Обговорення користувача:Ahonc/Архіви/жовтень 2019

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Найсвіжіший коментар: Юрій Градовський у темі «Порівняння джерел» 4 роки тому
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Блокування від 21 жовтня 2019

Блокування
Блокування
Вас тимчасово заблоковано у зв'язку з [[ВП:ВР|війною редагувань у статті Гацьківка]] для запобігання подальшим порушенням. Термін блокування — 5 діб.
Коли термін блокування буде вичерпано, ми будемо раді продовженню Вашої конструктивної участі в проєкті.

Після закінчення терміну блокування зніметься автоматично.

Якщо Ви вважаєте, що є вагомі причини для розблокування, створіть нову тему унизу Вашої сторінки обговорення та додайте такий текст: {{Розблокувати|Ваша причина тут ~~~~}}.

Вас неодноразово попереджали про неприпустимість війн редагувань. Вікіпедія для всіх, а не тільки для стійких і витривалих бійців. У випадку наступних порушень може ставитися питання про безстрокове блокування. Прошу переглянути свою поведінку, бо Ви ж досвідчений користувач, який добре знає правила.--Brunei (обговорення) 12:00, 21 жовтня 2019 (UTC)

@Brunei: Так статтю вже захистили. Який сенс і захищати статтю, і блокувати користувачів?--Анатолій (обг.) 12:30, 21 жовтня 2019 (UTC)
Статтю захищено для термінового припинення неконструктивних змін. Вас заблоковано для запобігання подальшим порушенням. Воювати в статтях не можна. Невже це важко зрозуміти? --Brunei (обговорення) 19:29, 21 жовтня 2019 (UTC)
@Brunei: Те, що не можна я знаю. Але якщо користувач постійно додає неправильну інформацію, але і слухати про це нічого не хоче, і далі додає. Мені сидіти і дивитися, як він статті псує? Але ж я патрульний, я не можу такого допустити. Альтернатива яка? Якби адміни швидко реагували на запити, то і воєн би не було…--Анатолій (обг.) 19:46, 21 жовтня 2019 (UTC)
Очевидно, що випадок був складний, потрібно було обговорювати, облишивши редагування статті. Іншого способу нема, навіть з сотнею адміністраторів. --Brunei (обговорення) 21:07, 21 жовтня 2019 (UTC)
@Brunei: Проблема таких випадків у тому, що якщо залишити статтю у версії опонента, то опонентові не буде сенсу далі обговорювати, адже стаття залишається в його версії.--Анатолій (обг.) 21:16, 21 жовтня 2019 (UTC)
Я в таких випадках скасовую 1 (один) раз, а далі обговорюю. Якщо опонент не обговорює деякий час (1-2 доби), вважаю мовчання згодою й змінюю статтю. Зазвичай цього достатньо. Якщо є протест, то залучаю інших користувачів. Так, треба трохи терпіння, але це знижує конфліктність та дозволяє домогтися свого.--Brunei (обговорення) 21:23, 21 жовтня 2019 (UTC)
В ідеалі це працює, якби у нас із тобою була суперечка, то обговоренням би вирішили, але коли у користувача позиція «не лізьте, ідіть спати», тут нормального обговорення не виходить…--Анатолій (обг.) 21:50, 21 жовтня 2019 (UTC)
@Ahonc:, користувач Dicto dicto dicto dicto dicto надав Вам АД - Держгеокадастр. Ви не хотіли й чути. З Вами нічого не можна обговорювати, бо Ви нікого і нічого не чуєте. Та поїдьте, вреші, й порахуйте людей хоча б в північному селі, їх там 12 залишилось. А Ваші редагування стверджують, що 221. І ще Ви пишете, що там є Віковий дуб, тож раджу Вам поїхати і подивитись на нього. А це пам'ятка природи і вона має адресу, затверджену обласною радою.--Юрко (обговорення) 13:28, 24 жовтня 2019 (UTC)
  • @Brunei: Дякую, що зупинили його. Він давно має до мене упереджене ставлення. Щодо статті, то він наробив зараз стільки глуму, перемішавши всю інформацію в купу --Юрко (обговорення) 13:40, 22 жовтня 2019 (UTC)
Про кадастр я аргумент врахував і навіть карту як контраргумент вам показав, мало того я вам наводив як аргументи карти Генштабу і Картографії, карти Шуберта, сайт ОТГ. Ви так само всі мої аргументи викинули. Я ваші аргусенти беру до уваги, навіть в статтю додав посилання на Янлдекс карти, ви ж мої аргументи просто ігноруєте. Тож я з вами напряму спілкуватись не буду. Он @Brunei: за це взявся, то нехай буде посередником і вирішить, хто з нас правий.--Анатолій (обг.) 14:08, 22 жовтня 2019 (UTC)
@Ahonc: Ви там зараз наробили такого глуму, що страшно читати: в селі на 8 будинків проживає 221 людина, з'явився віковий дуб і.... взагалі каша несусвітня. Я, принаймні, повиправляв всі розділи у відповідности до сіл і розпочав пошуки офіційного рішення найменувань/перейменувань. --Юрко (обговорення) 14:50, 22 жовтня 2019 (UTC)
У мене всі дані підтверджені АД, у вас же суцільне ОД.--Анатолій (обг.) 14:54, 22 жовтня 2019 (UTC)
Ahonc-у, див. #Порівняння джерел. — Юрій Владиславович в) 09:29, 23 жовтня 2019 (UTC).

