Дикан Ірина Миколаївна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дикан Ірина Миколаївна
Народилася 23 листопада 1957(1957-11-23) (66 років)
Нижній Тагіл, СРСР
Країна СРСР СРСРУкраїна Україна
Діяльність науковиця, рентгенолог
Alma mater Київський медичний інститут
Галузь радіологія
Заклад ДУ «Інститут ядерної медицини та променевої діагностики НАМН України»
Посада директор
Вчене звання професор
Науковий ступінь доктор медичних наук
Нагороди Державна премія України в галузі науки і технікиОрден княгині Ольги

Дикан Ірина Миколаївна (нар. 23 листопада 1957(19571123), Нижній Тагіл, СРСР) — фахівець у галузі променевої діагностики, член-кореспондент АМН України, доктор медичних наук, професор, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки.

Наукова діяльність

[ред. | ред. код]

У 1981 році закінчила педіатричний факультет Київського медичного інституту, а у 1983 році - клінічну ординатуру кафедри радіології цього ж вишу. До 1986 року працювала на цій кафедрі старшим лаборантом.

У 1985 році захистила дисертаційну роботу на тему "Комплексная радионуклидная оценка структурно-функциональных изменений оперированных почек» за спеціальністю «Променева діагностика та променева терапія»", здобувши науковий ступінь кандидата медичних наук.

З 1986 по 1993 рік - асистент кафедри онкології та радіології Тернопільського державного медичного інституту.

У 1995 році, успішно захистивши дисертаційну роботу на тему "Променеві методи дослідження в діагностиці рецидивів і метастазів раку товстої кишки та визначенні впливу протипухлинної терапії на систему травлення", здобула науковий ступінь доктора медичних наук. Вчене звання професора отримала у 2005 році.

У період 1993-2006 рр. – завідувач науково-дослідним відділенням променевої діагностики Українського НДІ онкології та радіології МОЗ України і головний позаштатний рентгенолог МОЗ України (до 2004 року).

У 2006 році призначена директором Державної установи «Науково-практичний центр променевої діагностики НАМН України». З 2007 по 2011 рр. – завідувач кафедри променевої діагностики Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика.

У 2012 році обрана член-кореспондентом НАМН України за спеціальністю «Променева діагностика". Того ж року за ініціативи Ірини Миколаївни та сприяння Кабінету міністрів України і Національної академії медичних наук України, Центр реструктуризовано в ДУ «Інститут променевої діагностики і ядерної медицини НАМН України».

Підготувала 9 докторів і 13 кандидатів медичних наук. Автор/співавтор 220 наукових праць, з яких 130 статей, зокрема 3 монографії, 1 підручник, 10 патентів на винахід.

Відзнаки та нагороди

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]