Фотоседиментаційний аналіз

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Фотоседиментаційний аналіз (рос. фотоседиментационный анализ; англ. photosedimentation analysis; нім. Photosedimentationsanalyse f) — аналіз гранулометричного складу тонкодисперсних систем оснований на фотометричному визначенні ступеня розсіяння світла при його пропусканні через суспензію (Закон Бугера-Ламберта-Бера) і седиментації (закон Стокса).

Сканування кювети з суспензією виконується одночасно декількома датчиками, що підвищує точність аналізу і зменшує його тривалість. Як випромінювач застосовують світлодіод. Діапазон вимірювань — від 0,2-0,5 мкм до 100; 200; 300; 500 мкм. Одержана інформація обробляється на комп'ютері.

Приклад реалізації — фотоседиментограф СФ-2 (розробка Пермського державного технічного університету).

Німецька фірма Fritsch випускає скануючий фотоседиментограф, що дозволяє оцінювати крупність частинок в межах від 0,5 до 500 мкм з передачею інформації для обробки на комп'ютер.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Східний видавничий дім, 2013. — Т. 3 : С — Я. — 644 с.
  • Папушин Ю. Л., Смирнов В. О., Білецький В. С. Дослідження корисних копалин на збагачуваність. — Донецьк: Східний видавничий дім, 2006. — 344 с.