Порівняння джерел

Існує процедура оцінки джерел та порівняння їх між собою. Нас у Вікіпедії цікавить ступінь надійності джерел; назва "авторитетні" не відображає змісту, про це було обговорення, спроба перейменування: Вікіпедія:Надійні джерела. Аргументоване свідчення дуже надійне джерело інформації, але потрібно перевірити неупередженість, відсутність конфлікту інтересів.

Колись саме свідчення (навіть зацікавлених осіб) допомогло оновити інформацію. Виявилося, що про цей острів за гроші було надруковано фейки, начебто АД. Статтю вилучили. Мені по телефону сказали, що острова вже немає; тепер на Сховищі є фото.

Тут подібна ситуація. У Вікіпедії має бути нормою, що перевірені свідчення надійніші за неперевірені друковані джерела.

Правники це знають, і у суді допитують під присягою саме свідків. Звісно, якщо на суд немає тиску. От у Італії суд під тиском довірив емоційній газетній статті більше, ніж фактам та свідкам.

Юрій Владиславович в) 09:29, 23 жовтня 2019 (UTC).

що ви називаєте неперевіреним друкованим джерелом? Я вважаю, що якщо джерело вважається надійним, то воно надійне для всіх випадків. Не може бути, що для одного села джерело надійне, для іншого воно ж ненадійне. Ви згодні з цим?--Анатолій (обг.) 09:36, 23 жовтня 2019 (UTC)
Анатолій, котре джерело щодо тих сіл Ви вважаєте надійним? --Юрко (обговорення) 13:33, 24 жовтня 2019 (UTC)
А вам воно нащо? Ви ж все одно всі мої аргументи відкидаєте. А взагалі я запитував Дзядика, і не про якесь конкретне джерело, а взагалі.--Анатолій (обг.) 20:57, 24 жовтня 2019 (UTC)
Юрій Владиславович Те саме було з роком народження Микола Сціборський, аж поки я не пішов до ДАЖО і не поставив у вікі довідку. Не знаю, чи то було ОД, а чи АД, але всі почали писати правильно --Юрко (обговорення) 13:47, 25 жовтня 2019 (UTC)
Архівна справа є АД, але сумеіваюсь, що в архіві є рішення про перейменування. Довідник змін АТУ виданий ДАЖО, я думаю, якби там ьуло рішення, то вони б написали про нього.--Анатолій (обг.) 14:01, 25 жовтня 2019 (UTC)
Анатолій Як навіщо? Рухаємось далі. Я вже маю відповідь від Новоборівської селищної ради, котра підтверджує, що я правий. Це ОД чи АД?--Юрко (обговорення) 13:47, 25 жовтня 2019 (UTC)
Я не бачив цієї відповіді, навіть не знаю, що саме ви запитували, тому не можу однозначно сказати. Власне з попередніх дискусій і наведених джерел і так зрозуміло, що на місцевому рівні використовують переплутані назви, а на вищому офіційні, тому й на картах, які видають у Києві, і в даних місцевих органів різні дані. Це не дивина. ВРУ щороку перейменовує по кілька таких сіл, де місцева назва відрізняється від офіційної. Не дуже розумію, що ще ви намагаєтесь довести.--Анатолій (обг.) 14:01, 25 жовтня 2019 (UTC)
