Президента України № 1195/97 від 27 жовтня 1997 року «Про відзначення активістів Українського фонду культури»