Поліщук Леонід Клавдійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Поліщук Леонід Клавдійович
Народився 26 липня 1954(1954-07-26) (69 років)
Калинівка, Вінницька область, Українська РСР, СРСР
Країна  СРСР
 Україна
Діяльність науковець, викладач університету
Alma mater ВНТУ
Заклад ВНТУ
Вчене звання професор
Науковий ступінь доктор технічних наук
Нагороди
Нагрудний знак МОН України «Відмінник освіти» Почесна грамота Міністерства освіти і науки України Почесна грамота Верховної Ради України

Поліщук Леонід Клавдійович (нар. 26 липня 1954) – український науковець, завідувач кафедри галузевого машинобудування Вінницького національного технічного університету, доктор технічних наук (2017), професор [1] (2019), академік Підйомно-транспортної академії України (2010).

Біографія[ред. | ред. код]

Леонід Клавдійович народився 26 липня 1954 р. в м. Калинівка Вінницької області в сім’ї вчителів. У 1971 р. закінчив Калинівську середню школу № 1 та вступив до Вінницького філіалу Київського політехнічного інституту на факультет машинобудування. У 1977 році закінчив ВПІ за спеціальністю 0501 "Технологія машинобудування, металорізальні верстати та інструменти", отримавши диплом з відзнакою. [2]

Професійна діяльність[ред. | ред. код]

  • 1977 р. – по теперішній час Леонід Клавдійович працює у ВНТУ;
  • 2002 р. – доцент кафедри Металорізальні верстати та обладнання автоматизованих виробництв;
  • 2017 р. – захист докторської дисертації на тему «Динаміка привідних систем і стрілових конструкцій стрічкових конвеєрів мобільних машин» (Національний університет «Львівська політехніка»)[3];
  • 2018 р. – завідувач кафедри Галузеве машинобудування.

Наукові ступені та вчені звання[ред. | ред. код]

• 1994 р. – присвоєно науковий ступінь кандидата технічних наук.

• 2017 р. – присвоєно науковий ступінь доктора технічних наук.

• 2019 р. – присвоєно вчене звання професора[1].

• 2010 р. – рішенням Президії АПТНУ присвоєно звання академіка Підйомно-транспортної академії України.

Нагороди[ред. | ред. код]

• 1975 р.  – лауреат обласної премії ім. М. Трублаїні в області літератури та мистецтва.

• 2012 р. – нагороджений Грамотою Вінницької обласної державної адміністрації за вагомі здобутки в науково-педагогічній діяльності.

• 2015 р. – нагороджений Подякою Міністерства освіти і науки України за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність.

• 2018 р. – нагороджений Грамотою Міністерства освіти і науки України.

• 2020 р. – нагороджений Почесною Грамотою Міністерства освіти і науки України.

• 2020 р. – нагороджений нагрудним знаком МОН України «Відмінник освіти України» [4][5].

• 2022 р. – нагороджений Почесною Грамотою Верховної Ради України [6].

Наукова, педагогічна та навчально-методична робота[ред. | ред. код]

Результатом наукової діяльності Л. К. Поліщука є понад 200 наукових праць, з них 2 монографії, 8 навчальних посібників, 31 патент на винахід. Підготував навчальні курси 14 дисциплін, основні з них: «Деталі машин та підйомно-транспортне обладнання», «Підйомно-транспортні машини та механізми», «Обладнання та транспорт механообробних цехів», «Проектування машин та обладнання для підіймально-транспортної техніки».

У липні-серпні 2019 р, Поліщук Л. К. успішно пройшов міжнародне науково-педагогічне стажування у Люблінському університеті «Lublin University of Technolocy», Польща.

В жовтні 2019 р. Леонід Клавдійович керував проєктом «Створення регіонального науково-методичного центру «Галузеве машинобудування» підготовленим науковцями кафедри. У рамках реалізації обласної Програми «Розвитку інформаційних та інноваційних технологій в закладах освіти області на 2016-2020 р.р.» проєкт виборов І-е місце та отримав грант на впровадження [7][8].