Ага, зрозуміло: якщо не на Вашу користь, тоді ОД --Юрко (обговорення) 14:05, 25 жовтня 2019 (UTC)
Це ви так вважаєте, я такого не казав.--Анатолій (обг.) 14:09, 25 жовтня 2019 (UTC)
@Юрій Градовський: Якщо відповідь надана у приватному листуванні (а не опублікована), то це точно не АД. --Olvin (обговорення) 16:33, 25 жовтня 2019 (UTC)
@Olvin: Опублікована ким і де?--Юрко (обговорення) 17:06, 25 жовтня 2019 (UTC)
Якщо це відповідь на інформаційний запит, надісланий відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», і цей лист має номер і дату, то я думаю, це можна вважати авторитетним джерелом.--Анатолій (обг.) 17:32, 25 жовтня 2019 (UTC)
@Olvin: Тобто, якщо я десь опублікую в блозі, або соцмережі - це є публікація, доступна незалежному читачеви? --Юрко (обговорення) 17:55, 25 жовтня 2019 (UTC)
@Юрій Градовський: Така публікація зробить джерело доступним для читачів, і його можна буде оцінити. Однак це ще не означає, що воно автоматично стане авторитетним. Для авторитетності потрібна публікація у незалежному виданні, бажано — з редколегією. Ну, принаймні, щоб Ви не могли видалити публікацію, як раптом передумаєте. --Olvin (обговорення) 18:13, 25 жовтня 2019 (UTC)
  • (Відповідь Анатолію на 09:36, 23 жовтня). Мова про #порівняння джерел. Очевидно, одне й те саме джерело може бути найбільш надійним для одного села, а для іншого може бути більш надійне. — Юрій Владиславович в) 16:27, 25 жовтня 2019 (UTC).
    Цікава думка. Тобто якщо є сайт Укрпошти з поштовими індексами, то він не для всіх сіл буде авторитетним, і для деяких сіл треба брати дані звідкись інакше? Якщо є сайт перепису населення з даними про перепис населення, то не для всіх сіл він авторитетний, і для деяких сіл треба брати інформацію з інших джерел? Я правильно зрозумів вашу думку?--Анатолій (обг.) 16:32, 25 жовтня 2019 (UTC)
    Ні, це як офіційна сторінка ВРУ - ніби й авторитетна, але поштові індекси для сіл Гацьківка та Рудня-Гацьківка подає від села Кропивня. --Юрко (обговорення) 17:01, 25 жовтня 2019 (UTC)
    А хто казав, що ВРУ є авторитетною для індексів? Чи для інших сіл індекси взяті з сайту ВРУ? --Анатолій (обг.) 17:32, 25 жовтня 2019 (UTC)
Ahonc "Варто розрізняти слова очевидців і коментаторів. Слова очевидців — первинне джерело інформації, коментаторів — вторинний. І те, і інше може бути достовірним джерелом, але їх варто розрізняти".Вікіпедія:Авторитетні джерела#Оцінка джерел--Юрко (обговорення) 18:31, 25 жовтня 2019 (UTC)
По-моєму, первинне джерело тут — це рішення про перейменування. У будь-якому випадку слова очевидців і коментаторів мають бути десь опубліковані (напр. стаття в районній газеті).--Анатолій (обг.) 18:42, 25 жовтня 2019 (UTC)
