Список медалістів літніх Олімпійських ігор 2000
Літні Олімпійські ігри 2000 року проходили в Сіднеї (Австралія) з 15 вересня по 1 жовтня 2000 року. У них брали участь 10 651 спортсмен із 199 країн, що належать до національних олімпійських комітетів (НОК). Змагання складалися з 300 дисциплін у 28 видах спорту.
Академічне веслування[ред. | ред. код]
Бадмінтон[ред. | ред. код]
Баскетбол[ред. | ред. код]
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
Чоловіча команда |
США (USA) | Франція (FRA) | Литва (LTU) |
Жіноча команда |
США (USA) | Австралія (AUS) | Бразилія (BRA) |
Бейсбол[ред. | ред. код]
Event | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
Чоловіча команда |
США (USA) | Куба (CUB) | Південна Корея (KOR) |
Бокс[ред. | ред. код]
Боротьба[ред. | ред. код]
- Вільна боротьба
Категорія | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
До 54 кг | Намік Абдуллаєв Азербайджан |
Семюел Генсон США |
Аміран Карданов Греція |
До 58 кг | Аліреза Дабір Іран |
Євген Буслович Україна |
Террі Брендс США |
До 63 кг | Мурад Умаханов Росія |
Серафим Барзаков Болгарія |
Чан Дже Сон Південна Корея |
До 69 кг | Даніель Ігалі Канада |
Арсен Гітінов Росія |
Лінкольн МакІлреві США |
До 76 кг | Брендон Слей США |
Мун Ий Дже Південна Корея |
Адем Берекет Туреччина |
До 85 кг | Адам Сайтієв Росія |
Йоель Ромеро Куба |
Магомед Ібрагімов Македонія |
До 97 кг | Сагід Муртазалієв Росія |
Іслам Байрамуков Казахстан |
Ельдар Куртанідзе Грузія |
До 130 кг | Давид Мусульбес Росія |
Артур Таймазов Узбекистан |
Алексіс Родрігес Куба |
- Греко-римська боротьба
Категорія | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
До 54 кг | Сім Гвон Хо Південна Корея |
Ласаро Рівас Куба |
Кан Йон Гьон КНДР |
До 58 кг | Армен Назарян Болгарія |
Кім Ін Соп Південна Корея |
Шен Цзетянь Китай |
До 63 кг | Вартерес Самургашев Росія |
Хуан Марен Куба |
Акакій Чачуа Грузія |
До 69 кг | Філіберто Аскуй Куба |
Кацухіко Нагата Японія |
Олексій Глушков Росія |
До 76 кг | Мурат Карданов Росія |
Метт Ліндленд США |
Марко Ілі-Ханнуксела Фінляндія |
До 85 кг | Гамза Єрлікая Туреччина |
Шандор Бардоші Угорщина |
Мухран Вахтангадзе Грузія |
До 97 кг | Мікаель Юнгберг Швеція |
Давид Солдадзе Україна |
Гарретт Лоуні США |
До 130 кг | Рулон Гарднер США |
Олександр Карелін Росія |
Дмитро Дебелка Білорусь |
Важка атлетика[ред. | ред. код]
- Жінки
Категорія | Золото | Срібло | Бронза |
до 48 кг | Тара Нотт (USA) | Раема Румбевас (INA) | Шрі Індріярі (INA) |
до 53 кг | Ян Ся (CHN) | Лі Фен'їн (TPE) | Вінарні Сламет (INA) |
до 58 кг | Сорая Гіменес (MEX) | Лі Сон Хі (PRK) | Хассарапорн Сута (THA) |
до 63 кг | Чень Сяомінь (CHN) | Валентина Попова (RUS) | Іоанна Хатциїоанну (GRE) |
до 69 кг | Лінь Вейнін (CHN) | Ержебет Маркуш (HUN) | Карнам Маллесварі (IND) |
до 75 кг | Марія Ісабель Уррутія (COL) | Рут Огбейфо (NGR) | Го Їхань (TPE) |
понад 75 кг | Дін Мейюань (CHN) | Агата Врубель (POL) | Черіл Геворт (USA) |
- Чоловіки
Категорія | Золото | Срібло | Бронза |
до 56 кг | Халіль Мутлу (TUR) | У Веньсюн (CHN) | Чжан Сянсян (CHN) |
до 62 кг | Николай Пешалов (CRO) | Леонідас Сабаніс (GRE) | Геннадій Олещук (BLR) |
