Обговорення:Втрати силових структур внаслідок російського вторгнення в Україну (січень — лютий 2022)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Найсвіжіший коментар: Максим Огородник у темі «Червоні посилання» 2 роки тому
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Про основні критерії (рекомендації) внесення доповнень до новоствореної сторінки[ред. код]

Мета статті (виходячи з її назви) — збір інформації по втратах силових структур внаслідок російської збройної агресії. Виходячи з поняття "Військові втрати" — це бойові і небойові втрати в зоні проведення ООС (Донецька і Луганська області) і втрати в тилу (розділ під основною таблицею, як додаткова інформація, без нумерації). Запропоновано втрати в тилу обмежити випадками, що пов'язані з виконанням службових обов'язків (а для учасників АТО/ООС — за будь-яких обставин), і по яких відоме ім'я загиблого. Якщо смерть не пов'язана з виконанням обов'язків військової служби і загиблий/померлий - не є учасником АТО/ООС - то, відповідно, немає й зв'язку з російською агресією. Щодо померлих демобілізованих/колишніх учасників АТО/ООС, ім'я яких відоме, — це як додаткова інформація до статті, з метою зберегти пам'ять про тих, хто захищав нашу країну (крім того, війна має свій вплив і може бути прямий зв'язок).

Прийняти до уваги! З метою чіткого дотримання положень діючого законодавства, керуємося положеннями чинного Закону України "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях" (із змінами), яким визначені сили і засоби забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а саме ст. 8 Закону "... особовий склад та спеціалісти окремих підрозділів, військових частин... Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань (Служби безпеки України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Управління державної охорони України, Державної спеціальної служби транспорту), правоохоронних органів спеціального призначення, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, розвідувальних органів України, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, а також працівники закладів охорони здоров’я", тобто визначеного переліку силових структур, які беруть участь в ООС!

  • Таблиця/Список загиблих: Всі загиблі/померлі військовослужбовці в районі проведення ООС (Донецька і Луганська області), незалежно від причини загибелі/смерті, а також поранені, які померли у військових госпіталях (шпиталях). Якщо ім'я військовослужбовця невідоме — вноситься в основну таблицю, як факт (з подальшим уточненням інформації)!
  • Розділ Втрати силових структур в тилу під час війни:

1) Учасники АТО/ООС - незалежно від причини смерті/загибелі; 2) НЕ учасники АТО/ООС — якщо смерть/загибель була пов'язана з виконанням службових обов'язків (стрільби, навчання, передислокація, супроводження військових вантажів тощо), тільки з іменами.

Додатково: стосовно ДПСУ, поліції та ін. силових структур пропоную п. 2 обмежити випадками, які безпосередньо пов'язані з війною. Наприклад, затримка злочинця/підозрюваного сепара/росагента — вноситься, а ДТП за участі представників поліції під час патрулювання — не вноситься.
  • Розділ Померлі демобілізовані учасники АТО. Учасники АТО/ООС, які є вже не діючими військовослужбовцями, а також добровольці-учасники АТО/ООС, які офіційно не оформлені і загинули/померли після повернення з фронту — незалежно від причини смерті, і волонтери, які особисто їздили в зону бойових дій з гуманітарною допомогою, тільки з іменами. Якщо ім'я загиблого/померлого - невідоме (втрати в тилу і демобілізовані), відомості до статті - не вносяться (інформація з джерелами може вноситись на цю сторінку обговорення, а в разі встановлення особи — переноситись до статті).
Дотримуватися (по можливості), в одному записі наводити не більше 3 (трьох) окремих посилань на джерела ЗМІ: перше - про факт загибелі/смерті, друге - уточнення важливих соц.-дем. відомостей або обставин загибелі/смерті, третє - повідомлення про час і місце здійсненого поховання!
Важливо! Для внесення запису у відповідний розділ статті, необхідна достовірна інформація, а саме, про безпосередню участь загиблого/померлого колишнього військовослужбовця в АТО/ООС з відповідним повідомленням в надійних джерелах ЗМІ!
Увага! Записи доповнень в розділи вносити повністю, згідно встановленого порядку, а не хаотично, окремими записами, з надією, що все виправить патрульний або адміністратор!

!!!Це не правила!!! Це пропозиції до систематизації внесеної інформації — які можливо обговорювати, обгрунтовано удосконалювати та змінювати! --Easy Wind (обговорення) 18:10, 02 січня 2022 (UTC).Відповісти

Див. також Обговорення:Втрати силових структур внаслідок російського вторгнення в Україну (липень — грудень 2021).

