Користувач:Alex Blokha/Дні згадані в Вікіпедії/Україна/30 вересня

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

100 назад - 50 назад - 10 назад - Попередня - Про проект - Наступна - 10 вперед - 50 вперед - 100 вперед


Назва:Вінниця

-Знайдено: + Вінниця відома як місце проведення низки музичних фестивалів — «Міжнародні Дні джазової музики в Вінниці» (від 1995 року; на початку осені 2009 року відбувся вже XIV-й подібний захід[1]), благодійний рокфест «МУЗентропія» (від сер. 2000-х). Прикметною особливістю фестів у місті (переважно місцевих або всеукраїнських) є їхнє музичне спрямування, а саме широкий спектр стилів і музичних напрямків і зокрема акцент не на розкрученій попсі, а на «альтернативних» жанрах — джазі, року тощо.


Зобр:33шт.


Назва:Політичні партії України

-Знайдено: + | 30 вересня 1998


Назва:Ющенко Віктор Андрійович

-Знайдено: + Результатом переговорів стало визнання коаліцією розпуску ВР і згода на перевибори. 5 червня 2007 року було підписано Третій указ про про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України 5-го скликання. Підставою для нього за взаємною згодою всіх сторін стало добровільне складення повноважень депутатами опозиційних фракцій. Повторні вибори призначено на 30 вересня 2007 року[2]. Жорстко проти перевиборів досі виступають потенційні аутсайдери перегонів — КПУ та СПУ.


Зобр:6шт.


Назва:Карпатська Україна

-Знайдено: + Після Мюнхенського договору чотирьох держав (30 вересня 1938 року) складне міжнародне становище Чехо-Словаччини і всезростаюча боротьба українського населення за політичні права примусили чехословацький уряд погодитися надати Карпатській Україні статус автономної республіки. 8 жовтня 1938 р. було утворено перший автономний уряд на чолі з А.Бродієм (затверджений центральною владою 11 жовтня 1938 р.). 22 листопада 1938 р. празький парламент ухвалив конституційний закон про автономію Карпатської України, після чого Чехо-Словаччина перетворилася на федеративну державу чехів, словаків і карпатських українців.


Зобр:2шт.


Назва:Конституція України

-Знайдено: + 30 вересня 2010 року Конституційний Суд України скасував[3]


Зобр:2шт.


Назва:Мазепа Ісаак Прохорович

-Знайдено: + Прем'єрство Мазепи, як свідчив Панас Феденко, припало на складний час, коли «тільки непохитна, хто-небудь скаже — романтична — віра держала тоді людей при уряді і в армії УНР, хоч бували дні, коли більшовицька кіннота знаходилася за 25 кілометрів від тимчасової столиці УНР». Тривав і наступ денікінців. Але уряд діяв. 30 вересня уряд ухвалив законопроект про скасування станів в Україні, 10 жовтня— розглянув проект присяги Директорії, урядові та війську. 17 жовтня 1919 р. Рада Народних Міністрів навіть ухвалила рішення підготувати на наступне засідання законопроект в справі заснування державних архівів. На початку листопада в полі її зору опинилися питання про статути лікарняних кас, про умови відведення земель власникам підприємств тощо.


Зобр:1шт.


Назва:Пісоцький Анатолій Андрійович

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився на Катеринославщині у 1893 р. в сім'ї заможного селянина. Навчався у Петровській сільськогосподарській академії (згодом — Тимірязєвська) у Москві, але не закінчив останнього, 4-го курсу. У перші дні Лютневої революції 1917 р. у Петрограді вступив до місцевої організації УСДРП. У липні того ж року як делегат приїхав до Києва на І Всеукраїнський робітничий з'їзд, під час якого був обраний до Всеукраїнської ради робітничих депутатів і кооптований до складу Української Центральної Ради. Входив до Малої Ради від фракції УСДРП. Був членом української делегації на З'їзді поневолених народів Росії у Києві, секретарем президії з'їзду. На IV з'їзді УСДРП (30 вересня — 5 жовтня 1917 р.) обраний до ЦК партії.


Назва:Нескорений (фільм)

-Знайдено: + 30 вересня 2008 року фільм з'явився на DVD-дисках.


Назва:Трух Григорій Андрій

Підзаголовок:== Життєпис ==
Знайдено: + В бою під Потуторами на Бережанщині 30 вересня 1916 року врятувався з однією чотою з оточення. Восени 1917 року був уже у званні поручник командиром сотні.


Зобр:2шт.


Назва:Національний університет біоресурсів і природокористування України

-Знайдено: + |дата заснування = 30 вересня
Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + Історія Національного аграрного університету бере свій початок від сільськогосподарського відділення, яке було відкрите 30 вересня 1898 у Київському політехнічному інституті і трансформувалось у 1918 у сільськогосподарський (агрономічний) факультет. На базі цього факультету в 1922 у структурі КПІ було створено Київський сільськогосподарський інститут, який з 1923 став самостійним вищим навчальним закладом. У 19251932 роках на гребені пагорба, що заходить углиб Голосіївського лісу з північного боку, був збудований комплекс Всеукраїнської сільськогосподарської академії із шести будівель у стилі українського необароко (автор — Д. М. Дяченко). У 19301934 рр. на базі Київського сільськогосподарського інституту сформувалися і розпочали свою діяльність Київський агрономічний інститут, Київський інститут механізації та електрифікації сільського господарства, Київський агроінженерний інститут цукрової промисловості та Агроекономічний інститут, які було згодом реорганізовано в самостійні науково-дослідні інститути та факультети.


Зобр:2шт.


Назва:Фокін Вітольд Павлович

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + 30 вересня 1992 р. подав у відставку.


Назва:Сильвестров Валентин Васильович

-Знайдено: + Валенти́н Васи́льович Сильве́стров (нар.30 вересня 1937, Київ) — український композитор.


Назва:Сільські вісті

-Знайдено: + 28 січня 2004 через оприлюднення 15 листопада 2002 (випуск № 135) та 30 вересня 2003 (випуск № 114) двох спірних статей щодо євреїв Шевченківський районний суд міста Києва припинив своїм рішенням випуск «Сільских вістей». Але 27 листопада того ж року Апеляційний суд міста Києва відновив друкування газети.


Назва:Тарасенко Олексій Григорович

-Знайдено: + Олексій Григорович Тарасенко (* 17 вересня (30 вересня за новим стилем) 1909, село Домаха, нині Харківської області — † 27 лютого 1991, Суми) — драматичний актор на героїчних ролях, режисер. Народний артист УРСР (1960).


Назва:Глузман Семен Фішельович

-Знайдено: + Семе́н Фі́шельович Глу́зман (*30 вересня, 1946, Київ) — правозахисник, колишній дисидент та політв'язень, психіатр, президент Асоціації психіатрів України[4], директор Українсько-американського бюро захисту прав людини, член Американського товариства психіатрів, Королівського коледжу психіатрів Великобританії, Товариства психіатрів і неврологів Німеччини[5], співголова Комітету «Бабин Яр» (разом з Мирославом Поповичем, Іваном Дзюбою).


Назва:Альфред Єнсен

-Знайдено: + Альфре́д Анто́н Є́нсен (швед. Alfred Anton Jensen) (*30 вересня 1859 — †15 вересня 1921, Відень) — шведський історик, слов'янознавець, перекладач, симпатик українського національного відродження, дійсний член Наукового Товариства ім. Шевченка у Львові і Українського Наукового Товариства в Києві.
Підзаголовок:==Біографія==
Знайдено: + Народився 30 вересня 1859 року в м. Гельсінгтуна, регіону Ґальвеборг, Швеція. Навчався в Упсальському університеті. У 1897 р. одружився з Карін Єнсен. Був референтом слов'янських літератур Нобелівського інституту при Шведській Академії наук. Автор досліджень про О. Пушкіна, М. Лєрмонтова. Перекладав шведською мовою твори Шевченка, Коцюбинського, Тургенєва, Пушкіна та інших слов'янських авторів. Німецькою мовою написав книжку про Т.Шевченка (Відень, 1916) і розвідку про І.Котляревського (Львів, 1914). Переклав шведською мовою «Тараса Бульбу» та «Майську ніч» М.Гоголя, низку поезій Т. Шевченка і збірник новел М.Коцюбинського.


Назва:Жмеринка

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + Власне Жмеринка — велика вузлова станція Правобережжя України, заснована в 1865 році між селами Велика і Мала Жмеринка на місці вирубаного дубового пралісу. Завдяки будівництву залізниці КиївБалта (18651870 рр.) Жмеринка стала залізничним селищем. Рух поїздів залізницею Одеса—Жмеринка—Київ розпочався 8 червня 1870 р. Залізницею Жмеринка—Волочиськ — у вересні 1871 року, Жмеринка—Могилів-Подільський — 30 вересня 1892 року.


Зобр:2шт.


Назва:Макіївка

Підзаголовок:== Архітектура ==
Знайдено: + У 2010 році в Макіївці був встановлений унікальний, найбільший на території України (і СНД) сонячний годинник — має діаметр 16 м, а вагу гномона — 500 кг (скульптор — Микола Загрібний)[6].


Зобр:20шт.


Назва:Тіньки

-Знайдено: + Згідно з даними дільничої виборчої комісії у позачергових виборах до Верховної Ради України 30 вересня 2007 року взяли участь 1199 чоловік, або 65,84% виборців. Найбільш голосів — 46,96% віддали виборці Блоку Юлії Тимошенко, потім — «НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА» — 21,35%, Партія регіонів — 10,26%, "Блок Литвина" — 7,09%, Комуністична партія України — 5,56%, Соціалістична партія України — 2%.


Зобр:3шт.


Назва:Бабин Яр

-Знайдено: + Під час німецької окупації Києва у 1941–1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів німецькими окупантами мирного населення і радянських військовополонених; євреїв та циган — за етнічною ознакою, а також партійних та радянських активістів, підпільників, членів Організації Українських Націоналістів (переважно членів ОУН-м), заручників, «саботажників», порушників комендантської години та інших. Лише за два дні 29 та 30 вересня 1941-го року тут розстріляли майже 34 тисячі євреїв[7].
-Знайдено: + Трибуналом по айнзацгрупах (англ. The Einsatzgruppen Case) встановлено, що розстріли 29 та 30 вересня 1941-го року в Бабиному Яру виконувала Зондеркоманда 4а Айзнатцгрупи С під керівництвом штандартенфюрера СС Пауля Блобеля за підтримки двох підрозділів полку поліції «Південь»[8] — 45-го і 303-го батальйонів поліції (нім. Polizei-Bataillon) порядкуПомилка цитування: Відсутній тег </ref> за наявності тегу <ref>


Зобр:1шт.


Назва:Плющ Іван Степанович

-Знайдено: + Після четвертого обрання до Верховної Ради, Іван Плющ спочатку ввійшов в депутатську групу «Демократичні ініціативи», в якій пробув до свого вступу 30 вересня 2003 року до фракції блоку «Наша Україна». 16 березня 2005 р. він покинув це депутатське об'єднання і вступив у фракцію Української народної партії. Наприкінці 2005 р. Іван Плющ вийшов із НДП і став співініціатором «Українського народного блоку Костенко і Плюща».


Назва:Конституційний процес в Україні

-Знайдено: + 30 вересня 2010 року: Відновлено дію Конституції України в редакції 1996 року шляхом прийняття рішення Конституційного суду України у справі про дотримання процедури внесення змін до Конституції від 8 грудня 2004 року[9].
Підзаголовок:== Джерела ==
Знайдено: + id=1287659103 Розширений політико-правовий коментар до рішення Конституційного Суду від 30 вересня 2010 року]


Назва:Варивода Антін

Підзаголовок:==Біографія==
Знайдено: + З 16 березня до 30 вересня 1916 року в званні оберст-лейтенанта (підполковника) австро-угорської армії був командантом Легіону Українських Січових Стрільців[10].


Назва:Лаврентія (Левкадія Гарасимів) -Знайдено: + Слугиня Божа сестра Лаврентія Гарасимів (Левкадія Гарасимів) народилася 30 вересня 1911 у селі Рудники Миколаївського району Львівської області.


Зобр:1шт.


Назва:Захаржевська Олена Валер'янівна

-Знайдено: + Оле́на Валер'я́нівна Захарже́вська (* 28 травня 1916, Кам'янець-Подільський — † 30 вересня 1993, Київ) — український театрознавець. Дочка письменника Валер'яна Захаржевського.


Назва:Мацюк Любомир

-Знайдено: + Любоми́р Мацю́к (* 30 вересня 1918, село Унятичі, нині Дрогобицького району Львівської області — † 17 лютого 1991, Польща) — український співак (тенор) і диригент. Псевдонім — Мартіні.


Назва:Микулинці

-Знайдено: + 30 вересня 1930 року каральні загони, увійшовши в селище, розбили погруддя Тараса Шевченка, розгромили читальню, завдали великої шкоди населенню.


Зобр:15шт.


Назва:Бабенко Олександр Калістратович

-Знайдено: + Олекса́ндр Калістра́тович Бабе́нко (*25 травня 1881, Ясинуватка — †30 вересня 1959, Київ) — український радянський фізик-методист, професор Київського педагогічного інституту імені О. М. Горького.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Помер 30 вересня 1959 року. Похований в Києві на Байковому кладовищі.


Зобр:1шт.


Назва:Ненадкевич Євген Олександрович

-Знайдено: + Євге́н Олекса́ндрович Ненадке́вич (17 грудня (29 грудня) 1882, с. Довгалівка, нині Білогірського району Хмельницької області30 вересня 1966, Житомир) — український літературознавець, педагог. Шевченкознавець.