до 69 кг | Галабин Боєвски (BUL) | Георги Марков (BUL) | Сергій Лавренов (BLR) |
до 77 кг | Чжань Сюйган (CHN) | Віктор Митру (GRE) | Арсен Мелікян (ARM) |
до 85 кг | Піррос Дімас (GRE) | Марк Хустер (GER) | Георгій Асанідзе (GEO) |
до 94 кг | Акакіос Кахіашвіліс (GRE) | Шимон Колецький (POL) | Олексій Петров (RUS) |
до 105 кг | Гусейн Таваколі (IRI) | Алан Цагаєв (BUL) | Саїд Саїф Асаад (QAT) |
понад 105 кг | Гуссейн Резазаде (IRI) | Ронні Веллер (GER) | Андрій Чемеркін (RUS) |
Велоспорт[ред. | ред. код]
Шосейні[ред. | ред. код]
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза |
Групова гонка, чоловіки |
Ян Ульріх (GER) | Олександр Винокуров (KAZ) | Андреас Кльоден (GER) |
Роздільна гонка, чоловіки |
В'ячеслав Єкимов (RUS) | Ян Ульріх (GER) | вакантно |
Групова гонка, жінки |
Леонтін Зейлард (NED) | Ганка Купфернагель (GER) | Діана Жілюте (LTU) |
Роздільна гонка, жінки |
Леонтін Зейлард (NED) | Марі Голден (USA) | Жанні Лонго (FRA) |
Трек[ред. | ред. код]
Маунтинбайк[ред. | ред. код]
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза |
Крос, жінки |
Паола Пеццо (ITA) | Барбара Блаттер (SUI) | Маргарита Фульяна (ESP) |
Крос, чоловіки |
Мігель Мартінес (FRA) | Філіпп Мейрхеге (BEL) | Крістоф Заузер (SUI) |
Веслування на байдарках і каное[ред. | ред. код]
Слалом[ред. | ред. код]
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
Каное-одиночки, чоловіки |
Тоні Естанге (FRA) | Міхал Мартікан (SVK) | Юрай Мінчик (SVK) |
Каное-двійки, чоловіки |
Словаччина (SVK) Павол Гохшорнер Петер Гохшорнер |
Польща (POL) Кшиштоф Коломанський Міхал Станішевський |
Чехія (CZE) Марек Їрас Томаш Мадер |
Байдарки-одиночки, чоловіки |
Томас Шмідт (GER) | Пол Реткліфф (GBR) | П'єрпаоло Феррацці (ITA) |
Байдарки-одиночки, жінки |
Штепанка Гільгертова (CZE) | Бриджит Гібаль (FRA) | Анн-Ліз Барде (FRA) |
Спринтерські гонки[ред. | ред. код]
Вітрильний спорт[ред. | ред. код]
Водне поло[ред. | ред. код]
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
Чоловіки |
Угорщина (HUN) | Росія (RUS) | Югославія |
Жінки |
Австралія (AUS) | США (USA) | Росія (RUS) |
Волейбол[ред. | ред. код]
Event | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
Пляжний волейбол — чоловіки |
США (USA) | Бразилія (BRA) | Німеччина (GER) |
Пляжний волейбол — жінки |
Австралія (AUS) | Бразилія (BRA) | Бразилія (BRA) |
Волейбол, чоловіки |
Югославія (YUG) | Росія (RUS) | Італія (ITA) |
Волейбол, жінки |
Куба (CUB) | Росія (RUS) | Бразилія (BRA) |
Гандбол[ред. | ред. код]
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
Чоловічий турнір | Росія (RUS) | Швеція (SWE) | Іспанія (ESP) |
Жіночий турнір | Данія (DEN) | Угорщина (HUN) | Норвегія (NOR) |
Гімнастика[ред. | ред. код]
Спортивна гімнастика[ред. | ред. код]
Художня гімнастика[ред. | ред. код]
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
Групові детальніше |
Росія (RUS) Ірина Бєлова Олена Шаламова Наталія Лаврова Марія Нетьосова Віра Шиманська Ірина Зільбер |
Білорусь (BLR) Тетяна Ананько Тетяна Белан Ганна Глазкова Ірина Ільєнкова Марія Лазук Ольга Пужевич |
Греція (GRE) Ейріні Айнділі Евангелія Хрістодулу Марія Георгату Захарула Кар'ямі Харіклія Пантазі Анна Поллату |
