Бруант чорнобровий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бруант чорнобровий

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Passerellidae
Рід: Бруант (Zonotrichia)
Вид: Бруант чорнобровий
Zonotrichia atricapilla
(Gmelin, 1789)
Мапа поширення виду     Гніздування     Міграція     Зимування
Мапа поширення виду     Гніздування     Міграція     Зимування
Синоніми
Emberiza atricapilla Gmelin, 1789

Zonotrichia coronata Pallas, 1844

Посилання
Вікісховище: Zonotrichia atricapilla
Віківиди: Zonotrichia atricapilla
ITIS: 179461
МСОП: 22721091
NCBI: 44392

Бруант чорнобровий[2] (Zonotrichia atricapilla) — вид горобцеподібних птахів родини Passerellidae. Поширений на заході Північної Америки.

Поширення[ред. | ред. код]

Неарктичний вид, який гніздиться на Алеутських островах і на заході Аляски. Рідко трапляється в центральній частині Аляски та лише у виняткових випадках зустрічається на півночі Аляски. На півдні ареал поширення простягається від західної Канади до Британської Колумбії. Місцем їхнього проживання є зарості на узліссях. Перелітний птах, який у зимові місяці мігрує на західному узбережжі Сполучених Штатів.

Навесні і влітку мешкає в хвойних лісах і на ділянках тундрової чагарникової рослинності. На місцях зимівлі воліє густі чагарники.

Опис[ред. | ред. код]

Дорослі особини мають середню довжину від 15 до 17 см (від кінчика дзьоба до кінчика хвоста). Статевого диморфізму немає. Забарвлення тіла дуже схоже на колір інших видів цього роду: коричневі верхні частини спини та свинцево-сірі нижні частини з деякими коричневими відтінками на животі. Його діагностичні ознаки виявлені на голові: яскраво-жовта корона з білим на спині, оточена товстою чорною смугою, яка межує з очима та включає лоб. Інша частина голови, включаючи щоки, потилицю, горло і шию, сіра.

Взимку оперення дорослих особин може змінюватися, стаючи більш тьмяним. Коронка може залишатися жовтуватого кольору, а в деяких випадках вона може бути повністю коричневою, що ускладнює ідентифікацію виду. Такий же малюнок оперення використовується у молодих особин.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. BirdLife International (2021). Zonotrichia atricapilla: інформація на сайті МСОП (версія 2022.2) (англ.) 12 жовтня 2023
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.

Посилання[ред. | ред. код]