Назва:Бабенко Надія Несторівна

-Знайдено: + Наді́я Не́сторівна Бабе́нко (30 вересня 1926, с. Вересоч, нині Куликівського району Чернігівської області) — художник декоративного мистецтва у галузі художнього ткацтва. Заслужена майстриня народної творчості УРСР (1976), лауреат Державної Премії УРСР імені Тараса Шевченка[11]


Назва:Список академіків НАН України

Підзаголовок:=== А ===
Знайдено: + | 30 вересня 1923
Підзаголовок:=== Б ===
Знайдено: + | 30 вересня 1906
Підзаголовок:=== Б ===
Знайдено: + | 30 вересня 1931
Підзаголовок:=== Г ===
Знайдено: + | 30 вересня 1866


Зобр:39шт.


Назва:Політична криза в Україні 2007

-Знайдено: + * Президент, прем'єр-міністр та голова Верховної Ради домовилися про проведення дострокових парламентських виборів 30 вересня. «У нас є достойна новина для цього святого дня — політична криза в Україні завершилася. Ми знайшли вихід із досить довгих, не можу сказати, що легких, переговорів, але знайшли рішення, яке є компромісним», — зазначив Віктор Ющенко. Після цього він повідомив, що в результаті домовленостей було вирішено про проведення виборів 30 вересня на основі указу президента. Перед цим Верховна Рада має ухвалити три пакети документів, що мають забезпечити законодавчу базу для виходу з кризи. За словами президента, Верховна Рада має ухвалити необхідні законопроекти 29-30 травня. Після цього будуть проведені з'їзди «Нашої України» та БЮТ, де вони обнулять свої списки.[12]
-Знайдено: + * Президент Віктор Ющенко призначив дострокові вибори до Верховної Ради на 30 вересня 2007 року.[13] Іншим указом від цього ж дня Віктор Ющенко визнав такими, що втратили чинність указ «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів» від 26 квітня 2007 року, а також укази від 29 травня, 30 травня та 1 червня про призупинення цього указу для легітимізації Верховної Ради.[14]
-Знайдено: + * Прем'єр-міністр Віктор Янукович вважає нинішню Верховну Раду легітимною попри указ Президента, який визнав її неповноважною та призначив вибори на 30 вересня. «Верховна Рада легітимна, поки не буде остаточного рішення чи роз'яснення Конституційного суду», — сказав Віктор Янукович.[15]
-Знайдено: + * Президент Віктор Ющенко видав четвертий указ про призначення дострокових виборів до Верховної Ради на 30 вересня. Новим указом від 31 липня президентом внесено зміни до указу від 5 червня. Зокрема, назву указу викладено в такій редакції: «Про призначення позачергових виборів до Верховної Ради України у зв'язку з неповноважністю Верховної Ради України та достроковим припиненням її повноважень». Статтю 1 доповнено словами «у зв'язку з неповноважністю Верховної Ради та неможливістю її відновлення, що спричинило дострокове припинення повноважень Верховної Ради України». Видати четвертий указ Президента наполягали комуністи та Партія регіонів. [16]
-Знайдено: + В Україні офіційно стартувала передвиборча кампанія до позачергових виборів у Верховну Раду, призначених на 30 вересня.[17]


Зобр:7шт.


Назва:Горохів

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + 30 вересня 1939 року місто було окуповане Червоною армією.


Зобр:1шт.


Назва:Парламентські вибори в Україні 2007

-Знайдено: + Ці парламентські вибори відбулися 30 вересня 2007 року за пропорційною системою в загальнодержавному виборчому окрузі. Прохідний бар'єр для партій і блоків становив 3% від числа виборців, що взяли участь у голосуванні.
-Знайдено: + Віктор Ющенко заявив, що може призупинити постанови і відкласти день виборів, аби парламент затвердив деякі важливі законопроекти, зокрема, законодавство про вибори, опозицію, та функціонування парламенту. Врешті-решт було досягнуто домовленості[18] між основними політичними силами, внаслідок яких парламент на декілька днів відновив роботу при визнанні Президентом цього факту, а дата виборів змістилася на 30 вересня, причому причиною їх призначення оголошувалося припинення існування Верховної Ради, внаслідок відсутності в ній 1/3 депутатів від конституційного складу: опозиційні депутати спеціально для цього припинили свої депутатські повноваження.


Зобр:19шт.


Назва:Беліцер Володимир Олександрович

-Знайдено: + | дата народження = 30 вересня 1906
-Знайдено: + Володи́мир Олекса́ндрович Бе́ліцер (у деяких джерелах — Бє́ліцер) (* 30 вересня 1906, Рязань — 4 березня 1988, Київ) — український біохімік, академік АН УРСР1957; член-кореспондент з 1945).


Назва:Битва за Дніпро

Підзаголовок:== Битва ==
Знайдено: + З 26 по 29 серпня в Чернігівсько-Прип'ятській операції війська Центрального фронту зламали німецьку оборону в районі міста Севська, форсували ріку Десну на широкому фронті і, переслідуючи противника, в кінці вересня вийшли до рр. Сожу і Дніпра і захопили плацдарми на півночі і на півдні від гирла ріки Прип'яті. Війська Західного фронту 25 вересня визволили Смоленськ, а війська Брянського фронту 30 вересня вийшли до рр. Проні і Сожу на фронті Пєтуховка — Вєтка. З 25 серпня до 29 вересня війська Воронезького і Степового фронтів, розгромивши ворога на Лівобережній Україні, з ходу форсували Дніпро, захопили плацдарми в районах Великого Букрина, Дереївки, Домоткані і ліквідували плацдарми ворога в районах Дарниці (на схід від Києва) і Кременчука. Війська Південно-Західного фронту, завершивши разом з Південним фронтом визволення Донбасу, в період з 22 по 27 вересня своїм правим крилом вийшли до Дніпра між Дніпропетровськом і Запоріжжям і захопили плацдарми на півночі від Запоріжжя. Війська Південного фронту 22 вересня вийшли на річку Молочну. На цьому завершився 1-й етап битви за Дніпро. Радянські війська вийшли до Дніпра на фронті 700 км від гирла річки Сожу до Запоріжжя і захопили на його правому березі понад 20 плацдармів.


Зобр:1шт.


Назва:Безперчий Дмитро Іванович

-Знайдено: + Дмитро́ Іва́нович Безпе́рчий (*30 жовтня 1825 — †30 вересня 1913) — український художник і педагог.


Назва:Фокус (журнал)

-Знайдено: + Перший номер вийшов друком 30 вересня 2006 р. як новий проект групи компаній «Український Медіа Холдинг» («УМХ»). За задумом, «Фокус» — журнал про найважливіші події, що сталися в Україні та світі впродовж тижня. Першим редактором — з вересня 2006 по липень 2007 рр. був Вахтанг Кіпіані.


Назва:Бондарчук

-Знайдено: + * Бондарчук Олександр Васильович (*30 вересня 1957) — Народний депутат України 3-го та 4-го скликання, обраний за списками Комуністичної партії України;


Назва:Дзвинячка

-Знайдено: + Побудована на околиці села, біля цілющого джерела на честь святого архиєпископа Зиґмунда-Щенсни Фелінського (18221895 рр.), який з 1883 р. у селі Дзвинячка перебував на засланні і часто приходив до цього джерельця помолитися. Каплицю збудували сестри Згромадження Францисканок Родини Марії, яке заснував блаженний архієпископ. Освячено каплицю 30 вересня 2006 р. Службу Божу відправили Львівський єпископ-помічник Леон Малий разом з Кам'янець-Подільським єпископом Леоном Дубравським. Також були присутні священики та віруючі православного, римо- та греко-католицьких обрядів з навколишніх парафій. Джерельна вода має цілющі властивості.


Назва:Василевський

-Знайдено: + * Василевський Олександр Михайлович (16 (30 вересня) 1895 с. Нова Гольчиха, Костромська губернія  — 5 грудня 1977, Москва)  — радянський військовий діяч, міністр Збройних сил Радянського Союзу, маршал Радянського Союзу (1943), двічі Герой Радянського Союзу, двічі кавалер ордену Перемога. Один з найславетніших радянських полководців Другої світової війни.


Назва:Драбів

-Знайдено: + news_id=448 Перша згадка про Драбів] // газ. «Прапор Життя» № 117 (7746) від 30 вересня 1989 року на Інтернет сайт села Великий Хутір Перша згадка про Драбів


Назва:Мельнічук Сергій Іванович

-Знайдено: + Мельнічук Сергій Іванович (30 вересня 1967, Київ, УРСР) — український підприємець, власник і президент поліграфічного підприємства ЗАТ «Холдингова компанія «Бліц-Інформ», шеф-редактор найвпливовішої в Україні ділової газети «Бизнес».


Назва:Головінський Юліан Миколайович

-Знайдено: + Юліан Миколайович Головінський (* 1 грудня 1894, Радимно — † 30 вересня 1930, Великі Глібовичі) — сотник Української Галицької Армії, командант VI (Равської) бригади УГА, потім ІІ бригади Червоної Української Галицької Армії, співорганізатор Української Військової Організації, бойовий референт, крайовий командант УВО (1926-27 рр.), крайовий провідник ОУН (1930 р.).
-Знайдено: + 30 вересня 1930 р. за дорученням вищих поліційних наставників агент Радонь на дорозі до Глібович прив'язав закутого в кайдани Головінського до дерева і застрелив чотирма пострілами (три постріли в область грудей і контрольний в голову). Офіційно було проголошено про загибель Головінського під час спроби втечі.


Зобр:15шт.


Назва:Харківський метрополітен

-Знайдено: + nreg=997-2009-%F0 Розпорядження Кабінету Міністрів України від 6 травня 2009 р. N 997-р «Про передачу цілісного майнового комплексу державного підприємства „Харківський метрополітен“ у власність територіальної громади м. Харкова»]</ref> на засіданні Кабінету Міністрів України[19]. Але Кабінет Міністрів України передав державне підприємство в комунальну власність Харкова тільки 27 серпня того ж року[20]. Офіційно[21] ж передали у власність м. Харкова метрополітен 25 вересня під час підписання акта про прийом-передачу цілісного майнового комплексу за участі керівників структурних підрозділів Харківської міської ради, представників метрополітену, Міністерства транспорту та зв'язку України, міськБТІ, профспілки[22]. Остаточне рішення[23] про прийняття метро в комунальну власність міста міська рада розглянула на сесії 30 вересня, ухваливши рішення про реорганізацію шляхом перетворення державного підприємства «Харківський метрополітен» в комунальне підприємство «Харківський метрополітен»[24]. Метрополітен перейшов в сферу управління Департаменту транспорту та зв'язку виконкому міськради[22].


Зобр:13шт.


Назва:Вакалюк Валерій Анатолійович

-Знайдено: + Вале́рій Анато́лійович Вакалю́к (*30 вересня 1947, Житомир) — художник декоративно-прикладного мистецтва. Член Національної спілки художників України з 1976 р. Працює у галузі декоративної композиції в інтер'єрі, станкової скульптури в техніці кераміки та дерева.


Назва:Афнер Григорій Парфентійович

-Знайдено: + Григорій Афнер народився 1 березня 1890 року. Походив з міщан Київської губернії. 1 серпня 1914 року був мобілізований до армії, зарахований до 12-го запасного батальйону. 30 вересня 1914 року витримав іспит на звання прапорщика. З 23 червня 1915 року — молодший офіцер 196-го піхотного Інсарського полку. Був тричі поранений та один раз — контужений. Останнє звання у російській армії — поручик.


Зобр:1шт.


Назва:Черенков Олександр Павлович

-Знайдено: + Черенков Олександр Павлович — український політик. Народився 30 вересня 1954 року.


Назва:Верховна Рада України VI скликання

-Знайдено: + Верховна Рада України 6-го скликання — обрана на позачергових виборах 30 вересня 2007 року.
Підзаголовок:== Склад ==
Знайдено: + Сформована за результатами позачергових виборів до Верховної Ради 30 вересня 2007 року.
Підзаголовок:== Джерело ==
Знайдено: + * ЦВК України — Позачергові вибори народних депутатів України 30 вересня 2007 року


Зобр:3шт.


Назва:Панів Андрій Степанович

-Знайдено: + Андрі́й Степа́нович Па́нів (літ. псевдоніми — А. Невіра, А. Селянин, Анд. та ін.; *30 вересня 1899, с. Проруб Харківська губернія (тепер у складі м. Білопілля — † листопад 1937, Сандармох, Карелія) — український поет, журналіст, перекладач. Один з лідерів лідерів літературного об'єднання «Плуг». Автор підручників для початкових класів середніх шкіл.


Назва:Вівісектор: Звір усередині

Файл:Буфер обмена022.jpg

-Знайдено: + | released = 30 вересня 2005 — в СНД


Зобр:1шт.


Назва:Лісова Лисіївка

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + Станом на 30 вересня 1711 року в с. Лісова Лисіївка проживали 64 сім'ї. Це були родини Гуленків, Гайдашів, Ковалів, Соців, Щербатих, Летких, Прусів, Миколаєвих, Пелинів, Ковальчуків, Чумаків, Гнидів, Зважіїв, Мельників, Беркманів, Лопенків, Басів, Семчуків, Куштів та інших. Село граничило з Київською губернією, знаходячись за 18 верстов (1 верста дорівнює 1,6 км) на північний схід від повітового містечка Вінниця четвертого округу, за 12 верстов на південний схід від залізничної станції Калинівка, телеграф був за 6 верстов на станції села Турбів, пошта казенна (державна) — також за 6 верстов.


