Правило двох стін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Пра́вило дво́х сті́н — правило техніки безпеки під час бойових дій, що збільшує шанси на виживання людей в будівлі, яка зазнає артилерійського, авіаційного удару чи іншого вогневого ураження. У випадку загрози вогневого ураження, згідно з правилом двох стін, безпечніше перебувати за двома стінами відносно до відкритого простору[1][2].

Пояснення ефективності й застосування на практиці[ред. | ред. код]

В разі влучання вибухового боєприпасу в стіну будівлі, перша, зовнішня, стіна часто руйнується, утворюючи уламки і пропускаючи вибухову хвилю в приміщення, в свою ж чергу друга стіна рятує людей від них. Принцип «двох стін» також ефективний в разі влучання в приміщення боєприпасу пробивної дії, адже перша стіна поглинає частину енергії такого боєприпасу, а також дестабілізує його політ, тому пробиття другої стіни є малоймовірним.

Описуване правило діє як в горизонтальному, так і у вертикальному просторі. Тому верхні поверхи будівель не є безпечними під час обстрілу[3].

На практиці правило часто застосовують у вигляді перебування людей в таких кімнатах помешкання, як: коридор, ванна, туалет або сполучений санвузол.

Схожі правила[ред. | ред. код]

Поряд із правилом «двох стін» часто рекомендують «правило двох виходів», яке полягає в тому, що схов в будівлі, яка піддалась вогневому ураженню вибуховим боєприпасом, є безпечним, коли він має два виходи, бо один імовірно буде завалено. На жаль, це правило наразі складно застосувати на практиці, оскільки майже всі житлові будинки в Україні мають лише один вихід із підвалу. Другий вихід, що працює, є великою рідкістю.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Яке місце у вашій квартирі є найбезпечнішим під час ракетного удару — пояснення від МВС. nv.ua (укр.). Процитовано 26 липня 2023.
  2. Правила, що рятують життя під час ракетних ударів та бомбардувань ворогом українських міст | UACRISIS.ORG. Uacrisis.org (укр.). 25 березня 2022. Процитовано 26 липня 2023.
  3. Ванна, коридор чи бомбосховище: що треба знати про укриття. Українська правда _Життя. Процитовано 20 липня 2023.