Телескоп Грегорі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Телескоп Грегорі (GREGOR) — сонячний телескоп, встановлений на острові Тенерифе.

Телескоп встановлено на висоті 2 400 метрів над рівнем моря, біля підніжжя вулкана Тейде на острові Тенерифе (Канарські острови). Церемонія відкриття відбулася 21 травня 2012 року. На той час це був найбільший сонячний телескоп у Європі і третій за розміром у світі. У будівництві брали участь чотири німецькі дослідні інститути. Його будівництво коштувало $ 16,5 млн, більшу частину якої профінансував Інститут фізики Сонця Кіпенхойера у Фрайбурзі.

Телескоп побудовано за відкритою схемою, тобто він не має кожуха, що дозволяє зменшити вібрацію через пориви вітру. Діаметр первинного дзеркала становить 1,5 метра, його обладнано системою постійного охолодження. Від несприятливої погоди прилад захищає складаний купол. Для компенсації атмосферної турбулентності телескоп обладнано адаптивною оптикою.

Головним завданням телескопа має стати вивчення магнітних процесів на Сонці. Велике дзеркало і система компенсації викривлень дозволяє отримувати зображення Сонця з роздільною здатністю 70 кілометрів у видимому й інфрачервоному спектрі. Іншим завданням досліджень стане отримання даних про зміни магнітного поля Сонця і характеристик його хромосфери.

Телескоп названо на честь шотландського астронома Джеймса Грегорі, який жив в XVII столітті і придумав оптичну схему, за якою збудовано цей телескоп.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  • информационное агентство Agence France-Presse (22 мая 2012). На Канарах заработал крупнейший в Европе солнечный телескоп. Lenta.ru. Процитовано 2 травня 2024.