У 2021 р. під керівництвом Поліщука Л. К. розробка кафедри галузевого машинобудування вдруге виборола І-е місце у конкурсі проєктів обласної державної адміністрації в рамках реалізації обласної Програми «Розвитку інформаційних та інноваційних технологій в закладах освіти області на 2021–2025 роки» та отримала грант на впровадження[9].

Леонід Клавдійович входить до складу:

спеціалізованої вченої ради К 05.052.04 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.05 – Будівельні матеріали та вироби[10];

– спеціалізованої вченої ради Д 05.052.03 по захисту докторських дисертацій за спеціальністю 05.03.05 – Процеси та машини обробки тиском[10];

– експертної комісії з проведення первинної акредитаційної експертизи освітньо-професійної програми «Спорудження та ремонт газонафтопроводів та газонафтосховищ» спеціальності 185 «Нафтогазова інженерія та технології» галузі знань 18 «Виробництво та технології» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу (2018 р.)[11];

– комісії з проведення первинної акредитаційної експертизи освітньо-наукової програми «Підйомно-транспортні, дорожні, будівельні, меліоративні машини і обладнання» зі спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти. у Придніпровській державній академії будівництва та архітектури (2019 р.) [12];

– комісії з акредитації освітніх програм Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (2019 р.)[13];

– редколегій науково-технічних видань «Вісник Вінницького політехнічного інституту», «Вісник машинобудування і транспорту», «Наукові праці ВНТУ».

Розробки та впровадження Л. К. Поліщука:[ред. | ред. код]

  • гідравлічний мотор-барабан стрічкового конвеєра;
  • напівавтомат для виготовлення цегли напівсухим пресуванням;
  • гідравлічний мотор-барабан механізму переміщення гідропневматичного кріплення вугільних шахт;
  • вмонтований гідравлічний привод, чутливий до зміни навантаження;
  • пристрій керування параметричного типу для гідроприводів з паралельно встановленими гідродвигунами;
  • вмонтований гідравлічний привод конвеєра для видалення стружки з металорізального верстата;
  • вакуумний захватний пристрій;
  • фрезерний барабан машини холодного фрезерування дорожнього покриття.

Монографії та навчальні посібники[ред. | ред. код]

  1. Верстатні комплекси. Проектування роботів та маніпуляторів : навчальний посібник. Ч. 1 / Л. К. Поліщук. – Вінниця : ВНТУ, 2018. – 132 с.
  2. Вмонтовані гідравлічні приводи конвеєрів з гнучким тяговим органом, чутливі до зміни навантаження : монографія / Л. К. Поліщук, О. О. Адлер. – Вінниця : ВНТУ, 2010. – 184 с. – ISBN 978-966-641-367-6.
  3. Деталі машин : лабораторний практикум / Р. Р. Обертюх, Л. К. Поліщук, А. В. Слабкий. – Вінниця : ВНТУ, 2016. – 91 с.
  4. Деталі машин і підйомно-транспортне обладнання : лабораторний практикум / Л. К. Поліщук, Р. Р. Обертюх, А. В. Слабкий ; ВНТУ. – Вінниця : ВНТУ, 2017. – 118 с.
  5. Динаміка вмонтованого гідроприводу конвеєрів мобільних машин : монографія / Л. К. Поліщук ; ВНТУ. – Вінниця : ВНТУ, 2018. – 240 с. – ISBN 978-966-641-750-6.
  6. Зубо- та різьбооброблювальні металорізальні верстати : навчальний посібник / Р. Д. Іскович-Лотоцький, Л. К. Поліщук, О. В. Поліщук. – Вінниця : ВНТУ, 2008. – 127 с.
  7. Обладнання та транспорт механообробних цехів : Лабораторний практикум. Ч.1 : Металорізальні верстати / Л. К. Поліщук ; МО і науки України. – Вінниця : ВДТУ, 2001. – 70 с.
  8. Обладнання та транспорт механообробних цехів : навчальний посібник. Ч. 1 : Кінематика верстатів / Л. К. Поліщук, Р. Д. Іскович-Лотоцький ; ВНТУ. – Вінниця : ВНТУ, 2006. – 154 с.
  9. Педагогічна практика. Організація та проходження практики здобувачами ступеня доктора філософії за спеціальностями "Матеріалознавство" та "Галузеве машинобудування" : навчальний посібник / Л. К. Поліщук, В. І. Савуляк, О. П. Шиліна ; ВНТУ. – Вінниця : ВНТУ, 2021. – 42 с. – ISBN 978-966-641-880-0.
  10. Підйомно-транспортні машини та механізми : лабораторний практикум / Л. К. Поліщук, А. В. Слабкий. — Вінниця : ВНТУ, 2015. — 72 с.
  11. Підйомно-транспортні машини та механізми : лабораторний практикум / Л. К. Поліщук, А. В. Слабкий ; ВНТУ. – Вінниця : ВНТУ, 2018. – 74 с.
  12. Прикладна механіка та матеріалознавство : навчальний посібник / Л. К. Поліщук. – Вінниця : ВНТУ, 2011. – 209 с.

