Лісові пожежі в Чилі (2024)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лісові пожежі в Чилі (2024)
Локація  Чилі
Статистика
Дата(и) лютий 2024
Пошкоджені
споруди
14000+
Смертей 131

На початку лютого 2024 року в Чилі спалахнули лісові пожежі. Найінтенсивніше в регіоні Вальпараїсо та Вінья-дель-Мар[1].

Кількість загиблих щонайменше 51 особа[2]. Зруйновано понад 1100 будинків. 3 лютого президент Габріель Боріч оголосив надзвичайний стан у країні.

Огляд[ред. | ред. код]

Заступник міністра внутрішніх справ повідомив Мануель Монсальве 4 лютого, що в центральній та південній частинах Чилі сталося 162 лісові пожежі[3]. На прошлой неделе в регионе наблюдались необычно высокие температуры, достигавшие 40 ° C[4]. Постраждало понад 43 000 гектарів землі. Станом на 4 лютого владі вдалося взяти під контроль 43 пожежі, в той час як з 34 все ще ведуться роботи.[5] и «мега-засухой», которая затронула страну за последнее десятилетие[6].

Президент Габрієль Борич припустив, що деякі пожежі могли бути викликані навмисно, і цю точку зору підтримав губернатор регіону Вальпараїсо Родріго Мундака.[7]

Попередні пожежі[ред. | ред. код]

У січні 2024 року дві лісові пожежі спонукали Національну службу щодо запобігання стихійним лихам та реагування на них (SENAPRED) оголосити червону тривогу. Один стався 20 січня в Лонкімаї, регіон Арауканія, а інший 26 січня в Пуерто-Монт, регіон Лос-Лагос.

22 січня на кордоні Портесуело і Трегуако спалахнула пожежа під назвою «Antiquereo 2» в регіоні Нубл. До 24 січня їх було локалізовано після того, як поглинули 35 гектарів. У відповідь SENAPRED оголосила жовте попередження у Портесуело, що стало першим попередженням року у регіоні.

Жертви та шкода[ред. | ред. код]

Лісова пожежа в Чилі

Внаслідок пожеж загинула загалом 131 особа, з яких на даний момент упізнано 35. Судово-медична служба Чилі заявила, що багато тіл було виявлено в поганому стані і їх важко ідентифікувати, що спонукало їх взяти зразки ДНК у людей, чиї родичі зникли без вісті. Щонайменше 45 загиблих було виявлено на місці події, тоді як ще шестеро померли від опікових травм у медичних закладах. Щонайменше 14 000 будинків постраждали від пожеж у Вінья-дель-Мар і Кільпуе. Понад 370 людей зникли безвісти лише в районі Вінья-дель-Мар, тоді як 1600 людей були змушені залишити свої будинки внаслідок пожеж. Пожежі вважалися найбільш смертоносними в історії Чилі і найбільш смертоносною катастрофою в країні з часів землетруси в Чилі у 2010 році.

У Вальпараїсо були евакуйовані чотири лікарні і три будинки для людей похилого віку, а два автобусні термінали були зруйновані. У Вінья-дель-Мар міський ботанічний сад, заснований 1931 року, був знищений пожежами.

Президент Борис, Габріель Габріель Борич заявив, що кількість загиблих, ймовірно, зросте.

Реакція[ред. | ред. код]

Пожежі призвели до розгортання 31 пожежного літака та 1400 пожежників разом із 1300 військовослужбовцями для надання допомоги у ліквідації надзвичайних ситуацій. Президент Габріель Борич наказав розгорнути додаткові військові підрозділи для допомоги у боротьбі з пожежами та закликав громадян співпрацювати з аварійними бригадами. Крім того, у Вінья-дель-Марі, Лімачі, Кільпуеї та Вілья-Алемана було введено комендантську годину, яка почнеться о 09:00 3 лютого, щоб полегшити пересування автомобілів швидкої допомоги. Влада ввела заборону на поводження з вогнем та іншими машинами, що виробляють тепло, у провінціях Вальпараїсо та Марга-Марга.

3 лютого було оголошено надзвичайний стан, тоді як Борич оголосив дводенну національну жалобу. 3 лютого Борич здійснив обліт постраждалих районів, перш ніж відвідати школу, яка була переобладнана у притулок для тих, кого було переміщено внаслідок пожеж. Він також розпорядився переобладнати офіційну літню резиденцію президента, Палац Серро Кастільо, у Вінья-дель-Мар, у тимчасовий центр дозвілля для постраждалих дітей і передати в дар меблі, які використовувалися на Панамериканських іграх 2023 року, а також сплатити рахунки за воду 9 200 сім'ям.

Міністерство охорони здоров'я оголосило санітарне попередження у регіоні Вальпараїсо та наказало призупинити планові операції. Він також санкціонував створення польових шпиталів та оголосив про прийом на роботу студентів-медиків, які наближаються до кінця навчання, для посилення медичного персоналу.

Міжнародна реакція[ред. | ред. код]

Фестиваль Вінья-дель-Мар скасував урочисте відкриття на знак жалоби за жертвами. Деякі учасники, такі як Алехандро Санс, Пабло Альборан та Мана, відправили повідомлення солідарності та оголосили про пожертвування.

Уряд Мексики направив команду з 30 пожежників з Національної комісії лісового господарства та 127 співробітників армії та ВПС разом із 26 тоннами продовольства. Президент США Джо Байден заявив, що Вашингтон «перебуває в контакті з нашими чилійськими партнерами» і «готовий надати необхідну допомогу чилійському народу». Папа Франциск закликав помолитися за «загиблих і поранених внаслідок руйнівних пожеж у Чилі». Організація Об'єднаних Націй висловила співчуття та оголосила про допомогу.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. At least 46 reported dead in Chile as forest fires move into densely populated central areas. AP News (англ.). 3 лютого 2024. Процитовано 4 лютого 2024.
  2. У Чилі вирують смертельні пожежі: загинула 51 людина. ТСН.ua. 4 лютого 2024. Процитовано 4 лютого 2024.
  3. Forest fires kill 131 in Chile's worst disaster since 2010 earthquake. The Jerusalem Post. 6 February 2024. Архів оригіналу за 6 February 2024. Процитовано 6 February 2024.
  4. At least 46 reported dead in Chile as forest fires move into densely populated central areas. AP News. 4 February 2024. Архів оригіналу за 4 February 2024. Процитовано 4 February 2024.
  5. Dozens killed in Chile as forest fires rage, many more feared dead. France 24. 4 February 2024. Архів оригіналу за 5 February 2024. Процитовано 5 February 2024.
  6. More than 50 people killed as forest fires rage in Chile. Al Jazeera. 4 February 2024. Архів оригіналу за 4 February 2024. Процитовано 4 February 2024.
  7. Chilean officials theorize deadly forest fires could have been intentionally caused. Canadian Broadcasting Corporation. 4 February 2024. Архів оригіналу за 4 February 2024. Процитовано 4 February 2024.