Bokura wa Minna Kawai-sō

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Bokura wa Minna Kawaisou
僕らはみんな河合荘
Ми з гуртожитку Кавайсо
Жанркомедія, романтика, повсякденне
Аудиторіясейнен[1][2][…]
Манґа
АвторРурі Міяхара
ВидавецьShonen Gahosha
Інші видавціCrunchyroll
ЖурналYoung King OURs
Період випускучервень 2010 — дотепер
Кількість томів6 томів
Телевізійний аніме-серіал
РежисерСігеюкі Міва
СценаристТакесі Конута
СтудіяBrain's Base
МережаTBS, SUN, KBS, CBC, BS-TBS, Kids Station
Інші мережіCrunchyroll
Період показу3 квітня 2014 — 19 червня 2014
Кількість серій12

Bokura wa Minna Kawaisou (яп. 僕らはみんな河合荘, Бокура ва мінна Каваі-со:) — манґа Рурі Міяхари, що виходила з червня 2010 року. На основі манґи була створена аніме-адаптація студії Brain's Base. Манґа в кінці березня, середині листопада і до середини грудня 2014 року потрапила в перелік найпродаваємих коміксів у Японії.

Манґа публікується також на території Тайваня[недоступне посилання] видавництвом Ever Glory Publishing Co., Ltd[4].

Назва манґи є грою слів, побудованою на співзвуччі зі словом «Kawaisou» (яп. 可哀想 Кавайсо:досл. бідолага, жалюгідний, неборак).

Сюжет[ред. | ред. код]

Кадзунарі все своє життя був оточений  дивними людьми, за ним навіть закріпилося прізвисько «Куратор диваків». Поступивши в старшу школу, він розраховує позбавитись від минулого та почати спокійне і розмірене життя. Для цього він з'їжджає від батьків та переїжджає у Кавайсо — невеликий гуртожиток, який здається тихим місцем. Однак, незабаром Кадзунарі розуміє, що потрапив в справжню оселю для диваків. Вже надумав тікати звідти, він раптово впізнає серед мешканців дівчину, котру він зустрів в школі в перший навчальний день. Заради неї Кадзунарі переглядає свою думку про Кавайсо і погоджується залишитися. Тепер йому належить вжитись в цій дивній компанії, адже він «керівник диваків».

Персонажі[ред. | ред. код]

Головні персонажі[ред. | ред. код]

Кадзунарі Уса (яп. 宇佐 和成 Уса Кадзунарі) — головний герой, студент першого року старшої школи Хокко (яп. 北 高). З'їжджає від батьків і поселяється в Каваісо. У перший навчальний день зустрічається в бібліотеці з Ріцу, закохуючись з першого погляду. Дізнавшись, що вона теж живе в Каваісо, погоджується залишитися. Ділить в гуртожитку одну кімнату з Сіросакі. На літніх канікулах влаштовується працювати в тематичне кафе «Сьосей» (яп. 書生 カ フ ェ), стилізоване під період Мейдзі[недоступне посилання].

Сейю: Юіті Ігуті

Ріцу Кавай (яп. 河合 律 Кавай Ріцу) — головна героїня, племінниця власниці гуртожитку (назвою гуртожитку є її прізвище), студентка другого курсу старшої школи Хокко. Мовчазна дівчина, обожнює читати книги. Є інтровертом і не бачить нічого поганого в самоті, хоча і бажає завести друзів. Дуже полохлива, легко ніяковіє і не любить бути в центрі уваги. Не балакуча, за винятком обговорення книг.

Сейю: Кана Ханадзава

Сіросакі (яп. 城崎), або просто Сіро (яп. シロ) — сусід Кадзунарі. Товариський і доброзичливий, але при цьому збоченець-мазохіст, чим він сам навіть пишається. Носить довгий чубчик, що закриває очі, і традиційний японський одяг. Живе в Кавайсо четвертий рік і є відомою особою серед місцевої поліції. Майстерно володіє мистецтвом зв'язування — сібарі. Безробітний, через що нікому невідомо, яким чином він оплачує оренду. Вперше зустрічається з Кадзунарі під час чергового конфлікту з поліцією. Справжнє ім'я невідомо.

