Швейцарська агенція розвитку та співробітництва

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Швейцарська агенція розвитку та співробітництва
нім. Direktion für Entwicklung und Zusammenarbeit
фр. Direction du développement et de la coopération
італ. Direzione dello sviluppo e della cooperazione
романш. Direcziun da svilup e da cooperaziun
Тип федеральне відомство Швейцаріїd
урядова агенція Швейцаріїd[1]
Засновано 1960
Країна  Швейцарія
Штаб-квартира Берн
Керівник Патриція Данзіd (1 травня 2020)[2]
Партнерство Міжнародний фонд сільськогосподарського розвитку[3]
Материнська
організація
Федеральний департамент закордонних справ Швейцарії
Вебсайт: deza.ch

Мапа

Швейцарська агенція розвитку та співробітництва, ШАРС (нім. Direktion für Entwicklung und Zusammenarbeit, фр. Direction du développement et de la coopération, італ. Direzione dello sviluppo e della cooperazione, романш. Direcziun da svilup e da cooperaziun) — агенція міжнародного співробітництва Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії, яка відповідає за загальну координацію з іншими федеральними органами Швейцарської Конфедерації щодо розвитку та співпраці з країнами Глобального Півдня та Східної Європи, а також за гуманітарну допомогу.[4][5][6][7] Також агенція зосереджується на підтримці країн у їхніх зусиллях звершити політичні, економічні та соціальні перетворення.

Історія[ред. | ред. код]

Агенція створена у 1960 році під назвою «Служба технічного співробітництва». У 1981 році було перейменовано в Агенцію співробітництва з питань розвитку та гуманітарної допомоги, а у 1995 році в Агенцію співробітництва в галузі розвитку, гуманітарної допомоги та технічного співробітництва з Центральною та Східною Європою. 1996 року агенція отримала теперішню назву[8].

Структура[ред. | ред. код]

Агенція налічує 1500 співробітників у Берні та по всьому світі. Загальний кошторис ШАРС — 1,8 мільярда швейцарських франків. 18 % ресурсів ШАРС спрямовується на гуманітарну допомогу, 72 % на співпрацю з метою розвитку та 10 % на країни Східної Європи або як внесок у розширення ЄС.

Генеральні директори ШАРС[ред. | ред. код]

Період Очільник[9]
1961-1962 Ганс Келлер[de]
1963-1966 Авґуст Р. Ліндт[en]
1967-1974 Сіґізмунд Маркуард
1974-1982 Марсель Геймо
1982-1993 Фріц Штегелін
1993-2008 Вальтер Фуст[de]
2008-2014 Мартін Дагінден[en]
2014-2020 Мануель Саґер[en]
З 2020 Патриція Данзі[en][10]

Діяльність[ред. | ред. код]

Пріоритети діяльності:

  1. Регіональне співробітництво — управляє програмами та проєктами двостороннього співробітництва в країнах Центральної Азії, Африки, Азії та Південної Америки.
  2. Глобальне співробітництво — співпрацює з організаціями системи ООН та Світовим Банком. Агенція підтримує програми та проєкти, що стосуються зміни клімату, продовольчої безпеки та міграції, глобальне співробітництво сприяє розв'язання глобальних проблем.
  3. Гуманітарна допомога — надає допомогу як безпосередньо при стихійних лихах та під час збройних конфліктів, так і через кадрову та фінансову підтримку партнерських організацій, які надають гуманітарну допомогу. Допомога надається, зокрема, для превентивних заходів, у надзвичайних ситуаціях, як допомога для виживання, для відбудови та для адвокатування забутих гуманітарних катастроф.
  4. Співпраця зі Східною Європою та Співдружністю Незалежних Держав (СНД) — підтримка демократичних та ринково-економічних реформ в регіоні Західних Балкан та колишнього Радянського Союзу. Основні завдання допомоги країнам з перехідною економікою — розбудова демократичних інститутів, реформи в системах охорони здоров'я та соціального забезпечення, а також покращення навколишнього середовища.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]