Назва:Куйбіда Василь Степанович

Підзаголовок:== Нагороди ==
Знайдено: + * Орден князя Ярослава Мудрого V ступеня (30 вересня 2006) — за значний особистий внесок у державне будівництво, активну громадсько-політичну діяльність та з нагоди 750-річчя заснування міста Львова[25]
Підзаголовок:== Нагороди ==
Знайдено: + nreg=801/2006 Указ Президента України № 801/2006 від 30 вересня 2006 року «Про відзначення державними нагородами України»]</ref>


Назва:Русалівка

Підзаголовок:==Персоналії==
Знайдено: + * Скусніченко Яків Соловейович‎ (* 5 лютого 1914 — † 30 вересня 1943)[26]


Назва:Вплив України та українців на російську літературу від середини XVII до початку XX століття

-Знайдено: + Ці уривки з листів Тараса Шевченка дають змогу зрозуміти його ставлення до своїх російськомовних творів. З листа від 30 вересня 1842 до Я.Кухаренка[27]:

Переписав оце свою «Слепую» та й плачу над нею, який мене чорт спіткав і за який гріх, що я оце сповідаюся кацапам черствим кацапським словом.

З листа від 20 січня 1858 року до П. Куліша: {{Цитата|Навчи мене, будь ласкав, що мені робить з російськими повістями?


Назва:Кричильськ

-Знайдено: + У серпні 1919 року село захопили польські війська. На початку липня 1920 року Кричильськ повернули 173-ї бригади 12-ї армії, але вже у вересні село знову захопили поляки. Після 1921 року, коли територія Західної України відійшла до Польщі, Кричильськ перебував у складі Степанської гміни Костопільського повіту Волинського воєводства. За даними на 30 вересня 1921 р. в селі було 323 будинки, 1909 жителів. На селян накладалося багато податків: з 1 га землі чи лук вони платили 6,5 злотого, за вола чи корову — 2% їхньої вартості, за теля — 10 злотих, за свиню — від 6 до 8 злотих. Крім цього, платили за користування мостом, дорогою, димарі тощо. За несплату податків відбирали домашні речі, худобу. 30 грудня 1924 року збирач податків Степанської гміни у рапорті гміній управі писав про категоричну відмову селян Кричильська внести податки. «Селяни, — писав він, — з насмішкою й образою звертаються до нас, мовлячи: „годі вам панувати“». Перед цим у кількох господарствах було конфісковано майно для «залякування», зокрема у Тимофія Бахна відібрали вола і продали на торзі.


Назва:Дніпровська повітряно-десантна операція

-Знайдено: + Значного ефекту добилися активні бойові дії південних груп і загонів. Особливо відзначилися загони під командуванням старшого лейтенанта Ткачова, капітана Кротова, майора Фофанова, старшого лейтенанта Ахромовіча. Ці групи завдавали німців чутливих ударів. Так, наприклад, 30 вересня група, якою керував старший лейтенант Петросян С. Г. в населеному пункті Потик раптовою нічною атакою розгромила німецький гарнізон, знищивши до 100 чоловік, було захоплено до 30 автомашин з боєприпасами, знищено 3 зенітні гармати, до 30 автомашин. Через декілька годин, ця ж група зробила засідку на німецьку артилерійську колону. В результаті бою було знищено до 80 чоловік, 15 автомашин, 6 гармат та два міномети.[28]


Зобр:6шт.


Назва:Рудка-Козинська

-Знайдено: + На 30 вересня 1921 року в селі Рудка-Козинська було 98 дворів з населенням 556 чоловік[29].


Назва:Регіональний спортивний комплекс «Олімпійський»

-Знайдено: + 30 вересня 2011 року на стадіоні відбувся концерт німецької хард-рок группи Scorpions.


Зобр:11шт.


Назва:Грабоус Володимир Опанасович

-Знайдено: + Володи́мир Опана́сович Грабоу́с (*15 жовтня 1935, с. Мощаниця, Острозького району на Рівненщині — †30 вересня 2004, Рівне) — український поет, байкар, сатирик.


Назва:Мега (телеканал)

Підзаголовок:== Логотип ==
Знайдено: + * З 29 березня 2010 по 30 вересня 2012 року логотипом була велика літера «М» темно-червоного кольору з загостреними кінцями, під воним була підпіс «Мега» сірого кольору. Знаходився там же.
Підзаголовок:== Логотип ==
Знайдено: + Файл:Logo Mega.png|Четвертий логотип з 13 лютого по 30 вересня 2012 року.


Зобр:1шт.


Назва:Боделан Руслан Борисович

-Знайдено: + * Орден «За заслуги» II ст. (9 квітня 2002)[30], ІІІ ст. (30 вересня 1997)[31].


Назва:Холодна гора (концтабір)

-Знайдено: +

Урочисте відкриття пам'ятного знака на місці колишнього концтабору 30 вересня 2004 р.


-Знайдено: + В радянські часи на закритій території Відділу державної служби охорони Ленінського району м. Харкова було встановлено пам'ятний знак (загального характеру, на честь всім загиблим в роки війни), що зовсім ніяк не вказував на історичні події, які пов'язані з концтабором. 30 вересня 2004 р. відбулося встановлення закладного каменя на території стадіону УІПА (по вул. Муранова 23-а) для подальшого будівництва на цьому місті меморіалу пам'яті загиблим радянським військовим.


Назва:Фальц-Фейн Едуард

-Знайдено: + * Орден Святої великомучениці Катерини (30 вересня 2012) — за видатний внесок у миротворчу, гуманітарну та благодійну діяльність, збереження культурної спадщини Російської Федерації[32]


Назва:Список міністрів оборони України

-Знайдено: + |4 лютого 200530 вересня 2005
-Знайдено: + |30 вересня 200530 вересня 2005
-Знайдено: + |30 вересня 200525 травня 2006


Зобр:35шт.


Назва:Шкідченко Володимир Петрович

-Знайдено: + | початок_терміну2 = 30 вересня 1998
Підзаголовок:== Посилання ==
Знайдено: +

Попередник:
Начальник Генерального штабу Збройних Сил України — перший заступник Міністра оборони України
30 вересня 199813 листопада 2001
Наступник:
Затинайко Олександр Іванович
12 березня 199630 вересня 1998
Шуляк Петро Іванович
27 листопада 20018 лютого 2002



Зобр:1шт.


Назва:Кузнець Михайло Мефодійович

-Знайдено: + Миха́йло Мефо́дійович Кузне́ць (*30 вересня 1900 ― †30 січня 1959) — доктор медичних наук, професор, завідувач кафедрою шкірних та венеричних хвороб Башкирського медичного інституту (19461953), завідувач кафедрою шкірних та венеричних хвороб Київського медичного інституту (19541959). Автор понад 70 наукових робіт, присвячених хронічній серпігинозній піодермії, патогенезу і лікуванню червоного вовчаку, гістопатології шкіри та вітамінному обміну при дерматозах, гістології, патогенезу і лікуванню псоріазу, мікросаркомі, лімфатичній лейкемії, а також патології травлення у хворих дерматологічного профілю. Першим у вітчизняній літературі опублікував роботу про хворобу Паркс-Вебера.
-Знайдено: + Народився 30 вересня 1900 в с. Горенка Києво-Святошинського району Київської області, в незаможній родині. Батько, Мефодій Якович Кузнець, працював у Старо-Петрівському казенному лісництві. Коли Михайлу було 7 років, батько загинув в результаті нещасного випадку в лісі, залишивши четверо дітей. Мати, Євдокія Степанівна, була жінкою з сильним характером ― змалку привчала дітей змалку до щоденної праці по господарству, та мріяла, щоб діти її мали освіту.


Зобр:1шт.


Назва:Грицай Олександр Анатолійович

-Знайдено: + Олекса́ндр Анато́лійович Грица́й (нар. 30 вересня 1977 року, Чернігів) — український футболіст, півзахисник луганської «Зорі».


Зобр:1шт.


Назва:Державний музей авіації України

-Знайдено: + |opening_date= 30 вересня 2003
-Знайдено: + Державний музей авіації України — найбільший в Україні музей технічного профілю, знаходиться у Києві поблизу аеропорту «Жуляни». Урочисте відкриття відбулося 30 вересня 2003 року напередодні святкування 100-річчя світової авіації та 80-річчя авіації України. Музей розміщується на території колишньої навчально-авіаційної бази Київського інституту інженерів цивільної авіації (КІІЦА) (нині Національний авіаційний університет (НАУ)).


Зобр:1шт.


Назва:День усиновлення

-Знайдено: + Де́нь усино́влення — свято України, яке щороку припадає 30 вересня та збігається із днем християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії.


Назва:Бондаренко Валерія Володимирівна

-Знайдено: + |найвища_одиночна_позиція = 636 (30 вересня 2002)


Назва:Арват Нінель Миколаївна

-Знайдено: + Ніне́ль Ми́колаївна Арва́т (30 вересня 1928, Саратов) — український мовознавець. Доктор філологічних наук (1978). Професор (1980).


Назва:Ярош Дмитро

-Знайдено: + Дмитро́ Я́рош (*30 вересня 1971, Дніпродзержинськ) — український громадський діяч.


Назва:Іллєнко Пилип Юрійович

-Знайдено: + Пили́п Ю́рійович Іллє́нко (*30 вересня 1977, Київ) — український актор, продюсер, політик.
-Знайдено: + Народився 30 вересня 1977 р. в Києві. Син кінорежисера Юрія Іллєнка й актриси Людмили Єфіменко. Має молодшого брата Андрія. У 1999 році закінчив Інститут міжнародних відносин Київського університету ім. Т.Шевченка, професійно займався юриспруденцією.


Назва:Казневський Михайло Олександрович

-Знайдено: + Народився 30 вересня 1900 р. в Одесі. Помер 5 липня 1984 р. в Києві. Закінчив Одеський музично-драматичний інститут ім. Л. Бетховена (1931). Працював режисером у театрах, головним режисером на радіо, художнім керівником Одеської філармонії, головним режисером Київської студії телебачення.


Назва:Юліан (Вороновський)

-Знайдено: + | хіротонія = 30 вересня 1986
Підзаголовок:=== Єпископ ===
Знайдено: + 30 вересня 1986 тодішній Митрополит підпільної Церкви Володимир Стернюк на одній із львівських квартир хіротонізує ієромонаха Юліяна Вороновського, і призначає його єпископом-помічноком у Львові. У часі легалізації УГКЦ і відновленні української державності Владика Юліян бере активну участь у богослужіннях, маніфестаціях, віче тощо. Цей єпископ є членом екуменічної студійної групи, до якої належать єпископи та священики Греко-Католицької та Православної Церков. Владика Юліян прикладає багато зусиль до конфесійного порозуміння і є добрим авторитетом як для духовенства так і мирян не лише греко-католиків, але і вірних інших конфесій. Єпископ веде відкритий і відвертий діалог із представниками державної влади та ієрархами іншх Церков.


Назва:Герасименко Володимир Якович

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + 1917 року закінчив Миколаївський учительський інститут. Навчався в Кам'янці-Подільському на історико-філологічному факультеті державного українського університету (умовнодійсний студент від 30 вересня 1919 року) [33]. 1922 року закінчив Кам'янець-Подільський інститут народної освіти (нині Кам'янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка).


Назва:Семенюк-Самсоненко Валентина Петрівна

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + 30 вересня 2007 року Валентина Семенюк знову намагалася пройти до українського парламенту за списком СПУ, але ця політична сила не змогла подолати прохідний бар'єр.


Назва:Колесник Петро Йосипович

Підзаголовок:== Виправдання ==
Знайдено: + Військовий трибунал Київського військового округу 30 вересня 1955 р. скасував попередні вироки і справу припинив через відсутність складу злочину. Петра Колесника поновили на науковій роботі в Інституті літератури АН УРСР, де він працював професором-консультантом. 1970 р. вийшов на пенсію.


Назва:Бурбела Віктор Анастасійович

-Знайдено: + Ві́ктор Анаста́сійович Бурбе́ла (* 30 вересня 1948, с. Зелене, Згурівський район, Київська область) — український літературознавець, поет, вчений секретар Відділення літератури, мови та мистецтвознавства НАН України. Людина з близького оточення академіка М.Г.Жулинського.


Назва:Барнич Ярослав Васильович

-Знайдено: + Яросла́в Васи́льович Ба́рнич (* 30 вересня 1896, Балинці  — † 1 червня 1967, Клівленд, штат Огайо, США) — український композитор, диригент, педагог, скрипаль, громадський діяч.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Ярослав Васильович Барнич народився 30 вересня 1896 року в селі Трофанівка поблизу Коломиї, нині Снятинського району Івано-Франківської області в сім’ї директора школи.


Назва:Головатюк Петро Йосипович

-Знайдено: + Петро́ Йо́сипович Головатю́к (*23 лютого 1942 — †30 вересня 2007) — поет.


Назва:Андрусенко Корній Михайлович

Файл:Могила Героя Советского Союза Корнея Могила Героя Советского Союза Корнея Андрусенко.jpg

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + 27 вересня 1943 року гвардії полковник К. М. Андрусенко, переслідуючи відступаючого противника, вивів увірений йому полк на лівий берег Дніпра в районі села Редьківка Любецького району Чернігівської області. Уміло керував збором і підготовкою підручних засобів, човнів, плотів для переправи. Протягом 28 і 29 вересня 1943 року в районі селища Любеча Чернігівської області з боєм переправив на правий берег Дніпра на човнах і плотах всі підрозділи полку. Протягом 29 і 30 вересня 1943 року відбив контратаки піхоти і танків противника і міцно закріпився на зайнятому рубежі. Утримавши плацдарм, забезпечив переправу дивізії.


Зобр:1шт.


