Обговорення Вікіпедії:Конфлікт інтересів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Найсвіжіший коментар: Dzyadyk у темі «Доповіді на Вікіконференції 2014» 9 років тому
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Внесення доповнення в кінці тексту - перед розділом «Примітки»[ред. код]

  • Прошу внести в дану статтю доповнення в кінці тексту - перед розділом «Примітки»:

____________________________________________________________________________________________________________________

Розв'язується конфлікт та війна редагувань щодо спірної тези у створеній статті (зважаючи на на фрагмент інформації про неоднозначну особу чи фрагмент неоднозначної події історії, якщо комусь здається дивною фраза або не прийнятна цитата і т.п.) тим, що редактори статті та створювач (автор) такої статті зобов'язані ввести тексти протилежних думок підкріплених джерелами заради об'єктивності та ємності інформації в статті, вказуючи джерела на всю наведену ними протилежну інформацію як опоненти за принципом «теза-антитеза», «версія-контрверсія».

Метапозитивні дії у розвитку Української Вікіпедії, виведення її на чільне місце у світовому рейтингу вільної енциклопедії «Вікіпедія»; зменшити підґрунтя шкідництва в Українській Вікіпедії, зменшення підстав для зловживання статусом адміністратора чи патрульного, або зменшення переслідування справедливих дій адміністратора чи патрульного з метою зняття їх статусу, протидія вандалізму, конфлікту редагувань, віківампіризму, тролінгу, флуду в обговореннях статей і т.п.. В Українській Вікіпедії мають бути створені відповідно комфортні умови для цієї безоплатної праці авторів статей та їх редакторів, має бути забезпечений їх захист від ситуацій призводячих до втрати у них бажання працювати на Українську Вікіпедію, з метою задоволення інформацією україномовного читача з майже понад 50 млн. поспільства в усьому світі, статтями на всі явища українськими очима.

Наприклад, у одній статті «Вікарій» (див. «примітки», «посилання», «джерела») наведені без обмеження різні джерела з різних точок зору погляд на одне поняття, від опонентів об'єднаних тлумаченням одного терміну: певно наукові, суто релігійні та навіть атеїстичні.
___________________________________________________________________________________________________________________
З повагою --✍ Крупскі АлегОбг22:50, 26 грудня 2013 (UTC)Відповісти

Частинні випадки КІ[ред. код]

Пропоную обговорити частинні випадки ВП:КІ:

  • вікікорупція (пушинг за гроші)
  • вікікілерство (замовне переслідування чи блокування)
  • (щось ще гідне уваги)?

Яким чином краще їх включити у текст?

Що перекласти з ru:ВП:КИ, en:WP:COI, sr:Википедија:Сукоб интереса?

Юpiй Дзядuк в) 04:42, 27 грудня 2013 (UTC).Відповісти

  • Прошу, почніть вже з перекладу тут! Я наприклад, переклав уже з правил РосВікі дещо для розділу УкрВікі Вікіпедія:Посилання на джерела (там на «сторінці обговорень» моя подяка за повернення в український текст фрагменту мого перекладу з російської), додав я три параграфи ще (!) але якийсь користувач «дивним чином» вилучив мої три параграфи без слідів...Давайте позитивно робити для розвитку УкрВікі те, що сформує більшу кількість безгонорарних дописувачів працюючих за безкоштовно на Українську Вікіпедію та більшу кількість адміністраторів з патрульними для обробки такого масиву інформації, і увидіти зможемо хто «повилазить» проти цього, щоби було мало статтей зі «жменею» адміністраторів не спроможних фізично обробити "інф. дірку" УкрВікі й навіть забезпечити Арбітраж при безкарності свавілля деяких користувачів ))) --✍ Крупскі АлегОбг06:49, 27 грудня 2013 (UTC)Відповісти

Доповіді на Вікіконференції 2014[ред. код]

26 липня 2014 на Вікіконференції у Києві Асаф Бартов з ФВМ (англ. Asaf Bartov, Head of WMF Grants and Global South Partnerships) робить доповідь, присвячену КІ.

Заплановано також доповіді на тему КІ деяких учасників конференції, див. програму конференції та її обговорення.

Юpiй Дзядuк в) 09:05, 22 липня 2014 (UTC).Відповісти