Людвіг Гогенеґґер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зображення
Дата народження 8 червня 1807(1807-06-08) або 1807[1][2]
Місце народження Меммінген
Дата смерті 25 серпня 1864(1864-08-25)[3][1]
Місце смерті Цешин
Місце поховання Цешин
Рід діяльності геолог, інженер
Сфера роботи інженер[d]
CMNS: Людвіг Гогенеґґер у Вікісховищі

Людвіг Гогенеґґер (народився 21 лютого 1807, Меммінген — † 25 серпня 1864, Тешен) — німецький геолог та гірничий інженер.

Життєпис[ред. | ред. код]

Після вивчення права в Мюнхені, а потім вивчення гірничої справи та металургії у Фрайберзькій гірничій академії він набув практичного досвіду в Salmsche Eisenwerke у Бланско. У 1833 році він вступив на службу у Велтен-ан-дер-Рур. У 1835 році він перебрав на себе керівництво заводом Eduard Schmidt Puddel- und Walzwerke у Нахродті у Вестфалії. У 1837 році його призначили директором чавунного заводу у Вольфсберзі, а 1839 року доручили загальне керівництво торгівлею ерцгерцога Альбрехта в Устроні в області Тешен. За 25 років своєї діяльності він зробив великий внесок у цю сферу, впроваджуючи нові процеси, модернізуючи операції, будуючи нові потужності (включаючи ливарні заводи в Горці та Тшиніці)[4].

Він написав геологічні публікації про Карпати, такі як геогностична карта Північних Карпат у Сілезії та прилеглих частин Моравії та Галичини 1861 р. та геогностична карта колишньої області Кракова. Від нього також походить назва тешеніт, застосована до групи основних інтрузивних порід з північного краю Карпат, яка увійшла в спеціалізовану літературу завдяки Густаву Чермаку, який модифікував цей термін.[4] Він був головним ініціатором залізниці Кашау-Одербергер. Після його смерті його багата колекція скам'янілостей перейшла до Баварської державної колекції в Мюнхені, де вона була оброблена Карлом Альфредом фон Ціттелем та його учнями.

Відзнаки та нагороди[ред. | ред. код]

Незадовго до смерті Людвіг Гогенеггер отримав Лицарський хрест ордена Франца Йосифа на знак визнання його заслуг у розвитку гірничої промисловості в Австрії.

Література[ред. | ред. код]

  • Gustav Tschermak, Felsarten von ungewöhnlicher Zusammensetzung in den Umgebungen von Teschen u. Neutitschein, In: SB der k. Ak. d. Wiss. Wien, math.-naturwiss. Cl., 53, 1. Abt., 1866.
  • Karl Albert Zittel, Paläontologische Studien über die Grenzschichten der Jura- und Kreide-Formation im Gebiete der Karpathen, Alpen u. Apenninen, 1. Abt., Die Cephalopoden der Stramberger Schichten, In: Paläontologische Mitteilungen aus dem Museum des kgl. bayer. Staates II, 1868.
  • W. Jicinsky, Bergmännische Notizen, 1898, (S. 247).
  • Viktor Uhlig, Bau und Bild der Karpaten, 1903.
  • A. Perlick, Oberschlesische Berg- und Hüttenleute, 1953.
  • A. Gruda, Der Begründer der Kaschau-Oderberger Eisenbahn, zum 150. Geburtstag Ludwig Hohenegg, In: Heimatjahrbuch Sudetenland, 1957, 4. Bd., (S. 351).

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Dr. Constant v. Wurzbach Hohenegger, Ludwig (2. Artikel) // Biographisches Lexikon des Kaiserthums Oesterreich: enthaltend die Lebensskizzen der denkwürdigen Personen, welche seit 1750 in den österreichischen Kronländern geboren wurden oder darin gelebt und gewirkt habenWien: 1856. — Vol. 14. — S. 482.
  2. Alvin
  3. https://www.deutsche-biographie.de/sfz33309.html
  4. а б Konrad Fuchs, Hohenegger, Ludwig in: Neue Deutsche Biographie