Назва:Каскевич Михайло Григорович

-Знайдено: + | початок_терміну3 = 30 вересня 1999
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + 30 вересня 1999 року призначений Головою Державного комітету України у справах захисту прав споживачів. 10 січня 2000 року звільнений з цієї посади у зв'язку з ліквідацією комітету.


Назва:Губкін (місто)

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + На початку 1930-их років почалось освоєння Курської магнітної аномалії під керівництвом Губкіна І.М.. 30 вересня 1931 року була закладена перша шахта, 19 вересня 1939 року селище при шахті отримало статус смт й назву Губкін (на честь геолога). 23 грудня 1955 року указом Президіуму Верховної Ради РРФСР селище отримало статус міста в Старооскольському районі. З 1960 року — має статус міста обласного підпорядкування. 1967 року збудовано Лебединський гірничо-збагачувальний комбінат, 1999 року завод гарячобрикетованого заліза.


Назва:Українсько-американські відносини

-Знайдено: + Отже, були закладені серйозні підвалини для надання українсько-американським відносинам принципово нового рівня. Важливим свідченням позитивних зрушень стало схвалення Конгресом США 30 вересня 1993 фінансової допомоги Україні в розмірі $350 млн. 24—25 жовтня 1993 Київ з офіційним візитом відвідав Державний секретар США В. Крістофер. Була, зокрема, досягнута домовленість про те, що США сприятимуть приєднанню України до Генеральної угоди з торгівлі та тарифів (ГАТТ), налагодженню конструктивного співробітництва з МВФ та МБРР. Крістофер запропонував також, щоб Україна залучалася до ініційованої США в рамках НАТО програми «Партнерство заради миру». Однак невдовзі в українсько-американських відносинах знову виникла напруженість. Вона була викликана тим, що Україна, на думку США, непослідовно і не вповному обсязі виконувала зобов'язання, прийняті у Лісабоні 23 травня 1992 р. щодо договору про СНО-І.


Зобр:5шт.


Назва:Кордіяк Юліан Євстахович

-Знайдено: + Юліа́н Євста́хович Кордія́к (* 7 жовтня 1937, Львів — † 30 вересня 2000, Львів) — український спортивний журналіст і функціонер. Перший в історії президент ФК «Карпати» Львів (1989 рік). Був директором спортивно-культурного комплексу НВО «Електрон».


Назва:Херсонська єпархія УПЦ КП

-Знайдено: + | Заснована = 30 вересня 1997


Назва:Карпенко Дмитро

-Знайдено: + Найбільш уславлений бій командир Яструб провів 30 вересня 1944 р. під c. Угневом (Львівська область) проти переважаючих сил НКВД."Сіроманці" відбили 22 ворожі атаки і вирвалися з ворожого оточення.


Зобр:9шт.


Назва:Пам'ятники Харкова

-Знайдено: + |Шульженко Клавдії || 2001 || у Байкальському провулку || Пам'ятник Клавдії Шульженко || Пам'ятник співачці Клавдії Шульженко відкрито 30 вересня 2001 року біля клубу-музею співачки у Байкальському провулку. Пам'ятник зображає співачку з притисненим до грудей оберемком квітів. Пам'ятник встановлено за ініціативи директора музею Б. С. Агафонова, автори — скульптор М. Овсянкін, архітектор О. Жук[34].


Зобр:103шт.


Назва:Кабаков Ілля Йосипович

-Знайдено: + Ілля Йосипович Кабаков (* 30 вересня 1933 р., Дніпропетровськ, УРСР) - сучасний художник, представник московського концептуалізму. Проживає та працює в Нью-Йорку з 1988 р. у співавторстві зі своєю дружиною (і племінницею) Емілією Кабаковою.


Зобр:1шт.


Назва:Джон Теффт

-Знайдено: + 30 вересня 2009 Президент США Барак Обама номінував Джона Теффта на посаду посла США в Україні.[35]


Назва:Українські професійні свята

Підзаголовок:== Вересень ==
Знайдено: + * Всеукраїнський день бібліотек (30 вересня)


Назва:Жмеринка (станція)

-Знайдено: + Рух поїздів залізницею Одеса — Жмеринка — Київ розпочався 8 червня 1870 року, а залізницею Жмеринка — Волочиськ — у вересні наступного, 1871-го року, нарешті Жмеринка — Могилів-Подільський — 30 вересня 1892 року.


Зобр:4шт.


Назва:Коміссаров Микола Валер'янович

-Знайдено: + Народився 17 січня 1890 р. в Петербурзі. Помер 30 вересня 1957 р. в Москві. Виступав на сцені Одеського російського драматичного театру (19341945). З 1946 р. працював у Малому театрі в Москві.


Назва:Міхневич Петро Герасимович

-Знайдено: + 30 вересня 1987 року Міхневичу П.Г. присвоєно звання «Почесний громадянин міста Чернівці».


Назва:Ткаченко Владислав Михайлович

-Знайдено: + Владислав Михайлович Ткаченко (30 березня 1941 — 30 вересня 2003) — український сценарист, член Національної спілки кінематографістів України..
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Помер 30 вересня 2003 року. Похований в Києві на Байковому кладовищі (ділянка № 49б).


Зобр:1шт.


Назва:Снітко Сергій Якович

-Знайдено: + Снітко Сергій Якович (* 30 вересня 1906, Київ - † 16 липня 1978) - український режисер-документаліст.
-Знайдено: + Народився 30 вересня 1906 р. в Києві у родині фельдшера. Закінчив кінофакультет Київського державного театрального інституту (1927). З 1927 р. працював в українській кінематографії: асистентом режисера на Київській студії художніх фільмів, режисером Одеської кіностудії у кінокартинах: «Декада загартування», «Міцні непереможні» (1931), «Бляшано-баночний цех», «Бойові постріли» (1932), «Жироуловлювачі», «Томати» (1933), «Короста коней», «Санітарно-гігієнічний режим на рибоконсервному заводі» (1934), «Короста овець» (1935), «Формування і ремонт вагонних колесних пар» (1937), «Радянське шампанське» (1939) та ін. З 1940 р. — режисер Київської студії науково-популярних фільмів.


Назва:Пітенін Євген Дмитрович

-Знайдено: + Народ. 30 вересня 1950 р. в Києві. Закінчив Київський художній інститут (1976). Працює на Кіностудії імені Олександра Довженка.


Назва:Левицький Володимир (протопресвітер)

-Знайдено: + Левицький Володимир (1898-30 вересня 1969) - громадський і церковний діяч. Дійсний член УВАН та НТШ.


Назва:Газети Харківської області

-Знайдено: + | 30 вересня 1993 року


Назва:Бойко Віталій Федорович

-Знайдено: + Віталій Федорович Бойко (*30 вересня 1937, село Кропивне, Ніжинський район, Чернігівська область) — український юрист. Голова Верховного Суду України з 21 грудня 1994 по 24 жовтня 2002.
-Знайдено: + Народився 30 вересня 1937 р. у село Кропивне, (Ніжинський район), (Чернігівська область). Після закінчення у 1954 р. Ніжинського технікуму підготовки культурно-освітніх працівників завідував сільським клубом. З 1956 по 1959 р. проходив строкову військову службу.


Назва:Орден преподобного Нестора Літописця

-Знайдено: + * Антоній (Паканич) (30 вересня 2007)


Назва:Феофіл Китаївський

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + * 30 вересня 1822 року рукопокладають у ієродиякони.


Назва:Сєвєродонецький міський театр драми

-Знайдено: + * Сєвєродонецький міський театр драми брав участь в 11-тому Міжнародному театральному фестивалі-лабораторії «МИСТЕЦЬКЕ БЕРЕЗІЛЛЯ. ЛІДЕРИ», в рамках якого 30 вересня 2003 року був показаний спектакль «Гоголь-Моголь» (за мотивами творів М.В. Гоголя).


Назва:Пам'ятники Луганська

-Знайдено: + Ще показовішими є «ідеї» місцевої влади, що зринають час від часу як реакція то на знесення пам'ятників радянської доби, то на встановлення в інших містах держави нових монументів українським діячам, діяльність яких трактувалася в СРСР (і нині трактується в Росії) як антиросійська, зі спорудження пам'ятників для увічнення «власних героїв» або на противагу українському націоналізмові — то російській імператриці Катерині ІІ[36], а то й пам'ятного знаку жертвам терору вояків ОУН і УПА[37].


Зобр:30шт.


Назва:Коссе Володимир Дмитрович

-Знайдено: + Володимир Дмитрович Коссе (нар. 30 вересня 1967, РРФСР) — радянський і український футболіст.


Назва:Курак Станіслав Петрович

-Знайдено: + Курак Станіслав Петрович (*30 вересня 1946 р., Снігурівка Миколаївської області) — український художник, педагог, член Національної спілки художників України (1995).


Назва:Янукізми

-Знайдено: + * Мови Українського народу — 30 вересня 2010 року Янукович видав Указ, в якому він пише про «виховання у молодого покоління любові до мов Українського народу, забезпечення їх всебічного розвитку»[38]


Зобр:1шт.


Назва:Ігнатій (Демченко)

-Знайдено: + З 25 травня 1965 єпископ Ігнатій через хворобу знаходився на спокої в м. Слов'янську. Проживаючи в Слов'янську, єп. Ігнатій з благословення Патріарха Алексія і за згодою митрополита Одеського Сергія здійснював богослужіння в недільні та святкові дні в Олександро-Невському храмі. Останнє богослужіння він здійснив 12 вересня 1981 року на свято перенесення мощей святого благовірного князя Олександра Невського. Після того його хвороба посилилася. 30 вересня та 1 жовтня владика Ігнатій причастився Святих Христових Таїн і пройшов соборування. 5 жовтня його стан ще погіршився. О 16 годині протоієрей Григорій Гавриленко прочитав канон на Вихід душі, а о 18 годині владика Ігнатій тихо помер. Відспівування було здійснено при великому скупченні людей в Олександро-Невському храмі. Поряд з цим храмом єписокп і був похований.


Назва:Іларіон (Прохоров)

-Знайдено: + | періодпочаток_8 = 30 вересня 1945
-Знайдено: + | хіротонія = 30 вересня 1945
-Знайдено: + 28 вересня 1945 у Києво-Печерській Лаврі пострижений у чернецтво з ім'ям Іларіон. 30 вересня того ж року висвячений на єпископа у Володимирському соборі Києва.


Назва:Сергій (Ларін)

-Знайдено: + 30 вересня 1947 єпископ Сергій переводиться на Ростовську і Таганрозьку кафедру. 24 лютого 1948 титул перейменований на єпископа Ростовського та Новочеркаського


Назва:Єпископат Українського екзархату

Підзаголовок:=== Є ===
Знайдено: + Євлампій (Краснокутський) — 30 вересня 1917 хіротонісаний у єпископа Олександрівського і Павлоградського, вікарія Дніпропетровської єпархії; † 1922.
Підзаголовок:=== І ===
Знайдено: + Іларіон (Прохоров) — 30 вересня 1945 хіротонісаний у єпископа Сумського і Охтирського; 27 грудня 195117 листопада 1953 єпископ Кіровоградський і Миколаївський; † 27 січня 1973.


Назва:Аурел Ончул

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Помер 30 вересня 1921 року в місті Бухарест, похований в Чернівцях в родинній гробниці рицарського роду Ончулів.


Назва:Чичиков Олексій Григорович

-Знайдено: + Олексі́й Григо́рович Чи́чиков (нар. 30 вересня 1987, Кременчук) — український футболіст, нападник кіровоградської «Зірки». Виступав за молодіжну збірну України.


Назва:Олексієнко Михайло Володимирович

-Знайдено: + Олексієнко Михайло Володимирович (30 вересня 1986, Львів) — український шахіст, гросмейстер. Тренер — Володимир Грабінський.


Зобр:1шт.


Назва:Огнєвий Костянтин Дмитрович

-Знайдено: + Костянти́н Дми́трович Огнєви́й (*30 вересня 1926, Дніпропетровськ — †12 грудня 1999, Київ) — український оперний і камерний співак (ліричний тенор), народний артист УРСР (1972).
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 30 вересня 1926 року в Дніпропетровську. В ранньому віці втратив батька, який був репресований та помер у в'язниці. Відвідував музичну школу, деякий час займався скрипкою. Захоплюючись популярними, на той час, піснями і стилем їх виконання, почав освоювати гітару та спів. Під час Другої світової війни намагається потрапити на фронт та дописує собі один рік, але за вокальні дані і музичну обдарованість потрапляє у ансамбль Мінського військового округу (керівник - Дмитрієв Олександр Сергійович). Потім - ансамбль Білоруського військового округу (керівник - Усачов Олександр Федорович). Наступний - ансамбль Київського військового округу, де хормейстером був Венедиктов Микола Якович, батько Венедиктова Льва Миколайовича, у якого вже після війни прослуховувався Константин Огнєвий. Після демобілізації та розформування ансамблю вирішує продовжити навчання. Спілкування з Є. Ручьйовою та її декілька уроків допомагають майбутньому тенору сформувати професійне ставлення та розуміння власного вокалу. Поступає у Дніпропетровське музичне училище і через рік усвідомлює, що для відчутних зрушень не вистачає базисних знань, тому розпочинає навчання з самих основ. По закінченню училища, в 1950 році, всесоюзною комісією направляється на прослуховування до Московської консерваторії, де звертає на себе увагу ректора, Свєшникова Олександра Васильовича, рішення якого стає вирішальним при зарахуванні К. Огнєвого у студенти консерваторії, хоча сам Константин вже вступив до Гнесенки. Спочатку навчається у Назаренка, але згодом (не влаштовує направленість навчання - хоровий спів) переходить до класу Маргаріти Гукової. На другому курсі вже співав в оперної студії при консерваторії — Альмавіва, Ленского, Берендея. Будучи на останньому курсі запрошується до Києва для запису фонограми для документальної стрічки, відвідує Київський оперний театр, де випадково потрапляє на прослуховування, та миттєво отримує запрошення від директора театру Віктора Гонтаря і повідомлення про його дебют за два тижня. Ці події відбилися на навчальному процесі, тому його вирішено було відрахувати з консерваторії, але знов втрутився Свєшников - "Переможцев не судять!


