Скидський Михайло Миколайович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Скидський Михайло Миколайович
Народився 1913
Маріуполь, Катеринославська губернія, Російська імперія
Помер 1989
Поховання Старо-Північне кладовищеd
Країна  Російська імперія
 СРСР
Діяльність парторг

Михайло Миколайович Скидський (19131989) — радянський партійний діяч, перший секретар Русько-Полянського районного комітету КПРС Омської області. Герой Соціалістичної Праці (1957).

Біографія[ред. | ред. код]

Народився 13 березня 1913 року в місті Маріуполь.

М. М. Скидський розпочав свою трудову діяльність за спеціальністю слюсаря на Маріупольському заводі. Після проходження навчання в Азово-Чорноморському інституті механізації сільського господарства почав працювати на посадах — агронома та керуючого відділенням, пізніше був призначений агрономом радгоспу «Новоуральський» Таврійського району Омської області та був обраний директором радгоспу «Комуніст» Черлакського району Омської області[1].

Із 1953 до 1954 року працював на посаді голови Русько-Полянського районного виконавчого комітету Ради народних депутатів. Із 1954 року на партійній роботі був обраний першим секретарем Русько-Полянського районного комітету КПРС Омської області. Під керівництвом і за безпосередньої участі М. М. Скидського, Русько-Полянський район брав участь у освоєнні цілинних земель, перетворивши Руську Поляну на зразкове селище.

11 січня 1957 року Указом Президії Верховної Ради СРСР «за особливі заслуги в освоєнні цілинних і залежних земель, успішне проведення збирання врожаю і хлібозаготівель в 1956 році» Михайло Миколайович Скидський був удостоєний звання Героя Соціалістичної Праці з врученням Ордена Леніна та золотої медалі «Серп і Молот».

Згодом працював на посадах — завідувача відділу сільського господарства Омського обласного комітету КПРС, заступником начальника Омського обласного управління сільського господарства та на посаді — головного інспектора з якості хлібної промисловості Омської області. За трудові відзнаки був нагороджений медаллю «За трудову доблесть» та орденом Трудового Червоного Прапора .

Помер 19 лютого 1989 року, похований у Омську на Старо-Північному цвинтарі.

Нагороди[ред. | ред. код]

Основне джерело: [1]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Скидский, Михаил Николаевич. // Сайт «Герои страны» (рос.). Процитовано 20 серпня 2020.

Література[ред. | ред. код]

  • Энциклопедия города Омска / Т. 3 : Омск в лицах. — Омск, 2011.