Щодо індексів. Підозрюю, що так, але не перевіряв. Інформацію для таких сіл беруть з облікової картки ВРУ, не вдаючись в подробиці. ВРУ, до речі, й сама не вдається в подробиці. Вже 19 років діє нова індексація і вперше відійшли від совкового принципу і почали надавати кожному окремому н.п. свій окремий індекс. Але там (ВРУ) досі не знайшлось людини, здатної звернути увагу на таке --Юрко (обговорення) 18:37, 25 жовтня 2019 (UTC)
@Ahonc: Я як у воду дивився - індекси всих сіл, котрі не мають п.в., неправильні. Приклад - Коритище (Хорошівський район) 12134, але це Топорище (ще з пам'яті навіть маю), а повинно бути 12151 Поштові індекси та відділення поштового зв’язку України
У картці написано
4  	Поштове відділення  	Топорищенське 
 	Поштовий індекс  	12134 
тобто це індекс поштового відділення, формально помилки нема, просто дані використали неправильно.--Анатолій (обг.) 19:05, 25 жовтня 2019 (UTC)
Ні, тут неправильно. Облікова картка села, а не поштового відділення села. Я тут знову як очевидець, бо добре розумію чому так, працював у час зміни індексації в керівництві одного з районних вузлів зв'язку. Отже, тут тягнуть совкову традицію індексації, від котрої ми давно відхрестились. Тоді було так, дійсно - пв таке-то, індекс один для всих нп. І от якийсь совок так і надалі пише. і такі ж самі пишуть ті довідники --Юрко (обговорення) 19:22, 25 жовтня 2019 (UTC)
Індекс не вказаний окремим пунктом, а стосується пункту 4, тобто логічно припустити, що індекс стосується відділення, яке там вказане. Зрештою навіть якщо надіслати лист на індекс відділення, а не конкретного села, він адресат знайде. А взагалі є правило ВП:НЕКАТАЛОГ, тож чи треба взагалі вказувати індекс села — спірне питання.--Анатолій (обг.) 19:29, 25 жовтня 2019 (UTC)
Логічно це була за совка, коли існувала иньша система індексації. Лист дійде і взагалі без індексу, але навіщо такі довідники й такі облікові картки? Спірне питання для кого? Для Вас? Прошу, на здоров'я. Але існує система індексації, а Ви можете собі сперечатись та не вказувати її взагалі. Я розумію Ваш спротив, бо й Ви звідти списували. Але я не про індекси в цілому, а про джерела - авторитетні й не дуже. Ось тут і є, що для одного випадку (Топорище) авторитетне, иньшого (Коритище) не дуже)) --Юрко (обговорення) 20:07, 25 жовтня 2019 (UTC)
Не я створював статті про ті села, але багато інформації дійсно бралося з карток ВРУ. Але ми відхилились від теми. Власне я до чого казав: сайт Укрпошти — АД для індексів, сайт перепису — АД для населення, топокарти «Картографії» — АД для розташування, сайт Держстату — АД для кодів КОАТУУ, для постанов про перейменування — відповідно сайт ВРУ і т.д. Тобто в першу чергу користуємось спеціалізованими сайтами. Щодо такого підходу у вас є зауваження?--Анатолій (обг.) 20:14, 25 жовтня 2019 (UTC)
Немає.--Юрко (обговорення) 21:05, 25 жовтня 2019 (UTC)

