Параскаридоз

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Параскаридоз
Причини Parascaris equorum
Класифікація та зовнішні ресурси

Параскаридоз — хронічне інфекційне захворювання коней і віслюків, яке спричинюють гельмінти родини Ascaridae підряду Ascaridata. Характеризується розладами травлення та бронхопневмонією.[1]

Життєвий цикл[ред. | ред. код]

Паразит є геогельмінтом. Яйця виділяються із зараженої тварини із калом і дозрівають у ґрунті.

Зараження відбувається через заковтування зрілих яєць із кормом та водою.[2] Завдяки захисним оболонкам, гельмінти проходять крізь шлунковий сік у дванадцятипалу кишку. Тут із яйця виходять личинки, які травмують слизову оболонку кишок і потрапляють у мікроциркуляторне судинне русло, звідки прямують у легеневу систему. У легенях личинки дозрівають ще 2-3 місяці і розвиваються у статевозрілу особину.

Після цього паразит механічно подразнює нервові закінчення, спричинює кашель і піднімається в глотку. Тут заковтується в шлунково-кишковий тракт і повертається в кишку.[1] Тут гельмінт паразитує ще декілька років, розмножуючись і харчуючись їжею хазяїна.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б В.Ф. Галат, А.В. Березовський, М.П. Прус, Н.М. Сорока (2003). Паразитологія та інвазійні хвороби тварин (українська) . Київ: Вища освіта. с. 111—113. ISBN 966-8081-08-0.
  2. Лошадиная аскарида или параскаридоз. http://askaridoz.com/ (рос.) . 01.06.2017. Архів оригіналу за 12.09.2017.