Паста з бобами

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Паста з бобами
Походження  Італія
Необхідні компоненти макаронні вироби і common beand

Паста з бобами (італ. Pasta e fagioli) (вимовляється як [ˈpasta e ffaˈdʒɔːli]), що означає «паста та боби», - традиційний італійський суп . У США його часто називають англ. pasta fasul (fazool), що походить від його неаполітанської назви неап. pasta e fasule, тобто паста з квасолею. [1]

Як і багато інших італійських фаворитів, включаючи піцу та поленту, починалося як селянська страва, що складалася з недорогих інгредієнтів.

Приготування[ред. | ред. код]

Рецепти італ. pasta e fagioli різняться, єдиною справжньою вимогою є включення квасолі (бобів) та макаронних виробів. [2] Хоча страва варіюється в залежності від регіону до регіону, воно найчастіше готується з використанням квасолі каннеліні, великої північної квасолі або квасолі борлотті та невеликої різноманітності макаронних виробів, таких як макарони (довгі трубочки) або диталіні (дрібні короткі трубочки). [3] Основа зазвичай включає оливкову олію, часник, дрібно січену цибулю, селеру, моркву і часто тушковані помідори або томатну пасту . Деякі варіанти не використовують помідори і замість цього використовують бульйону основу. Рецепти можуть бути вегетаріанськими, або містити м'ясо (найчастіше бекон, фарш або панчету ) або м'ясну основу.[джерело?]

Варіації[ред. | ред. код]

Pasta e fagioli

Рецепти сильно різняться залежно від регіону чи міста, в якому вони готуються, залежно від доступних інгредієнтів. Консистенція страви може змінюватись, деякі з них суписті, а інші набагато густіші. Наприклад, у Барі страва має більш густу консистенцію і використовує змішані форми макаронних виробів. Він також використовує панчетту в основі соусу. Інші варіації закликають пропустити квасолю через харчовий млин, надаючи їй тушковану консистенцію.  

Слово "квасоля" варіюється в різних мовах Італії, наприклад, fagioli вимовляється як [faˈdʒɔːli] стандартною італійською мовою, fasule в неаполітанській та fasola на сицилійській .

Дивись також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Tony, Morinelli. Pasta e Fagioli (Pasta Fasul). The Food Table. Архів оригіналу за 14 липня 2015. Процитовано 14 липня 2015.
  2. Pasta e fagioli: comfort food a' la Italian. Архів оригіналу за July 2016.
  3. Scott, Liz (2 грудня 2008). The Complete Idiot's Guide to High-Fiber Cooking. с. 195. ISBN 9781440697487.