Обстріли Івано-Франківська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Обстріли Івано-Франківська
Російське вторгнення в Україну (2022)
Дата: 24 лютого 2022дотепер
Місце: Україна Івано-Франківськ, Івано-Франківська область
Результат:
Сторони
Україна Україна Росія Росія
Військові формування
Збройні сили України Збройні сили Російської Федерації
Втрати
5 поранених Немає

Обстріли Івано-Франківська розпочалися вже в перший день вторгнення Росії в Україну з серії ракетних ударів з боку Росії та Білорусі.

Перебіг подій(2022)[ред. | ред. код]

Лютий[ред. | ред. код]

24 лютого російські війська завдали ракетного удару по військовому аеродрому в Івано-Франківську, внаслідок чого загорівся склад з паливно-мастильними матеріалами. За даними, наданими військовослужбовцями, загинула 1 людина. Одночасно російські війська завдали ракетний удар по військовому аеродрому в селі Корнич Коломийського району, де за попередніми даними поранені 3 військовослужбовців та 2 цивільні працівниці аеродрому.[1]

Березень[ред. | ред. код]

11 березня російські війська завдали ракетного удару по цивільному аеропорту Івано-Франківська, причому під час обстрілу не спрацювала сирена повітряної тривоги. Унаслідок обстрілу значно постраждала інфраструктура аеропорту.[2] За попередніми даними, людських жертв під час цього обстрілу не було. Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків рекомендував мешканцям міста, які живуть неподалік аеропорту, переселитися на час війни у безпечніше місце, оскільки існує імовірність повторних обстрілів міста.[3][4]

13 березня російські війська втретє обстріляли Івано-Франківськ, під удар знову потрапив аеропорт міста, в результаті чого його інфраструктура була майже повністю зруйнована. Удар був нанесений о 6:30 ранку, відразу після закінчення загальнонаціональної повітряної тривоги. За повідомленням органів влади міста й області, й цього разу обійшлось без людських жертв.[5]

За повідомленням депутата Львівської міської ради Андріана Гутника, опублікованим 18 квітня 2022 року, ракетний удар по Львову, який відбувся 18 березня 2022 року, початково планувався по Івано-Франківську, й лише в останній момент ракети повернули на Львів.[6]

Квітень[ред. | ред. код]

3 квітня в Івано-Франківську о 22:13 після сигналу повітряної тривоги багато мешканців міста чули звуки вибухів. Проте міський голова Руслан Марцінків у ранковому зверненні до жителів міста повідомив, що вибухів у місті не було, і що Війська ППО України добре працюють. Голова обласної адміністрації Світлана Онищук також повідомила, що не підтвердилась інформація про вибухи на військовому аеродромі в Коломийському районі.[7]

Травень[ред. | ред. код]

5 травня міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків заявив, що він отримав інформацію про можливий ракетний обстріл міста у період з 7 до 9 травня, тому міський голова закликав мешканців міста виїхати за його межі на ці три дні.[8] щоправда, ця інформація згодом не підтвердилась, і у ці дні ракетного обстрілу міста не відбулось.

Жовтень[ред. | ред. код]

19 жовтня російські війська завдали ракетного удару по Бурштинській ТЕС. Влучило 4 ракети. Ніхто не постраждав[9].

2023[ред. | ред. код]

Січень[ред. | ред. код]

Наслідки ракетної атаки по Івано-Франківщині 11 серпня 2023 року(уламки)

14 січня російські війська обстріляли об'єкт енергетичної інфраструктури у Бурштині.

Лютий[ред. | ред. код]

10 лютого російські військові під час повітряної тривоги, яка тривала понад три години, обстріляли енергетичний об'єкт на Івано-Франківщині. Окрім цього, під час повітряної тривоги успішно спрацювали сили протиповітряної оборони на території області.

Березень[ред. | ред. код]

9 березня росіяни знову обстріляли об'єкт енергетичної інфраструктури на Івано-Франківщині.

