Костроба Катерина Іванівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Костроба Катерина Іванівна
Народилася 6 квітня 1954(1954-04-06) (70 років)
Бунів, Яворівський район, Львівська область, Українська РСР, СРСР
Країна  СРСР
 Україна
Діяльність оперна співачка, акторка
Роки активності 1974 — тепер. час
Нагороди
Заслужений артист України

Катерина Іванівна Костроба (нар. 6 квітня 1954(19540406), Бунів, Львіської області Української РСР) — українська актриса театру, Заслужена артистка України (1995). Солістка-вокалістка, викладачка-методистка сценічної мови в Київській муніципальній академії естрадного та циркового мистецтва.

Життєпис[ред. | ред. код]

Катерина Костроба народилася 6 квітня 1954 року в селі Бунів Львівської області, Української РСР. Мати з батьком розлучилися і незабаром Катерина (в дівоцтві Лисяк) з батьком і мачухою переїхали до міста Червоноград Львівської області.

З юних років Катерина Лисяк займалася музикою, співала і грала на бандурі. Виступала в Народному театрі.

У 1970 році, після закінчення школи приїхала до Києва, де вступила і закінчила студію при Київській Опереті, за фахом «солістка-вокалістка». Відразу після закінчення студії вступила до Київського державного театральний інститут імені Карпенка-Карого (КДІТМ). Після закінчення КДІТМ була запрошена солісткою-вокалісткою до Кримського українського музичного театру у Сімферополі Кримської області, де пропрацювала понад 20 років.

Родина[ред. | ред. код]

Заміжня. Чоловік Костроба Іван Іванович, театральний актор і режисер.

Син Костроба Іван Іванович, актор, режисер, телеведучий — працює ведучим новин на Першому національному телеканалі.

З 2000 року Катерина Костроба живе і працює в Києві.

Творча діяльність[ред. | ред. код]

За роки роботи ведучою актрисою Кримського українського музичного театру Катерина Костробазіграла більше 150 різнопланових ролей в музичних і драматичних спектаклях. Найбільш відомі ролі в спектаклях «Собор Паризької Богоматері», «Кажан», «Севастопольський вальс», «Моя прекрасна леді».

У 1994 році спільно з чоловіком, актором і режисером Костробою Іваном Івановичем, заснувала монотеатр (Театр у фоє) на малій сцені театру.

Як актриса Театру у фоє зіграла дві ролі, які закріпили її статус видатної драматичної актриси — роль Айседори Дункан в моновиставі «Три життя Айседори Дункан» (1994) і роль Роксолани в однойменному спектаклі за мотивами роману Павла Загребельного. За роль Роксолани була удостоєна звання заслуженої артистки України.

Також Катерина Костроба (Лисяк) є лауреаткою Державної премії Автономної Республіки Крим та лауреаткою Всеукраїнського конкурсу професійних читців імені Лесі Українки

Викладацька діяльність[ред. | ред. код]

З 2000 року Катерина Іванівна Костроба працює викладачем-методистом сценічної мови на кафедрах сценічної мови в Київській муніципальній академії естрадного та циркового мистецтва та Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенко-Карого. Розробила авторську методику викладання. Підготувала десятки видатних артистів — як драматичних, так і солістів-вокалістів. Випускниками Катерини Костроби є Марія Яремчук, Світлана Тарабарова, Наталія Могилевська, Олександр Панайотов та інші відомі українські виконавці.

Бібліографія[ред. | ред. код]

  • Михайленко Г. «Титанік» української культури йде на дно /Г.Міхайленко/ Кримська світлиця. — 1999. — № 5
  • Кримська правда. — 1994. — 6 травня
  • Кримський український театр. — 1982
  • ЦДААРК. — Ф. Р-3319. — Оп. 1. — Спр. 204. — Л. 34
  • ЦДААРК. — Ф. Р-4187. — Оп. 1. — Спр. 220. — Л. 16
  • ЦДААРК. — Ф. Р-4187. — Оп. 1. — Спр. 3. — Л. 18

Посилання[ред. | ред. код]