Портал:Техніка/Вибраний список/Архів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Кодові імена (англ. NATO reporting names) використовуються в НАТО для позначення військової і транспортної техніки СРСР і Китаю. Використовуються для уніфікації іншомовних (для країн НАТО) іменувань і заміщення оригінального імені, яке часто доволі тривалий час залишалось невідомим для військовиків НАТО.

Умовні іменування літаків погоджені з Координаційним комітетом з авіастандартизації (Air Standardization Coordinating Committee — ASCC), до якого входять Австралія, Велика Британія, Канада, Нова Зеландія та США.

У списку космічних запусків українських ракет-носіїв наведено перелік запусків ракет-носіїв українського виробництва, які було здійснено після 24 серпня 1991 року і по теперішній час. 29 лютого 1992 року було створене Національне космічне агентство України, яке взяло під своє управління понад 30 конструкторських бюро, наукових організацій та установ, військових частин і промислових підприємств, які безпосередньо займалися космічною діяльністю. Українськими ракетами-носіями на орбіту Землі виведено сотні супутників різного призначення.

Список польотів космічних човників — список із 136 польотів, які здійснили космічні човники в історії. Станом на 2012 рік в космос літало 6 кораблів цього типу. П'ять американських шатлів (англ. space shuttle), здійснили 135 польотів і 1 політ 15 листопада 1988 року здійснив радянський човник Буран. Американська програма «Space shuttle» проіснувала трохи більше 30 років — з 12 квітня 1981 року по 21 липня 2011 року. Після закриття цієї програми, польоти космічних човників не проводилися, у теперішній час польоти в космос здійснюються кораблями одноразового використання.

До переліку станцій Київського метрополітену наразі входять 52 діючих станції на трьох гілках цього виду громадського транспорту. Першу лінію було відкрито 6 листопада 1960 рокуі на момент відкриття вона мала п'ять станцій.

Цей список станцій виконано з прив'язанням до ліній і поділено на діючі станції та такі, що перебувають у процесі будівництва, законсервовані чи запроєктовані.

Список станцій Лісабонського метрополітену — системи ліній метрополітену в Лісабоні (Португалія). Першу лінію було Лісабонського метрополітену відкрито 29 грудня 1959 року. На момент відкриття вона мала одинадцять станцій і нагадувала латинську літеру «Y». Наразі метрополітен налічує чотири лінії з 46 діючими станціями, причому 4 з них є пересадковими, тобто належать одночасно до двох ліній. Лісабонське метро зв'язує португальську столицю з двома іншими містами — Амадорою та Одівелашем.

Список станцій виконано із прив'язанням до ліній і поділено на діючі станції та такі, що перебувають у процесі будівництва, чи запроєктовані.