Павленко Олена Петрівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Олена Петрівна Павленко
Народилася 8 січня 1951(1951-01-08) (73 роки)
смт Новоолексіївка, Генічеський район, Херсонська область
Країна Україна Україна
Діяльність науковиця
Alma mater Томський державний університет
Заклад Кримська астрофізична обсерваторія
Науковий ступінь доктор фізико-математичних наук (2010)
Нагороди Премія НАНУ ім. М. П. Барабашова

Олена Петрівна Павленко — українська астрономка, спеціалістка з катаклізмічних змінних зір, колишня завідувачки лабораторією «Подвійні зорі» Кримської астрофізичної обсерваторії, лауреатка Премії НАНУ імені М. П. Барабашова (2009).

Біографія[ред. | ред. код]

Народилася 8 січня 1951 року в Новоолексіївці в Херсонській області[1].

1969 року вступила до Томського державного університету імені В. В. Куйбишева, а 1974 року закінчила навчання на його механіко-математичному факультеті[1].

З 1975 року працює в Кримській астрофізичній обсерваторії. 1993 року у Головній астрономічній обсерваторії НАН України захистила кандидатську дисертацію "Фотометричні дослідження деяких магнітних і рентгенівських нових", виконану під науковим керівництвом Валентини Прокоф'євої. У 2010 року захистила докторську дисертацію «Катаклізмічні змінні та споріднені подвійні зірки з малим відношенням мас компонентів». В 2014-2017 роках (за іншими даними, в 2015-2017 роках) обіймала посаду завідувачки лабораторією «Подвійні зорі» у відділі фізики зір Кримській астрофізичній обсерваторії. З 2018 року працює провідним науковим співробітником відділу фізики зір[1].

З 2018 року за сумісництвом працює професором кафедри астрофізики і фізики космосу Фізико-технічного інституту Кримського федерального університету імені В. І. Вернадського[ru][1].

Наукові результати[ред. | ред. код]

Олена Павленко є представницею наукової школи академіка А. Б. Сєверного з дослідження зір. Основний напрямок її наукових досліджень – фотометрія катаклізмічних змінних зір. До 1998 року дослідження проводилися з використанням високочутливих телевізійних трубок у якості світлоприймальна апаратура, а потім - за допомогою приладів ПЗЗ-матриць[1].

Відзнаки[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в г д е Павленко Олена Петрівна. Ukrainian Virtual Observatory. Процитовано 8 квітня 2023.
  2. Вісник НАН України, 2010, № 7

Посилання[ред. | ред. код]