Факти смерті військовослужбовців поза зоною ООС (без імен)[ред. код]

Інформація про факти смерті діючих військовослужбовців, а також колишніх військовослужбовців-учасників АТО/ООС, якщо ім'я невідоме (не вказане в джерелах).

  • ім'я невідоме, 02.01.2022, о 02:45, на вулиці Соборній в м. Рівному, водій легкового автомобіля на смерть збив 27-річного військовослужбовця та втік з місця скоєння ДТП. При затриманні водія правоохоронцями, він перебував в нетверезому стані та поводив себе агресивно[1][2].
Фурманчук Артем, 27 років, мешканець м. Костополя Рівненська область. Учасник АТО/ООС. Військовослужбовець військової служби за контрактом (підрозділ не уточнено). Внесений до розділу «Втрати силових структур в тилу під час війни» згідно з посиланнями на джерела ЗМІ[3].--Easy Wind (обговорення) 23:45, 03 січня 2022 (UTC).Відповісти
  • ім'я невідоме, військовослужбовець строкової служби Чернівецького прикордонного загону ДПС України. Ввечері, близько 17 години, 21 січня 2022 року, поблизу українсько-румунського кордону було знайдено тіло військовослужбовця з вогнепальним пораненням. Згідно повідомлення, загиблий перебував на строковій службі у прикордонному підрозділі. За словами речника Чернівецького прикордонного загону Сергій Бровко, щодо смерті прикордонника розпочато слідство[4][5].
  • ім'я невідоме, 1988 р.н., 33 роки, мешканець м. Бердянську Запорізької області. Військовослужбоець ЗС України за контрактом. 27 січня, у Бердянську на вулиці Франка виявили тіло чоловіка, який вкоротив собі віку через повішання. Вкоротив собі віку в результаті повішення[6].
    @Калфин:, вітаю! Дякую за допомогу в наданні нової інформації згідно тематики цієї статті. Разом з цим, будь-ласка, вивчіть вимоги до Статті, які викладені тут та утримуйтесь від внесення подібних фактів до Основної статті. Випадок виявлення 27 січня, у м. Бердянську на вулиці Франка, військовослужбовця - занесений у даний Розділ (див. вище) і очікує свого більш детального висвітлення суспільством. Будуть П.І.Б, соц.-дем. дані, участь в АТО/ООС і т.д. - буде перенесений у відповідний розділ статті. Також зазначаю, що дана стаття (прим. - яку я веду з самого її початку, 2014 року), не є - військовим цвинтарем, а ведеться тільки стосовно тих Героїв, хто загинув в АТО/ООС та брав безпосередню участь у них! Всі ж інші, нажаль, навіть генерали, які померли, це можливо, факти до інших майбутніх статей, які ще не написані, а саме опис військових кладовищ, меморіальних комплексів, некрополів або ж "Ветерани Збройних Сил України", "Збереження життя та здоров`я військовослужбовців", "Стан військової дисципліни", "Загибель військовослужбовців в особливий період поза умовами військової служби" тощо. --Easy Wind (обговорення) 02:50, 01 лютого 2022 (UTC).Відповісти
  • ім'я невідомі, чотири військовослужбовці 1 ПО ОВДО Національної гвардії України та одна цивільна особа. 27 січня, о 03:40, на території Південного машинобудівного заводу «Південмаш» у м. Дніпрі, військовослужбовець НГУ, солдат строкової служби 20-річний Артемій Рябчук під час видачі зброї розстріляв варту військовослужбовців пострілами з автомата Калашникова, після чого зі зброєю втік. В результаті цього п’ятеро осіб (в т.ч. четверо військовослужбовців) загинули, а ще п’ятеро - отримали поранення[7][8].
Подія до втрат силових структур внаслідок російського вторгнення в Україну, прямого або опесередкованого відношення - не має.--Easy Wind (обговорення) 23:20, 21 січня 2022 (UTC).Відповісти
Загинули: старший лейтенант Буганов Олександр Олександрович (НГУ) - занесений в Розділ "Втрати силових структур в тилу під час війни основної статті"; молодший сержант Драган Олександр Олександрович (НГУ); старший солдат Левківський Артем Володимирович (НГУ); солдат Чернік Леонід Леонідович (НГУ); Лебединець Віра Сергіївна (контролер КПП, відомча воєнізована охорона)[9][10].
  • ім'я невідоме, військовослужбовець Національної гвардії України. Учасник бойових дій. 28 січня в м. Дніпрі на вул. Космічній (в балці неподалік ж/м Сокіл) було виявлено тіло повішеного чоловіка. При ньому було виявлено посвідчення військовослужбовця Нацгвардії – учасника бойових дій. На місце події були викликана слідчо-оперативна група[11].
  • ім'я невідоме, молодший сержант військової служби за контрактом 36 ОБрМП. 02.02.2022 року в м. Миколаєві на території парку бойових машин було знайдено повішеним військовослужбовця-морпіха. Був родом з м. Золотоноша Черкаської області. До ЗС України був призваний в ході часткової мобілізації у 2015 році, залишився служити за контрактом. За попередньою інформацією поліції, морпіх покінчив із життям. Жодної записки при ньому не було. Мотиви такого вчинку з'ясовують. Відкрито кримінальне провадження за статтею про умисне вбивство, як цього вимагає процедура (ст.115 КК України)[12][13].
  • ім'я невідоме, 28 років, військовослужбовець військової служби за контрактом. 17 лютого, на території Рівненського військового полігону було знайдено тіло військовослужбовця. Загиблий був мешканцем Волинської області. Він проходив службу за контрактом на Житомирщині, а на Рівненщину приїхав на навчальний курс. З 8 лютого військовослужбовець перебував у розшуку, коли із товаришем із дозволу керівництва залишив місце несення служби. Востаннє чоловіка бачили у селі Тучин. На місце події одразу виїхали правоохоронці. Досудове розслідування здійснюється за кримінальною статтею про зникнення особи безвісти[14].
Юрій Побєда, м. Володимир, колишнє м. Володимир-Волинський Волинська область[15] (для внесення до статті потребує додаткової інформації — як то участь в АТО/ООС).
  • ім'я невідоме, співробітник підрозділу Національної поліції України. За повідомленням мера міста Чорноморська на Одещині Василя Гуляєва, 27.02.2022 року, поліцейський, разом із дівчиною-колегою рухався з Одеси до Чорноморська на цивільному авто та проігнорував блокпост. На наступному блок-посту, в машину вистрілили (за орієнтуванням, думаючи, що це диверсанти)[16].