Травень[ред. | ред. код]

25 травня військові РФ атакували Івано-Франківщину ударними дронами "шахедами". В області працювали сили ППО. Внаслідок атаки пошкоджень та руйнувань не виявили.

Серпень[ред. | ред. код]

11 серпня російська ракета "Кинджал" влучила на територію приватного будинку в селі Ценява Коломийського району. Внаслідок удару загинув 8-річний хлопчик.

15 серпня у Снятинській громаді уламки від збитої російської ракети пробили стіну житлового будинку. Окрім стіни, уламки повибивали вікна, дах і повністю зруйнували комору.

Листопад[ред. | ред. код]

3 листопада у Калуському районі армія РФ атакувала військовий об'єкт "шахедами". Уламки збитого безпілотника впали на гуртожиток. У приміщенні виникла пожежа. Її загасили рятувальники.

Грудень[ред. | ред. код]

4 грудня внаслідок атаки РФ ударними безпілотниками на Івано-Франківщині спрацювала система протиповітряної оборони. Українська протиповітряна оборона знищила російські дрони. Обійшлося без жертв та значних руйнувань.

29 грудня військові РФ завдали ударів ракетами та безпілотниками по території України. На Івано-Франківщині спрацювала система протиповітряної оборони. Повітряні цілі збили. Внаслідок російської атаки значних руйнувань, загиблих та травмованих у регіоні серед населення немає.

2024[ред. | ред. код]

Лютий[ред. | ред. код]

15 лютого 2024 року внаслідок російської ракетної атаки сили протиповітряної оборони збили ракету. Через падіння уламків сталася пожежа даху господарської будівлі в Івано-Франківському районі.

Березень[ред. | ред. код]

29 березня вранці було атаковано енергетичну інфраструктуру в Івано-Франківській області. В наслідок були пошкодження енергетичної інфраструктури.

22 березня війська РФ атакували "шахедами" та ракетами об'єкт критичної інфраструктури на Франківщині. Виникла пожежа площею приблизно 900 м². Внаслідок обстрілу травмувалися дві людини.

Квітень[ред. | ред. код]

11 квітня 2024 року вранці сили протиповітряної оборони знешкодили кілька повітряних цілей на Івано-Франківщині.

18 квітня 2024 року вранці військові РФ безпілотниками атакували Франківщину. Сили протиповітряної оборони знешкодили всі повітряні цілі.

26 квітня 2024 року вночі військові РФ атакували об'єкт інфраструктури на Івано-Франківщині. Рятувальники гасили пожежу на площі понад 200 метрів квадратних. Травмованих немає.

Травень[ред. | ред. код]

8 квітня 2024 року вночі війська РФ завдали ракетного удару по об’єкту критичної інфраструктури в Івано-Франківській області.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Росіяни обстріляли аеродроми в Коломиї та Івано-Франківську
  2. В Івано-Франківську окупанти завдали авіаудару по аеропорту, під час атаки не спрацювала сирена. Інформаційне агентство Українські Національні Новини (УНН). Всі онлайн новини дня в Україні за сьогодні - найсвіжіші, останні, головні. (укр.). Архів оригіналу за 11 березня 2022. Процитовано 11 березня 2022.
  3. Російські окупанти вдруге обстріляли Івано-Франківськ
  4. Обстріл Івано-Франківська: інфраструктура аеропорту практично зруйнована
  5. Російські окупанти втретє обстріляли Івано-Франківський аеропорт
  6. Ракети, що вдарили по Львову, запускали в іншу область
  7. У Франківську чули вибухи, але обстрілу не було, — Марцінків.
  8. Мешканців Івано-Франківська закликали виїхати з міста на 7-9 травня
  9. У Бурштинську ТЕС на Івано-Франківщині влучило чотири ракети – глава ОВА. fakty.com.ua.