Симптом Лессажа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Симптом Лессажа / симптом підвішування
Класифікація та зовнішні ресурси
МКХ-10 R29.1
DiseasesDB 29490
MeSH D008580

Симпто́м Лесса́жа (фр. Lessage D'ENSEIGNE; також симптом підвішування) — діагностичний прийом, який використовують у діагностиці менінгеального синдрому в маленьких дітей. Входить до комплексу менінгеальних симптомів.

Етимологія[ред. | ред. код]

Симптом названо на честь французького лікаря, фундатора французької і світової педіатрії Адольфа Огюстена Лессажа (роки життя 1862—1952), який 1910 року описав його в своїй праці, присвяченій хворобам новонароджених.[1]

Сутність симптому[ред. | ред. код]

Є безумовною реакцію захисту надмірно збуджених через менінгеальний синдром корінців шийних нервів від болісного й надмірного розтягування.

Методика виявлення симптому[ред. | ред. код]

Дитину віком до 1 року лікар бере під пахви двома руками, притримуючи вказівними пальцями голову дитини зі спини, і піднімає з ліжка, що веде до мимовільного підтягування ніжок до живота за рахунок згинання їх у кульшових та колінних суглобах і тривалої їхньої фіксації в такому зігнутому положенні. У здорової дитини при пробі Лессажа ніжки вільно рухаються — згинаються і розгинаються, він як би «дріботить» ними по ліжку шукаючи опору.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Неврологія. підручник / І. А. Григорова, Л. І. Соколова, Р. Д. Герасимчук та ін. — К.: ВСВ Медицина, 2014. — 640 с. + 32 с. кольор. вкл.