Зобр:1шт.


Назва:Пряшівська православна єпархія

Підзаголовок:== Ієрархія ==
Знайдено: + *Йоан (Голоніч) (7 квітня 2006 - 30 вересня 2007)


Назва:Список міністрів охорони навколишнього природного середовища України

-Знайдено: + |15 липня 2003 — 30 вересня 2003
-Знайдено: + |30 вересня 2003 — 3 лютого 2005


Зобр:10шт.


Назва:Лисунов Микола Іванович

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + У ніч на 30 вересня 1943 року молодший лейтенант М. І. Лисунов, прийнявши на себе командування ротою, повів її в атаку через старе русло Дніпра в районі села Вишгорода (нині місто Київської області). У ході трьох атак рота знищила близько 100 гітлерівців і 6 кулеметних точок. Особисто М. І. Лисунов проявив мужність і стійкість, вміло керував підрозділом. Був поранений.


Зобр:1шт.


Назва:Пам'ятники Степану Бандері

-Знайдено: + * Сколе. Пам'ятник відкрито 30 вересня 2012, автор — скульптор Іван Самотос.


Зобр:16шт.


Назва:Сердюцька дивізія (1918)

-Знайдено: + Загалом, особовий склад дивізії за цими штатами нараховував не 5000, як вимагав закон від 24 липня, а 3 509 осіб. Щоб довести чисельність сердюків до 5000, військовий міністр призначив на 30 вересня призов другої черги новобранців[39].


Зобр:14шт.


Назва:Меморіальні місця тоталітарних репресій в Україні

-Знайдено: + |За період з 22 червня по 29 червня 1941 року розстріляно в'язнів внутрішньої тюрми НКВС. 1 липня 1941 року з приходом німців виявлено 74 трупи.[40] З 24 серпня до 30 вересня 1990 року на території учбового корпусу педуніверситету викопано кісткові останки 486 осіб.Помилка цитування: Відсутній тег </ref> за наявності тегу <ref>. Офіційне вручення не було проведене, що, можливо, пов'язане із порушенням кримінальної справи проти одного із лауреатів — Андрія Слюсарчука.
-Знайдено: + 30 вересня 2010 року Указом Президента України В. Ф. Януковича № 929/2010 «Про Державну премію України в галузі освіти» Комітет з Державної премії України в галузі освіти утворено при Президентові України як допоміжний орган, що забезпечує здійснення Главою держави повноважень із нагородження Державною премією України в галузі освіти. Головою Комітету призначено Міністра освіти і науки України Д. В. Табачника.
Підзаголовок:== Посилання ==
Знайдено: + nreg=929%2F2010 Указ Президента України № 929/2010 від 30 вересня 2010 року «Про Державну премію України в галузі освіти»]


Назва:Кархут Спиридон Васильович

-Знайдено: + Ка́рхут Спиридо́н Васи́льович (*30 вересня 1869, Новосілка Костюкова — †17 березня 1931, Львів) — священик УГКЦ, мовознавець, перекладач, педагог. Доктор філософії (1914).


Назва:Церква Пресвятої Трійці (Вінніпег)

-Знайдено: + 30 вересня 1951 — посвячення наріжного каменя, початок будівництва.


Назва:Список кораблів і суден Військово-Морських Сил України

-Знайдено: + | 30 вересня 1985
-Знайдено: + | 30 вересня 1979


Зобр:3шт.


Назва:Бородаєвський Сергій Васильович

-Знайдено: + Керівництво Української держави намагалося встановити дипломатичні, дружні зв'язки з країнами, що постали на уламках Російської імперії. Так, влітку 1918 р. Україна і Фінляндія відкрили свої представництва у Хельсінкі та Києві. Обидві країни виявили зацікавленість у налагодженні перш за все економічних зв'язків. 30 вересня 1918 р. посол Фінляндії в Україні Ґ.Ґуммерус і С.Бородаєвський підписали угоду щодо продажу «Товариством фінських паперових заводів» мільйона пудів паперу в Україну в обмін на 250 тисяч пудів цукру. Загальна сума «паперової угоди» сягнула 30 млн фінських марок. Проте через поразку Німеччини у першій світовій війні, вивід її військ з території України та інші зовнішньополітичні обставини цю угоду так і не вдалося реалізувати. 5 грудня 1918 р. у Києві був укладений українсько-грузинський договір, який з боку Української держави підписав Бородаєвський, Грузинської Республіки — В. В. Тевзая.


Назва:Комплекс монастиря та костелу бернардинів (Луцьк)

-Знайдено: + Упродовж століття приміщення монастиря перебувало в дуже поганому стані. Тут знаходилася чимала кількість закладів та установ найрізноманітнішого призначення: міська управа[41], тюрма, конюшні, резиденція єпископа, арсенал. А коли споруда дійшла до дуже критичного стану, то були навіть пропозиції розібрати її, як це сталося з деякими монастирями Луцька, і продати на матеріал. У 1887 році західна частина була передана місту для навчального закладу. Це змусило відремонтувати монастир у 1892 році. 30 вересня 1895 року тут була відкрита чотирикласна чоловіча гімназія. Однак після цього періоду відбулися також різні перебудови. Так, склепіння другого поверху були замінені на плоскі, високий ґонтовий дах — на плоский металевий. Було втрачено первинну форму даху над баштами. Також підвищили другий поверх, збільшили його вікна і влаштували декоративну аркатуру. Одинарні вікна замінили на подвійні, не звертаючи уваги на вертикальне узгодження їхніх осей. Лиштви у формі валику, які обрамлювали вікна, також було втрачено.


Зобр:16шт.


Назва:Штокалко Павло Лукич

-Знайдено: + Штокалко Павло Лукич (15 серпня 1879, с. Войславичі, нині Сокальського району Львівської області — 30 вересня 1945, с. Козівка, нині Козівського району Тернопільської області) — український письменник, релігійний діяч. Батько Зиновія Бережана.


Назва:Нетішинський міський краєзнавчий музей

-Знайдено: + У складі Нетішинського міського краєзнавчого музею, як структурний підрозділ, здійснює свою діяльність мистецька галерея «Арт-ПЛАСТ», що розпочала своє творче життя 30 вересня 1997 року як підрозділ тодішнього краєзнавчого центру-музею для здійснення виставкової діяльності з ініціативи директора центру Г. І. Фурманчук та за активної підтримки І. В. Гладуняка, на той час міського голови. З цією метою центру-музею було передане приміщення за адресою проспект Незалежності, 18, де мистецька галерея знаходиться дотепер. За роки її існування було організовано понад 70 виставок, проведено численну кількість цікавих зустрічей та різноманітних заходів.


Назва:Драбівський краєзнавчий музей

-Знайдено: + news_id=448 Перша згадка про Драбів] // газ. «Прапор Життя» № 117 (7746) від 30 вересня 1989 року на Інтернет сайт села Великий Хутір Перша згадка про Драбів</ref>.


Назва:Почесні громадяни Хмельницького

-Знайдено: + * Почесних громадян у Хмельницькому побільшало // інф. за 30 вересня 2009 року на Хмельницький портал


Назва:Головащук Сергій Іванович

-Знайдено: + Головащук Сергій Іванович (30 вересня 1922, с. Соболівка, тепер Коростенського району Житомирської області — †24 червня 2013, Київ) — український мовознавець, словникар, кандидат філологічних наук з 1971.


Назва:Українсько-угорська війна 1939 року

Підзаголовок:== Передумови ==
Знайдено: + Згідно з положеннями підписаної чотирма великими державами (Великобританією, Німеччиною, Італією і Францією) 30 вересня 1938 року Мюнхенської угоди від чехословацького уряду вимагалося в тримісячний термін вирішити з Угорщиною проблему приналежності територій історичної області Верхньої Угорщини, з переважно угорським населенням (південних районів Словаччини і Підкарпатської Русі). Ці землі були втрачені Угорщиною в 1921 році по Тріанонському договору.


Зобр:16шт.


Назва:Лучицька Катерина Людвиківна

-Знайдено: + Катери́на Людви́ківна Лучи́цька (18(30) вересня 1889, Київ — 25 січня 1971, Київ) — українська актриса.


Назва:Керницький Іван Михайлович

-Знайдено: + Керницький Іван Михайлович (30 вересня 1909, с. Гаї, тепер Пустомитівського району Львівської області — 9 квітня 1979, Львів; похований у селі Гаї) — український мово­знавець, доктор філологічних наук з 1969.


Назва:Бауер Теофіл Йозефович

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + З 11 лютого 2004 року[42] по 30 вересня 2005 року[43] — Надзвичайний і Повноважний посол України в Румунії.


Назва:Бродин Михайло Семенович

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 30 вересня 1931 р. у с. Сівка (тепер Сівка-Войнилівська) на Івано-Франківщині. У 1953 р. закінчив Львівський державний університет ім. І. Франка і вступив до аспірантури Інституту фізики АН України. Вся подальша його наукова і трудова діяльність пов'язана з цією установою, де він пройшов шлях від аспіранта до завідувача відділом (1965) і директора (1987). З 2006 року Михайло Семенович — почесний директор Інституту фізики НАН України.


Назва:Керкінітіда (волейбольний клуб)

Підзаголовок:=== Гравці ===
Знайдено: + |align=center| 13 || Україна Україна||Седленко Ірина || 30 вересня 1993||align=center| 169 || ліберо


Назва:Чередник Іван Якович

-Знайдено: + Іван Якович Чередник (30 вересня 1913, Кустолово-Суходілка — 22 травня 1955, Київ) — радянський офіцер, Герой Радянського Союзу, в роки радянсько-німецької війни командир батальйону 1006-го стрілецького полку 266-ї Червонопрапорної ордена Суворова стрілецької дивізії 5-ї ударної армії 1-го Білоруського фронту, майор.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 30 вересня 1913 року в селі Кустолово-Суходілка (нині Машівського району Полтавської області України) в селянській родині. Українець. Закінчив шість класів. Працював слюсарем-монтажником на заводі в місті Дніпродзержинську.


Зобр:1шт.


Назва:Криворізька ТЕС

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + * 30 вересня 1969 — введений в експлуатацію шостий енергоблок;


Назва:Гриза Олексій Андріанович

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + * 30 вересня 1961 — 15 березня 1966 — член ЦК КП України;


Зобр:1шт.


Назва:Головатий Юрій Максимович

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Особливо відзначився при форсуванні Дніпра. У ніч на 30 вересня 1943 року гвардії старший лейтенант Головатий в числі перших переправився через Дніпро в районі села Селише (Канівський район Черкаської області, Україна). Утримуючи плацдарм, вміло коригуючи вогонь мінометників, відбивав неодноразові атаки ворога. Під час однієї з них, коли гітлерівцям вдалося впритул наблизитися до позицій батареї, підняв бійців в контратаку; фашисти не витримали рукопашного бою і в черговий раз відступили.


Зобр:1шт.


Назва:Хоптян Валентин Антонович

-Знайдено: + Валентин Антонович Хоптян (нар.30 вересня 1955 року у селі Вікторівка, Чемеровецького району, Хмельницької області) — голова Тернопільської обласної державної адміністрації, від 2010 призначений президентом Віктором Януковичем.


Назва:Бернацький Броніслав

-Знайдено: + Броніслав Бернацький (Нар. 30 вересня 1944) — український католицький духівник, єпископ Одесько-Сімферопольської дієцезії.


Назва:Власенко Петро Андрійович

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + У ніч на 30 вересня 1943 року рядовий П. А. Власенко подолав Дніпро в районі села Вишгорода Київської області, зайняв зручну позицію і відкрив вогонь по вогневих точках противника, забезпечуючи переправу дрібних груп бійців. Мужньо діяв в боях за утримання і розширення плацдарму.


Зобр:1шт.


Назва:Надія (ім'я)

-Знайдено: + Іменини — 30 вересня[44].


Назва:Волкович Анатолій Васильович

-Знайдено: + В Армії УНР з 17 березня 1918 року. Цього дня генералом Натіївим був зарахований до штату при штабі Окремої Запорізької дивізії.[45] 3 6 липня 1918 р. був відряджений для душпастирської праці на фронт в Кінний кошового отамана Костя Гордієнка полк, де служив до його повного розформування.[46] 30 вересня 1918 р. наказом отамана Окремої Запорізької дивізії був призначений на посаду панотця в 4-й Запорізький гетьмана Петра Дорошенка полк і служив в ньому до 12 січня 1919 року. 31 грудня 1918 р. згідно з персональним наказом отамана Лівобережної армії за сімейними обставинами був переведений в 2-гу легку Гарматну бригаду в м. Полтаву.[47] Наказом по 2-й Пішій дивізії від 14 лютого 1919 р. за ч.37 призначений в.о. благочинного дивізії. По розформуванні гарматної бригади, наказом отамана 1-ї пішої Запасової бригади від 22 березня 1919 р. ч.64 призначений на посаду панотця в 2-й піший Запасовий полк, в якому служив до його розформування. 5 травня 1919 року Головною управою військового духовенства, згідно з клопотанням, призначений на вільну посаду панотця до полку ім. Костя Гордієнка.[48] Служив у полку до його інтернування польською владою (7 грудня 1919 р.). 6 червня 1920 року повернувся з польського полону. За два тижні після цієї події, 22 червня 1920 року, був призначений до 4-ої Запасової бригади. Згодом служив панотцем у 5-й Херсонській дивізії, з якою вийшов на еміграцію.[49] Похований у православному секторі цвинтаря «Воля», м. Варшава.


