Hymenaea protera

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Час існування: еоцен
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Рослини (Plantae)
Відділ: Вищі рослини (Streptophyta)
Надклас: Покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас: Евдикоти
Підклас: Розиди (Rosids)
Порядок: Бобовоцвіті (Fabales)
Родина: Бобові (Fabaceae)
Рід: Hymenaea
Вид: †H. protera
†Hymenaea protera
Poinar
Посилання
Вікісховище: Hymenaea protera
NCBI: 20678

Hymenaea protera — вимерле доісторичне бобове дерево, ймовірний предок  сучасних видів Hymenaea. Більшість неотропічних бурштинів походить від його скам'янілої смоли, включаючи знаменитий домініканський бурштин.

Опис[ред. | ред. код]

Колись H. protera росла у великому діапазоні, що простягався від південної Мексики аж до Антильських островів, на півночі Південної Америки та до Африканського континенту. Як морфологія, так і дослідження ДНК показали, що H. protera була більш тісно пов'язана з єдиним видом Hymenaea, що залишився у Східній Африці, ніж з більш численними американськими видами.

Ймовірно, що багато родів Scolytinae, знайдених у бурштині, використовували H. protera як їжу, як кілька існуючих видів використовують Hymenaea courbaril L.[1]

У 1993 році ДНК хлоропластів, що датувалася 35–40 мільйонами років, була витягнута з листя H. protera, збереженого у викопному бурштині з шахти Ла Тока, Домініканська Республіка.

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Dominican Amber - an overview | ScienceDirect Topics. www.sciencedirect.com. Архів оригіналу за 13 вересня 2021. Процитовано 13 вересня 2021.