Перейменування статей про органи влади

Прошу не перейменовувати статті про органи влади, що ліквідовуються. Створюйте нові. --Vanuan (обговорення) 18:35, 17 жовтня 2019 (UTC)

Ті, що ліквідовуються, я і не перейменовував, а лише ті, що реорганізовуються або перейменовуються.--Анатолій (обг.) 18:46, 17 жовтня 2019 (UTC)
Дивіться що ви накоїли: https://www.wikidata.org/wiki/Q12100385 Яка дата створення агенства? Яка дата створення Міністерства? Не може бути у предмета статті декілька дат початку існування. --Vanuan (обговорення) 22:07, 17 жовтня 2019 (UTC)
чого ж? Може. Просто кваліфікатори поставити правильні.--Анатолій (обг.) 23:10, 17 жовтня 2019 (UTC)
Vanuan, все, за що він береться, перетворюється в глум --Юрко (обговорення) 13:48, 22 жовтня 2019 (UTC)

Новий спосіб допомагати новачкам

Вигляд увімкненої домашньої сторінки новачка

Привіт! Ви належите до найактивніших патрульних останнього часу; оскільки ви проводите чимало часу у Вікіпедії, то я подумала, що вам може бути цікаво.
Планується (я писала про це у Кнайпі (пропозиції)) увімкнути в уквікі нову функцію під назвою «Домашня сторінка новачка»: свіжозареєстрований користувач матиме власну «домашню», де будуть підказки про те, що можна зробити, і, що головне — згадуватиметься персональний наставник. Таким чином, новачок могтиме звернутися із запитанням не в знеособлену кнайпу (про яку ще якось треба дізнатися), а до конкретної людини, яка зголосилася допомагати.
Система випадково присвоюватиме новачкам когось зі списку тих, хто додав своє ім'я на цій сторінці: Вікіпедія:Кнайпа (допомога)/Наставники.
Якщо вам цікаво допомагати новачкам, будь ласка, додайте своє ім'я користувача на цій сторінці.
Дякую! -- Ата (обг.) 18:39, 11 жовтня 2019 (UTC)

прошу диф

Дифу на мій запит з пінгом о 06:54 немає. І бути не може. Наклеп вилучено, diff.

Юрій Владиславович в) 18:02, 8 жовтня 2019 (UTC).

@Dzyadyk: Не зрозумів, диф про що вимагається. --Анатолій (обг.) 20:34, 8 жовтня 2019 (UTC)
Див. user talk:NickK#непорозуміння, diff. — Юрій Владиславович в) 20:39, 8 жовтня 2019 (UTC).

Шаблон:Центральні органи виконавчої влади України

Прошу пояснень щодо скасування моєї зміни до посилання на центральний орган митниці. --Vanuan (обговорення) 21:21, 3 жовтня 2019 (UTC)

Помітив, що посилання повернуто, дякую.--Vanuan (обговорення) 21:25, 3 жовтня 2019 (UTC)
Узагалі не дуже розумію сенс розділення статей. Чому в одній не можна було описати все?--Анатолій (обг.) 21:27, 3 жовтня 2019 (UTC)
З 1991 по 2019 рік було 5 реорганізацій митних органів. Кожна реорганізація — це створення, реорганізація, перепідпорядкування десятків дочірніх органів центрального органу митниці та безліч дочірніх організацій третього рівня (митних постів), бозна скільки змін керівників, юридичних адрес, і тому подібне. І потім, якщо об'єднувати статті, то які? Чи потрібно об'єднувати статті про Міндоходів та ДФС? Очевидно, що ні. Тим більше, що окремої статті про митні органи в підпорядкуванні Міндоходів та ДФС не існує. Взагалі, статті української Вікіпедії про органи влади — суцільна мішанина цитат законодавства та застарілої інформації. Потрібен системний підхід. Я не бачу іншого виходу, ніж створення окремих статей про кожен ЦОВВ (як окрему юридичну особу), на який колись була покладена реалізація митної політики. --Vanuan (обговорення) 01:09, 7 жовтня 2019 (UTC)
Однак, ви праві, окрема стаття про митні органи в Україні (незалежно від їх організації як юридичних осіб) потрібна. Саме тому я створив статтю Митниця в Україні, де розмістив короткі вижимки про центральний орган митниці та історію його реорганізації.--Vanuan (обговорення) 01:21, 7 жовтня 2019 (UTC)