Обговорення:Бренді

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Найсвіжіший коментар: Flinn у темі «Статтю знову зіпсовано» 9 років тому
Перейти до навігації Перейти до пошуку

До редагування пана з айпі ‎178.95.240.238, 178.95.240.177, 92.113.184.146[ред. код]

Велика вам подяка за внесок, він справді є цінним, проте мені прийшлось довести його до норм енциклопедичної української мови, наскільки я це був спроможний зробити. З вашого дозволу, не розшифровуватиму кожну правку, бо їх було чимало. Основну ж частину вашого внеску я не чіпав і залишив на радість читачам. І будь ласка, киньте звичку називати незнайомих людей «дурилом». Ми тут, можна сказати, з претензією на цивілізовану та інтелигентну спільноту. Flinn (обговорення) 18:55, 10 вересня 2012 (UTC)Відповісти

етимоном слова енциклопедія є "збірка наукових відомостей і довідок на різні теми". Етимоном слова "стаття" - є «склад чогось; спосіб; постать» (слово "стаття" похідне з рос.мови). Очевидно, що обидва запозичені слова можна замінити укр.відповідниками. Отже, "енциклопедична стаття" - це «твір (<-стаття) з сукупності наукових знань, довідок». Написана мною стаття є твором з сукупності наукових знань, відповідає стилю, прийнятому у вікіпедії і вимогам до джерел. Не потрібно займатись підлим вандалізмом, підмінюючи написане в підручнику:
  • "Кращою (прекрасною) маркою іспанського бренді вважають Фундадор — 25 річної витримки"
на
"Якісною маркою іспанського бренді є Фундадор"
або замінювати речення "Плодово-ягідні бренді — це ароматичний міцноалкогольний напій, який отримують перегонкою зброджених плодових соків"
на
"Плодово-ягідний бренді — це ароматичний міцний напій, який отримують перегонкою будь-якого кріпленого соку".
В цьому немає жодної потреби.
так само, не варто вам замінювати речення (і у інших таких реченнях)
"Об'єм спирту в ньому 60 %." на
Вміст алкоголю в ньому 60 %.
так само, не варто вам змінювати назву "Епл Джек" на "епл джек".
Особисто вам не варто паразитувати на чужих працях і мімікрувати під дописувача який робить корисні внески, і при цьому взагалі не пише статтей з використанням фахових джерел. Не відволікайте людей від праці, а займіться, накінець, написанням статтей по фахових джерелах.
По-перше: не треба давати незнайомим людям порад. Залиште їх для своїх дітей та онуків. По-друге: ваш внесок - стилістично безграмотний, а подекуди - синтаксично. По-третє: є хорошим тоном реєструватись або хоч якось представлятись.
ось тому ніхто й не потребує твоїх порад і умовиводів, з яких ти почав розмову. Нікого не цікавить твоя особиста думка про реєстрацію. Вікі - вільна енциклопедія. Тому досить спамити мене і займати мій час.
Наведу прилад: "чудовий", "прекрасний" - це особиста оцінка, і давати її від імені вікі ви не маєте права. В таких ситцаціях пишуть, наприклад, "На дегустації 1998 році у Маріуполі цей бренді отримав спеціальний приз жюрі", або "Відомий критик-дегустатор назвав цей бренді чудовим", але все одно це не енциклопедично.
прекрасний - це не особиста оцінка. Відкриваєте тлумачний словник - тоді і поспілкуємось. Набридло спростовувати ваші умовиводи, які не підкріплені джерелами.
Що стосується років витримки, цього теж ніхто не пише в такому контексті. Можна написати так: "Найвідомішим іспанським бренді є "Фундадор" (наприклад, Fundador Jerez 25 años)". Словом, ви мені вибачте, але я відкочу ваші правки, а потім ще довичитую статтю.Flinn (обговорення) 11:14, 12 вересня 2012 (UTC)Відповісти
справа йде не про найвідоміші, а про промовну маркою кращого зразка іспанського бренді.
Беру слова назад. Ваш внесок повний нісенітниць. Про мінімум трирічну витримку, про 60% міцність в кальвадоса. Про мінімум десяти- п'тнадцятирічну витримку арманьяка. Схиляюсь зовсім повичищати ваші правки. Фахівець, чудо в лаптях. Flinn (обговорення) 11:28, 12 вересня 2012 (UTC)Відповісти
твоя особиста думка нікого не цікавить. Вказуєш джерела - це зараховується. А твоя мімікрія нікого не цікавить і нічого не важить ("твої слова вперед чи назад", "твої оцінки"), а тому й правки. Досить спамити і тролити. Тобі сказано - ПИШИ СТАТТІ ПО ФАХОВИХ ДЖЕРЕЛАХ. А поки -
Ще раз. Вікі - не ваша дипломна работа. Вікі - енциклопедія, доступне та достовірне джерело знань. Ваші правки містять недостовірну (що аж надто легко перевіряється) інформацію та викладені неенциклопедичною мовою. Я, як зміг, врятував те з ваших правок, що можна було. Будь ласка, припиніть надалі псувати статтю. Нагадую, це не ваша стаття і не Доцюка. Це - суспільне надбання і праця багатьох людей, в тому числі - моя. Тож, будь ласка. Я більше сюди не дописуватиму. Flinn (обговорення) 20:59, 12 вересня 2012 (UTC)Відповісти
в достовірному джерелі знань люди пишуть по авторитетних джерелах. Раз перевіряється легко - то прошу писати статтю з вказуванням автор.джерел, а не власні забобони (типу, коли існує "дача слів вперед і назад". Див. вище в обговоренні). Мною було написано все із вказаного джерела в примітках. Стаття написана в якраз в тому стилі, який потребує вікіпедія (лінк на стиль шукай в моїх обговореннях вище). Твої правки з заміни "Об'єм спирту в ньому 60 %." на "Вміст алкоголю в ньому 60 %", з заміни "Епл Джек" на "епл джек" і реша - не мають жодного відношення до стилю (знову мімікрія?).