Померлі/загиблі учасники АТО - поза зоною АТО/ООС (без соціально-демографічних даних)[ред. код]

Інформація про померлих учасників АТО з соцмереж (без соціально-деиографічних даних) — від рідних, побратимів, волонтерів, громадських активістів. За наявності публікацій в ЗМІ буде перенесено до статті.

  • ім'я невідоме, 38 років, мешканець с. Марковичі Луцький район Волинська область. 23 лютого у селі Марковичі рятувальники витягли з озера ВАЗ світлого кольору.Усередині виявили тіло місцевого мешканця, 1983 року народження, без ознак життя. За попередньою інформацією, чоловік не впорався з керуванням. Очевидці кажуть, що на ділянці дороги неподалік ставка ВАЗ розвернуло й кинуло у воду. Загиблий проходив службу в АТО. Протягом останнього часу проживав із своєю бабусею у Марковичах. У загиблого залишились дружина та донька, які наразі мешкають в іншій області[17].

Вносити чи не вносити до списку?[ред. код]

Інформація про померлих військовослужбовців, волонтерів, ім'я яких відоме, але внесення до статті потребує додаткової інформації — як то участь в АТО/ООС. Якщо ім'я невідоме — занесення виконується до відповідної теми обговорення («Факти смерті військовослужбовців поза зоною ООС (без імен)»).