Особисті детальніше |
Юлія Барсукова Росія (RUS) |
Юлія Раскіна Білорусь (BLR) |
Аліна Кабаєва Росія (RUS) |
Стрибки на батуті[ред. | ред. код]
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
Чоловіки детальніше |
Олександр Москаленко Росія (RUS) |
Джі Воллес Австралія (AUS) |
Матьє Тюржон Канада (CAN) |
Жінки детальніше |
Ірина Караваєва Росія (RUS) |
Оксана Цигульова Україна (UKR) |
Карен Кокберн Канада (CAN) |
Дзюдо[ред. | ред. код]
Кінний спорт[ред. | ред. код]
Легка атлетика[ред. | ред. код]
Настільний теніс[ред. | ред. код]
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза |
Чоловічий одиночний розряд | Кун Лінхуей Китай (CHN) |
Ян-Уве Вальднер Швеція (SWE) |
Лю Голян Китай (CHN) |
Чоловічий парний розряд | Китай Ван Ліцинь Янь Сень |
Китай Кун Лінхуей Лю Голян |
Франція Жан-Філіпп Гасьєн Патрік Шила |
Жіночий одиночний розряд | Ван Нань Китай (CHN) |
Лі Цзюй Китай (CHN) |
Чень Цзин Китайський Тайбей (TPE) |
Жіночий парний розряд | Китай Лі Цзюй Ван Нань |
Китай Сунь Цзинь Ян Ін |
Південна Корея Кім Му Ге Ю Джи Хе |
Плавання[ред. | ред. код]
Синхронне плавання[ред. | ред. код]
Софтбол[ред. | ред. код]
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
Жіночий турнір | США (USA) | Японія (JPN) | Австралія (AUS) |
Стрибки у воду[ред. | ред. код]
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
Трамплін, 3 м |
Сюн Ні (CHN) | Фернандо Платас (MEX) | Дмитро Саутін (RUS) |
Вишка, 10 м |
Тянь Лян (CHN) | Ху Цзя (CHN) | Дмитро Саутін (RUS) |
синхронний трамплін, 3 м |
Сюн Ні і Сяо Хайлян (CHN) |
Дмитро Саутін і Олександр Доброскок (RUS) |
Роберт Ньюбері і Дін Пуллар (AUS) |
синхронна вишка, 10 м |
Дмитро Саутін і Ігор Лукашин (RUS) |
Ху Цзя і Тянь Лян (CHN) |
Ян Гемпель і Гайко Маєр (GER) |
Трамплін, 3 м |
Фу Мінся (CHN) | Го Цзінцзін (CHN) | Дерте Лінднер (GER) |
Вишка, 10 м |
Лора Енн Вілкінсон (USA) | Лі На (CHN) | Енн Монтміні (CAN) |
синхронний трамплін, 3 м |
Віра Ільїна і Юлія Пахаліна (RUS) |
Фу Мінся і Го Цзінцзін (CHN) |
Ганна Сорокіна і Олена Жупіна (UKR) |
синхронна вишка, 10 м |
Лі На і Сан Сюе (CHN) |
Емілі Гейманс і Енн Монтміні (CAN) |
Ребекка Ґілмор і Лауді Туркі (AUS) |
Стрільба[ред. | ред. код]
Стрільба з лука[ред. | ред. код]
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
Індивідуальна першість (чоловіки) |
Саймон Фервезер Австралія |
Вік Вундерле США |
Вітсе ван Альтен Нідерланди |
Командна першість (чоловіки) |
Південна Корея (KOR) Чан Йон-хо Кім Чон-те О Гьо-мун |
Італія (ITA) Маттео Бісіані Іларіо Ді Буо Мікеле Франджіллі |
США (USA) Бутч Джонсон Род Вайт Вік Вандерле |
Індивідуальна першість (жінки) |
Юн Мі-Джин Південна Корея |
Кім Нам-Сун Південна Корея |
Кім Су-Ньонг Південна Корея |
Командна першість (жінки) |
Південна Корея (KOR) Кім Нам-Сун Кім Су-Ньонг Юн Мі-Джин |
Україна (UKR) Наталія Бурдейна Олена Садовнича Катерина Сердюк |
Німеччина (GER) Барбара Менсінг Корнелія Пфоль Сандра Вагнер-Заксе |
Сучасне п'ятиборство[ред. | ред. код]
Event | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
Чоловіки |
Дмитро Сватковський Росія |
Габор Балог Угорщина |
Павло Довгаль Білорусь |
Жінки |
