Шпак і Ліра

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Шпак і Ліра
рос. Скворец и Лира
Жанр драма
Режисер Григорій Александров
Сценарист Григорій Александров
Олександр Лапшин
Микола Пекельник
У головних
ролях
Любов Орлова
Петро Вельямінов
Микола Гринько
Оператор Микола Олоновський
Композитор Оскар Фельцман
Кінокомпанія «Мосфільм»
Тривалість 142 хв
Мова російська
Країна СРСР СРСР
Рік 1974
IMDb ID 0195306

«Шпак і Ліра» (рос. «Скворец и Лира») — радянський художній фільм, знятий режисером Григорієм Александровим на кіностудії «Мосфільм» за участю студій «Баррандов» (Чехословаччина) «Deutsche Film AG» (НДР) у 1974 році.

Сюжет[ред. | ред. код]

Перша серія: Операція «Страсбург». Сімейна пара радянських нелегалів-розвідників входить до найближчого оточення генерала фон Лебена в окупованому фашистами Страсбурзі. Генерал є одним з учасників змови, спрямованої проти Гітлера. Співробітники служби безпеки, в пам'ять про старі бойові заслуги генерала, пропонують йому під час арешту покінчити життя самогубством.

Грекови, користуючись якимось умовним предметом-паролем, що потрапив їм в руки, виходять на зв'язок з групою великих німецьких промисловців, зацікавлених у якнайшвидшому закінченні військових дій і взаємовигідній співпраці з американською адміністрацією.

Друга серія: Операція «Рада Богів». Після закінчення війни Курт Егерт, він же агент «Шпак», деякий час знаходиться в таборі для військовополонених, але за допомогою своїх нових американських друзів легко знаходить свободу і стає успішним комерсантом.

З Москви, після пластичної операції, з новою легендою прибуває «Ліра». Вона видає себе за племінницю баронеси Амалії фон Шровенхаузен. Після заручин і весілля з Егертом у них з'явилася можливість бути запрошеними на впливову міжнародну таємну організацію «Рада Богів», що об'єднала виробників зброї, продажних політиків і найбільш одіозних військових.

У ролях[ред. | ред. код]

Знімальна група[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]