  • Станецький Олександр Романович, згідно з повідомленням керівника центру допомоги учасникам АТО при Херсонській ОДА, військовослужбовець строкової служби помер 5 січня 2022 року у навчальному центрі "Десна" ім. Ярослава Мудрого. Причиною смерті став менінгіт. Пресцентр навччального центру "Десни" на своїй сторінці у Facebook повідомляв, що військовослужбовця доставляли до Київського шпиталю, але довезти не встигли, він помер. Поховання 9 січня в м. Херсоні[18].
  • Ночевчук Сергій Володимирович, 30 років, мешканець м. Житомира. Капітан, начальник 2 відділу Житомирського РТЦК та СП. Загинув 19 січня 2022 року в ДТП на власному транспорті на 131 км автодороги Виступовичі – Житомир – Могилів-Подільський[19].
Занесений в основний облік, див. розділ "Втрати силових структур в тилу під час війни". Учасник декількох ротацій на Сході України[20]--Easy Wind (обговорення) 21:40, 23 січня 2022 (UTC).Відповісти
  • Солтівський Данило Андрійович, 23.02.2000 р.н., 21 рік, мешканець м. Біла Церква Київської області. Військовослужбовець 72 ОМБр. 26 січня, близько 20:00, по бульвару Олександрійському в м. Біла Церква, 21-річний військовослужбовець на автомобілі “Skoda” допустив наїзд на пішохода, 2000 р.н. Від отриманих травм пішохід, лейтенант Збройних Сил України, загинув до приїзду медиків. На місці події працювали патрульні поліцейські, слідчі та військові[21][22].
  • Гапанович Володимир Антонович, старший солдат 10 ОГШБр. Помер 07 лютого 2022 року внаслідок ускладнень від Covid-19[23].

Примітки[ред. код]

  1. У Рівному нетверезий водій автомобіля на смерть збив військовослужбовця 02.01.2022, 17:03
  2. На Рівненщині п’яний водій на смерть збив пішохода і втік з місця пригоди. 02.01.2022, 17:18
  3. Нічне «п’яне» вбивство Військового на Соборній: за кермом Audi був «мажор»? (ФОТО). 02.01.2022, 13:20
    Загиблий армієць приїхав до сестри, а посвідчення помічника депутата — недійсне: нові деталі ДТП у Рівному (ФОТО/ВІДЕО). 03.01.2022, 19:45
  4. На Буковині біля кордону з Румунією знайшли тіло військовослужбовця. У нього вогнепальне поранення. 23.01.2022, 12:15
  5. На Буковині на кордоні з Румунією вбивають українських прикордонників. 23.01.2022
  6. На Запоріжжі мертвим знайшли 33-річного військовослужбовця. 27.01.2022, 18:08
  7. Розстріл варти на "Південмаші". Всі подробиці трагедії в Дніпрі з 5 загиблими. 27.01.2022, 16:32
  8. Нацгвардійцю, який розстріляв військових у Дніпрі, повідомили про підозру за трьома статтями – ДБР. 27.01.2022, 19:07
  9. Командування та особовий склад висловлює співчуття рідним та близьким загиблих у Дніпрі. 27.01.2021
  10. У Дніпрі попрощалися із загиблими під час стрілянини на заводі «Південмаш». 29.01.2022, 12:17
  11. У Дніпрі виявили повішеного чоловіка з посвідченням нацгвардійця. (Фото). 28.01.2022
  12. У військовій частині Миколаєва знайшли повішеним морпіха. 03.02.2022, 16:08
  13. Морпіха знайшли повішеним у Миколаєві — ЗМІ. 03.02.2022
  14. На військовому полігоні під Рівним знайшли тіло зниклого контрактника. 17.02.2022, 09:42
  15. Пошуки завершені: молодого військового з Волині знайшли мертвим на полігоні біля м. Рівне (ФОТО). 16.02.2022, 18:03
  16. В Черноморске погиб молодой полицейский (обновлено). 27.02.2022, 22:45
  17. Повідомили, хто загинув у автомобілі, який затонув на Волині. 23.02.2022, 21:48
  18. В Херсоні відбудеться прощання з двома військовослужбовцями. 08.01.2022, 20:53
  19. Поблизу Житомира Volkswagen вилетів у кювет і перекинувся: загинув 30-річний офіцер. 20.01.2022, 10:55
  20. В аварії загинув начальник 2-го відділу Житомирського РТЦК та СП капітан Ночевчук Сергій. 20.01.2022, 12:28
  21. У Білій Церкві в ДТП загинув військовослужбовець 2000 р.н. 26.01.2022
  22. На Київщині трагічно загинув лейтенант Солтівський Данило. 27.01.2022
  23. Від ковідних ускладнень помер старший солдат 10 бригади з Прикарпаття (ФОТО). 12.02.2022, 09:18

Що робити з бійцями ТРО?[ред. код]

Чому не вносяться загиблі з територіальної оборони? -- ХЕндрюХ (обговорення) 16:25, 6 березня 2022 (UTC)Відповісти