Назва:Меморіальний музей-квартира Надії Суровцової

-Знайдено: + |established = 30 вересня 2005
-Знайдено: + |opening_date= 30 вересня 2005
-Знайдено: + Меморіальний музей-квартира Надії Суровцової відкрито 30 вересня 2005 року в квартирі, де громадська діячка та письменниця Суровцова Надія Віталіївна мешкала двадцять вісім років. Саме в цьому приміщенні створено музей рівно через 20 років після її смерті.


Назва:Озеров Іван Микитович

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + 30 вересня 1943 року старший лейтенант І. М. Озеров в числі перших подолав Дніпро в районі села Вишгорода Київської області. Батальйон під командуванням старшого лейтенанта І. М. Озерова захопив плацдарм і втримав його до підходу підкріплення.


Зобр:1шт.


Назва:Міжнародні відносини України

-Знайдено: + *30 вересня2 грудня 2003: прикордонний конфлікт довкола українського острова Тузла; конфлікт заморожено і не розв'язано.
-Знайдено: + *14 серпня 199230 вересня 1993: участь УНА-УНСО на боці Грузії в Абхазькій війні.


Зобр:1шт.


Назва:Чернігівсько-Прип'ятська операція

-Знайдено: + |date= 26 серпня 194330 вересня 1943
-Знайдено: + Черні́гівсько-При́п'ятська наступа́льна опера́ція (26 серпня — 30 вересня 1943 року) — фронтова наступальна операція радянських військ Центрального фронту у Німецько-радянській війні. Складова частина Чернігівсько-Полтавської стратегічної операції — першого етапу битви за Дніпро.
-Знайдено: + Таким чином, завдання, поставлені Ставкою ВГК, були повністю виконані 30 вересня 1943 року. У ході операції були розгромлені війська противника, що протистояли, був форсований Дніпро і захоплені плацдарми на його правому березі, надана суттєва допомога військам Воронезького і Степового фронтів. Втрати військ фронту за період операції становили 141,4 тис. осіб, зокрема 33,5 тис. осіб безповоротних і 107,9 тис. осіб санітарних втрат.


Зобр:1шт.


Назва:Чернігівсько-Полтавська операція

-Знайдено: + |date= 26 серпня 194330 вересня 1943
-Знайдено: + Черні́гівсько-Полта́вська опера́ція (26 серпня — 30 вересня 1943 року) — стратегічна наступальна операція радянських військ у Другій світовій війні. Перший етап битви за Дніпро. Складалася з узгоджених й взаємозв'язаних за метою, завданнями, місцем і часом фронтових наступальних операцій Центрального фронту СРСР — Чернігівсько-Прип'ятської, Воронезького фронту СРСР — Сумсько-Прилуцької і Степового фронту СРСР — Полтавсько-Кременчуцької, основною метою яких було захоплення Лівобережної України і плацдармів на Дніпрі.


Зобр:2шт.


Назва:Їржі Єслінек

-Знайдено: + Їржі Єслінек (чеськ. Jiří Jeslínek; * 30 вересня 1987, Прага, ЧССР) — чеський футболіст, півзахисник «Млади Болеслав» та, в минулому, молодіжної збірної Чехії.


Назва:Любов (ім'я)

Підзаголовок:== Іменини ==
Знайдено: + 30 вересня


Назва:Kazaky

-Знайдено: + 30 вересня 2010 року вийшло дебютне відео гурту на пісню «In the middle», яке приносить їм велику популярність. Після цього був рік гастролей і виступів по всій країні.


Назва:Полтавсько-Кременчуцька операція

-Знайдено: + |date= 26 серпня 194330 вересня 1943
-Знайдено: + Полт́авсько-Кременчу́цька наступа́льна опера́ція (26 серпня — 30 вересня 1943 року) — фронтова наступальна операція радянських військ Степового фронту у Німецько-радянській війні. Складова частина Чернігівсько-Полтавської стратегічної операції — першого етапу битви за Дніпро.


Зобр:1шт.


Назва:Полтавська округа

-Знайдено: + 1925 року також розформовано Білоцерківський і Ковалівський райони. 3 червня того ж року Полтавській окрузі передано частину розформованого Червоноградської (Красноградської) округи: Великобучківський, Сахновщанський, Кегичівський (без Верхньоорільської сільради), Червоноградський (назва на той час Красноградського району), Карлівський, Машівський, Руновщанський райони, частини Зачепилівського, Котовського і Нехворощанського районів. Царичанський район Полтавської округи віднесено до Катеринославської округи. Тією самою постановою до Полтавської округи віднесено частину районів Охтирської округи розформованої Харківської губернії: Грунський, Котелевський і Рублівський райони. Оскільки в Полтавській окрузі стало два Руновщанські райони, 30 вересня 1925 року Руновщанський район з територією першого складу Полтавської округи було розформовано. Тоді ж розформовано й Мачуський район, а їх території приєднано до сусідніх районів. Центр Супрунівського району із села Супрунівки перенесено до міста Полтави, і район перейменовано в Полтавський.


Назва:Антропов Лев Іванович

-Знайдено: + Лев Іванович Антропов (30 вересня 1913, Берлін — 8 липня 1994) — доктор хімічних наук, професор, член-кореспондент АН УРСР.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 30 вересня 1913 року в Берліні в родині службовця. У 1936 році закінчив Уральський індустріальний інститут у Свердловську, де працював до 1940 року. Наукову діяльність почав в студентські роки, коли під керівництвом професора О. О. Єсіна провів дослідження кінетики осадження і розчинення міді, результати яких були опубліковані в центральних журналах країни. Тоді ж він був притягнутий і до педагогічної діяльності в якості позаштатного асистента кафедри електрохімії.


Зобр:1шт.


Назва:Оборона Одеси (1941)

-Знайдено: + 22 вересня з метою оточення і знищення лівофлангового угруповання противника в районі Нова Дофінівка — Олександрівка 157-а і 421-а стрілецькі дивізії нанесли контрудар по позиціям 13-ї і 15-ї піхотних дивізій румун з одночасним комбінованим повітряно-морським десантом в найближчий тил румунських військ в районі села Григорівка. В результаті контрудару румуни змушені були в кінці вересня перейти до оборони на всьому фронті під Одесою. Однак ситуація, що склалася до того часу на південному крилі радянсько-німецького фронту, була така, що подальше утримання Одеської військово-морської бази ставало все менш доцільним. 30 вересня Ставка Верховного Головнокомандування прийняла рішення про евакуацію Одеського оборонного району, яка і була проведена в період з 1 по 16 жовтня 1941 року.


Зобр:7шт.


Назва:Сумсько-Прилуцька операція

-Знайдено: + |date= 25 серпня 194330 вересня 1943
-Знайдено: + Су́мсько-Прилу́цька наступа́льна опера́ція (25 серпня — 30 вересня 1943 року) — фронтова наступальна операція радянських військ Воронезького фронту у Великій Вітчизняній війні. Складова частина Чернігівсько-Полтавської стратегічної операції — першого етапу битви за Дніпро.


Зобр:1шт.


Назва:Прапор села Тернівки

-Знайдено: + |затверджений = 30 вересня 2004
-Знайдено: + Пра́пор Терні́вки затверджений 30 вересня 2004 р. рішенням Тернівської сільської ради.


Назва:Федутенко Надія Никифорівна

-Знайдено: + Надія Никифорівна Федутенко (рос. Надежда Никифоровна Федутенко; 30 вересня 1915, Ракитне — 30 січня 1978) — радянський офіцер, Герой Радянського Союзу, в роки радянсько-німецької війни командир авіаційної ескадрильї 125-го гвардійського бомбардувального авіаційного полку 4-ї гвардійської бомбардувальної авіаційної дивізії 1-го гвардійського бомбардувального авіаційного корпусу 3-ї повітряної армії 1-го Прибалтійського фронту, гвардії майор.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народилася 30 вересня 1915 року в селі Ракитному (нині селище міського типу Бєлгородської області), в селянській родині. Росіянка. Член ВКП(б) з 1940 року. Закінчила сім класів неповної середньої школи, школу фабрично-заводського навчання, в 1935 році — школу Цивільного повітряного флоту в місті Тамбові. Працювала в Цивільному повітряному флоті СРСР.


Зобр:2шт.


Назва:Кузневич Григорій Микитович

-Знайдено: + Григорій Микитович Кузневич (* 30 вересня 1871 Старе Брусно, † 9 січня 1948 Ганачівка) — українській скульптор.
-Знайдено: + Народився Григорій Микитович 30 вересня 1871 року в селі Старе Брусно, що перейшло до Польщі разом з деякими іншими землями Галичини після Другої світової війни. Сім'я його була звичайнісінькою, але талант хлопця помітили зі самого дитинства і саме з метою його розвитку віддали могодого Григорія у 1893 році вчитися у Львівську промислову школу, яку він закінчив 1896 року. Навчання у цій школі дало ще зовсім молодому Григорієві Кузневичу заявити про свій талант на всю Західну Україну, що згодом стала П'ємонтом України. Протягом 1897–1901 років Кузневич удосконалював свої знання у Римській Академії мистецтв. Після прибуття на Україну його вчителем став скульптор Ю. Марковський. Саме у Львові протягом 1901–1907 років відбувається його становлення як відомого скульптора, знайомство з іншими представниками талановитої молоді.


Зобр:2шт.


Назва:Почесні громадяни Севастополя [[Файл:|100пкс|thumb |150px|right]] -Знайдено: + | style="background-color:#efefef;" align="center" |30 вересня 1896 — 17 грудня 1992


Зобр:19шт.


Назва:Сезон ФК «Карпати» (Львів) 1970

-Знайдено: + 16 вересня «Карпати» дебютували у єврокубках. У 1/16 фіналу Кубка кубків на стадіоні «Дружба» приймали бухарестську «Стяуа» і зазнали празки — 0:1, пропустивши гол на 88 хвилині. У матчі-відповіді 30 вересня у Бухаресті «Карпати» на останній хвилині зрівняли рахунок — 3:3 і припинили виступи у турнірі.


Назва:XXII з'їзд КПУ

-Знайдено: + XXII з'їзд КПУ - Київ, 27-30 вересня 1961 р.


Назва:Никола Калинич

-Знайдено: + Влітку 2011 уклав 4-річний контракт з «Дніпром», де виступатиме під № 9[50]. За нову команду дебютував 13 серпня у матчі проти донецького «Шахтаря», вийшовши на заміну на 59-й хвилині [51]. На 68-й отримав попередження за симуляцію в штрафному майданчику суперника, на 81-й забив свій перший гол за «Дніпро», а на наступній хвилині отримав друге попередження за удар ліктем захисника Олександра Кучера та був вилучений [51]. 30 вересня забив перший дубль за нову команду в домашньому матчі з «Олександрією»[52], а 26 листопада — другий, на виїзді луцькій «Волині» [53].


Зобр:1шт.


Назва:Віра (ім'я)

Підзаголовок:== Святі ==
Знайдено: + module=find&pol=0&ch=3 Жіночі імена на букву «В»]</ref> — 30 вересня


Назва:Користівка

-Знайдено: + == Катастрофа 30 вересня 2005 року ==
-Знайдено: + 30 вересня 2005 року під час руху вантажного поїзда зійшли з рейок 3 з 56 вагонів. Один був порожній, 2 — із зерновідходами. Рух поїздів був зупинений на півгодини.


Зобр:1шт.


Назва:Герб Люботина

-Знайдено: + |дата_затвердження = 30 вересня 2008
-Знайдено: + Герб Любо́тина — офіційний символ міста Люботина Харківської області, прийнятий 30 вересня 2008 року рішенням XL сесії V скликання Люботинської міської ради.


Назва:Прапор Люботина

-Знайдено: + |затверджений = 30 вересня 2008
-Знайдено: + Пра́пор Люботина́ затверджено 30 вересня 2008 року рішенням XL сесії V скликання Люботинської міської ради.


Назва:Кобзаренко Анастасія Степанівна

Підзаголовок:== Нагороди ==
Знайдено: + * Орден княгині Ольги III ст. (30 вересня 1998) — за вагомий особистий внесок у розвиток бібліотечної справи, високий професіоналізм[54]
Підзаголовок:== Нагороди ==
Знайдено: + nreg=1081/98 Указ Президента України № 1081/98 від 30 вересня 1998 року «Про відзначення нагородами України працівників бібліотек»]</ref>


Назва:Онуфрій (Легкий)

Підзаголовок:==== Державні ====
Знайдено: + * Орден «За заслуги» III ступеня (30 вересня 1999) -за вагомий особистий внесок в утвердження ідей милосердя і злагоди в суспільстві та з нагоди 200-річчя Харківської єпархії[55]
Підзаголовок:==== Державні ====
Знайдено: + nreg=1255%2F99 Указ Президента України № 1255/99 від 30 вересня 1999 року «Про нагородження відзнакою Президента України - орденом" За заслуги"»]</ref>.


Назва:Кримінальні справи щодо Юлії Тимошенко з 2010 року

-Знайдено: + * З 27 по 29 вересня відбулися судові дебати. Прокуратура вимагала 7 років позбавлення волі для Тимошенко, а також великий штраф. Адвокати запропонували виправдати Тимошенко. 29 вересня в суді виступила сама Тимошенко, вона не визнала себе винною[56]. 30 вересня суд повідомив, що вирок буде винесено 11 жовтня. Згідно з анонімним джерелом у Верховній Раді Україні вирок буде обвинувальним, але при цьому в період з 6 по 20 жовтня Рада ухвалить президентський законопроект щодо декриміналізації економічних злочинів з наступною поправкою про декриміналізації статті Кримінального кодексу, яка ставиться в провину Тимошенко. Таким чином, після вироку Тимошенко вийде на свободу і зможе брати участь у виборах, оскільки судимість буде погашено.


