Обговорення:Тоталітаризм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Найсвіжіший коментар: 85.176.140.96 10 років тому
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Не може лат. totalitos— цілісний походити від італ. totalità Verdi 17:25, 18 вересня 2006 (UTC)Відповісти

Це, здається, пізньолатинський термын. Втім, я подав за джерелом яке йде в літ-рі. При потребі можна уточнити. Але, у нас нема розрізення старої латини від новї (в сенсі шаблона la)--A l b e d o @ 18:26, 18 вересня 2006 (UTC)Відповісти
Merriam-Webster каже, що слово започатковано в 1926 році і походить з італійського (цілком імовірно, це пов'язано якось з Мусоліні). Італійське totalità, totale безперечно походить від латини, але, скоріше, від totus (Liber scriptus proferetur, in quo totum continetur, unde mundus judicetur). Кінцівка -os для латини взагалі не характерна... Словом, я б латину викинув звідти. Менше сумнівів буде. Verdi
Започатковано було поняття + утворено італійське слово "тоталітаризм". А існуюючі в іт.мові (без "тоталітаризму", але утворені від total) слова були природньо запозичені з латини.
Слушне зауваження - італ. від лат., а не навпаки. Виправив.--85.176.140.96 11:56, 18 серпня 2013 (UTC)Відповісти

Відкіт внесків 109.162.28.4 до попередньої версії[ред. код]

Шановний колего 109.162.28.4. Ви зробили великий і добрий внесок в статтю, але нажаль я змушений відкотити вашІ редагування останніх двох днів. Чому:

  • Преамбула - «дипломат, історик, літератор, письменник-фантаст, поет,» Роберт Конквест це не досить «авторитетне джерело», щоб його формулою, або з посиланням на нього, заміняти існувавше до цього основне енциклопедійне визначення/дефініцію.
  • Розгорнута цитата Вацлава Гавела. В цитуванні ціє теми першіми повинні йти філософи/логіки/політологи/соціологи, ті хто вказаний в списку літературних джерел (Арендт, Ясперс, Поппер, Джилас. Бжезинський та інші), а вже потім такі суспільні діячі і митці як Гавел.
  • Подібні трохи вільні "літературні" викладення — замість досить неоднозначних і лаконічних формулювань згаданих вчених з енциклопедій і довідників, небажані. (ВП:Стиль)
  • Подібні «виноски»-та-«посилання»: ref{Harvnb|Pipes|1995|pp=240–281}/ref - це «виноски в нікуди».
  • Витоки тоталітаризму - «...Історичним прикладом може слугувати Римська Імперія» - Вибачте, але власним думкам (ВП:ОД) не місце в цій енциклопедії. До то ж ця теза повністю суперечить тезі, що була до цього, а саме: «Тоталітаризм як історична форма суспільного існування з'явився в епоху Нового часу». Подібні «повороти на 180°» без опору на солідні АД - необґрунтовані.
    А про незначну модифікацію - це вже ваша власна думка?

Підсумовуючи: Нажаль об'єм ваших внесків, що потребуть корекції, настільки великий, що я змушений відкотити ваші правки вцілому. І прошу в майбутньому робити непротирічні внески до тексту статті, з дійсними посиланнями на АД. І якщо теза одного «авторитетного» автора протирічить тезі іншого, то слід писати: «на думку такого-то...» ..., «але за думкою такого то» - з відповідними виносками-посиланнями.
І ще прохання: стаття, згідно предмету, має бути політологічною та соціологічною, а не літературно-художньою. Надіюсь на порозуміння. З повагою.--85.176.140.96 10:35, 18 серпня 2013 (UTC)Відповісти