Ochotona opaca

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ochotona opaca
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Зайцеподібні (Lagomorpha)
Родина: Пискухові (Ochotonidae)
Рід: Пискуха (Ochotona)
Вид:
O. opaca
Біноміальна назва
Ochotona opaca

Ochotona opacaвид зайцеподібних гризунів з родини пискухових (Ochotonidae).

Таксономічні примітки[ред. | ред. код]

Таксон відокремлено від O. pallasii[1].

Морфологічна характеристика[ред. | ред. код]

Це пискуха середнього розміру з довжиною тіла від 15 до 20 сантиметрів і вагою від 100 до 175 г, довжина задньої лапи — 27—34 міліметри. Колір спини вохристо-сірий, черевний бік піщано-жовтий до білуватого. Зимова шерсть довша і м'якша, від пісочного до жовтувато-сірого кольору. Область над потиличною залозою забарвлена ​​в коричневий колір. Вуха мають довжину від 12 до 23 міліметрів, округлі, мають вузьку світлу облямівку[2].

Поширення[ред. | ред. код]

Країни проживання: схід Казахстану[1].

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Як і інші види є скельною формою. Однак він також зустрічається у високій щільності на відкритих луках, що робить його проміжною формою середовища існування. Перехід між двома типами середовища існування є функцією як щільності, так і географії. Кам’янисті ділянки, швидше за все, будуть заселені в роки низької щільності, тоді як території без порід заселені в роки високої щільності. Нори на відкритих місцях нагадують нори типових лугових пискух (наприклад, O. curzoniae): вони мають багато (5–12) входів, які охоплюють діаметр 10–15 м. Відомо також, що O. opaca вишиковують скелі, щоб утворити огорожу (до 40 см заввишки), щоб загородити входи в нори. У роки високої щільності O. opaca може збігатися з популяціями O. pusilla в деяких частинах свого ареалу[3].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Ochotona opaca Argyropulo, 1939. Mammal Diversity Database. American Society of Mammalogists. Процитовано 21.07.2022. (англ.)
  2. A.A. Lissovsky: Kazakh Pika – Ochotona opaca. In: Don E. Wilson, T.E. Lacher, Jr., Russell A. Mittermeier (Herausgeber): Handbook of the Mammals of the World: Lagomorphs and Rodents 1. (HMW, Band 6), Lynx Edicions, Barcelona 2016; S. 55. ISBN 978-84-941892-3-4
  3. IUCN

Джерела[ред. | ред. код]

  • Lissovsky, A.A., Yatsentyuk, S.P., Ge, D. 2016. Phylogeny and taxonomic reassessment of pikas Ochotona pallasii and O. argentata (Mammalia, Lagomorpha). Zootaxa 45(6): 583–594