Об'ємний спирт[ред. код]

Об'ємний відсоток спирту в 1 літрі впливає на ставки акцизного збору на спирт етиловий та алкогольні напої. Не вандаль, статтю, замінюючи текст "% об'ємного спирту" на "вміст алкоголю". Крім того, 1)підчитай довідку що таке фахові джерела і довідку як оформлюються примітки, трутень; 2)не фальсифікуй наведені мною джерела (це - підлий вандалізм). Досить мімікрувати під "рятівника статті".
Окрім того, твоя вандальна правка (не оформлена так, як цього вимагає вікі) з посиланням, що у сливового бренді вміст об'ємного спирту 25, а не 45, не відповідає дійсності: етикетка на пляшці сливового бренді (зображення у вікісховищу). У бренді завжди 36-40% (до 60%) об.спирту, тому це і міцні спиртні напої (навіть вказано в шаблоні). ТИ ВАНДАЛИШ СТАТТЮ, трутень.

і ще, трутень, навіщо ти видалив у 2011 році визначення (і написав в обговоренні "до окремої статті) бренді? В тебе вандальний стаж не малий. А тепер знову це вписуєш з своїми умозаключеннями. ТИ - ПАРАЗИТ, який мімікрує під корисного дописувача, паразитуючи на чужій праці; ніколи не використовуєш джерела, або авторитетні джерела.

До окремої статті[ред. код]

Це було на початку статті - що з цим робити, не знаю, але це - у іншу статтю точно. Та додати багатозначність.

Бренді (англ. brandy, скорочення для brandywine, від нід. Brandewijn - вогняне вино, від branden - спалювати; wijn - вино) - алкогольний напій, загальний термін для позначення продуктів дистиляції виноградного вина, фруктової або ягідної браги (зазвичай міцністю 40-60 % об). Якщо не вказано явно, то бренді виготовляється з виноградного вина. Зазвичай вживається як дигестив (після їжі).

трутень, якщо не знаєш, то нащо видаляш? Навіщо ти це зробив?

Статтю знову зіпсовано[ред. код]

Серед останніх правок є декілька розумних, але здебільшого - чергове псування статті. Якщо автор не поприбирає те, що напсував, маю відкотити аж до цього. Flinn (обговорення) 18:08, 26 січня 2015 (UTC)Відповісти