Чеська астрономічна олімпіада

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Чеська астрономічна олімпіада організовується для учнів початкових і середніх шкіл Чеської Республіки. Проводиться за підтримки Міністерства освіти, молоді та спорту Чеської Республіки. На олімпіаді дозволено використання учасниками будь-яких інформаційних ресурсів (за винятком сторонньої допомоги). На заочному турі обов'язкові практичні остережні завдання. Після фінального туру проводиться дводенний відбір кандидатів на Міжнародну астрономічну олімпіаду.

Історія[ред. | ред. код]

Вперше астрономічна олімпіада була проведена у 2003/2004 навчальному році для учнів 8-9 класів початкових шкіл та гімназій (категорія «EF»). На четвертий рік проведення, у 2006/2007, олімпіада включила 6-й і 7-й класи початкових шкіл (категорія «GH»), а на п'ятий рік проведення, у 2007/2008, — учнів 1-го і 2-го років навчання середньої школи (категорія «CD»).

Структура[ред. | ред. код]

Шкільний тур[ред. | ред. код]

Шкільний тур — це 40-хвилинне завдання, яке розв'язується учнем в школі під наглядом учителя або проводиться в обсерваторії. Цей раунд триває з середини вересня до середини грудня.

Заочний тур[ред. | ред. код]

Заочний етап — це проєкт, який виконується вдома, тривалістю до 2,5 місяців. Цей тур проводиться з січня до середини березня.

Фінальний раунд[ред. | ред. код]

Найкращі учасники заочного туру запрошуються на Національний фінал (зазвичай 25 учасників у кожній віковій категорії). Фінали проходять в Остраві (категорія «CD») і Празі (категорії «EF» і «GH») у другій половині травня.

Конференція[ред. | ред. код]

У середині червня відбувається конференція для найкращих учасників категорій «CD» та «EF» в обсерваторії у Валашске Мезіржичі. Тут проходить відбір кандидатів на Міжнародну олімпіаду з астрономії.

Посилання[ред. | ред. код]