Вітаю Вас, ХЕндрюХ! Тому що, особисто в мене, немає змоги чітко ідентифікувати загиблих до відповідних підрозділів Сил територіальної оборони Збройних Cил України, тобто до конкретної бригади, окремого батальйону або роти! Тим більше, що половина бригад і батальйонів ТрО ще не описані і в нас, тобто вікізація - буде не можлива (можете в цьому самі пересвідчитися, таких підрозділів - близько 20). Друге, ЗМІ ще не вміють, не реагують і не зазначають загиблих конкретних підрозділів ТрО! Адже це може бути, як представник підрозділу ТрО, так і простий місцевий мешканець, який не зміг сидіти вдома! Як оті хлопці на Сумщині, які намагалися спалити ворожу техніку пляшками, а всі полягли під кулеметом поза деревами в парку! Хто вони ці Герої? Нехай хтось починає облік загальних втрат України в результаті нападу Росії на Україну! Як от реагувати на Украінформ, див за посиланням https://www.ukrinform.ua/rubric-ato/3416517-v-ohtirci-vid-vorozih-gradiv-zaginuli-ponad-70-vijskovih-e-zertvi-sered-civilnih.html ? В нашому ж випадку, пропоную в статті "Сили територіальної оборони Збройних сил України" доповнити розділ "Втрати Сил територіальної оборони" і вести облік загиблих поки що там, окремо! В подальшому, коли все облікуємо тут, якщо будемо живі, все об`єднаємо і вирівняємо! З повагою, --Easy Wind (обговорення) 01:25, 12 березня 2022 (UTC)Відповісти
Вітаю Вас ХЕндрюХ, Maks та інші! Станом на 12 березня 2022 року, вперше, з посиланням на публікації СБУ, ЗСУ та спецслужб Держава застерігає щодо наступних дій, в тому числі: "Не публікуйте неперевірену інформацію про загиблих, постраждалих, зниклих". Отже, відповідні служби беруть на себе відповідальність щодо обліку та вшанування пам`яті загиблих Героїв України на себе! Див. за посиланням https://www.rbc.ua/ukr/news/kategoricheski-nelzya-publikovat-sotssetyah-1647099731.html Тому, як на мій погляд, продовження статті має бути - припинено! Сподіваюся на відповідальність посадових осіб, що ніхто з новітніх Героїв, які віддали своє життя за незалежність України, не будуть забуті! З повагою, --Easy Wind (обговорення) 18:55, 12 березня 2022 (UTC)Відповісти
Сама суть Вікіпедії забороняє публікувати недостовірну інформацію і в цій статті такої немає, бо усе підтверджено джерелами. На мою думку, ця новина не має жодного стосунку до цієї статті. Так само я сумніваюся, що усіх буде згадано після війни, бо загиблих занадто багато і облік інформації ускладнений навіть для офіційних джерел. Та й усі рахують по-своєму - ЗСУ тільки своїх, НГУ тільки своїх і т.д. А що вже казати про добровольців... Тому ця стаття повинна бути і повинна наповнюватися іменами героїв і героїнь, щоб зберегти пам'ять може не про всіх, але хоча б про більшість --ХЕндрюХ (обговорення) 13:55, 16 березня 2022 (UTC)Відповісти
Повністю Вас підтримую, ХЕндрюХ! Хочу зазначити, що після оголошених 13 березня наших втрат 1300 військових, ми повинні їх усіх занести до обліку! Всі особливо "умні" щодо застерігань та заборон не розголошення наших втрат- попереджувати вже припинили! Просто в мене постійно був увімкнений канал "Україна 24" і я це чув не раз! Тим більше, що ми внесли тільки меншу половину ~ 500 чол. і без ТРО, тому потрібно все облікувати! І дуже швидко, поки нам Інет глобально не вимкнули! Але я не можу вчасно все виконати, адже колись була Tagira, а тепер тільки Ви і ще один-два користувачі, інші - тільки роблять зауваження! Я вчора 17 березня за день чотири рази тікав в підвал при завиванні сирени оповіщення! Вона і зараз он виє... Ось розділив таблицю ще на одну сторінку, бо великих обсяг і таблиця розростається, хотів її назвати "Втрати силових структур внаслідок російського вторгнення в Україну (1 березня — 15 березня 2022)", а не вдається, видає мені "Внутрішня помилка [ec0d3c60-0c11-4a0d-bf41-bf9b73d6f4f4] 2022-03-18 03:07:18: Критичний виняток типу «InvalidArgumentException»". Що це може бути? Допоможіть, будь-ласка... Напевно я дуже поспішав і щось не так зробив! З повагою, --Easy Wind (обговорення) 05:30, 18 березня 2022 (UTC)Відповісти
ТРО входить до ЗСУ, але я не знаю як вони рахують втрати - окремо чи разом. Так, дуже прикро, що немає Tagir'и. Сподіваюся, що з нею все гаразд, водночас розумію, що чимало наших колег залишилися на території, де ведуться активні бойові дії, або яку окупували. Щодо помилки, на жаль, нічого підказати не можу. Розумію вас, бо сам регулярно бігаю в підвал через повітряну тривогу, що суттєво заважає будь-яким діям. --ХЕндрюХ (обговорення) 12:03, 18 березня 2022 (UTC)Відповісти

