Люсьєн Піссарро

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Люсьєн Піссарро
фр. Lucien Pissarro

Народження 20 лютого 1863(1863-02-20)[1][2][…]
Париж[1]
Смерть 10 липня 1944(1944-07-10)[1][2][…] (81 рік)
  Лондон, Велика Британія
Країна  Франція[5]
 Велика Британія
 Сполучене Королівство[6]
Діяльність художник, типограф, ілюстратор, графік, ксилограф, дизайнер, друкар
Напрямок імпресіонізм
Вчитель Каміль Піссарро
Член New English Art Clubd і Кемден Таун
Твори Q17493490?
Батько Каміль Піссарро
У шлюбі з Esther Pissarrod[7]
Діти (1[6]) Orovida Camille Pissarrod
Брати, сестри Жанна Бонін-Піссарро, Georges Henri Manzana Pissarrod[7], Paul-Émile Pissarrod[7], Фелікс Піссарро[7] і Людовік Піссарро[7]
Роботи в колекції Художній інститут Чикаго, Музей мистецтв Нельсона-Аткінсаd, Тейт, Національна галерея Вікторії, Національна галерея мистецтв, Національна галерея Канади, Музей сучасного мистецтва (Нью-Йорк)[8], Національні галереї Шотландіїd, Музей Ізраїлю, Іпсвіч[d], Художня галерея Нового Південного Уельсу, Єльський центр британського мистецтваd, Музей мистецтв Індіанаполіса, Національна галерея, Музей Фіцвільяма, Художній музей Сієтла, Fred Jones Jr. Museum of Artd, Музей д'Орсе, Міський музей (Амстердам)[9], Musée Camille Pissarrod, Flint Institute of Artsd, Johannesburg Art Galleryd, Художня галерея Південної Австралії, Художня галерея Лідса, Музей Вальрафа-Ріхарца, Ашмолеан музей, Національний музей Кардіффа, Галерея мистецтв Вокера, Манчестерська художня галереяd, Brighton Museum & Art Galleryd, Королівська академія мистецтв, Whitworth Art Galleryd, Ferens Art Galleryd, Ben Uri Galleryd, Bristol City Museum and Art Galleryd, Glynn Vivian Art Galleryd, Southampton City Art Galleryd, The Boxd, William Morris Galleryd, Worthing Museum and Art Galleryd, Touchstones Rochdaled, Print Collectiond[10], Dunedin Public Art Galleryd, Queensland Art Gallery & Gallery of Modern Artd, Harris Museum and Art Galleryd і Northampton Museum and Art Galleryd

CMNS: Люсьєн Піссарро у Вікісховищі

Люсьєн Піссарро (фр. Lucien Pissarro; 20 лютого 1863, Париж — 10 липня 1944) — французький художник, графік і ксилограф, представник пуантилізму. Син Каміля Піссарро. Починаючи з 1890 року, жив і працював в Англії.

Життя та творчість[ред. | ред. код]

Навчався живопису під керівництвом батька. У 1885 році Люсьєн через батька познайомився з Полем Сіньяком і Жоржем Сера, чиї дружба і творчість вплинули на нього. В 1886 він виставив на 8-й виставці імпресіоністів десять своїх робіт, в яких відчувався вплив Сера і Сіньяка. Здебільшого публіка та критики не могли відрізнити один від одного твори Сера, Сіньяка та обох Піссарро. Незвичайність картин, створених цими різними художниками, які працювали ідентичною палітрою і спиралися на загальний метод, була дуже вражаюча для того, щоб відвідувачі могли вловити тонкі індивідуальні особливості.

Цікавився також скульптурою та графікою. Разом з Максимільєном Люсом він заснував у Ланьї художню групу Groupe de Lagny, яка вважала своїм завданням розвиток теорії кольору Жоржа Сера та його техніки поділу кольору. Виставляв свої роботи і в Брюсселі у 1888 році, з бельгійською авангардистською групою художників Les XX.

З 1890 Люсьєн Піссарро жив і працював в Лондоні. У 1892 році він одружився з Естер Бенсусан; їхня єдина дочка, Оровіда, теж стала художницею. Люсьєн відіграв важливу роль у поширенні імпресіонізму в Англії. З 1904 він регулярно виставлявся в Новому англійському клубі мистецтв, а пізніше брав участь у виставках групи Fitzroy Street Group.

У 1916 році прийняв британське підданство. Був одним із засновників художньої групи Кемден Таун. У 1919 році створив групу Монарро, з секретаріатами в Лондоні (керівник — художник Джеймс Болівар Менсон) та в Парижі (керівник — бельгійський художник Тео ван Рейссельберге), метою якої було відродження інтересу громадськості до імпресіоністського живопису, особливо до творчості Клода Пісарро. Група проіснувала три роки.

Пейзаж залишався основною темою у творчості, але Писсарро зрідка писав і натюрморти, і портрети (переважно своєї сім'ї). Після від'їзду Люсьєна до Англії Каміль Піссарро розпочав тривале, майже щоденне листування із сином. Ці листи є важливими документами історія імпресіонізму.

Примітки[ред. | ред. код]