Сафроненко Галина Деонісіївна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Галина Деонісіївна Сафроненко
Народилася 3 квітня 1912(1912-04-03)
Ростов-на-Дону
Померла 13 травня 1989(1989-05-13) (77 років)
Країна СРСР СРСР
Національність росіянка
Alma mater Ростовський медичний інститут
Галузь гінекологія, акушерство
Науковий ступінь доктор медичних наук
Відомі учні Клименко Зоя Сергіївна
Нагороди
Герой Соціалістичної Праці
Орден Леніна Орден Леніна Орден Дружби народів Орден «Знак Пошани»
Медаль «За трудову доблесть»
Медаль «За трудову доблесть»

Галина Деонісіївна Сафроненко (нар. 3 квітня 1912, Ростов-на-Дону — пом. 13 травня 1989, Херсон) — українська радянська лікарка, акушер-гінеколог і організаторка медицини, доктор медичних наук з 1973 року.

Біографія[ред. | ред. код]

Народилася 3 квітня 1912 року в місті Ростовs-на-Дону Області Війська Донського (нині — Ростовської області, РФ). Росіянка. У 1935 році закінчила Ростовський медичний інститут. Працювала акушеркою-гінекологинею, потім завідувачкою акушерсько-гінекологічного відділення в Киргизькій РСР — єдиною гінекологинею на території утвореної в 1939 році Ошської області. У 1944 році з чоловіком переїхала в Херсон, де стала працювати завідувачкою гінекологічного і пологового відділень міської лікарні № 2.

У 19531984 роках — головний акушер-гінеколог Херсонського обласного відділу охорони здоров'я. На цій посаді внесла істотний внесок в розвиток системи охорони здоров'я області. Створила одну з найкращих регіональних акушерсько-гінекологічних служб на Україні, організувавши мережу спеціалізованих відділень, шкіл материнства, кабінетів підготовки до пологів і поставивши роботу на наукову основу.

У 1973 році в Москві захистила докторську дисертацію на тему «Досвід організації та розвитку акушерсько-гінекологічної служби на Херсонщині».

Померла 13 травня 1989 року. Похована на Камишанському цвинтарі.

Наукова, педагогічна і громадська діяльність[ред. | ред. код]

Авторка понад 80 наукових робіт. Під її керівництвом 7 осіб стали кандидатами медичних наук (зокрема Зоя Сергіївна Клименко, Олександр Іванович Пуляєв, Людмила Максимівна Яковлєва, Катерина Іванівна Драган, Борис Володимирович Хабрат, Ольга Федорівна Давідкевіч[1]) і понад 200 — лікарями вищої та першої категорії.

Неодноразово обиралася депутатом Херсонської обласної Ради народних депутатів. З 1946 року очолювала обласне акушерсько-гінекологічне товариство, керувала радою допомоги пологам.

Відзнаки[ред. | ред. код]

Вшанування пам'яті[ред. | ред. код]

10 квітня 2012 року в Херсоні на будівлі міської клінічної лікарні імені А. і О. Тропіних їй встановлено меморіальну дошку (скульптор — Володимир Тишкевич)[1].

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Кузьмин М. К. Учёные-медики — Герои Социалистического Труда. — Москва, 1988(рос.).