Список[ред. код]

@Easy Wind:, вітаю! Додайте, будь ласка, з цього списку ще двох Героїв, які відсутні в переліку. --Maks (обговорення) 17:47, 11 березня 2022 (UTC)Відповісти

Вітаю, Maks, все виконано! Можете ознайомитися за відповідними датами! Окрім, Конета Василя Івановича! Якщо є змога, будь-ласка, надайте більш інформативне посилання його належності до силових структур України! З повагою, --Easy Wind (обговорення) 01:30, 12 березня 2022 (UTC)Відповісти
@Easy Wind: Василь Конет служив у Нацгвардії. --Maks (обговорення) 18:41, 14 березня 2022 (UTC)Відповісти
Вітаю, Maks, дякую! Сьогодні ввечері занесу! З повагою, --Easy Wind (обговорення) 20:55, 14 березня 2022 (UTC)Відповісти
Дякую! Є новий УПУ. --Maks (обговорення) 14:47, 15 березня 2022 (UTC)Відповісти

Не знайшов у списку ось цього загиблого Сьогодні у Малій Висці поховають загиблого воїна --Kazhanov (обговорення) 14:56, 17 березня 2022 (UTC)Відповісти

Вітаю, Kazhanov! Будь-ласка доповнюйте, ніхто ж не забороняє! Тим більше, чому тільки одного Ви не знайшли!? Ми занесли приблизно 550 чоловік, а навіть пан Президент сказав, що вже загинуло 1300! Тому, в основну таблицю занесено тільки незначну частина загиблих! Шукайте інформацію і заносьте.... З повагою, --Easy Wind (обговорення) 04:30, 18 березня 2022 (UTC)Відповісти

Дата підлягає уточненню[ред. код]

У багатьох військовослужбовців відсутня інформація про точну дату загибелі, тому в них стоїть "дата підлягає уточненню". Після розбиття списку на дати такі загиблі з незрозумілих причин розмазані по усім датам. Може варто винести їх в окремий розділ, а після з'ясування точної дати переносити їх у відповідний розділ? --Kazhanov (обговорення) 13:52, 17 березня 2022 (UTC)Відповісти

Kazhanov, теж саме! Будь-ласка шукайте і доповнюйте точні дати, Вам ніхто ж не забороняє! Тоді й не буде розмазано! Ми з 2014 року так робимо, а потім в робочому порядку все уточнюємо! Головне - людина, пам`ять, занесення в облік для майбутніх поколінь, вшанування, а не зауважання щодо соц.-дем. відомостей і дат! Спитайте ще, чому ми окремі статті на кожного ще не написали... Або візьміть свіжий Указ Президента №144, див. https://www.president.gov.ua/documents/1442022-41733 і занесіть його в Таблицю! --Easy Wind (обговорення) 04:50, 18 березня 2022 (UTC)Відповісти

Видалення статті[ред. код]

@Easy Wind:, погоджуюсь, що статтю треба видалити, однак про які 2 статті йде мова куди перенесено інформацію?--reNVoy (обговорення) 11:17, 18 березня 2022 (UTC)Відповісти

А ця, яка була (січень — 15 березня 2022), настільки розрослася, що я прийняв рішення її розділити! Автор усіх цих сторінок, як і останніх попередніх років - я, тому несу повну відповідальність перед товариством за всі ці, так би мовити, організаційні дії! З повагою, --Easy Wind (обговорення) 14:50, 18 березня 2022 (UTC)Відповісти

Червоні посилання[ред. код]

@Easy Wind, вітаю. Повні ініціали загиблих захисників робіть червоними, будь ласка. Дякую! --Maks (обговорення) 10:11, 19 березня 2022 (UTC)Відповісти