Стефані Кук Велика Британія |
Емілі деРіел США |
Кейт Алленбі Велика Британія |
Теніс[ред. | ред. код]
Медалісти[ред. | ред. код]
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
Чоловіки. Одиночний розряд | Євген Кафельніков Росія |
Томмі Гас Німеччина |
Арно Ді Паскуале Франція |
Чоловіки. Парний розряд | Себастьян Ларо Деніел Нестор Канада |
Тодд Вудбрідж Марк Вудфорд Австралія |
Алекс Корретха Альберт Коста Іспанія |
Жінки. Одиночний розряд | Вінус Вільямс США |
Олена Дементьєва Росія |
Моніка Селеш США |
Жінки. Парний розряд | Вінус Вільямс Серена Вільямс США |
Крісті Богерт Міріам Ореманс Нідерланди |
Ельс Калленс Домінік Ван Рост Бельгія |
Тріатлон[ред. | ред. код]
Дисциплина | Золото | Срібло | Бронза |
Чоловіки | Саймон Вітфілд Канада (CAN) |
Штефан Вукович Німеччина (GER) |
Ян Ржехула Чехія (CZE) |
Жінки | Брігітт Макмехон Швейцарія (SUI) |
Мішель Джонс Австралія (AUS) |
Магалі Мессмер Швейцарія (SUI) |
Тхеквондо[ред. | ред. код]
Категорія | Золото | Срібло | Бронза |
до 47 кг (жінки) |
Лорен Бернс Австралія (AUS) |
Урбія Родрігес Куба (CUB) |
Цзи Шужу Китайський Тайбей (TPE) |
до 57 кг (жінки) |
Чон Дже Ин Південна Корея (KOR) |
Чан Х'єу Нган В'єтнам (VIE) |
Хаміде Бикчин Тосун Туреччина (TUR) |
до 67 кг (жінки) |
Лі Сон Хі Південна Корея (KOR) |
Труде Гундерсен Норвегія (NOR) |
Йоріко Окамото Японія (JPN) |
понад 67 кг (жінки) |
Чень Чжун Китай (CHN) |
Наталія Іванова Росія (RUS) |
Домінік Боссар Канада (CAN) |
до 58 кг (чоловіки) |
Михаїл Мурутсос Греція (GRE) |
Габріель Еспарса Іспанія (ESP) |
Хуан Чжисюн Китайський Тайбей (TPE) |
до 68 кг (чоловіки) |
Стівен Лопес США (USA) |
Сін Джун Сік Південна Корея (KOR) |
Хаді Саеї Іран (IRI) |
до 80 кг (чоловіки) |
Анхель Матос Куба (CUB) |
Файссал Ебнуталіб Німеччина (GER) |
Віктор Естрада Мексика (MEX) |
понад 80 кг (чоловіки) |
Кім Ген Хун Південна Корея (KOR) |
Деніел Трентон Австралія (AUS) |
Паскаль Жантіль Франція (FRA) |
Фехтування[ред. | ред. код]
Футбол[ред. | ред. код]
Змагання | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
Чоловіки | Камерун (CMR) | Іспанія (ESP) | Чилі (CHI) |
Жінки | Норвегія (NOR) | США (USA) | Німеччина (GER) |
Хокей на траві[ред. | ред. код]
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза |
---|---|---|---|
Чоловіки |
Нідерланди (NED) | Південна Корея (KOR) | Австралія (AUS) |
Жінки |
Австралія (AUS) | Аргентина (ARG) | Нідерланди (NED) |
Посилання[ред. | ред. код]
- Miller, David (2003). Athens to Athens: The Official History of the Olympic Games and the IOC, 1894–2004. Mainstream Publishing. ISBN 1-84018-587-2.
- The Olympic Games: Athens 1894 – Athens 2004. Dorling Kindersley. 2004 [First published 1996]. ISBN 0-7566-0400-1.
- Wallechinsky, David; Loucky, Jaime (2008). The Complete Book of the Olympics. Aurum Press. ISBN 9781845133306.
- Official report of the XXVII Olympiad: Results (PDF). Т. 3. Sydney Organising Committee for the Olympic Games. 2000. ISBN 0-9579616-1-8. Архів оригіналу за 18 вересня 2002. Процитовано 23 липня 2009.
{{cite encyclopedia}}
: Обслуговування CS1: bot: Сторінки з посиланнями на джерела, де статус оригінального URL невідомий (посилання)
|