Зобр:3шт.


Назва:Гнилосиров Василь Степанович

-Знайдено: + У 1895 році керівництво відправило Василя Степановича у відставку. Не маючи засобів до прожиття він був змушений просити високого чиновника залишити його на посаді до серпня, аби дати змогу зорієнтуватися, налагодити подальше життя. Як зазначалося в «Атестаті», підписаному попечителем Київського навчального округу М. І. Зерновим 30 вересня 1896 року, В. С Гнилосиров не мав родового маєтку, завдяки якому він міг би себе матеріально забезпечити. Гарантував він йому вільне проживання в усіх містах Російської імперії і скромну пенсію. Василь Степанович залишився доживати віку в Каневі. В. С. Гнилосиров тихо пішов із життя 22 жовтня 1900 року і був похований на Канівському цвинтарі, але його могила не збереглася до наших днів.


Зобр:1шт.


Назва:Луганська ТЕС

-Знайдено: + 30 вересня 1956 року було запущено перший турбогенератор потужністю 100 мВт. Напередодні 1957 року було введено в дію другий турбогенератор аналогічної потужності. Впродовж 19571958 років було завершено будівництво першої черги електростанції (було змонтовано ще п'ять турбогенераторів) і в 1958 році потужність станції становила вже 700 МВт. Фактично за рік було змонтовано 4 турбогенератори та 7 котлів загальною продуктивністю 1 610 тонн пари на годину, що вважалося визначним досягненням — в листопаді 1958 підключили до мережі шостий блок потужністю 100 тис. кВт, в кінці грудня — сьомий блок такої ж потужності.


Зобр:3шт.


Назва:13-й армійський корпус (Україна)

-Знайдено: + З 30 вересня армія вела оборонні бої на ріках Сож, Судость, Десна під час Орловсько-Брянської оборонної операції (30 вересня — 23 жовтня).


Назва:Кременчугская жизнь

-Знайдено: + Перший номер газети вийшов 27 лютого, останній — 30 вересня.


Назва:Хрестова (гора, Ореанда)

Підзаголовок:== Назва ==
Знайдено: + Під час свого першого приїзду в Ореанду 30 вересня 1837 року російська імператриця Олександра Федорівна разом з графом Михайлом і графинею Єлизаветою Воронцовими піднялись на вершину гори Ур'янда і встановили там дерев'яний хрест, з тих пір скелю почали називати Хрестовою[57]


Назва:Історія Гребінки

-Знайдено: + 19 вересня 1941 року Гребінка була окупована німецькими військами. За час окупації в містечку були зруйновані паровозне та вагонне депо, школа, лікарня, багато будинків, до Німеччини було вивезено сотні людей. Опір німцям здійснювали підпільні групи. Гребінка була звільнена рівно через 2 роки після окупації — 19 вересня 1943 року. Після війни почалась відбудова — збудовано нові корпуси локомотивного та вагонного депо, в 1955 році — кінотеатр «Комсомолець», в 1957 — будинок культури залізничників, відкрито пішохідний міст через колії. 30 вересня 1958 року до Гребінки було приєднано село Городище, а 21 листопада 1959 року вона отримала статус міста.


Зобр:1шт.


Назва:Полтавський військовий інститут зв'язку

-Знайдено: + За досягнуті успіхи в підготовці офіцерських кадрів, високий рівень бойової підготовки 30 вересня 1986 року Постановою Ради Міністрів СРСР Полтавському вищому військовому командному училищу зв'язку було присвоєно ім'я полководця Великої Вітчизняної війни, двічі Героя Радянського Союзу, маршала Кирила Семеновича Москаленка. У березні 1988 року начальником училища був призначений полковник Федір Сергійович Кипарис.


Назва:Ірина

Підзаголовок:== Іменини ==
Знайдено: + |style="background:#FFAA00"|30 вересня


Назва:Ландкоф Самуїл Наумович

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Помер 30 вересня 1970 року.


Назва:Пікульський Святослав Михайлович

-Знайдено: + Пікульський Святослав Михайлович (*30 вересня 1937, Любомль, Волинь) — український оперний співак (тенор), Народний артист України, професор, завідувач секції народнопісенного виконавства Київського національного університету культури і мистецтв.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 30 вересня 1937 року в місті Любомлі на Волині[58].


Назва:Затинайко Олександр Іванович

-Знайдено: + | кінець_терміну2 = 30 вересня 1998
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + * 30 вересня 1998 року звільнений з посади начальника Генерального штабу Збройних Сил України — першого заступника Міністра оборони України та призначений командувачем військами Південного оперативного командування.[59]
Підзаголовок:== Джерела ==
Знайдено: +

Попередник:
Начальник Генерального штабу Збройних Сил України — перший заступник Міністра оборони України
12 березня 199630 вересня 1998
Наступник:
Лопата Анатолій Васильович
24 березня 199310 лютого 1996
Шкідченко Володимир Петрович
30 вересня 199813 листопада 2001



Зобр:2шт.


Назва:Лопата Анатолій Васильович

Підзаголовок:== Джерела ==
Знайдено: +

Попередник:
начальник Головного (з 1994 — Генерального) штабу Збройних Сил України — перший заступник Міністра оборони України
24 березня 199310 лютого 1996
Наступник:
Собков Василь Тимофійович
4 червня 199225 вересня 1992
Затинайко Олександр Іванович
12 березня 199630 вересня 1998



Зобр:1шт.


Назва:Шуляк Петро Іванович

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + * 7 лютого 1998[60] — 30 вересня 1998[61] — командувач військ Західного оперативного командування.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + * 30 вересня 1998[61] — 20 серпня 2001[62] — заступник Міністра оборони України — командувач Сухопутних військ Збройних Сил України.
Підзаголовок:== Джерела ==
Знайдено: +

Попередник:
Начальник Генерального штабу Збройних Сил України — перший заступник Міністра оборони України
27 листопада 20018 лютого 2002
Наступник:
Шкідченко Володимир Петрович
30 вересня 199813 листопада 2001
він сам як Начальник Генерального штабу Збройних Сил України



Зобр:2шт.


Назва:Собков Василь Тимофійович

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + * 7 квітня 1994[63] — 30 вересня 1998[64] — заступник Міністра оборони України — Командуючий Сухопутними військами Збройних Сил України.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + * 30 вересня 1998 року призначений Генеральним інспектором Генеральної військової інспекції при Президентові України.[64]


Зобр:1шт.


Назва:Довнар-Запольский Митрофан Вікторович

-Знайдено: + Довнар-Запольский Митрофан Вікторович (6 (14) червня 1867(18670614) — †30 вересня 1934) — історик, етнограф та фольклорист, джерелознавець, архівознавець, археограф білоруського походження. Народився в м. Рєчиця Мінської губернії (нині місто Гомельської області, Білорусь) в родині чиновника, вихідця з безземельної білоруської шляхти.


Зобр:1шт.


Назва:Голокост в Україні

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + У Києві у відповідь на акти саботажу радянських партизанів 29-30 вересня 1941 року київські євреї були зібрані нацистами під приводом переселення й розстріляні в Бабиному Яру. За донесенням німецького офіцера Блоделя за два дні кількість знищених євреїв склала 33 771 чоловік[65].


Зобр:3шт.


Назва:Почесні громадяни Запоріжжя

-Знайдено: + | style="background-color:#efefef;" align="center" |30 вересня 1927


Назва:Петунін Юрій Іванович

-Знайдено: + Петунін Юрій Іванович (30 вересня 1937, Мічурінськ, Тамбовська область — 1 червня 2011, Київ) — український математик та кібернетик, доктор фізико-математичних наук (1968), професор кафедри обчислювальної математики Київського національного університету імені Тараса Шевченка (1970). Член Американського математичного товариства.


Назва:Лесняк Омелян

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + В роки Першої світової війни 1914-18 — капітан (гауптман) австрійської армії. З березня 1916 — у складі Легіону Українських Січових Стрільців. У вересні 1916 командував першим куренем УСС, який вів кровопролитні бої проти російських військ в районі Лисоні. 30 вересня 1916 потрапив у полон, де і перебував до 1918.


Зобр:1шт.


Назва:Покрова (монета)

-Знайдено: + Монету введено в обіг 30 вересня 2005 року. Вона належить до серії «Обрядові свята України».


Зобр:1шт.


Назва:Покрова (срібна монета)

-Знайдено: + Монету введено в обіг 30 вересня 2005 року. Вона належить до серії «Обрядові свята України».


Зобр:1шт.


Назва:Помста за розкол країни

-Знайдено: + | 30 вересня 2012 року
-Знайдено: + | 30 вересня — 26 жовтня 2012 року
-Знайдено: + | 24 — 30 вересня 2012 року
-Знайдено: + | 29 — 30 вересня 2012 року
-Знайдено: + | 29 — 30 вересня 2012 року
-Знайдено: + | 30 вересня 2012 року
-Знайдено: + | 30 вересня 2012 року
-Знайдено: + | 30 вересня 2012 року
-Знайдено: + | 30 вересня 2012 року
-Знайдено: + | 30 вересня 2012 року
-Знайдено: + | 30 вересня 2012 року
-Знайдено: + | 30 вересня 2012 року
-Знайдено: + | 30 вересня 2012 року
-Знайдено: + | 30 вересня 2012 року
-Знайдено: + | 30 вересня 2012 року


Зобр:17шт.


Назва:Кіцманська єпархія УПЦ КП

-Знайдено: + | Заснована = 30 вересня 1997
Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + Кіцманська єпархія УПЦ КП була утворена, згідно з рішенням Священного Синоду від 30 вересня 1997 р., в якому говорилося про розділення Чернівецької єпархії на дві єпархії: Чернівецьку та Кіцманську.


Назва:Охріменко Микола Йосипович

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Командир кулеметного розрахунку 465-го стрілецького полку (167-а Сумсько-Київська Червонопрапорна стрілецька дивізія, 38-а армія сержант Микола Охріменко на підручних засобах в ніч на 30 вересня 1943 року переправився через Дніпро в районі села Старого Русла, придушив ворожу кулеметну точку, забезпечивши просування батальйону. 12 жовтня 1943 року в районі села Лютежа (Вишгородський район Київської області), відбиваючи контратаку противника, був поранений, але залишився в строю.


Назва:Поліна (ім'я)

Підзаголовок:== Іменини ==
Знайдено: + id=267 Значення імені Пелагея]</ref>), Павла (23 лютого[66]) та Аполлінарія (5 січня, 22 березня, 30 вересня)


Зобр:1шт.


Назва:Білопольський Андрій

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Помер 30 вересня 1986 р.


Назва:Ротмістров Михайло Миколайович

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 17 (30 вересня) 1907 року в місті Лохвиці в родині службовців. В 12 років залишився сиротою і виховувався у дитячому будинку. У 1928 році закінчив Полтавський сільськогосподарський інститут.


Зобр:1шт.


Назва:Всеукраїнський день бібліотек

-Знайдено: + Всеукраїнський день бібліотек відзначається в Україні щорічно 30 вересня.


Назва:Гімназія Стельмашенка

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + Тож 30 вересня 1907 року було відкрито приватну чоловічу гімназію Стельмашенка, яка спершу розташовувалася у будинку за адресою вулиця Володимирська, 40. Верхній поверх займав пансіон на 30 вихованців, а два інші — гімназія на 250 учнів. Сам цар Микола II подарував для церкви при гімназії Стельмашенка ікону Божої Матері. Учнів з літерою «С» на кокарді кашкета називали в Києві «стельмашенківцями» або просто «стельмашаками»[67].


Зобр:2шт.


Назва:Носковський Зенон

Підзаголовок:== Життєпис ==
Знайдено: + 31 травня 1916 року на похоронах Івана Франка супроводжував віз-катафалк до Личаківського цвинтара, від імени УСС поклав вінок на могилу Каменяра.[68] 30 вересня 1916 р. потрафив у російський полон під час боїв під Потуторами і Конюхами[69]; перебував у Пензі, Симбірську (восени 1916 р. зустрівся з вивезеним в Сибір росіянами-москалями батьком[70]).


Зобр:4шт.


Назва:Семенченко Кузьма Олександрович

-Знайдено: + 26-а танкова бригада полковника Семенченка у складі 228 танків Т-26 брала участь у Польському поході РСЧА. Ведучи наступ у напрямку на Самбір, до 30 вересня бригада пройшла близько 600 кілометрів, форсувала Збруч, Серет, Стрипу. В ході наступу вела бойові дії проти 14-ї, 2-й, 27-ї піхотних дивізій, 2-й кавалерійської дивізії Війська Польського. Всього бригадою було взято в полон 147 офіцерів і 2009 солдатів, у тому числі і генерал Владислав Андерс — майбутній командувач сформованим у СРСР 2-м Польським корпусом, більш відомим як армія Андерса.


Назва:Дубровіна Любов Андріївна

-Знайдено: + Дубровіна Любов Андріївна (*30 вересня 1950, м. Шадринськ Курганської області, Російська Федерація) — український джерелознавець, книгознавець, документознавець, архівознавець, історик бібліотечної справи. Директор Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, доктор історичних наук (1993), професор (1996), заслужений діяч науки і техніки України (2004), член-кореспондент Національної академії наук України (2006).
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народилася 30 вересня 1950 р. у м. Шадринськ Курганської області (Російська Федерація). 1972 року закінчила історико-філологічний факультет Волгоградського державного педагогічного інституту ім. М. С. Серафимовича.