Громадська та волонтерська діяльність[ред. | ред. код]

Леонід Поліщук є координатором програми з виготовлення опалювальних приладів для ЗСУ. Так звані «буржуйки» виготовлені з використаних газових балонів, тому вони дешеві у виробництві й дуже ефективні в обігріві. Програма реалізована спільно з Благодійним фондом «Енергія Відродження»[14]. Станом на кінець 2022 року ЗСУ передано вже третю партію опалювальних приладів[15][16].

Захоплення[ред. | ред. код]

Музика, спорт (футбол), рибальство[2].

Джерела[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Леоніду Поліщуку присвоєно вчене звання професора
  2. а б Поліщук Леонід Клавдійович
  3. Динаміка привідних систем і стрілових конструкцій стрічкових конвеєрів мобільних машин
  4. Нагрудним знаком «Відмінник освіти України» нагороджено професора Леоніда Поліщука
  5. Нагорода Міністерства освіти і науки України нагрудний знак «Відмінник освіти»
  6. Почесною грамотою Верховної Ради України нагороджений доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри «Галузевого машинобудування» Вінницького національного технічного університету Леонід Поліщук
  7. Розробки професорів ВНТУ Леоніда Поліщука і Олега Бісікала перемогли в конкурсі освітніх інноваційних проєктів
  8. Унікальний регіональний центр «Галузеве машинобудування» відкрили у ВНТУ
  9. Системний успіх кафедри галузевого машинобудування ВНТУ — вдруге перше місце і грант обласного конкурсу освітніх інноваційних проєктів
  10. а б Спеціалізовані вчені Ради
  11. АКРЕДИТАЦІЙНА ЕКСПЕРТИЗА ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНОЇ ПРОГРАМИ «СПОРУДЖЕННЯ ТА РЕМОНТ ГАЗОНАФТОПРОВОДІВ ТА ГАЗОНАФТОСХОВИЩ»
  12. В академії працює комісія з проведення акредитаційної експертизи освітньо-наукової програми «Підйомно-транспортні, дорожні, будівельні, меліоративні машини і обладнання» зі спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти.
  13. Реєстр експертів 2019. Реєстр експертів з числа науково-педагогічних, наукових працівників. Додаток від 13.11.2019
  14. ВНТУ спільно з БФ "Енергія Відродження" запустили програму з виготовлення опалювальних приладів для ЗСУ
  15. Передано другу партію опалювальних приладів для 59-ї бригади
  16. Передано третю партію опалювальних приладів для 59-ї бригади