Callichthys callichthys

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Callichthys callichthys

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Надряд: Остаріофізи (Ostariophysi)
Ряд: Сомоподібні (Siluriformes)
Родина: Панцирні соми (Callichthyidae)
Рід: Callichthys
Вид: Callichthys callichthys
(Linnaeus, 1758)
Синоніми
  • Silurus callichthys Linnaeus, 1758
Посилання
Вікісховище: Callichthys callichthys
Віківиди: Callichthys callichthys

Callichthys callichthys — вид риб з роду Callichthys родини Панцирні соми ряду сомоподібні. Інші назви — «калліхт», «хассар», «кольчужний сом». Утримують також в акваріумах.

Опис[ред. | ред. код]

Загальна довжина сягає 20 см. Голова сильно сплощена, коротка. Очі маленькі. Рот широкий. На верхній щелепі є 2 пари довгих вусів, на нижній — 1 пара коротких. Тулуб торпедоподібний. Спинний плавець довгий, складається з 6—8 м'яких променів. Жировий плавець маленький. Грудні плавці широкі, їх передній край сильно потовщений. Анальний плавець сильно витягнутий донизу. Хвостовий плавець самиці має задній край рівний, у самця — з маленькою виїмкою.

Забарвлення оливково-буре, іноді бежево-бронзове або темно-сірого з блакитним або фіолетовим відливом. На голові, тулубі та плавцях розкидані численні темні плями. Тулуб також має темно-коричневі риски. Плавці сірі, іноді з помаранчевою або червонуватою облямівкою. Одна велика пляма у самця розташована в центрі спинного плавця, у самиці — ближче до заднього краю.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Зустрічається в стоячих водоймах або з повільною течією з малою кількістю кисню, біля мулистих ґрунтів. Вдень ховається серед каміння. Активний у присмерку. Живиться водоростями, дрібною рибою та водяними комахами. Здобич шукає біля дна, розпушуючи верхній шар ґрунту. Доволі зажерливі. Молодь живиться личинками комах. Коли його біотип стає сухим, він може вийти з води завдяки своїй здатності заковтувати повітря та використовувати свій кишківник для поглинання кисню з атмосфери, щоб знайти більше води[1].

Статева зрілість настає при розмірі 10 см. Під час нересту черево самця стає червоним, його грудні колючки стають довшими й товщими. Будує гніздо з піни у поверхні води під плаваючими рослинами. Самець охороняє кладку. Мальки з'являються через 4—6 днів.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Мешкає в річках Південної Америки: від Венесуели до Аргентини, особливо поширений в басейнах річок Амазонка та Парагвай. Також зустрічається в водоймах о. Тринідад.

Утримання в акваріумі[ред. | ред. код]

Калліхт в акваріумі

Утримують в просторих акваріумах (від 100 л) з укриттями і заростями, що створюють притулок для риб.

Умови утримання: температура води 18-28, pH 6,0—8,0, твердість води до 30 °dH.

Годують живим кормом (трубочник, мотиль, коретра, циклопи) або сухим (спеціальні таблетки).

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Burgess, W.E., 1989. An atlas of freshwater and marine catfishes. A preliminary survey of the Siluriformes. T.F.H. Publications, Inc., Neptune City, New Jersey (USA). 784 p
  • Lehmann A., Pablo; Reis, Roberto E. (2004). Armbruster, J. W., ed. Callichthys serralabium: A New Species of Neotropical Catfish from the Upper Orinoco and Negro Rivers (Siluriformes: Callichthyidae). Copeia. 2004 (2): 336—343
  1. Froese R., Pauly D. (eds.) (2011). Callichthys callichthys на FishBase. Версія за December 2011 року.