Сейю: Го Сіномія

Маюмі Нісікіно (яп. 錦野 麻弓 Нісікіно Маюмі)— дівчина, що катастрофічно погано розбирається в чоловіках. Носить окуляри і володіє великим розміром грудей. Наївна і легкодоступна, постійно прагне до нових відносин, але кожен раз невдало. Любить випити (зокрема через невдалі відносин). Заздрить всім, хто зміг налагодити своє особисте життя, і інстинктивно перешкоджає в цьому іншим. Живе в Кавайсо третій рік. Вміє грати на гітарі. Вперше зустрічається з Кадзунарі напідпитку після чергового розставання.

Сейю: Ріна Сато

Саяка Ватанабе (яп. 渡辺 彩花 Ватанабе Саяка) — студентка коледжу, живе в Кавайсо другий рік. Підступна й лукава, як правило поводиться дуже витончено і носить величезну кількість косметики. Привертає до себе безліч чоловіків, але абсолютно не вміє їм відмовляти, через що часто конфліктує з Маюми. Любить підколювати інших мешканців гуртожитку.

Сейю: Хісако Канемото

Суміко Каваі (яп. 河合 住子 Кавай Суміко)— престаріла керуюча гуртожитком. Спокійно сприймає будь-яку поведінку мешканців і здатна втихомирити будь-кого з них. Перед заселенням просила кожного мешканця розповісти про себе. Почувши розповідь Кадзунарі про те, як він був «куратором диваків», вирішила, що він як ніхто краще зможе порозумітися з мешканцями Кавайсо. Прекрасно готує і знає улюблену страву кожного мешканця.

Сейю: Санае Кобаясі

Другорядні персонажі[ред. | ред. код]

Тінацу (яп. 千夏 Тінацу)— дев'ятирічна учениця місцевої початкової школи. Подружилася з мешканцями Кавайсо, після того, як Сіросакі знайшов і повернув її гаманець. Стала проводити багато часу граючи з Сіросакі, коли посварилася з подругами. Завдяки йому ж помирилася з ними. Не підозрює про схильність Сіросакі, так як в її присутності він поводиться зовсім по-іншому.

Сейю: Ай Сімідзу

Тагамі (яп. 田神 Тегамі)— друг Кадзунарі з середньої школи. Зустрічається з мешканцями Кавайсо в кафе, де працює Кадзунарі, після чого закохується в Маюмі.

Сейю: Дзюнсуке Сакай

Ходзьо (яп. 北条 Хо: дзьо:) — працює разом з Кадзунарі в кафе «Сьосей» під псевдонімом Ямамото (яп. 山 本). Ексцентрична й галаслива людина, захоплюється японською історією і зокрема періодом Мейдзі. Сильно вживається в свою роль і не виходить з образу.

Сейю: Хікару Мідорікава

Курокава (яп. 黒川 Курокава) — працює разом з Кадзунарі в кафе «Сьосей» під псевдонімом Сайондзі (яп. 西 園 寺). Спокійна і м'яка людина. Вірить в духів і захоплюється надприродним.

Сейю: Такасі Кондо

Хаясі (яп. 林 Хаясі)— колишня однокласниця Кадзунарі з середньої школи. Вважалася однією з дивних людей, що оточували Кадзунарі. Захоплювалася окультизмом, що часто було причиною насмішок над нею. Єдиним її шкільним другом був Кадзунарі. Після надходження в старшу школу вирішила змінити себе. Відмовилася від старих захоплень і змінила імідж на більш гламурний. Зустрічається з Кадзунарі в кафе, де він працює, під час зустрічі з друзями. Підтримала своїх друзів, коли вони почали насміхатися над Кадзунарі, після чого розкаялася і прийшла в Кавайсо вибачитися перед ним.

Сейю: Манамі Нумакура

Міхару Цунеда (яп. 常田 美晴 Цунеда Міхару) — подруга Саякі з середньої школи. Приїжджає до неї в гості в Кавайсо, де ділиться з усіма тим, якою Саяка була в середній школі. Єдина людина, з якою Саяка не веде себе лицемірно, оскільки Міхару єдина знає її справжній характер.

Сейю: Аяка Сува

Медіа-видання[ред. | ред. код]

Манґа[ред. | ред. код]

Манга написана і ілюстрована Рурі Міяхарою. Випускається видавництвом Shonen Gahosha в щомісячному журналі Young King OURs. Перша глава опублікована в червневому випуску 2010 року. Перший танкобон вийшов 30 травня 2011 року. До 29 листопада 2014 року опубліковано 6 томів.

