Бериславське шосе (Херсон)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бериславське шосе
Херсон
Район Дніпровський
Назва на честь міста Берислав
Загальні відомості
Протяжність 7 200 м.
Транспорт
Рух двосторонній
Будівлі, пам'ятки, інфраструктура
Державні установи ІЗЗ НААН
Навчальні заклади ХНТУ
Комерція ТРЦ «Фабрика»
Парки Сквер при ХНТУ; Дендропарк при УкрНДІЗЗ
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMap пошук у Nominatim
Мапа

Бериславське шосе — шосе в Херсоні, розташоване в Дніпровському районі (в межі міста), тягнеться від проспекту Ушакова (або північної межі вул. Ладичука) за межі міста.

Вперше «шлях від Херсона на Берислав» позначено на плані міста 1799 року. Починався він від Московських воріт Херсонської фортеці і в межах міста йшов паралельно до Дніпра. Судячи з планів 1833 та 1855 років цей шлях простягався в північно-східному напрямкові від нинішнього просп. Ушакова, а наприкінці XIX-початку XX ст.ст. брала початок від північно-східної межі Бериславської вулиці.
На даний момент довжина вулиці становить 7 км. 200 м. (до в'їзного знаку межі міста).
Бериславське шосе на сьогодні простягається від північної межі вул. Ладичука паралельно до лінії залізниці; в межах міста воно розташоване в Дніпровському районі.

Будівлі

[ред. | ред. код]

В житловій забудові домінують 9- та 12-14-поверхові будівлі; між будинками — дитячі майданчики, ділянки зелених насаджень. 1981 року тут розташувався головний корпус індустріального інституту (створений на базі філії Одеського технологічного інституту, відкритого в Херсоні 1963 року), який готував кадри для підприємств легкої промисловості (сьогодні — ХНТУ).
На шосе знаходиться Південно-Українська державна зональна станція, де відбуваються випробування сільськогосподарської техніки; Інститут зрошуваного землеробства НААН (ІЗЗ НААН), який на базі зрошувальних систем півдня України проводить дослідження з розробки та впровадження прогресивних методів поливу сільськогосподарських культур. На території інституту 1965 року було закладено дендропарк, в якому вирощується понад 130 видів дерев та чагарників. Рішенням Херсонського облвиконкому від 04.12.1975 року № 651/24 Дендропарку УкрНДІЗЗ (одна з попередніх назв інституту) було надано статус «Парк — пам'ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення».

Джерела

[ред. | ред. код]