Назва:Брянська операція (1941)

-Знайдено: + | date = 30 вересня23 жовтня 1941
-Знайдено: + 30 вересня 1941 ударом 2-ї танкової групи на стику 13-ї армії і оперативної групи генерал-майора А. М. Єрмакова Брянського фронту німецькі війська з району Шостка — Глухів почали наступ на Західному напрямку. Маючи перевагу в техніці та особовому складі, 2-а танкова група прорвала оборону радянських військ і 1 жовтня, кинувши в наступ XXIV-й моторизований корпус, німецькі війська почали розвивати успіх в напрямі Севськ — Орел — Тула, а XXXXVII-м моторизованим корпусом в напрямку Севськ — Карачев — Брянськ. 3 жовтня передові частини німецьких військ опанували Орел, встигнувши зробити це до підходу 49-ї армії Резервного фронту, що висувалася для організації оборони міста. 6 жовтня частини XXXXVII-го моторизованого корпусу зайняли Карачев і вийшли до Брянська схід від міста.


Зобр:1шт.


Назва:Гамада Роман Романович

-Знайдено: + Рома́н Рома́нович Гамада́ (*30 вересня 1961, м. Добромиль) — український сходознавець, перекладач, редактор-упорядник.
Підзаголовок:== Життєпис ==
Знайдено: + Народився 30 вересня 1961 року в місті Добромиль Старосамбірського району Львівської області.


Назва:Протоієрей Ярослав Малерик

-Знайдено: + Ярослав Малерик (*30 вересня 1979, с. Підзвіринець, Львівської області) — священнослужитель Української Православної Церкви Київського Патріархату, настоятель Свято-Духівського храму, Храму святого благовірного князя Ярослава Мудрого м. Дніпропетровськ, голова молодіжного відділу Дніпропетровської єпархії Київського Патріархату.


Назва:Чуб Володимир Євгенович

-Знайдено: + Володимир Євгенович Чуб (* 30 вересня 1956 р., м. Дніпропетровськ;) — Народний депутат України, член Партії регіонів.


Назва:Алимов Олександр Миколайович

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 30 вересня 1923 року в м. Донецьку у родині шахтаря. На молоді роки Олександра Миколайовича випала важка доля учасника війни, де він пройшов бойовий шлях від командира взводу до командира 118-го мінометного полку 43-ї армії[71] . Дослужився до звання майора.


Назва:Бойчук Мирослав Петрович

-Знайдено: + Народився 30 вересня 1958 року в місті Івано-Франківську на Україні в робітничій сім'ї. Мати Дожджанюк Ганна Федорівна - уроджениця с.Братківці, Тисминецького району, Станіславської області, батько - Петро Петрович родом з Коломийщини, с.Отинія. Вже в 6 років написав свої перші 4 віршовані рядки і тоді ж, думаючи що це журналістика,


Зобр:37шт.


Назва:Гунькевич Дмитро Миколайович

-Знайдено: + Народ. 30 вересня 1893 р. у с. Лісовичі Долинського повіту на Західній Україні. Закінчив школу. У шістнадцятирічному віці емігрував до США, потім до Канади. Працював робітником у Вінніпезі (до 1934 р.), увечері здобував освіту. Брав активну участь у діяльності різних товариств, особливо драматичного товариства. Був співзасновником часопису «Правда і воля». Переїхав до Виндсор, а потім до Торонто. Помер 4 лютого 1953 р. в м. Торонто.


Назва:Керницький Іван Степанович

-Знайдено: + Народ. 30 вересня [за ін. даними 12 вересня] 1913 р. у с. Суходіл тепер. Перемишлянського р-ну Львівської обл. (Галичина), ріс у Водниках. Вчився у торгівельній школі у Львові. З 1932 р. друкувався, працював з Іваном Тиктором. Був редактором часопису «Наш прапор» (1933–1939). Відбув військову службу в польському війську і повернувся до редакційної роботи. У 1943 р. отримав нагороду Українського видавництва.


Назва:Зубейко Євген Анатолійович

-Знайдено: + Євге́н Анато́лійович Зубе́йко (нар. 30 вересня 1989; Артемівськ, Донецька область, Українська РСР) — український футболіст, півзахисник «Чорноморця».
-Знайдено: + Євген народився 30 вересня 1989 року у місті Артемівськ, Донецької області. Розпочав футбольне навчання в школі донецького «Шахтаря». Перший тренер — Г. В. Прийменко. Після того грав в школах УОР (Донецьк) та УФК (Дніпропетровськ).


Зобр:2шт.


Назва:Сумсько-Харківська операція

-Знайдено: + | date = 30 вересня30 листопада 1941


Зобр:1шт.


Назва:Неманья Рнич

-Знайдено: + Неманья Рнич (серб. Nemanja Rnić / Немања Рнић, нар. 30 вересня 1984, Белград) — сербський футболіст, захисник клубу «Говерли».


Зобр:1шт.


Назва:Зеров Костянтин Іраклійович

-Знайдено: + Зе́ров Костянти́н Іра́клійович — (* 19 вересня[72] 1860, Зіньків — 30 вересня 1940, Дашів) — український педагог, вчитель, інспектор народних шкіл, батько братів Зерових.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Помер Костянтин Іраклійович Зеров 30 вересня 1940 року в містечку Дашеві Вінницької області й похований на Новобрашевському цвинтарі[73].


Назва:Гарапко Іван Іванович

-Знайдено: + Гарапко Іван Іванович (* 30 вересня 1909 року, Завидово — нині Мукачівський район — † 2002) — український скульптор, 1947 — член Національної спілки художників України.


Назва:Українська миротворча місія в Ліберії

-Знайдено: + Місія ООН у Ліберії заснована відповідно до Резолюції Ради Безпеки ООН 1509 від 19 вересня 2003 року. Строк дії мандату — 1 рік. Резолюцією Ради Безпеки ООН 2066 (2012) мандат Місії ООН у Ліберії продовжено до 30 вересня 2013 року. Штаб місії розташований в столиці Ліберії — місті Монровія.


Зобр:1шт.


Назва:Ребошапка Теофіл

-Знайдено: + Народ. 30 вересня 1935 р. у с. Дерманешти на Буковині. Закінчив Серетську педагогічну школу (1957), філологічний (1957), потім філософський (1976) факультети Бухарестського університету. Працює на кафедрі суспільних наук Агрономічного інституту (Бухарест). Друкується в газеті „Новий вік”, збірнику „Обрії”.


100 назад - 50 назад - 10 назад - Попередня - Про проект - Наступна - 10 вперед - 50 вперед - 100 вперед


Примітки[ред. | ред. код]

  1. Мельник Віктор Сміх крізь джаз. Як у Вінниці на фестивалі з Бетховена, Шопена та Пуччіні зробили джазменів // «Україна Молода» № 180 за 30 вересня 2009 року
  2. Президент призначив позачергові вибори до Верховної Ради на 30 вересня 2007 року. Президент України. 05.06.2007.
  3. [http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?
  4. Руководство Ассоциации психиатров Украины. Ассоциация психиатров Украины. Архів оригіналу за 23 червня 2013. Процитовано 26 липня 2011.
  5. Учотова, Ирина (октябрь 2009). Семён Глузман: «Смысл нашей работы заключается в том, чтобы помочь человеку жить полноценной жизнью…». Нейроnews: Психоневрология и нейропсихиатрия (№ 6 (17)). Процитовано 26 July 2011.
  6. «Україна Молода» за 30 вересня 2010 року
  7. Patrick Dempsey Babi-Yar: a jewish catastrophe. P. A. Draigh (Publishing), 2005 ст. 152
  8. NUERNBERG MILITARY TRIBUNAL Volume IV «The Einsatzgruppen Case» pages 145, 148, 213
  9. Рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням 252 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року N 2222-IV (справа про додержання процедури внесення змін до Конституції України): Конституційний Суд; Рішення, Окрема думка від 30.09.2010 № 20-рп/2010
  10. s:Українські Січові Стрільці 1914-1920/Поіменний список боєвих відділів 1 полку Українських Січових Стрільців#Булавний відділ
  11. [http://premia-50.in.ua/user/?
  12. http://pravda.com.ua/news/2007/5/27/59456.htm
  13. http://www.prezident.gov.ua/documents/6223.html
  14. http://www.prezident.gov.ua/documents/6222.html
  15. http://pravda.com.ua/news/2007/6/6/59957.htm
  16. http://www.pravda.com.ua/news/2007/8/1/62103.htm
  17. http://pravda.com.ua/news/2007/8/2/62151.htm
  18. Ukraine leaders agree on poll date
  19. Харківський метрополітен буде передано в комунальну власність протягом місяця - міністр транспорту (рос.)
  20. Харківський метрополітен переданий у комунальну власність Харкова - Ю. Тимошенко (рос.)
  21. Харківський метрополітен офіційно передадуть у власність міста 25 вересня
  22. а б Підписаний акт про передачу метрополітена у власність міста
  23. Міськрада поміняє назву харківської підземки (рос.)
  24. У місті з'явилося КП «Харківський метрополітен»
  25. [http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?
  26. [http://www.warheroes.ru/hero/hero.asp?
  27. http://litopys.org.ua/shevchenko/shev601.htm Перевірено 2009-05-17
  28. Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою suk не вказано текст
  29. Skorowidz miejscowości Rzeczypospolitej Polskiej, Warszawa, 1923, stor.41
  30. Указ Президента України № 317/2002 від 9 квітня 2002 року «Про нагородження орденом „За заслуги“»
  31. Указ Президента України № 1077/97 від 30 вересня 1997 року «Про нагородження відзнакою Президента України — орденом „За заслуги“»
  32. [http://pravo.gov.ru:8080/page.aspx?
  33. Завальнюк О. М. Історія Кам'янець-Подільського державного українського університету в іменах (1918—1921 рр.). — Кам'янець-Подільський: Абетка-НОВА, 2006. — С. 542.
  34. Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою vp4 не вказано текст
  35. http://www.bbc.co.uk/ukrainian/news/story/2009/10/091001_ua_ua_ambassador_or.shtml
  36. Луганський губернатор зупинив будівництво пам'ятника імператриці // повідомл. за 30 вересня 2009 року на www.pravda.com.ua
  37. У Луганську вибиратимуть найдошкульніший проект "Пам'ятного знака жертвам терору вояків ОУН і УПА" інф. за 19 січня 2009 року на www.ukrinform-korr.blogspot.com
  38. [http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?
  39. Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою Тимощук 193 не вказано текст
  40. Нариси з історії Дрогобича (від найдавніших часів до початку XXI ст.) Дрогобич,Коло, 2009 рік;— ISBN 978-966-7996-46-8.
  41. Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою войнич не вказано текст
  42. Указ Президента України № 183/2004 від 11 лютого 2004 року «Про призначення Т. Бауера Надзвичайним і Повноважним Послом України в Румунії»
  43. Указ Президента України № 1400/2005 від 30 вересня 2005 року «Про відставку Надзвичайного і Повноважного Посла України в Румунії Т. Бауера»
  44. Церковний календар на вересень 2011
  45. Наказ командира Окремої Запорізької дивізії З. Натіїва від 17 березня 1918 ч. 35
  46. Посвідка отамана Окремої Запорізької дивізії від 23 вересня 1918 р. ч.3396
  47. Наказ по 2-й Пішій дивізії від 9 січня 1919 р. ч.7
  48. Повідомленням корпусного благочинного від 5 травня 1919 р. ч.16
  49. З. Стефанів. Душпастирство у війську. Енциклопедія Українознавства, т. 2
  50. Калініч підписав з «Дніпром» контракт
  51. а б Дніпро 1-3 Шахтар (рос.)
  52. Прем'єр-ліга. "Дніпро" - "Олександрія" 5:1. Вольовий розгром.
  53. Прем’єр-ліга. "Волинь" - "Дніпро" 1:2. Кварцяний - Рамос 2:1.
  54. [http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?
  55. [http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?
  56. Тимошенко виступила на судових дебатах
  57. {{книга
  58. Упорядник Склянчук М.Ю. Любомльщина історична, туристична, інвестиційно приваблива: Довідник-путівник.—Луцьк: Надстир'я, 2011.—256 с.+іл. ISBN 978-966-517-717-3 — Ст. 208.
  59. Указ Президента України № 1082/98 від 30 вересня 1998 року «Про призначення О.Затинайка командувачем військами Південного оперативного командування»
  60. Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою u99-98 не вказано текст
  61. а б Указ Президента України № 1086/98 від 30 вересня 1998 року «Про призначення П. Шуляка заступником Міністра оборони України — командувачем Сухопутними військами Збройних Сил України»
  62. Указ Президента України № 650/2001 від 20 серпня 2001 року «Про призначення П. Шуляка Головнокомандувачем Сухопутних військ Збройних Сил України»
  63. Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою u142-94 не вказано текст
  64. а б Указ Президента України № 1085/98 від 30 вересня 1998 року «Про призначення В. Собкова Генеральним інспектором Генеральної військової інспекції при Президентові України»
  65. Див. Lexikon des Holocaust, S. 21.
  66. 23 лютого
  67. Михайло Кальницький: З історії київських гімназій
  68. М.Литвин, К.Науменко. Історія Галицького стрілецтва.- Львів: Каменяр, 1991.-200 с.ISBN 5-7745-0394-1 c.36
  69. Я.Гриневич. Отець Володислав Носковський і його родина... с.377
  70. О.Навроцький. Зустріч батька з сином // Бучач і Бучаччина... с.380-381
  71. Алимов Олександр Миколайович
  72. Сергій Білокінь. Микола Зеров
  73. Сергій Білокінь Микола Зеров