Хитренко Геннадій Дмитрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Хитренко Геннадій Дмитрович
 Майор
Загальна інформація
Народження 2 серпня 1972(1972-08-02)
Кримське
Смерть 29 серпня 2014(2014-08-29) (42 роки)
Кримське
Військова служба
Приналежність Україна Україна
Війни / битви Війна на сході України
Нагороди та відзнаки
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
Орден «За мужність» ІІІ ступеня

Генна́дій Дми́трович Хитре́нко (1972—2014) — майор резерву, Міністерство внутрішніх справ України, учасник російсько-української війни.

З життєпису[ред. | ред. код]

Народився 1972 року. Місцем народження вказується місто Татарбунари. У дитинстві з батьками переїхав до села Кримське Новоайдарського району Луганської області. Закінчив середню школу села Кримське; працював помічником комбайнера та водієм у радгоспі. В 1990—1992 роках проходив строкову службу в ЗС СРСР. Під час Придністровського військового конфлікту служив на кордоні з Молдовою, брав участь в операції з прикриття державного кордону. З 1993 року служив в органах внутрішніх справ; працював помічником дільничного інспектора міліції Слов‘яносербського районного відділу міліції. 1998 року закінчив Стахановський гірничий технікум; працював дільничним інспектором міліції Слов‘яносербського районного відділу міліції. Помічник начальника — оперативний черговий Слов‘яносербського районного відділу ГУ МВС в Луганській області. З листопада 2010 року майор міліції Хитренко — у відставці.

Депутат сільської ради Кримського, неодноразово висловлював упевненість, що Кримське залишиться у складі України. Російські казаки — угруповання «Велике військо донське» — після захоплення Кримського вчинили розправу над місцевими мешканцями. Геннадія Хитренка — за його патріотичну позицію — окупанти розстріляли у дворі його власного будинку 29 серпня 2014 року.

24 жовтня 2014 року голова Луганської ОДА Геннадій Москаль направив подання Президенту України з проханням посмертно відзначити Хитренка державною нагородою за проявлену мужність, героїзм та самопожертву в ім'я незалежності України[1].

Без Геннадія лишились батьки і дружина.

Нагороди та вшанування[ред. | ред. код]

  • Указом Президента України № 838/2014 від 31.10.2014 р. Геннадія Хитренка за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність присязі під час російсько-української війни, відзначений — нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).
  • Його портрет розміщений на меморіалі «Стіна пам'яті полеглих за Україну» у Києві: секція 4, ряд 2, місце 13
  • Вшановується 29 серпня на щоденному ранковому церемоніалі вшанування українських захисників, які загинули цього дня у різні роки внаслідок російської збройної агресії[2]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]