Дата виходу (Українською мовою)ISBN (Українською мовою)
1 30 травня 2011 рокуISBN 978-4-7859-3631-0
2 30 січня 2012 рокуISBN 978-4-7859-3777-5
3 30 серпень 2012 рокуISBN 978-4-7859-3909-0
4 30 травень 2013 рокуISBN 978-4-7859-5057-6
5 26 березня 2014 рокуISBN 978-4-7859-5251-8
6 29 листопада 2014 рокуISBN 978-4-7859-5435-2

Аніме[ред. | ред. код]

12-серійний аніме-серіал режисера Сігеюкі Міви створений на студії Brain's Base і транслювався на каналі TBS з 3 квітня по 19 червня 2014 року. 26 грудня 2014 року на DVD і Blu-ray вийшов OVA-епізод Hajimete no (яп. 初 め て の Хадзімете но).

Список серій

серії
Назва серії Трансляція в Японії
1 Наприклад

«Татоеба» (たとえば) 

3 квітня 2014
2 Ось це?

«Коре тте» (これって) 

10 квітня 2014
3 Чому?

«До: сіте» (どうして) 

17 квітня 2014
4 Умовно

«Торіаедзу» (とりあえず) 

24 квітня 2014
5 Так і думал

«Яппарі» (やっぱり) 

1 травня 2014
6 Та невже?

«Мосікасіте» (もしかして) 

8 травня 2014
7 Рекомендований

«Осусуме но» (おすすめの) 

15 травня 2014
8 Вмираю від щастя

«Уресіну» (うれしぬ) 

22 травня 2014
9 Заборонений

«Кіндан но» (禁断の) 

29 травня 2014
10 Краще ігноруй

«Хоттокеба ій но ні» (ほっとけばいいのに) 

5 червня 2014
11 Зовсім немає друзів

«Томодаті Нанка інай тте» (友達なんかいないって) 

12 червня 2014
12 Я хочу бути ближче

«Тікадзукітакуте» (近づきたくて) 

19 червня 2014
OVA Перший час

«Хадзімете но» (初めての) 

26 грудня 2014

Музика[ред. | ред. код]

Опенінг

  • Itsuka no, Iku Tsuka no Kimi to no Sekai (яп. いつかの、いくつかのきみとのせかい)

Виконавець: Fhána

Ендінг

  • My Sweet Shelter

Виконавець: Кана ХанадзаваРіна Сато и Хісако Канемото

Відгуки критиків[ред. | ред. код]

Критики сайту world art відзначили, що аніме є результатом того, що добре зарекомендувана студія Brain's Base вирішила зробити ставку на комедійну і повсякденну мангу. При цьому, на відміну від більшості серіалів схожого жанру, даний націлюється на більш дорослу аудиторію на зразок серіалу Maison Ikkoku. При цьому сам серіал вийшов досить слабким, не ясна мета самих розробників, які вибрали мангу явно не популярного манґаки, чиї роботи далеко не дотягують до рівня Руміко Такахасі або Кена Акамацу. Критик сайту deremoe зазначив, що головна нетиповість аніме полягає в її відкритому сексуальному контексті. Сюжет полягає в тому, як два підлітки поступово крок за кроком знаходять підхід один до одного, а сам серіал тримається до кінця, тому його варто додивитися. Серіал має багато спільного з WataMote, хоча головні герої там різні. Річард Ейзенбайс зазначив, що аніме є історією ексцентричних підлітків, що живуть під одним дахом. Кожен персонаж наділений своєю родзинкою і проходить протягом серіалу еволюцію відносин. Одне з головних достоїнств серіалу полягає в його непередбачуваності.[5]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. MyAnimeList — 2006.
  2. MangaDex — 2018.
  3. MangaUpdates — 2004.
  4. Bokura wa Minna Kawaisou (manga) - Anime News Network. www.animenewsnetwork.com (англ.). Архів оригіналу за 16 червня 2015. Процитовано 17 травня 2017.
  5. Eisenbeis, Richard. Kawai Complex Is Silly, Light-Hearted, and Ultimately Goes Nowhere. Kotaku (амер.). Архів оригіналу за 25 травня 2017. Процитовано 17 травня 2017.

Посилання[ред. | ред. код]

Офіційний сайт [Архівовано 24 грудня 2014 у WebCite] (На японській мові)